Rzeki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
masten
Karaś srebrzysty
Posty: 60
Rejestracja: sob 23 wrz 2017, 14:09

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: masten » pt 05 sty 2018, 20:26

Ładne rybki. Lipasek też skusił się na woblera?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pt 05 sty 2018, 21:32

masten pisze:Ładne rybki. Lipasek też skusił się na woblera?


Tak jest. Próbowałem na twisterki, jigi, ale brania były tylko na woblery.
Awatar użytkownika
Mariusz
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 16 paź 2016, 19:06

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Mariusz » sob 06 sty 2018, 15:27

- - -
Ostatnio zmieniony ndz 07 sty 2018, 20:41 przez Mariusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » sob 06 sty 2018, 18:51

Mariusz pisze:Paweł, dzięki za wybór :)


Ciesze się, że mogłem pomóc :) Ja dzisiaj z Tomek_m i Rybkarzem byliśmy w Kiełczewicach Maryjnych i Osmolicach. U mnie na zero. Szczupak mi tylko zeżarł wobka, a tak poza tym cisza.
Awatar użytkownika
kooozi
Szczupak
Posty: 272
Rejestracja: śr 29 mar 2017, 19:52

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: kooozi » sob 06 sty 2018, 20:08

ja dzis pobiegałem 2 godziny po górskiej bystrzycy ^^ 1 kropek na kiju nieduży ale spadl pod nogami i drugi łady odprowadził przynęte. jutro jade wyjąć z wody pierwszego kropka w życiu ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 13:28

Nigdy nie łowiłem na górskich, ale wcale nie byłbym zły, gdyby związek wprowadził przepis o obowiązku posiadania i używania maty do odhaczania ryb, które mają wrócić do wody - może niekoniecznie od razu karpiowych rozmiarów, ale gdyby były ( bo szukałem ale może słabo) mniejsze, węższe, by nie sprawiać kłopotu gdy ze spinem przenoszę się co raz w inne miejsce, to takową na pewno bym zakupił i używał przy swoich szczupakach itp., bo i tak każda moja ryba wraca do wody, więc lepiej by była w jak najlepszym stanie, a nie poobijana i oklejona liśćmi...

co o tym sądzicie? może i byłby dodatkowy sprzęt do targania, ale gdyby był mniejszych rozmiarów szybko zwijany jak karimata ale delikatniejszy dla rybiej skóry... czy coś podobnego, by równie błyskawicznie móc rozłożyć i zmieścić drapieżnika 90+ ...chyba nie byłoby tak źle targać taki dodatkowy sprzęt...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 13:31

ps. byłem na Bystrzycy dziś 9-12:30 na odcinku most kolejowy Janowska w górę rzeki do drugiego mostu pieszego stalowego - okonki dziś nie współpracowały ze mną - jedynie szczupaczek jakieś 18cm pokusił sie na minikopytko okoniowe - w akwariach ludzie większe hodują ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 13:38

Jeszcze pytanko o bajorko przy moście kolejowym ul.Janowska - z tego bajorka cieknie strużka do Bystrzycy (jakieś 100-max 200m od rzeki). Czy to bajorko płytkie to woda prywatna, czy PZW? można tam szukać okoników na spina?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 13:39

Paweł - widzę, ze jesteś - macie może w sklepie w ofercie jakieś takie mniejsze maty? bo i tak bym chętnie zakupił taką mniejszą.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 13:46

jak na razie taką "najsprytniejszą" matę znalazłem do "węższych" rybek. Chodzi mi o fotkę nie o cenę ;-)

https://centrumwedkarskie.pl/257-akceso ... odhaczania

Nawet kawałek maty pod kolana wymyślili, by nie tytłać się w błocie.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Puszatek
Karaś srebrzysty
Posty: 67
Rejestracja: sob 13 maja 2017, 22:22

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Puszatek » ndz 07 sty 2018, 14:08

Z czego wykonane są takie maty?
Awatar użytkownika
Fredros
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: wt 26 lip 2016, 12:29

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Fredros » ndz 07 sty 2018, 14:50

Mały87 pisze:Sugerowalbym jednak,bardzo delikatnie ,by jednak nie fotografować niewymiarowych rybeniek.A te godne uwiecznienia ryby,najlepiej fotografowac na miekkim podbieraku,takie zdjecia mają swoj urok i rybkom nic sie nie dzieje.W tamtym roku po tlumnym otwieraniu sezonu,wiele ryb tego nie wytrzymało i padlo niestety.To delikatne ryby.

...nie popadajmy w skrajności.Mysle ze fota mniej szkodzi małej rybce, niż hol rybce znaczących rozmiarów(szczególnie delikatnym sprzętem) , używajmy głowy a i maty będą niepotrzebne...połamania.
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: darek » ndz 07 sty 2018, 16:37

Panowie,kiedyś ten temat był już przerabiany ;) Dajcie już na luz fotkom ryb nie przekraczajacych 50 cm
wiem,złowiłeś pierwszego pstraga w zyciu,ok,jesteś szczęśliwy,ale to żaden okaz,nie męczmy tych ryb,one są za delikatne do pozowania w suchej trawie,czy błocie,czy innym gównie :shock: chcesz dalej łowić pstrągi,więc szanuj je ;)
nie dbam o to co sądzicie o moej wypowiedzi,ale dbam o ryby ,które żyją w naszej górskiej Bystrzycy ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » ndz 07 sty 2018, 17:20

To jest forum dla każdego. Proponuję nikomu nie zakazywać robienia i publikowania zdjęć. Ktoś kto po raz pierwszy złowił pstrąga (pomimo, że rozmiarami nie powala) ma takie samo prawo cieszyć się z tego, jak stary wyga, gdy złowi 60+ i wrzucić fotę. Temat jak najbardziej był wałkowany, ale na forum pojawiają się co rusz nowi ludzie, którzy tego nie czytali. Trochę wyrozumiałości sugeruję.

Ja wrzuciłem z rybek górskich tylko z pierwszego wypadu i na tym kończę w tym sezonie, no chyba, że uda się coś wydłubać mi powyżej 50cm.

Zamiast najeżdżać na siebie panowie proponuję spotkać się przy sypaniu tarlisk, bo z tego co kojarzę z naszego forum nikogo nie było, gdy była robiona szeroko zakrojona akcja tego rodzaju.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » ndz 07 sty 2018, 17:34

Dlatego nie ingeruję w górskie rzeki. Im mniej tam wędkarzy tym lepiej dla ryb :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
BARTEZ
Leszcz
Posty: 32
Rejestracja: wt 13 cze 2017, 08:25

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: BARTEZ » ndz 07 sty 2018, 18:17

Maty dla pstrągów :lol: .tak samo jak maty dla karpi dla mnie to głupota jakich mało lepiej dla karpia niech poleży chwile na trawie czy ziemi niż ma się męczyć .1. hol karpia 2. ryba w podbieraku 3 .ryba na macie 4. ryba w worku do ważenia 5 .ryba na macie do zdjęcia 6. zdjęcia słabe za ciemno ryba do siatki do rana 7. ryba na mate 8.zdjęcie wypuszczanie ryby :shock: na koszulce no kill
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: darek » ndz 07 sty 2018, 19:10

w wielkim błędzie jesteś szacowny kolego
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 20:18

Ja jednak kupię sobie taką matę z miarką nadrukowaną lub sam dokleję jakąś choćby pod nasze forumowe zawody spinningowe i będę ją miał przy sobie na każdej wyprawie, bo jak trafię kiedyś okaz i w końcu będę miał powód do fotografii to będzie mu wygodniej leżeć na macie 20sekund niż na kamieniach czy betonie zalewowym...może i szczupłe są bardziej wytrzymałe od górskich rybek, ale jakoś wolę mieć tą matę w sytuacji, gdy nie będzie nikogo w pobliżu by mi fotę trzasnąć i będę musiał położyć rybę na kanciastym i dość twardym podłożu...

W tamtym roku nie złowiłem praktycznie nic wartego zdjęcia i po odhaczeniu od razu do wody poszły, ale często na trawie to robiłem by miękko było gramoląc się na górę skarpy czy odchodząc kilka metrów bo nie udawało się w wodzie w podbieraku, dlatego wolę targać dodatkowy ekwipunek dla ryby, ale i jednak też dla mojej wygody...

Nie sądziłem, że aż takie emocje i dyskusję wzbudzę swoją wypowiedzią - luzik - nikt nie narzuca obowiązku posiadania i używania takich mat ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » ndz 07 sty 2018, 20:26

Siwy tutaj nie chodzi raczej o maty, a o pstrągi, ich delikatność i bardzo dużą presję wędkarską na nie. Temat promowania wędkarstwa "górskiego" budzi często wiele emocji. Ma to oczywiście swoje racjonalne uzasadnienie, ale żadna skrajność nie jest wskazana. Na Facebooku widzę codziennie po kilka różnych zdjęć z pstrągami, małymi, dużymi, twarze wędkarzy znane i mniej znane i to jest w porządku. U nas jak tylko pojawiają się fotki, to zaczyna się problem.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » ndz 07 sty 2018, 21:42

No i zgadzam się z tym co mówisz Paweł - ja po prostu nawiązałem do delikatności górskich rybek z myślą o innych, które może rzadko, ale zdarza mi się odhaczać w "niesprzyjających warunkach"...mam nadzieję że nie popadam w skrajność i stąd poprosiłem o Wasze zdanie na ten temat, bo ichtiologiem nie jestem a nie zamierzam badać ile moje szczupłe są w stanie wytrzymać poza wodą i w "twardych" warunkach - czy pomysł z matą trafiony jest czy jednak przesadzony, niepotrzebny tobołek i koszty,itd?...może trochę tak a może trochę nie...ale doszedłem do wniosku, że na nasze zawody forumowe mata z taką nadrukowaną czy przyklejoną miarką dla mnie będzie dość wygodnym rozwiązaniem, tym bardziej że potrafię jedno miejsce nawet godzinę obrzucać więc wcale tak często nie będę jej przenosił...a i kolana suche bo dodatkowy kawałek maty do klęczenia jest :-D

W końcu chodzi o radochę z fajnego hobby, a nie niepotrzebne negatywne emocje - w moim przypadku dyskomfort psychiczny, że takim twardym odhaczaniem wypuszczam do wody zbyt zmaltretowaną rybę...oczywiście raz na jakiś czas tak się zdarza, ale jakoś wtedy głupio mi przed samym sobą.

Luz!

Połamania, kto już opłacił...hehe :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
kooozi
Szczupak
Posty: 272
Rejestracja: śr 29 mar 2017, 19:52

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: kooozi » wt 09 sty 2018, 12:03

witam. stała się tragedia dla mnie. przez pośpiech i nieuwagę zostawiłem wędkę nad górską bystrzycą. została w miejscu gdzie zaparkowałem samochód. miejsce w linku. https://www.google.pl/maps/search/bystr ... a=!3m1!1e3 . był to kijek pezon&michel redoutable sting do 3,5g + młynek dam quick contrast 408 fd. jeśli ktoś znalazł prosze o kontakt. wiecie jak wędkarz jest przywiazany do swoich kijków ;) porządna flaszka leci ze mnie jak sie znajdzie.

edit: cala akcja miala miejsce w niedziele 7 stycznia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Mietek » wt 09 sty 2018, 14:15

kooozi pisze:witam. stała się tragedia dla mnie. przez pośpiech i nieuwagę zostawiłem wędkę nad górską bystrzycą. została w miejscu gdzie zaparkowałem samochód. miejsce w linku. https://www.google.pl/maps/search/bystr ... a=!3m1!1e3 . był to kijek pezon&michel redoutable sting do 3,5g + młynek dam quick contrast 408 fd. jeśli ktoś znalazł prosze o kontakt. wiecie jak wędkarz jest przywiazany do swoich kijków ;) porządna flaszka leci ze mnie jak sie znajdzie.

edit: cala akcja miala miejsce w niedziele 7 stycznia.


Może ktoś z PSR znalazł? Spróbuj może się z nimi skontaktować.
Awatar użytkownika
W-łowca
Okoń
Posty: 147
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 21:16

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: W-łowca » wt 09 sty 2018, 17:56

kooozi pisze:witam. stała się tragedia dla mnie. przez pośpiech i nieuwagę zostawiłem wędkę nad górską bystrzycą. została w miejscu gdzie zaparkowałem samochód. miejsce w linku. https://www.google.pl/maps/search/bystr ... a=!3m1!1e3 . był to kijek pezon&michel redoutable sting do 3,5g + młynek dam quick contrast 408 fd. jeśli ktoś znalazł prosze o kontakt. wiecie jak wędkarz jest przywiazany do swoich kijków ;) porządna flaszka leci ze mnie jak sie znajdzie.

edit: cala akcja miala miejsce w niedziele 7 stycznia.


kooozi w niedziele przewinęła się tamtędy masa wędkarzy :| W poniedziałek było podobnie...
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: darek » wt 09 sty 2018, 19:04

np. w sobotę było 81 wędkarzy na samej Bystrzycy,łącznie z zalewem w zakrzówku,to spora ilość łowiących :shock: ,marne szanse na odzyskanie sprzętu,ale powodzenia ;)
Awatar użytkownika
masten
Karaś srebrzysty
Posty: 60
Rejestracja: sob 23 wrz 2017, 14:09

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: masten » wt 09 sty 2018, 19:08

Współczuję straty. Byłem wczoraj w tych okolicach, ale wędziska nie widziałem.
A tak swoją drogą to powiem ci, że z tym zestawem to poszedłeś ekstremalnie...3,5 grama na kropki. Ja bym nie ryzykował, ale co kto lubi...
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że zestaw się odnajdzie.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bodzio66665, tommek i 84 gości

Sklep wędkarski Lublin