Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 02 sie 2015, 22:33

Wie ktos może, kiedy planują podnieść tamę, by Bystrzyca dolała wody do zalewu? Trwa ten remont tamy czy nie? ...no brakuje tej wody jak szlak :(
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 03 sie 2015, 08:32

karlos pisze:ja dzisiaj od rana tj. od 5:30 do 10:00 7 leszczy na grunt. Koleś obok na bata ciągną prawie jednego za drugim a i tak narzekał że słabo biorą. Woda chyba w pełni zakwitu ...


Dziadki zawsze znajdą powód do narzekania :) To, że nie biorą, to, że z małe. Często mają również miny, jakby ktoś ich zmuszał do wędkowania.

haczyk pisze:teraz czekam na środę na wieczorne woblerkowanie ...może coś uda mi się dokupić ciekawego na nasze płycizny


Gdyby coś to będę w środę u siebie miał parę woblerków na zalew. Dla aktywnych forumowiczów, do których z pewnością się zaliczasz ceny są następujące:

1. WOBLER JAXON HOLO SELECT MANIAK F 7cm/8g BN - cena - 11.50 - http://sklep.insel.pl/product_info.php? ... s_id=19762
2. WOBLER JAXON HOLO SELECT KARAŚ SW 7.0cm/10g OSY - cena - 12 zł - http://sklep.insel.pl/product_info.php? ... s_id=24863
3. WOBLER SALMO STING S9F RBL 9cm/9g - cena - 22.10 - http://sklep.insel.pl/product_info.php? ... s_id=14397
4. WOBLER SALMO IMAGE EXECUTOR 5SR GT 5cm/5g - cena - 18,10 - http://sklep.insel.pl/product_info.php? ... s_id=14309
5. WOBLER JAXON HOLO SELECT KARAŚ F 7.5cm/13g W - cena - 12 zł - http://sklep.insel.pl/product_info.php? ... s_id=18214
6. WOBLER SALMO PERCH PH8F RR 8cm/12g - cena - 21,50 - http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=487

Jak coś mogę w środę podrzucić na spotkanko. Ja z tej listy na pewno mogę polecić Salmo Sting i Perch, Do Executora pomimo, że suma miałem na niego do jeszcze do końca nie jestem przekonany. Miał łowić sandacze i szczupaki, których na razie brak u niego.

Szczupaczinio_85 pisze:zmienilem na gume fluo ktora naswietlilem i tylko spuscilem pod nogi zeby ogarnac czy dobrze swieci i poczulem ze mam zaczep ktory za chwile wyskoczyl z wody:)


To wodzę, że miałeś trochę widowiskowo :) To był twisterek fluo?

haczyk pisze:Wie ktos może, kiedy planują podnieść tamę, by Bystrzyca dolała wody do zalewu? Trwa ten remont tamy czy nie? ...no brakuje tej wody jak szlak :(


Teraz trwa chyba jakiś remont linii brzegowej po stronie Wrotkowa. Nie tak dawno widziałem, jak panowie majstrowali coś przy molu na Wrotkowie. Z pierwotnych planów o ile mnie pamięć nie myli to całość ma się zakończyć jakoś do końca wakacji, ale nie daje sobie ręki uciąć, bo pamięć mam zawodną :)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pn 03 sie 2015, 08:35

Czytalem ze prace maja trwac do konca wakacji, wiec i Admin ma podobne info, z tym ze to przetargowka wiec nie rokuje terminowosci. Teraz wlasnie wrocilem od 4:30 zero bran, u innych podobnie ew jakies pukniecia, nawet leszcze nie mialy swojego dnia...
Ostatnio zmieniony pn 03 sie 2015, 08:41 przez Szczupaczinio_85, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pn 03 sie 2015, 08:38

To wodzę, że miałeś trochę widowiskowo :) To był twisterek fluo?

Kopyto te od Ciebie, z czerwonym grzbietem:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 03 sie 2015, 09:14

Szczupaczinio_85 pisze:wlasnie wrocilem od 4:30 zero bran, u innych podobnie ew jakies pukniecia, nawet leszcze nie mialy swojego dnia...


Teraz jakiś trefny okres jest. Ja jutro idę skoro świt. Na cuda jednak nie liczę :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 03 sie 2015, 15:53

http://sklep.insel.pl/product_info.php? ... s_id=24863
Tego mi weź do 24 śmiało mogę w środę łazić. :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 03 sie 2015, 16:15

Kadi pisze:http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=24863
Tego mi weź do 24 śmiało mogę w środę łazić. :)


Nie ma sprawy :)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pn 03 sie 2015, 22:22

Kadi pisze:http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=24863
Tego mi weź do 24 śmiało mogę w środę łazić. :)


Ja juz go nabylem:) Przyznaje ze narazie bez wynikow bo kieepsko ogolnie ale jego praca satysfakcjonuje mnie w 100%, nie schodzi zbyt szybko i mozna go ciekawie prowadzic bo waga nie pozwala na rownie zbyt szybkie wyplyniecie, osobiscie polecam i zycze milej zabawy:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » wt 04 sie 2015, 10:09

To bardzo fajnie że pracuje jak powinien, ja często chodzę porzucać tam gdzie woda rzadko przekracza 50 cm lubię tam owić bo otoczenie ładne i cisza, mało ludzi i czasem siądzie jakiś szczupły. Mam większość woblerków co do 1,2m schodzą i przy prowadzeniu jednostajnym zaczepiają o dno a bądź co bądź nawet za 10zł woblerka szkoda zerwać )
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » wt 04 sie 2015, 10:43

Proste ze szkoda, ja dziś plakalem jak zgubilem gume okonia i obrotoweczke, ale to raczej dlatego ze dawno nie mialem strat a ostatnio nie dosc ze tylko jeden szczuply na 3 wypady to i zaczely sie straty:P Zaczal mi sie przypominac poprzedni martwy jak dla mnie sezon gdzie zostawialem tylko kase w wodzie;) mam nadzieje ze uda mi sie do Was jutro dolaczyc, ale zobacze jak bedzie po pracy bo do 21 gnije:(
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 04 sie 2015, 11:53

Kadi pisze:To bardzo fajnie że pracuje jak powinien, ja często chodzę porzucać tam gdzie woda rzadko przekracza 50 cm lubię tam owić bo otoczenie ładne i cisza, mało ludzi i czasem siądzie jakiś szczupły. Mam większość woblerków co do 1,2m schodzą i przy prowadzeniu jednostajnym zaczepiają o dno a bądź co bądź nawet za 10zł woblerka szkoda zerwać )


To jeżeli masz wobki pływające musisz czasem przerwę zrobić oraz zwalniać tempo raz na jakiś czas. Nie dość, że o dno nie będzie zaczepiało to jeszcze takie prowadzenie będzie o wiele bardziej atrakcyjne. Ja przy wobkach do 1,2 spokojnie daje radę na płyciznach i jest efekt tego.

Dzisiaj byłem z rana trochę powalczyć. W końcu po wielu bojach udało się coś złowić. Na kombinowałem się ile tylko mogę i potrafię, łowiłem na gumy, wszelkiej maści woblery, nawet jerkowałem. Zwiedziłem przy tym przy okazji pół zalewu, jednak przyniosło to chociaż minimalny efekt. Na woblerka Salmo Executor 5 cm zaczepił się malutki sandaczyk. Zauważyłem, że sandacze biorą między 8 a 9 i nie tylko na zalewie u nas, ale także na firleju jak byłem brały w tych godzinach. Nie przeszkadza im mocno słoneczna pogoda. Dzisiaj już po 8 słońce mocno dawało się we znaki. Pierwszy raz złowiłem sandacza w tym miejscu - https://goo.gl/maps/DNpD0 Jest to moja jedna z ulubionych miejscówek, zwłaszcza leszczowych. Powyżej w kwestii poleceń woblerków nie polecałem Executora, teraz zmieniam zdanie. W ostatnim czasie u mnie siadł na niego sum i sandacz, także warto go mieć w swojej kolekcji. Ta pięcio-centymetrowa wersja doskonale się sprawdza na zalewie, schodzi do 1,2, ale bardzo szybko się wynurza, co przy wolnym prowadzeniu daje niemal efekt podpowierzchniowego przepływu.

Obrazek

Obrazek

Podczas podróży po zalewie zauważyłem faceta na łodzi, który przed tamą łowił jakby nigdy nic. Stał przy samych bojkach, a jedną wędkę miał zarzuconą gruba poza bojki oczywiście w kierunku tamy. Cyknąłem foto, facet się onieśmielił, odwrócił się i zwinął się szybko z zalewu. To daje tylko przekonanie, że Ci ludzie z pełną świadomością łamią przepisy.

Obrazek

Wpis na blogu - http://zalewzemborzycki.com/sandacz-na- ... 4-08-2015/
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 04 sie 2015, 11:59

Przypominam jutro robimy spotkanie forumowiczów. Środa godzina 19, zaczynamy tutaj - https://goo.gl/maps/gW5iW Łowimy tylko i wyłącznie na woblerki :) Zobaczymy co nam z tego wyjdzie :) Nie wiem jak inni, ale ja z Kadim posiedzimy do ok północy. Ja spróbuję coś na wąsacza zapolować jak tylko się ściemni. Dzisiaj przyszły mi już kółka łącznikowe i agrafki o wytrzymałości ok 50 kg, jutro będzie plecionka, woblery i kotwice, także może uda się do wieczora wszystko mi ogarnąć.
Awatar użytkownika
tomek_m
Szczupak
Posty: 243
Rejestracja: pt 03 lip 2015, 18:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: tomek_m » wt 04 sie 2015, 15:32

admin pisze:Przypominam jutro robimy spotkanie forumowiczów. Środa godzina 19, zaczynamy tutaj - https://goo.gl/maps/gW5iW Łowimy tylko i wyłącznie na woblerki :) Zobaczymy co nam z tego wyjdzie :) Nie wiem jak inni, ale ja z Kadim posiedzimy do ok północy. Ja spróbuję coś na wąsacza zapolować jak tylko się ściemni. Dzisiaj przyszły mi już kółka łącznikowe i agrafki o wytrzymałości ok 50 kg, jutro będzie plecionka, woblery i kotwice, także może uda się do wieczora wszystko mi ogarnąć.

a mi sie niestety sprawy skomplikowały i z dnia wolnego zrobił się wyjazd, niestety nie w celach wędkarskich, także odpadam. Może za to będę w czwartek wieczorem.
Połamania jutro.
Machaj wędą, a ryby i tak nie będą
Awatar użytkownika
rafal_Lbn
Okoń
Posty: 106
Rejestracja: sob 01 sie 2015, 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: rafal_Lbn » wt 04 sie 2015, 17:25

admin pisze:Przypominam jutro robimy spotkanie forumowiczów


będe :D
moje killery na jutro :D
Rapala Orginal Floating 9cm
Salmo Boxer 4.5cm 7g
Salmo Frisky GT 7cm/9g
Rapala Jointed Shallow Shad Rap 5,0cm 7gr
RAPALA SHAD RAP 5cm 6gr w dwóch kolorach

myślę że też do północy dam rade zostać
Rafał G.
Selekt Lublin
C&R
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 04 sie 2015, 19:06

rafal_Lbn pisze:Rapala Orginal Floating 9cm


Klasyka sandaczowa. Złowiłeś już coś na to na Zalewie Zemborzyckim?

rafal_Lbn pisze:Salmo Frisky GT 7cm/9g


Do tego wobka ja też się przymierzałem. Pewnie killer szczupakowy :)
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » wt 04 sie 2015, 21:01

Ja też spróbuję przybyć, o ile do tego czasu wrócę ze stolicy. Nie mam konkretnego wobka na oku, coś się wymyśli nad wodą :)
Awatar użytkownika
rafal_Lbn
Okoń
Posty: 106
Rejestracja: sob 01 sie 2015, 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: rafal_Lbn » wt 04 sie 2015, 22:23

admin pisze:
rafal_Lbn pisze:Rapala Orginal Floating 9cm


Klasyka sandaczowa. Złowiłeś już coś na to na Zalewie Zemborzyckim?

rafal_Lbn pisze:Salmo Frisky GT 7cm/9g


Do tego wobka ja też się przymierzałem. Pewnie killer szczupakowy :)


Rapala bedzie pierwszy raz testowana, na Frisky raz mialem malego szczupaka ale to tez jeszcze w miarę świeży zakup
Rafał G.
Selekt Lublin
C&R
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 05 sie 2015, 07:34

Tomala pisze:Ja też spróbuję przybyć, o ile do tego czasu wrócę ze stolicy.


Jesteś nas warszawskim ZZ (Zalew Zegrzyński)? Czy targasz wiślane sumy ? :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 05 sie 2015, 11:26

Koszmar....przegiąłem wczoraj kręgosłup w odcinku lędźwiowym i denio boli...nie wiem jak będzie z wieczorem...nie ma tragedii ale dokucza przy sxhylaniu itp ruchach...w życiu tyle "mazideł" nie stosowałem co wczoraj i dziś :) ...zobaczymy jak będzie po poludniu...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » śr 05 sie 2015, 15:51

admin pisze:
Tomala pisze:Ja też spróbuję przybyć, o ile do tego czasu wrócę ze stolicy.


Jesteś nas warszawskim ZZ (Zalew Zegrzyński)? Czy targasz wiślane sumy ? :)


Pojechalem po woblery na dzisiejsze wieczorne wedkowanie :D Upał dzisiaj daje czadu, sumowa pogoda.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 05 sie 2015, 23:28

No i po wieczornym woblerowaniu...o kiju zszedłem...nawet pobicia. Razem z Rafałem skonczyliśmy koło 22:30 bo rano do pracy...ale reszta brygady została polować dalej...jestem ciekaw wyników...pogoda burzowo-sumowa jakby :)

Ps. Muszę wyciąć immobilizer z Opel Frontera Sport i naprawić silniczki podnoszenia reflektorów w VW Fox
...immobilizer zrypany i często nie mogę odpalić samochodu...już raz płaciłem za lawetę, a reflektory w Foxie świecą ale stanęły w najniższym położeniu. W związku z tym może polecicie mi elektryka samochodowego? Nie wiem gdzie jechać, a do Froty najlepiej gdyby mógł przyjechać ze sprzętem bo nie wiem czy odpalę...chyba żeby na hol...na LSM stoi przy Zana blisko Kraśnickich. :(
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » czw 06 sie 2015, 00:16

Ja też już w domu, bez efektów. Admin i Kadi zostali...walczą. :)

Co do elektryka samochodowego - "Siwkiewicz Zbigniew Elektromechanika Pojazdowa ul. Szczecińska 28, 20-724 Lublin" Warto też na sam początek sprawdzić wszystkie bezpieczniki w aucie i styki w kostkach podłączonych do lamp (silniczków).

W sprawie stacyjki to na pewno trzeba by zrzucić kierownicę i ją wyciągnąć(w porywach godzinka roboty), i teraz kolejna zagadka dlaczego immo świruje :) Najprawdopodobniej walnięty ten cały moduł, a może tylko brak styku na przewodach. Jeżeli moduł uszkodzony, naprawa raczej nie opłacalna, wymiana na używany wiąże się na pewno z kodowaniem kluczyków od nowa. W sprawach stacyjek polecam "Centrum Dorabiania Kluczy Jana Sawy 1, 20-632 Lublin Telefon: 606 166 596", sprzęt już raczej wyjęty przyjmują do naprawy.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 06 sie 2015, 09:37

Wszyscy o kiju :P u mnie 0 kontaktu z rybą. Ogólnie słabo drapieżnik chodził.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 sie 2015, 10:50

Kadi pisze:Wszyscy o kiju :P u mnie 0 kontaktu z rybą.


Ja co prawda miałem jedno małe liźnięcie woblerka, ale nawet się nie zaciął na sekundę. Ogólnie to pogoda zmienna. Na początku było zero wiatru, po czym nagle zerwał się tak silny, że przewrócił łódkę koło cypla. Ofiar chyba nie było, bo policja tylko odholowała łódź pod posterunek.

Kadi pisze:Ogólnie słabo drapieżnik chodził.


Za to młodzież po zmroku na trawce była bardzo aktywna :)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » czw 06 sie 2015, 10:52

Fakt ze Adminowi siadl sandal ostatnio ale ta pogoda naprawde nie wrozy narazie sukcesow, ja osobiscie czekam na inna faze ksiezyca ktora ma sie zaczac od ok jutra/soboty zeby sprawdzic badz obalic ta teorie:) A w srode pochwale sie wieczorem czyms ciekawym;)
Gdzie patyki tam wyniki ;)

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Sklep wędkarski Lublin