Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » wt 11 sie 2015, 02:11

Panowie po dzisiejszym mamy namierzone sumy:) Wracam i po weekendzie zasiadam na nocki, jakby ktos chetny sie znalazl zapraszam:) Dzis troche od Was odstawalem ale kobieta lubi sobie porozmawiac;) Ale co sie dowiedzialem jej wujek ma domek wlasnie nad Switaziem:))) No sklada mi sie tak wszystko ze to chyba przenaczenie ten wypad tam. Tomala dzieki jeszcze raz za podpowiedzi co do Majdanu, wykorzystam to info:) Na koniec trafil mi sie jeszcze jeden leszek ten najdorodniejszy ok 40cm i mialem jedno piekne szarpniecie na feederku ale cos szybko puscilo:/ Do nastepnego:)
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 11 sie 2015, 11:16

Szczupaczinio_85 pisze:Panowie po dzisiejszym mamy namierzone sumy:)


Pięknie kwokały :) Szkoda, że nikt z nas nie łowił w toni, czy pod powierzchnią, tylko wszyscy na dnie. Mogłem w sumie szybko przerobić swoją wędkę na spina to może z powierzchni coś bym wyczesał. U nas sprawdziła się moje teoria i dwa porządne kwoknięcia były przy samym brzegu :) Trafiliśmy na tak zwaną godzinę zero. Ataki zaczęły się ok 23.45 i trwały tylko 15 minut. Jedno mocne uderzenie było również jakieś 100-200 metrów od brzegu, mniej więcej na wysokości Elki.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » wt 11 sie 2015, 12:03

No i sum wczoraj padl, 130 cm, jakis grunciaz go wyciagnal
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 11 sie 2015, 12:04

Szczupaczinio_85 pisze:No i sum wczoraj padl, 130 cm, jakis grunciaz go wyciagnal


Wiesz gdzie? Wczoraj była dobra sumowa noc.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 11 sie 2015, 14:32

Dzisiaj rozpoczął się remont tamy. Przejście przez nią jest nie możliwe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » wt 11 sie 2015, 22:02

Info wyniesione z innego forum, ale byla mowa o lesie wiec na bank od strony dabrowy ale gdzie konkretnie...licho wie, obstawialbym okolice za naszym posterunkiem wczorajszym lub za molem harcerskim znajac trase tego goscia co krazy po nockach na spina
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » śr 12 sie 2015, 10:18

Admin gdzie namierzyliscie sumy? Ja nad piasecznem posucha. Z brzegu niebma szans na kontakt z ryba przynajmniej z tej strony co ja jestem. Drobnice z rana cos gania w glonach ale to raczej okonik albo maly szczuply. Z reszta raz tylko udalo mi sie wstac z ranca bo intensywnie urlopuje ;)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 12 sie 2015, 11:29

Kadi pisze:Admin gdzie namierzyliscie sumy?


Od https://goo.gl/maps/tBo2P
Do https://goo.gl/maps/2PNhE

Tutaj atakowały przed północą.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 12 sie 2015, 17:53

Dzisiaj mi przyszły przypony do testów. Z trzech mam tylko dwa:

1. Titanium Braid 1x7 23 kg
2. Surfstrand 1x7 27 kg

Elastyczność - zarówno w jednym jak i drugim przypadku żaden przypon nie jest tak elastyczny jak wolfram, nie jest również tak sztywny jak zwyczajna stalka, coś pośrodku. Wydaje mi się, że z przynętami 7 cm i wzwyż można obydwa zastosować nie zakłócając pracy.

Wytrzymałość - obydwa są piekielnie wytrzymałe. Rower podnosiłem nimi bez najmniejszego problemu i choćby cienia zmęczenia materiału.

Grubość - Surfstrand mimo, że ma podawaną większą wytrzymałość przez producenta jest cieńszy od plecionki tytanowej.

Odkształcenia:
-Surfstrand - delikatna ingerencja w ogóle nie odkształca. Po wyjęciu z opakowania przypon jest prosty, jednak mocna ingerencja może zrobić z przyponu sprężynę.
-Tytan - Mocna ingerencja nie powoduje odkształceń.

Podsumowanie - Polecam wykorzystanie do połowu suma Surfstrand. Co prawda tytan jest solidniejszy, jednak aż 8 razy droższy. Cena Surfstrand w porównaniu z jakością jest na prawdę bardzo dobra. Biorąc jeszcze pod uwagę ilość zaczepów na Zalewie Zemborzyckim zdecydowanie przemawia na jego korzyść.
Koszt jednej sztuki Surfstrand to nie całe 3 zł, tytanu ok 20.

Powyższa analiza to tylko podstawa moich obserwacji po wyjęciu z opakowania. Nad wodą dzisiaj będą testowane. Za jakiś czas opiszę moje pełne spostrzeżenia po walce z kilkoma rybkami i zaczepami.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 13 sie 2015, 08:13

Wczoraj byliśmy z Tomalą popływać nocą. Przeczesaliśmy spory obszar, nęciliśmy pelletem i krwią. Łowiliśmy prowadząc przynętę szybciej, wolniej, przy dnie, w toni, po powierzchnią i nic...Wąsacze wystawiają nas na dużą próbę cierpliwości :) Widzieliśmy ze dwa spławy suma, ale nie chciał brać. Tomala złowił choinkę, ja łowiłem ekstremalnie przerzucając górne liny wyciągu narciarskiego :)

Dzisiaj kolejna próba, tym razem z Kocio uderzamy z brzegu. Może tym razem...
Awatar użytkownika
miszczu89
Leszcz
Posty: 28
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 12:10

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miszczu89 » czw 13 sie 2015, 10:27

Ja bylem z zona, malym dzieckiem i znajomymi na molu harcerskim poogladac zapowiadane w mediach perseidy, oczywiscie wzialem ze soba spina i rzucalem woblerem rapala dt4 za sumem ale nawet nie widzialem zeby zerowal...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 13 sie 2015, 10:57

miszczu89 pisze:Ja bylem z zona, malym dzieckiem i znajomymi na molu harcerskim poogladac zapowiadane w mediach perseidy, oczywiscie wzialem ze soba spina i rzucalem woblerem rapala dt4 za sumem ale nawet nie widzialem zeby zerowal...


Dt dobry wobler :) Sum miał wczoraj cichy dzień, a raczej noc :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 13 sie 2015, 12:53

Dzis spotkalem Scorpio z LFW. I nawet tu w piasecznie zlapal zolwia. A ja zywca na trupki nalapalem;) na spina 2 pukniecia okonika.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 13 sie 2015, 13:15

Kadi pisze:Dzis spotkalem Scorpio z LFW. I nawet tu w piasecznie zlapal zolwia. A ja zywca na trupki nalapalem;) na spina 2 pukniecia okonika.


Bezmyślni ludzie wszędzie wyrzucają żółwie. Na zalewie z tego co widziałem już też już zostało złapanych kilka sztuk.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 13 sie 2015, 19:04

A teraz coś OM odbija i wyłażą u mojego brata w oczku żółw codziennie ucieka gdzieś.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 13 sie 2015, 20:05

Siemka. Nad Białką k/Parczewa jestem. Linki, karaś złocisty i koluchy, koluchy i koluchy :) z rowerka wodnego w południe w trollingu małe okoniki na spina...

Nocka na ZZ z soboty na niedzielę aktualna?...bo inaczej zostaję do niedzieli...hehe
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 14 sie 2015, 08:15

Haczyk wszystko jest aktualne. Krycha wiesz już czy będziesz? Teraz kwestia miejsca. Ja proponuję prostą zaraz za harcerskim. Miejsce jak najbardziej sumowe, można tam ognisko sobie rozpalić. Minus taki, że będziemy oddaleni od siebie trochę, w razie jednak holu suma nie będzie tam problemu z jego lądowaniem.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » pt 14 sie 2015, 08:24

Ja niestety nie mogę bo nie ma mnie kto zawieść. A szkoda bo bardzo chciałem pojechać.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 14 sie 2015, 09:15

krycha pisze:Ja niestety nie mogę bo nie ma mnie kto zawieść. A szkoda bo bardzo chciałem pojechać.


Szkoda. Może uda się jeszcze w tym sezonie nockę zorganizować i dołączysz. Haczyk Ty masz taką nasadkę do włożenia wędki w piach i postawienia na sztorc? Bierzemy jakieś kiełbachy i robimy ognisko?
Awatar użytkownika
miszczu89
Leszcz
Posty: 28
Rejestracja: śr 08 lip 2015, 12:10

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miszczu89 » pt 14 sie 2015, 10:41

Ja bym sie wybral ale wyjezdzam, moze na tygodniu mi sie uda po niedzieli wybrac bo zone z dzieckiem wywoze do tesciow....:D snil mi sie sum dzisiaj, ciekawe czy proroczy.. hahahahh poszedlem do wody razem z wedka, bo nie zakrecilem hamulca:D a ze nie jest sumowa to trzeszczala, myslalem że sie złamie, ale sum sie spial..
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pt 14 sie 2015, 10:48

miszczu89 pisze:Ja bym sie wybral ale wyjezdzam, moze na tygodniu mi sie uda po niedzieli wybrac bo zone z dzieckiem wywoze do tesciow....:D snil mi sie sum dzisiaj, ciekawe czy proroczy.. hahahahh poszedlem do wody razem z wedka, bo nie zakrecilem hamulca:D a ze nie jest sumowa to trzeszczala, myslalem że sie złamie, ale sum sie spial..


Lepiej, żeby proroczy nie był jak ma się sumik zerwać :)

A więc teraz już oficjalnie. Jutro, sobota 15 lipca, godzina 20.00 spotykamy się na nockę na molu harcerskim. Gdzie dokładnie się ulokujemy do będziemy na miejscu razem decydować. Kto może niech bierze kiełbasę :)

Haczyk będzie wcześniej leszcze łapał na żywca, ja będę miał zanętę na leszcza, białe robaki, pinkę i na suma rosówki, pellet halibut (zarówno haczykowy, jak i zanętowy), krew w proszku.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » sob 15 sie 2015, 09:25

Witam,
lekka zmiana pogody i prace nad zaporą w naszym zalewie skłoniły mnie na testy przynęt przygotowanych na jesień zarówno woblerków jak i blaszek. Woda nad zalewem znacznie się poprawiła, wyższa woda brak oznak sinic.
Wczoraj na wieczór byłem z tatą około godzinki od Lasu i siadły 3 szczupaki o dziwo jeden miał 30 cm jak by młody tarlak, 44 i 52 cm, przynęta prowadzona skokowo atak przy powierzchni.

Dzisiaj ojciec mnie wyciągną od pola również na około 2 h i mieliśmy kilka brań okoniowych bez zacięcia, jeden sandacz w granicach 35 cm i ładny szczupak 74 cm.

szczup 74.jpg
Szczupak 74 cm
szczup 74.jpg (202.38 KiB) Przejrzano 1754 razy
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » sob 15 sie 2015, 09:41

Ładny gratuluję, ja dziś będę polował na Sandałka albo niedużego suma:D Kolega ze mną prawdopodobnie będzie dziś wieczorem.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 15 sie 2015, 10:59

Kamilio ładny szczupak :) Kawał ryby

Kadi pisze:ja dziś będę polował na Sandałka albo niedużego suma:D Kolega ze mną prawdopodobnie będzie dziś wieczorem.


Im więcej nas tym lepiej :) Ja dzisiaj wielowątkowo. Jeden kijek Leszcz/Płoć, drugi Sum/Węgorz/Karp Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 15 sie 2015, 11:42

Gratulacje! Piękny pike!

...a ja wieczorkiem nastawiam się żywcowo - mały i duży nawet 30cm...się zobaczy co z tego wyniknie. Aga postara się wyjąć resztę leszczy z zalewu a drugą wędeczką trafić węgorza lub karpia na pellet na włosie.

Uprzejmie informuję wędkarzy, którzy wybierają się do Firleja, że jest całkowity dobowy zakaz połowu z pomostów do końca sierpnia...były dwa przypadki pokaleczenia "przechodniów" w trakcie zarzucania przynęty nie licząc wielu przypadków konfliktów z kąpiącymi się w porze nocnej...informacja moja pochodzi od innego znajomego wędkarza, który był nad Firlejem i przy każdym pomoście widział tabliczkę z informacją i rozmawiał z ratownikami...ostatecznie wędkował z wypożyczonej łódki i grunt z brzegu od strony lasu.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin