Rzeki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » wt 19 sty 2016, 18:28

Byliśmy dzisiaj z WLK, jednak bez żadnego efektu. Przeszliśmy ładny kawałek drogi i nic. Ja dzisiaj sporo próbowałem obrotówką.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Bystrzyca

Postautor: krycha » śr 20 sty 2016, 18:22

A gdzie byliście?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » śr 20 sty 2016, 19:57

krycha pisze:A gdzie byliście?


Przeszliśmy od Prawiednik do ujścia Krężniczanki czyli na normalnych odcinku.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Bystrzyca

Postautor: krycha » śr 20 sty 2016, 20:15

Jak kiedyś będziesz miał czas to cię mogę doprowadzić po moich miescówkach. Bo i tak nie opłacałem w tym roku górskich.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » śr 20 sty 2016, 20:36

krycha pisze:Jak kiedyś będziesz miał czas to cię mogę doprowadzić po moich miescówkach. Bo i tak nie opłacałem w tym roku górskich.


Jestem za :) Następnym razem będę wyruszał we wtorek.
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » sob 23 sty 2016, 00:29

Ja też planuję wypad we wtorek. Może zbierzemy kilkuosobową ekipę i ruszymy gdzieś dalej?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 23 sty 2016, 08:32

Bartek pisze:Ja też planuję wypad we wtorek. Może zbierzemy kilkuosobową ekipę i ruszymy gdzieś dalej?


Jak najbardziej możemy. Ze mną jeszcze WLK będzie, także jest już nas minimum trzech :)
wlk
Okoń
Posty: 149
Rejestracja: sob 10 paź 2015, 17:16
Lokalizacja: Wrotków

Re: Bystrzyca

Postautor: wlk » sob 23 sty 2016, 11:49

Ja też jestem za :-)
Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » sob 23 sty 2016, 18:49

Cześć!
Nazywam się Bartek i jestem "nowy" na forum :D. Większość postów zamieszczonych na forum przeczytałem, ale dopiero teraz zdecydowałem się na aktywny udział. Mam 23 lata, studiuję w Lublinie już 4 rok. Kartę wędkarską opłaciłem pierwszy raz w 2009 roku, po 3 latach przygody ze spławikiem/gruntem nastała przerwa. Zmiana miasta/studia spowodowały, że dopiero w tym roku postanowiłem powrócić do wędki. Mam nadzieję, że 2016 będzie dla mnie szczęśliwy i pełny okazałych rybek :D. Metodą połowu będzie głównie spinning i dzięki Wam tak się stało ;d. To forum to istna kopalnia wiedzy! Niedługo mam zamiar wybrać się na Bystrzyce w okolicach Turki, ponieważ górskich póki co w planie nie mam :(. Wracając, mam nadzieję, że kogoś spotkam nad wodą :D. Jak będzie jakaś rybka, dam znać :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 23 sty 2016, 20:03

Antek205 pisze:Cześć!
Nazywam się Bartek i jestem "nowy" na forum :D. Większość postów zamieszczonych na forum przeczytałem, ale dopiero teraz zdecydowałem się na aktywny udział. Mam 23 lata, studiuję w Lublinie już 4 rok. Kartę wędkarską opłaciłem pierwszy raz w 2009 roku, po 3 latach przygody ze spławikiem/gruntem nastała przerwa. Zmiana miasta/studia spowodowały, że dopiero w tym roku postanowiłem powrócić do wędki. Mam nadzieję, że 2016 będzie dla mnie szczęśliwy i pełny okazałych rybek :D. Metodą połowu będzie głównie spinning i dzięki Wam tak się stało ;d. To forum to istna kopalnia wiedzy! Niedługo mam zamiar wybrać się na Bystrzyce w okolicach Turki, ponieważ górskich póki co w planie nie mam :(. Wracając, mam nadzieję, że kogoś spotkam nad wodą :D. Jak będzie jakaś rybka, dam znać :D


Cześć Bartek,

Dobrze, że się uaktywniłeś :) Cieszymy się, że mogliśmy wpłynąć na Twoją decyzję o spinningowaniu :) Ta metoda połowu to na prawdę frajda, choć czasem trzeba do niej cierpliwości :) W Turce Kamilio z forum lubi połowić tam na zakrętach, ja jeszcze tam nie byłem, może jak się zacznie okres na jazie się wybiorę :) W miejskim odcinku Bystrzycy nie planujesz?
Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » sob 23 sty 2016, 21:15

Planuje jak najbardziej, tyle ze najpierw chciałbym w jakimś zaciszu poznać swoj kij bo bedzie to pierwsza wyprawa :D doświadczenie mam znikome cała wiedza z forum, wiec można śmiało powiedzieć ze jestem spinningista teoretykiem :D. Jak juz trochę ogarnę cały swoj ''sprzet'' to zacznę sie pojawiać gdzieś bliżej ludzi hehe :D głownie planuje na twisterki i blaszki małe porzucać moze cos sie uda trafić :)
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » sob 23 sty 2016, 21:27

Witam mojego imiennika :-) i życzę wielu spiningowych sukcesów w 2016 roku. Ta metoda niesamowicie wciąga i dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Ja swoje pierwsze złowione szczupaki pamiętam do dziś ze szczegółami, choć minęło już dobre 15 lat od czasu kiedy je złowiłem :-)
Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » sob 23 sty 2016, 22:01

Dziekuje za mile slowa i serdeczne przywitanie :) Od środy zaczynam sezon :D. Zdam relacje po powrocie :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 23 sty 2016, 23:01

Tak poza tematem wędkarstwa to dzisiaj starszy Pan wpadł do wody do Bystrzycy na poziomie mostu na Cienistej. Przed wychłodzeniem został uratowany przez młode małżeństwo - http://www.lublin112.pl/bohaterski-wycz ... y-zdjecia/
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Bystrzyca

Postautor: Kamillo » ndz 24 sty 2016, 16:28

Hej ludziska widzę temat bystrzycy ruszył z kopyta, cynk z nad wody- nareszcie ruszyła się płoć przed tarłem mrozy jeszcze trzymają więc najbliższe tygodnie zapowiadają się Płociowo.

Ja co prawda jeszcze nie opłacam karty ze względu na napięty harmonogram codzienności ale naprawdę piękne sztuki padają moim Bystrzycowym znajomym.
Bat pod pachę i nad wodę ;)

Jak znajdę chwilkę czasu to i ja wrzucę rękodzieło i nie tylko woblerki a także sprężarkę 3 barową hand made do aerografu ;p i jak chcecie mogę coś popisać o zanęcie na ten zimny okres ale czas ma to do siebie że za bardzo nam spier.... ;)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Bystrzyca

Postautor: Rybkarz » ndz 24 sty 2016, 16:31

Panowie a ja mam takie pytanie... Jakich zestawów używacie do połowy kleni, jazi, pstrągów. Głownie chodzi mi o długości i c.w. wędzisk. Łowię od 2 sezonów i do tej pory koncentrowałem się głównie na szczupakach i sandaczach. Chciałbym spróbować czegoś nowego, stąd moje pytanie jaki kijek musiałbym nabyć. Może macie jakieś godne polecania?
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Bystrzyca

Postautor: Kamillo » ndz 24 sty 2016, 17:15

Moim zdaniem zestaw do połowu klenia jaźa (pstrąga-zaprzestałem niestety holować od 2 lat) powinien się cechować szybkością i wyraźną akcją szczytową i długością min 2,7 (przy wędkowaniu w rzekach) czasami nawet i 3 m. Akcja szczytowa pozwala nam bardzo dobrze kontrolować to co dzieje się z przynętą, pracujący wobler który skacze "dupką" na lewo i prawo w nurcie jest widoczny na szczytówce a każde zaprzestanie "drgania" możemy kwitować zacięciem. Kij powinien być szybki i w miarę lekki aby dodatkowe obciążenie jakim jest praca w nurcie nie wpływała na męczenie łokcia i nadgarstka. CW wiadomo im mniejsze tym lepsze, nie zapakujemy 10-40. Moim zdaniem 3 - 18 g zupełnie wystarczy, np fajny i tani kijek można kupić z Kongera Lub Cormorana np. Cormoran Black Master Jiggerspin 2.70m 3g-18g dozbroić w Shimano Catane + 0,16 żyłeczkę z dragona i nad wodę. Co do przynęt ja osobiście w okresie zimowym zawsze stawiałem na czerńgłówniei Wobki i obrotówki, często stosowałem całe czarne woblerki z miedzianymi pasami lub żółtym akcentem. U nas na forum WLK jest w temacie i na czasie jeżeli chodzi o Bystrą ja podpowiadam tylko to co sam mogę doradzić ;)
Ostatnio zmieniony ndz 24 sty 2016, 17:31 przez Kamillo, łącznie zmieniany 1 raz.
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Bystrzyca

Postautor: Kamillo » ndz 24 sty 2016, 17:21

I dodatkowo sprzęt sprzętem ale okres zimowy i wędkowanie w tym okresie z Efektami ma jedną podstawową zasadę, im ciszej tym lepiej. Raczej nie wpada się pod sam brzeg śmiejąc się i rozmawiając przez iphony, prędzej " przyczajony tygrys ukryty smok" ;;)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Bystrzyca

Postautor: Kamillo » ndz 24 sty 2016, 17:36

Antek205 pisze:Cześć!
Nazywam się Bartek i jestem "nowy" na forum :D. Większość postów zamieszczonych na forum przeczytałem, ale dopiero teraz zdecydowałem się na aktywny udział. Mam 23 lata, studiuję w Lublinie już 4 rok. Kartę wędkarską opłaciłem pierwszy raz w 2009 roku, po 3 latach przygody ze spławikiem/gruntem nastała przerwa. Zmiana miasta/studia spowodowały, że dopiero w tym roku postanowiłem powrócić do wędki. Mam nadzieję, że 2016 będzie dla mnie szczęśliwy i pełny okazałych rybek :D. Metodą połowu będzie głównie spinning i dzięki Wam tak się stało ;d. To forum to istna kopalnia wiedzy! Niedługo mam zamiar wybrać się na Bystrzyce w okolicach Turki, ponieważ górskich póki co w planie nie mam :(. Wracając, mam nadzieję, że kogoś spotkam nad wodą :D. Jak będzie jakaś rybka, dam znać :D


Celując w TURKę strzelasz w jeden z lepszych odcinków w tym okresie, większość ryb spokojnego żeru na przełomie stycznia i lutego migruje z większych rzek ( o ile ma taką możliwość) do płytszych- nasza bystrzyca wita w tym okresie okazy z Wieprza a Turka będąc oddalona od "Knura" o 10 km gdzie są usytuowane przepiękne zakola jest istnym rajem dla płoci, karasi czy leszczy grunt to dobrze się ustawić i podsypać na grubo ;)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » ndz 24 sty 2016, 20:35

Kamilio co teraz będzie najlepsze do założenia na hak na płoć? Ochotka? Pasta? Ciasto czy pinka?
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » ndz 24 sty 2016, 22:50

Rybkarz pisze:Panowie a ja mam takie pytanie... Jakich zestawów używacie do połowy kleni, jazi, pstrągów. Głownie chodzi mi o długości i c.w. wędzisk. Łowię od 2 sezonów i do tej pory koncentrowałem się głównie na szczupakach i sandaczach. Chciałbym spróbować czegoś nowego, stąd moje pytanie jaki kijek musiałbym nabyć. Może macie jakieś godne polecania?


Pytając o klenie, jazie i pstrągi (dodałbym tu jeszcze okonie) pytasz o lekki i ultra lekki spining. Jest to moja ulubiona odmiana spiningu, więc pozwolę sobie na nieco bardziej opisową odpowiedź :-)
Kij do takiego łowienia musi zapewniać dobrą amortyzację przy zastosowaniu cienkich żyłek (ja stosuję przedział 0,12 - 0,16 mm). Mam tu na myśli pełne ugięcie kija podczas holu ryby zanim zagwiżdże prawidłowo ustawiony hamulec kołowrotka (dla mnie to podstawowy warunek, który kij musi spełniać).
Długość i akcję kija należy dobrać do charakterystyki łowiska i rodzaju przynęt. Przynęty do połowu ryb o które pytasz to można z grubsza podzielić na 3 rodzaje - woblery, błystki i jigi. Zarówno woblery jak i błystki stawiają w trakcie prowadzenia dosyć wyraźny opór, więc akcja kija ma w tym przypadku nieco mniejsze znaczenie niż w przypadki jigów (mam na myśli zarówno przynęty gumowe, jak i małe koguty często stosowane do łowienia pstrągów). Do łowienia jigami polecam wybór kija o wyraźnie szczytowej akcji. Taki kij zapewnia lepszą kontrolę przynęty, sygnalizację brania i szybkość zacięcia niezbędne przy stosowaniu przynęt o ledwo wyczuwalnej lub wręcz niewyczuwalnej pracy.
Wybierając długość kija musisz wiedzieć, że na krótszym kiju znacznie lepiej czuć pracę mikroprzynęt, natomiast dłuższy kij zapewnia większą swobodę prezentacji przynęty w trudniej dostępnych stanowiskach ryb (np. przytrzymanie przynęty w nurcie za pasem przybrzeżnych roślin, czy omijanie nią podwodnych przeszkód w łowiskach o dużej ilości zaczepów).
Moim ulubionym kijem do łowienia kleni, okoni a ostatnio również pstrągów przy użyciu woblerów i błystek jest Dragon milenium senso-jig o długości 240 cm, mocy 3-4 lb, c.w. do 5g i lekko szczytowej akcji

a__2HS8471.jpg
a__2HS8471.jpg (54.07 KiB) Przejrzano 2510 razy


Natomiast do łowienia gumowymi paprochami stosuję Mikado sensei o długości 210 cm c.w. do 7g i ekstremalnie szczytowej akcji.

Co do kołowrotka to oczywiście niewielka waga, solidna konstrukcja i najważniejsze - płynnie działający hamulec w zakresie odpowiednim dla cienkich żyłek.
Ostatnio zmieniony pn 25 sty 2016, 12:47 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Bystrzyca

Postautor: Rybkarz » pn 25 sty 2016, 10:46

Dzięki Panowie za rady.

Bartek a jakiego kołowrotka używasz do tych kijków?
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » pn 25 sty 2016, 11:57

Kołowrotka Ci nie polecę, bo mój był w serwisie po niecałym roku używania a hamulec musiałem przerobić, żeby poprawnie spełniał swoją funkcję.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » pn 25 sty 2016, 12:32

Z kołowrotków ja mogę polecić wszelkiej maści PENN-y, np - KOŁOWROTEK PENN SARGUS II 2000 5BB+1RB PENN-y to są mocarne maszyny.
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Bystrzyca

Postautor: marian89 » pn 25 sty 2016, 16:33

Cześć!
Nazywam się Mariusz, jestem nowy na tym forum i ogólnie cieszę się, że na nie trafiłem :) Po przeczytaniu paru tematów odnoszę wrażenie fajnej atmosfery tu panującej, podejście do wędkarstwa z pasją ale bez niepotrzebnej spiny, z różnych wątków można się wiele dowiedzieć, oby tak dalej!
Podłączając się do tematu to mimo mojego jeszcze niewielkiego doświadczenia w połowie pstrągów mogę polecić sprzęt, którego sam używam gdyż jestem z niego zadowolony. Kijek Konger WC IRI Lucky dł 2,45(lepiej z nim po krzakach chodzić niż z dłuższymi modelami), kołowrotek RYOBI Ecusima 2000 (moim zdaniem bardzo dobry w swojej cenie), żyłka 0.18 (chociaż sam zastanawiam się czy nie za gruba..) i pare rybek padło w zeszłym sezonie :) ale mam nadzieję, że ten który niebawem planuję rozpocząć będzie lepszy, pozdrawiam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

Sklep wędkarski Lublin