Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 sie 2015, 11:31

Szczupaczinio_85 pisze:ja osobiscie czekam na inna faze ksiezyca ktora ma sie zaczac od ok jutra/soboty zeby sprawdzic badz obalic ta teorie:)


Ja tam nie patrzę na fazy księżyca, wschodni wiatr, ciśnienie. Moje zdanie jest takie, że trzeba być jak najczęściej nad wodą jeżeli tylko czas i warunki pozwalają. Nawet jak się wraca o kiju to się wyciąga zawsze jakieś wnioski, dopieszcza technikę łowienia, poznaje bardziej łowisko i lepiej odczytuje wodę :) Wiadomo, że lepiej jak ryby biorą, ale też fajnie jak już trafimy, że ryby będą brały, że będziemy wiedzieli gdzie i jaką podać przynętę nie tracąc przy tym nic na zaczepach :) Mówię to po sobie, patrząc rok wstecz o którym mogę powiedzieć, że był dla mnie jedną wielką porażką. Ta porażka jednak pozwala mi na dość swobodne poruszanie się po brzegu - coś tam się teraz łowi. Z racji tego, że zacząłem pływać z Tomalą dopiero teraz po zalewie wychodzi na to, że łowiąc z brzegu mam o wiele lepsze wyniki niż z pontonu - niby na łodzi łowi się taaaakie smoki, ale jak się nie zna zalewu to można liczyć tylko i wyłącznie na przypadek raz na dziesięć wypadów.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 06 sie 2015, 11:49

Krótki filmik o łowieniu sumów na spinning - https://www.youtube.com/watch?v=K3FZ9UTyJn4
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 06 sie 2015, 12:34

Witam wszystkich, jeżeli chodzi o nasz niestety płytki zalew, w okresie letnim pogoda ma duży wpływ na żerowanie większych ryb, niestety bez wietrzne okresy z temp. powyżej 35-40 nie pomagają w wynikach wędkarskich. Nie trzeba się tym zrażać bo nie jest to powodowane Waszą/Naszą złą techniką czy brakiem odpowiednich przynęt, tylko okresową strefą martwych wód- miejsc gdzie tlenu w wodzie jest zbyt mało i większe ryby migrują tam gdzie tego tlenu jest więcej- czyt. dalej od brzegu bliżej koryta Bystrzycy. Na naszym zalewie (i wszędzie gdzie mamy do czynienia z płytką wodą z niewielkim przepływem) wietrzna pogoda, padający deszcz natlenia wodę- i w tych okresach większe ryby można spotkać wszędzie. Brzeg zalewu do max 50 m (dystans rzutu ze spinna) nie przekracza 1,2 m -1,5 m dodatkowo osłonięte od strony Dąbrowy sprzyja powstawaniu stref beztlenowych w partiach brzegowych w taką pogodę. Często gdy mamy takie okresy Ciepłej bezwietrznej pogody wyciągając z wody rośliny z przybrzeżnej partii zaczepione do haku są jak by powiędnięte- przez to że mają mało tlenu. I tyle

Piszę to nie po to by odstraszyć od ZZ jedynie z grubsza wytłumaczyć niepowodzenie.

Czyli przeczekać i Orać Wodę ile wlezie :)
pzdr.
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 07 sie 2015, 07:21

Wczoraj wieczorem nad zalewem spotkałem Kocio z kolegą Marcinem. Chłopaki mieli dwie piękne łopaty. Gratulacje. Leszcze są w kolorze złocistym, niestety lampa w aparacie skutecznie kolor wyeliminowała. Kolega Marcin przed wczoraj miał również karpia królewskiego o wadze 4 kg.

Obrazek
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » pt 07 sie 2015, 09:39

ale wielgachne.gratki
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pt 07 sie 2015, 17:27

Kamillo pisze:Witam wszystkich, jeżeli chodzi o nasz niestety płytki zalew, w okresie letnim pogoda ma duży wpływ na żerowanie większych ryb, niestety bez wietrzne okresy z temp. powyżej 35-40 nie pomagają w wynikach wędkarskich. Nie trzeba się tym zrażać bo nie jest to powodowane Waszą/Naszą złą techniką czy brakiem odpowiednich przynęt, tylko okresową strefą martwych wód- miejsc gdzie tlenu w wodzie jest zbyt mało i większe ryby migrują tam gdzie tego tlenu jest więcej- czyt. dalej od brzegu bliżej koryta Bystrzycy. Na naszym zalewie (i wszędzie gdzie mamy do czynienia z płytką wodą z niewielkim przepływem) wietrzna pogoda, padający deszcz natlenia wodę- i w tych okresach większe ryby można spotkać wszędzie. Brzeg zalewu do max 50 m (dystans rzutu ze spinna) nie przekracza 1,2 m -1,5 m dodatkowo osłonięte od strony Dąbrowy sprzyja powstawaniu stref beztlenowych w partiach brzegowych w taką pogodę. Często gdy mamy takie okresy Ciepłej bezwietrznej pogody wyciągając z wody rośliny z przybrzeżnej partii zaczepione do haku są jak by powiędnięte- przez to że mają mało tlenu. I tyle

Piszę to nie po to by odstraszyć od ZZ jedynie z grubsza wytłumaczyć niepowodzenie.

Czyli przeczekać i Orać Wodę ile wlezie :)
pzdr.



I tu się zgadzam całkowicie:) Do tego dochodzi parowanie nagrzanej wody które niestety jest nieuniknione w taka parnotę, plus zabawa poziomem z powodu prac. I mamy bladą d... W poniedziałek wybieram się z rana na komercję aby zobaczyć jak to się będzie przedstawiało w takim 100% miejscu gdzie ryby jest pełno i na ile w porównaniu z ostatnim wypadem jest gorzej
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 07 sie 2015, 21:50

Podczas wypraw wędkarskich miejcie szczególną uwagę na Barszcz Sosnowskiego. Poparzenie tą rośliną grozi oparzeniem skóry, która goi się przez kilka lat, a w skrajnych przypadkach bezpośredni kontakt może grozić nawet śmiercią. W tym roku barszcz już pojawił się w okolicach Zalewu Zemborzyckiego - http://lublin.eska.pl/newsy/barszcz-sos ... sline/5865 Roślina wygląda jak koper, problem w tym, że na zalewie jest jeszcze inna bardzo podobnie wyglądająca z żółtymi kwiatami.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pt 07 sie 2015, 22:38

Dziwna nazwa na roślinkę...bo lubiem barszcza :)...czy to biały czy czerwony...ale będę uważał i dam znać komu trzeba gdy zauważę.

To jak? Kminimy jakąś wieczorowo/nocną zasiadkę sumowo-węgorzowo-sandaczową z gruntówkami i żywcami? Może za tydzień jakoś? Mam już gotowe zestawy - jeden na suma ale z żywcem na spławiku powierzchniowym jakieś 120g (może jeszcze przerobię na zrywkę z podwodnym spławiem...) a drugi to tradycyjna gruntówka z zaadoptowanego mocniejszego spina na robale czy trupka.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » pt 07 sie 2015, 23:27

Ja osobiscie sie pisze na zasiadke:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 08 sie 2015, 09:00

Pany mi taka zasiadka pasuje ale dopiero od Czwartku, bo wyjeżdżam jutro nad jeziorko i wracam w właśnie w Czwartek, było by miło jakbyście się jakoś tak zmobilizowali. No ale jak pojedziecie wcześniej to nic, jakoś przeżyję:P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 500
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » sob 08 sie 2015, 10:15

To moze z piatku na sobote za tydzien ?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 10:19

Robimy całą nockę? Jestem również za. Teraz tylko kwestia terminu, aby każdemu pasowało. Myślę, że weekend będzie najlepszy. Ja mogę piątek i sobota, Kadi też może, Haczykowi raczej sobota pewnie odpowiada. Szczupaczinio a Ty jak tam? Kto jeszcze chętny na nocną zasiadkę?
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Tomala » sob 08 sie 2015, 12:03

Można posiedzieć, tylko na tyle zawodników trzeba taśmami teren ogrodzić w celu zajęcia miejsc :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 13:31

Tomala pisze:Można posiedzieć, tylko na tyle zawodników trzeba taśmami teren ogrodzić w celu zajęcia miejsc :D


No na takie rzeczy to na razie nie mamy uprawnień :) Na dziko jednak może jakieś kartki powieszamy parę h przed :) No właśnie, a jakie miejsce wybieramy? Może płycizny za molem harcerskim? Tam i sum i węgorz lubi podejść. Czy na samym molo zasiądziemy?

Dzisiaj kolega Marcin, którego część osób z forum już zdążyła poznać złowił ładnego karpia królewskiego. Niestety z uwagi, że to nie moja ryba miejsca połowu nie mogę zdradzić, mogę jedynie powiedzieć, chociaż w zasadzie nie wiem czy powinienem, że ryba została złowiona na włos na spławik z brzegu :) To już koleżki Marcina drugi taki karp w tym tygodniu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 08 sie 2015, 15:41

Ładny, kiedyś na rękawie takie się ciągneło.
Kupiłem 3 śmieci o takie o 21zł za 3 sztuki zobaczymy czy to pływa. 10,5cm 9gr.
Obrazek
Obrazek
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 17:35

Ja kiedyś kupiłem podobne w sklepie "Wszystko po 2 zł". Po pierwszych rzutach poleciały do śmieci :) Moje woblery w ogóle nie pracowały. Płynęły prosto :) Ja jestem po pierwszych testach "sumowych" woblerów z rodziny Salmo. Pięknie pracują, dwa z nich są idealne wręcz na zalewowe płycizny i sprawdzą się w każdym miejscu na zalewie. Dla pozostałych to trzeba znać trochę ukształtowanie zalewu, aby nie wpadły w zaczep, z brzegu jest kilka miejsc gdzie można swobodnie nimi porzucać.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » sob 08 sie 2015, 19:04

U mnie pozostaje tylko sroda i niedziela bo mam wyjazd do co juz niektorym znanego kolegi Sledzia, wyjazd tez typowo wedkarski nad jezioro Czarne, dwie nocki z brzegu i jeden poranek ponton. Wyjezdzam w czwartek po 17 i wracam niedziela ok 19
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 19:04

Panowie i Panie na forum. Skompletowałem sobie już w pełni zestaw sumowy na spinning, jednak mam jedno słabe ogniwo i do końca nie wiem jak go rozwiązać. Chodzi mi o przypon. Przypon, który będzie spełniał kilka warunków:

1. Bardzo mocny.
2. Nie był sztywny, aby nie powodował zmian w pracy lekkich sztucznych przynęt.
3. Nie został przegryziony przez szczupaka.

Rodzaje linek przyponowych, które są na polskim rynku:

1. Stalka.
2. Wolfram.
3. Plecionka sumowa.
4. Kevlar.
5. Fluorocarbon.
6. Stalka tytanowa.
7. Plecionka tytanowa.
8. Surfstrand.
9. Surflon.

ad1. Za sztywna.
ad.2. Za słaby.
ad3. Przegryzie szczupak.
ad4. Przegryzie szczupak.
ad5. Przy zaciskach przypon zostaje znacznie osłabiony.
ad6. Za sztywne.
ad7. To wydaje się być w porządku, cena jednak kosmiczna i nie mam pewności co do elastyczności. Ktoś miał z tym styczność?
ad8. Stalowa plecionka, wydaje się być za sztywna, chociaż w wersji 7*7 w opisie produktu jest napisane, że tworzy miękka linkę. Ktoś miał z tym styczność?
ad9. Surflon - to w ogóle nie wiem co to jest.

Gdyby nie taka populacja szczupaka w zalewie to problemu by nie było. Zwykła mocna plecionka wystarczy. Problem w tym, że moje woblery po przezbrojeniu kosztują coś koło 40-50 zł za sztukę. Nie licząc sporego ryzyka zaczepu to dodatkowa strata na zębach szczupaka mi się nie uśmiecha :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 08 sie 2015, 20:46

Miałem kiedyś coś w rodzaju plecionki stalowej z bardzo cieniutkich nici stalowych z trzpieniem z nici kevlaru...jakoś tak. Używałem do robienia przyponów żywcowych na szczupaki. Bardzo miękkie, bez pamięci kształtu...jak sznorówka. Nie wiem jak się nazywało...dostałem w prezencie nawinięte na szpulce bez naklejek...mam chyba jeszcze gdzieś jeden to mogę wozić nad zalew ze sobą to zobaczysz.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 21:06

haczyk pisze:Miałem kiedyś coś w rodzaju plecionki stalowej z bardzo cieniutkich nici stalowych z trzpieniem z nici kevlaru...jakoś tak. Używałem do robienia przyponów żywcowych na szczupaki. Bardzo miękkie, bez pamięci kształtu...jak sznorówka. Nie wiem jak się nazywało...dostałem w prezencie nawinięte na szpulce bez naklejek...mam chyba jeszcze gdzieś jeden to mogę wozić nad zalew ze sobą to zobaczysz.


I rzeczywiście szczupak tego nie przegryzał? Ja zamówię sobie na testy ten Surfstrand i Surflon może to coś z tego. Coraz bardziej wgłębiam się w temat tych przyponów.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 08 sie 2015, 21:14

Osobiście uważam, że na duże ryby trzeba mocny sprzęt i z moich doświadczeń wynika, że przy dużych przynętach finezja jest zbędna - na grubej stalce pracują identycznie co na cienkiej plecionce. Jeśli praca z małymi czy lekkimi przynętami to stosuję grubsze wolframy czy plecionki...po prostu częściej zmieniam gdy widzę oznaki osłabienia plecionki czy "zesprężynowania" wolframu.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 08 sie 2015, 21:21

Nigdy mi nie przegryzło...tego czegoś. Pourywałem na zaczepach...pękała plecionka główna. Bardzo trudno mi to było przeciąć. Nożyczkami nie dawało rady, dopiero szczypcami do kabli. Jutro rano będę na marinie i bedę miał przy sobie.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 21:25

haczyk pisze:Osobiście uważam, że na duże ryby trzeba mocny sprzęt i z moich doświadczeń wynika, że przy dużych przynętach finezja jest zbędna - na grubej stalce pracują identycznie co na cienkiej plecionce. Jeśli praca z małymi czy lekkimi przynętami to stosuję grubsze wolframy czy plecionki...po prostu częściej zmieniam gdy widzę oznaki osłabienia plecionki czy "zesprężynowania" wolframu.


Ja mam nie wszystkie duże woblery, niektóre po 7 cm, także tutaj sztywność ma znaczenie. Wolfram u mnie już ostatecznie odpadł gdy poznałem walory innych materiałów przyponowych. Czytam teraz o surfstrand i jest to plecionka ze stali, która jest nieco sztywniejsza od wolframu, ale nie na tyle, aby zakłócać pracę małych przynęt i się nie odkształca. Surflon wygląda mi na surfstrand z otuliną zabezpieczającą przed skręcaniem. Zamówię sobie po sztuce i będzie miał realne porównanie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 08 sie 2015, 21:25

haczyk pisze:Jutro rano będę na marinie i bedę miał przy sobie.


To jutro poranek, a nie standardowo zmierzch? :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 08 sie 2015, 21:30

Nom...nietypowo ostatnio jak na mnie...hehe :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Sklep wędkarski Lublin