Rzeki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » ndz 28 lip 2019, 11:04

bylem kilka godzin na wiśle. namierzylem fajne miejsce na świnki - nie za duże, takie 25-35 cm, ale smieszne rybki :) niestety 120g koszyk trochę sciagało . kolejna miejscówka i kolejna fajna sie wydaje. Bez duzych okazów, ale na szybko zasiadka daje nadzieje. krąpie 30+ , leszcze i certy. wszystko pięknie pobierało przynęty. tu trzeba przyznać, że pomógł mi miejscowy- po jego radach ryby brały w dość fajnym tępie.
licze, że następnm razem będzie tylko lepiej :)
Marcin
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: 123 » pn 29 lip 2019, 11:39

siwy pisze:Tabliczka dotyczy wszystkich - nie tylko wędkarzy...ale jeśli pisze, żebyś posprzątał po swoim psie, to sam możesz bez sprzątania...oby tylko ktoś nie przyłapał bo będzie "zachowanie nieobyczajne" itp...hehe.

Żart oczywiście...tylko w "Dzień świra" bohater narobił pod balkonem sąsiadki w odwecie za "prezenty" od jej psa...

Czyli wnioskuję z tego że straż rybacka ma wszech stronne uprawnienia, jak będę przechodził na czerwonym i napotkam straż rybacką to też mandat dostanę od nich? Oczywiście że nie! Spacerując nad rzeką bez wędek straż rybacka mi jedynie dzień dobry miłego dnia pożyczyć może, a jak wyjmie druczek mandatowy to zobaczy uśmiech na twarzy i oddalającego się spacerowicza w dobrym chumorze.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pn 29 lip 2019, 11:59

Najpierw trzeba się dowiedzieć kto postawił te tabliczki. Jeżeli cokolwiek związane z Polskimi wodami lub PZW to na 100% się czepią. Nawet społeczniaki.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: 123 » pn 29 lip 2019, 16:24

Ale takie kompetencje to ma straż miejska i policja a nie rybo strażacy.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » pn 29 lip 2019, 17:00

Panowie troche spokoju i opanowanie. Nie ma się co spinac najpierw spokojna pokorna rozmowa, jak nie pomoze to głupa się pali a na końcu nie przyjmuje mandatu i zapraszam do sr.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » pn 29 lip 2019, 19:22

123 - ja żartowałem przecież nawiązując do jednej z komedii, nie widziałem tych tabliczek. Sorki jeśli uraziłem ale po prostu źle odczytałeś moje humorystyczne intencje do zaistniałej sytuacji, a nie do Twojej osoby ;-)

A to nie ma na tabliczkach info kto je postawił? Z drugiej strony jeśli pisze, że nie wolno chodzić po wałach w sposób ogólny (a nie że nie wolno wędkarzom chodzić po wałach...), to myślę, że zakaz dotyczy wszystkich nie tylko wędkarzy...czyli babcia z torbami, facet z pieskiem, tankujący studenci - każdy może wtedy dostać mandat i to od wszystkich osób/służb uprawnionych do egzekwowania prawa...tak mi się wydaje...ale to zabrzmiało....hehe :-D

Trzeba łazić tylko na samym dole przy brzegu poza "obszarem wału" czy jak to nazwać...tylko gdzie zejść, żeby nie po wale? ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » wt 30 lip 2019, 22:14

Dziś po załatwianiu spraw urzędowych szybki godzinny wypad za kleniami, które nie chciały współpracować. Za to siadł sumek na szybko prowadzonego wobka. Wisla
Załączniki
SAVE_20190730_220909.jpeg
SAVE_20190730_220909.jpeg (199.06 KiB) Przejrzano 459 razy
Marcin
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Tomala » wt 30 lip 2019, 23:03

Zazdroszczę, ostatnie 3 na 4 wypady nad Wisłę obdarowały mnie żadną rybą :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » śr 31 lip 2019, 08:53

Tomala pisze:Zazdroszczę, ostatnie 3 na 4 wypady nad Wisłę obdarowały mnie żadną rybą :D



Może na białoryb trzeba sie wybrać. Ładne certy biorą jak i leszcze. Inna walka niż na ZZ.
Marcin
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » śr 31 lip 2019, 10:47

Witam,

Rozpoczynam przygodę z muchówką i samo suszenie muchy sprawia mi ogromną radochę... :lol:

Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby coś w końcu złowić, dlatego podpowiedzcie proszę gdzie najlepiej się udać żeby cokolwiek się zawiesiło.
Zezwolenie na górskie wody jest, oczywiste jest że mucha = górska Bystrzyca, ale na którym odcinku najlepiej biczować, może odcinki niekoniecznie górskie zasobne w klenie/bolenie możecie polecić?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Tomala » śr 31 lip 2019, 13:02

zpryciarz pisze:
Tomala pisze:Zazdroszczę, ostatnie 3 na 4 wypady nad Wisłę obdarowały mnie żadną rybą :D
Może na białoryb trzeba sie wybrać. Ładne certy biorą jak i leszcze. Inna walka niż na ZZ.
Bylem raz z feederem na zero cały wieczór, a raz z batem to pobawiłem się z drobnicą ;)
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: blackduck » śr 31 lip 2019, 13:29

Donchiquiton pisze:Witam,

Rozpoczynam przygodę z muchówką i samo suszenie muchy sprawia mi ogromną radochę... :lol:

Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby coś w końcu złowić, dlatego podpowiedzcie proszę gdzie najlepiej się udać żeby cokolwiek się zawiesiło.
Zezwolenie na górskie wody jest, oczywiste jest że mucha = górska Bystrzyca, ale na którym odcinku najlepiej biczować, może odcinki niekoniecznie górskie zasobne w klenie/bolenie możecie polecić?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :D


Kupiłem muchówkę z 10 lat temu, taką faaajną i miałem wielkie ambicje, ale nie miał mnie kto nauczyć obsługi tego, próbowałem sporo na podstawie książek ale te rzuty to jakaś niewychodząca mi czarna magia, nadal strasznie bym chciał popróbować, ale nie wiem jak się za to zabrać :(
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » śr 31 lip 2019, 14:06

blackduck pisze:
Donchiquiton pisze:Witam,

Rozpoczynam przygodę z muchówką i samo suszenie muchy sprawia mi ogromną radochę... :lol:

Ale nie ukrywam, że fajnie byłoby coś w końcu złowić, dlatego podpowiedzcie proszę gdzie najlepiej się udać żeby cokolwiek się zawiesiło.
Zezwolenie na górskie wody jest, oczywiste jest że mucha = górska Bystrzyca, ale na którym odcinku najlepiej biczować, może odcinki niekoniecznie górskie zasobne w klenie/bolenie możecie polecić?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :D


Kupiłem muchówkę z 10 lat temu, taką faaajną i miałem wielkie ambicje, ale nie miał mnie kto nauczyć obsługi tego, próbowałem sporo na podstawie książek ale te rzuty to jakaś niewychodząca mi czarna magia, nadal strasznie bym chciał popróbować, ale nie wiem jak się za to zabrać :(



Mi dużo podpowiada łojciec, który jest naprawdę profesjonalnym muszkarzem. Niestety mój dom rodzinny jest 100 km od Lublina i nie mam okazji często chodzić z nim na ryby, stąd moje pytania o miejscówki w okolicach Lublina.

Jeśli masz ochotę, będę dzisiaj około 17:00 przy moście/tamie w Prawiednikach, bierz muchówkę, popróbujemy :D zawsze to raźniej uczyć się i zdobywać/dzielić się doświadczeniem z innym zapaleńcem :lol:
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: blackduck » śr 31 lip 2019, 14:22

Dzisiaj akurat nie zabardzo, muszę też kupić wody górskie (zrobi sie), bardzo chętnie w weekend/po weekendzie :)
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » śr 31 lip 2019, 14:32

blackduck pisze:Dzisiaj akurat nie zabardzo, muszę też kupić wody górskie (zrobi sie), bardzo chętnie w weekend/po weekendzie :)


Będziemy w kontakcie, jeśli będziesz chciał się wybrać, a nie będziesz miał jeszcze wykupionych wód górskich, możemy się udać na nizinny odcinek poszukać kleni/jelcy, pisz priv na forum ;)
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » czw 01 sie 2019, 18:04

Ktoś ma jakieś informację co aktualnie się dzieję na bystrzycy na wysokości przyjaźni? Jeździ koparka i wyciąga wszystkie chwasty z brzegów tak jakby robili starą linie brzegową? Ktoś wie coś na ten temat? Może pogłębiać też będą?
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » czw 01 sie 2019, 20:14

Może rewitalizacja się zaczyna. Dobrze że od Przyjaźni a nie za mostem na Żeglarskiej
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » czw 01 sie 2019, 20:18

Może to ma związek z tymi tabliczkami... A może regulacja uregulowanej rzeki hehe. Polska, Czeski film. Nikt nic nie wie. Jakoś mi nie po drodze żeby tam jechać. Jakby ktoś tam był to zwyczajnie zapytajcie pracowników co oni tam modzą i pod czyim wezwaniem.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » czw 01 sie 2019, 20:48

nudgets pisze:Ktoś ma jakieś informację co aktualnie się dzieję na bystrzycy na wysokości przyjaźni? Jeździ koparka i wyciąga wszystkie chwasty z brzegów tak jakby robili starą linie brzegową? Ktoś wie coś na ten temat? Może pogłębiać też będą?


Bystrzyca jest poszerzana i będzie również pogłębiana.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » czw 01 sie 2019, 21:34

Paweł pisze:
nudgets pisze:Ktoś ma jakieś informację co aktualnie się dzieję na bystrzycy na wysokości przyjaźni? Jeździ koparka i wyciąga wszystkie chwasty z brzegów tak jakby robili starą linie brzegową? Ktoś wie coś na ten temat? Może pogłębiać też będą?


Bystrzyca jest poszerzana i będzie również pogłębiana.

A czemu akurat tam?
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » pt 02 sie 2019, 13:02

misiek1975 pisze:
Paweł pisze:
nudgets pisze:Ktoś ma jakieś informację co aktualnie się dzieję na bystrzycy na wysokości przyjaźni? Jeździ koparka i wyciąga wszystkie chwasty z brzegów tak jakby robili starą linie brzegową? Ktoś wie coś na ten temat? Może pogłębiać też będą?


Bystrzyca jest poszerzana i będzie również pogłębiana.

A czemu akurat tam?

Pewnie dlatego, że na tym odcinku rzeka ginęła, tak wszystko zarosło. Jakby Cię ktoś dobrze gonił to z rozpędu byś na drugą stronę przeskoczył. Super, że ktoś się za to wziął, bo to był ostatni gwizdek.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » ndz 04 sie 2019, 17:13

Narazie Wisłą nie rozpieszcza . Po godzinie pierwsza ryba.
Załączniki
SAVE_20190804_171204.jpeg
SAVE_20190804_171204.jpeg (218.83 KiB) Przejrzano 236 razy
Marcin
Awatar użytkownika
Robert_103
Leszcz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 08 paź 2017, 12:28

Wieprz

Postautor: Robert_103 » pn 12 sie 2019, 11:52

Witam,
Jakie wieści z Wieprza - czy był ktoś w okolicach Woli/Kocka - czy rybki współpacują?
Planuję wypad na spining...warto - czy lepej zalew?.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Wieprz

Postautor: zpryciarz » pn 12 sie 2019, 12:25

Robert_103 pisze:Witam,
Jakie wieści z Wieprza - czy był ktoś w okolicach Woli/Kocka - czy rybki współpacują?
Planuję wypad na spining...warto - czy lepej zalew?.
Pozdrawiam

ja bylem jakis czas temu i totalna porazka :/
Marcin
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: darek » pn 12 sie 2019, 18:03

Dokładnie,plaża :cry:

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

Sklep wędkarski Lublin