Rzeki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pt 16 sie 2019, 15:04

Donchiquiton pisze:Panowie, jak to jest w końcu z tą Bystrzyca górską..

Wydaje mi sie ze zaraz za tamą jest tabliczka "koniec krainy pstraga i lipienia" a w zezwoleniu jest ze do ujścia Krężniczanki.


Tama kończy no-kill. Od tamy do ujścia Krężniczanki jest nadal woda górska, ale na tym odcinku można zabierać pstrągi.
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » pt 16 sie 2019, 15:07

Dzięki za info, rzeczywiście pomylilem koniec gorskich z no kill, dzięki wielkie za szybką odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » pt 16 sie 2019, 21:40

Tak z tej zielonej plecionki robię zwykle przypony. Nigdy się nie zdarzyło aby coś to przegryzlo, a szczupali w swoim życiu naprawde duzo zlapalem. Kiedys stosowalem zwykła plecionke, ale jak zobaczyłem 90 która jednym klapnieciem załatwia sprawę od tej chwili tylko takie stosuje przypony.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » sob 17 sie 2019, 13:49

Jakby ktoś się wybieral na Wisle to radzę szukać jakiś starorzeczy. Syf niesamowity woda wysoka. Ale jak to spłynie miejscówki robią się obiecujace
Marcin
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » ndz 18 sie 2019, 22:37

Wie ktoś może co z tą naszą Bystrzycą? Pojeździli tymi koparkami, powywalali ten cały muł na brzegi i to tak leży, a Bystrzyca nadal środkiem zarośnięta. To co powyrywali już zaczyna odrastać, trochę głupiego robota, bo wygląda to jeszcze gorzej niż wyglądało. Mają zamiar coś tam jeszcze działać czy jak zwykle na chęciach się skończyło? :P
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pn 19 sie 2019, 07:37

nudgets pisze:Wie ktoś może co z tą naszą Bystrzycą? Pojeździli tymi koparkami, powywalali ten cały muł na brzegi i to tak leży, a Bystrzyca nadal środkiem zarośnięta. To co powyrywali już zaczyna odrastać, trochę głupiego robota, bo wygląda to jeszcze gorzej niż wyglądało. Mają zamiar coś tam jeszcze działać czy jak zwykle na chęciach się skończyło? :P


Coś mi wygląda na to, że tylko na chęciach się skończyło. Kolega był na konferencji dotyczącej tego tematu i w jego opinii doszło do sprzeniewierzenia pieniędzy. Jakieś gigantyczne kwoty były zapłacone za cztery dni pracy koparki.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » pn 19 sie 2019, 07:48

nudgets pisze:Wie ktoś może co z tą naszą Bystrzycą? Pojeździli tymi koparkami, powywalali ten cały muł na brzegi i to tak leży, a Bystrzyca nadal środkiem zarośnięta. To co powyrywali już zaczyna odrastać, trochę głupiego robota, bo wygląda to jeszcze gorzej niż wyglądało. Mają zamiar coś tam jeszcze działać czy jak zwykle na chęciach się skończyło? :P

Nie to wygląda tak jakby kasa miała się zgadzać w czyjejś kieszeni i poszły działania pozorujące - czytaj ciężki sprzęt. Zrobili dużo szumu, wygląda to jak nie powiem co - kanał ściekowy przy obecnym poziomie wody. I tak zapewne zostanie, bo wybory już tuż tuż :D. A tak szczerze to poprzednia wersja rzeki (zarośnięta) jakoś mi bardziej pasowała. Dodatkowo przestała działać mała elektrownia koło Areny - pewnie ze względu na stan wody
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: miro-re » pn 19 sie 2019, 07:49

Super. To jak tak samo zaczną z zalewem to będzie pięknie wyglądać
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Mięsiarz » pn 19 sie 2019, 16:36

majula7 pisze:Tak z tej zielonej plecionki robię zwykle przypony. Nigdy się nie zdarzyło aby coś to przegryzlo, a szczupali w swoim życiu naprawde duzo zlapalem. Kiedys stosowalem zwykła plecionke, ale jak zobaczyłem 90 która jednym klapnieciem załatwia sprawę od tej chwili tylko takie stosuje przypony.

Tzn tej plecionki z nicią stalową tak?
Jakiej masz firmy dokladniej? Jak ją znaleźć?
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pn 19 sie 2019, 19:26

A ja łowię aktualnie z takim czymś. http://pleciona.pl/pl/p/Savage-Gear-Lin ... 60QAvD_BwE
Jak dla mnie trochę za grube. Ale Sandacz 62cm wczoraj uderzył. Gdzie dwóch kompanów na łódce z fluo i wolframem nie połowili :P dla mnie linka rewelka ale do 6kg i 0.27 grubości będzie lux. Nie skręca się ani nic. A zawiązalem to zwykła pentlą do krętlika z supłem a do agrafki nieudanym palomarem. Cieńszą będzie się wiązać niebo lepiej.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » pn 19 sie 2019, 20:06

don1976 pisze:
Mięsiarz pisze:
majula7 pisze:Tak z tej zielonej plecionki robię zwykle przypony. Nigdy się nie zdarzyło aby coś to przegryzlo, a szczupali w swoim życiu naprawde duzo zlapalem. Kiedys stosowalem zwykła plecionke, ale jak zobaczyłem 90 która jednym klapnieciem załatwia sprawę od tej chwili tylko takie stosuje przypony.

Tzn tej plecionki z nicią stalową tak?
Jakiej masz firmy dokladniej? Jak ją znaleźć?

Ja używam tej: https://allegro.pl/oferta/plecionka-ara ... 7093721963 i jak dotąd żaden zębacz jej nie przeciął , ani nie pękła na przyponie tylko nawet jak miałem zaczep to strzelała na węźle, oczywiście po długim lub kilku holach jak widać drucik to wiążę nową :)

Don a jak łączysz a agrafką i krętlikiem?
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » wt 20 sie 2019, 00:23

Paweł pisze:
nudgets pisze:Wie ktoś może co z tą naszą Bystrzycą? Pojeździli tymi koparkami, powywalali ten cały muł na brzegi i to tak leży, a Bystrzyca nadal środkiem zarośnięta. To co powyrywali już zaczyna odrastać, trochę głupiego robota, bo wygląda to jeszcze gorzej niż wyglądało. Mają zamiar coś tam jeszcze działać czy jak zwykle na chęciach się skończyło? :P


Coś mi wygląda na to, że tylko na chęciach się skończyło. Kolega był na konferencji dotyczącej tego tematu i w jego opinii doszło do sprzeniewierzenia pieniędzy. Jakieś gigantyczne kwoty były zapłacone za cztery dni pracy koparki.

Tego się obawiałem. Trzeba było coś z tą rzeką zrobić, bo jeszcze 2 albo 3 lata i by zginęła całkiem, ale na pewno nie takie coś. Nie ma nic gorszego niż pozory, niby coś zrobione, ale tak na prawdę tylko pogorszyli sprawę. Nie dosyć, że wody nie ma prawie wcale to jeszcze teraz ryba nie ma praktycznie żadnego schronienia. Dla nas wędkarzy to nie jest takie złe, bo teraz zlokalizować rybę to banalna sprawa - siedzi na środku rzeki tam gdzie ostała się roślinność. I ta teoria jest potwierdzona wynikami, czyli przestała być teorią. Ale co z tego jak to teraz gorzej wygląda niż jakieś bagno. Niby koryto poszerzone, ale z góry na to spojrzeć to wygląda jak woda między roślinami, a nie rośliny w wodzie. TRAGEDIA :roll:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » wt 20 sie 2019, 07:08

Jeśli macie dowód dotyczący kosztów prac, (a nie okaże się, że to tylko etap jakiś a musieli z jakiegoś powodu przerwać) to wystarczy złożyć doniesienie do prokuratury o prawdopodobnym przestępstwie, napisać do mediów by rozdmuchały sprawę a przed wyborami chętnie to zrobią, itd ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » wt 20 sie 2019, 12:07

Paweł pisze:
nudgets pisze:Wie ktoś może co z tą naszą Bystrzycą? Pojeździli tymi koparkami, powywalali ten cały muł na brzegi i to tak leży, a Bystrzyca nadal środkiem zarośnięta. To co powyrywali już zaczyna odrastać, trochę głupiego robota, bo wygląda to jeszcze gorzej niż wyglądało. Mają zamiar coś tam jeszcze działać czy jak zwykle na chęciach się skończyło? :P


Coś mi wygląda na to, że tylko na chęciach się skończyło. Kolega był na konferencji dotyczącej tego tematu i w jego opinii doszło do sprzeniewierzenia pieniędzy. Jakieś gigantyczne kwoty były zapłacone za cztery dni pracy koparki.

Nie idzie gdzieś tego zgłosić? Ta rzeka to i tak ściek a odje*ali maniane jak zawsze. Powinien się temu ktoś przyjrzeć o ile już tego nie robi.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » śr 21 sie 2019, 08:10

Witam, znalazł ktoś może ciemnozielone wodery firmy Eiger na parkingu koło Baru pod Pstrągiem przy górskiej Bystrzycy? Położyłem po drugiej stronie auta żeby przeschły, musiałem szybko wracać, wsiadłem do auta i odjechałem bez woderów :x
Awatar użytkownika
Mięsiarz
Szczupak
Posty: 356
Rejestracja: czw 21 mar 2019, 17:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Mięsiarz » śr 21 sie 2019, 08:29

Fajny prezent ktos mial :)
Dzwoniles do baru? Moze tam ktos inteligentny zanósl
Prawdziwy Polak?
Zły
Wulgarny
Szczery
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » śr 21 sie 2019, 10:09

Mięsiarz pisze:Fajny prezent ktos mial :)
Dzwoniles do baru? Moze tam ktos inteligentny zanósl



Bardzo fajne znalezisko :lol: Wczoraj dzowniłem, ale nikt nie odbierał, spróbuję jeszcze dzisiaj...
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » śr 21 sie 2019, 10:20

Wiem łowiłem przy zastawkach i rybka lubiła tam siedzieć :D ale nie zapomnę jak szło się na Bystrzyce. Kopalo się robale po drodze za garażami i żadnych zanęt, nic i ryby się łowiło.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Przemek_M » czw 22 sie 2019, 09:19

Na białą rybę na Bystrzycy jest sens wybierać się powyżej remontowanego mostu kolejowego? Ew.gdzie polecacie? Z góry dzięki
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
W-łowca
Okoń
Posty: 147
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 21:16

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: W-łowca » czw 22 sie 2019, 13:53

Kilka razy byłem za płotkami/leszczykami ale bolenie 15/20 cm się łapały no i jazie. Ja łowiłem w okolicach 1 mostku żelaznego
Awatar użytkownika
smart86
Leszcz
Posty: 45
Rejestracja: wt 18 kwie 2017, 04:57

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: smart86 » pt 23 sie 2019, 23:11

Co Wam wiadomo o sumie w Wieprzu?
Warto próbować?
Jeśli tak, to gdzie warto szukać tej ryby, a gdzie sobie odpuścić?
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: blackduck » pt 23 sie 2019, 23:53

Wiem tyle, że napewno nie jedź do Zawieprzyc, nurt jak w Niagarze i brzeg to jedno wielkie urwisko, podejść można tylko w kilku miejscach przez pokrzywy po pas. Gdzieś ostatnio jadąc (nad Białkę?) widziałem taki fajny kawałek Wieprza, że nic tylko łowić... Gdzie to było, kurcze... Chyba Serniki? Prosty odcinek, spokojny nurt, super podejście. Ale znając takie wesołe wioseczki, to napewno rzeka jest tam obławiana sieciami wzdłuż i wszerz od rana do nocy.
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » sob 24 sie 2019, 08:26

smart86 pisze:Co Wam wiadomo o sumie w Wieprzu?
Warto próbować?
Jeśli tak, to gdzie warto szukać tej ryby, a gdzie sobie odpuścić?


Gdy mieszkałem w Lubartowie, ładnych 10 lat temu, to były sumy przy moście kolejowym w Szczekarkowie...a bardziej to przypływały wieczorami ze swoich dziur pod most i na wypłyceniu za podporą mostu wyjadały ukleję - extra widowisko patrząc z góry mostu. Przy powierzchni ukleja a sum spod spodu ją zasysał, czasem walił ogonem któryś i ogłuszone wyjadał ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
smart86
Leszcz
Posty: 45
Rejestracja: wt 18 kwie 2017, 04:57

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: smart86 » sob 24 sie 2019, 09:40

Byłem niedawno na odcinku za Szczekarkowem. Nieduży kleń mi tylko wziął. Spotkałem sympatycznego starszego wędkarza, który mi powiedział, że jest nad Wieprzem 2 razy dziennie, codziennie, i od połowy czerwca złowił 4 nieduże sumy... Dodał też że na tym odcinku jest totalna lipa. Podobno ktoś badał teren sondą z łódki ii potwierdził że nie ma ryb.

Ale nie ma się co dziwić... 400 metrów dalej napotkałem wielką podrywkę. Rozpięta na 3-4 metrowych tyczkach. Do tego duży drąg jako lewar + widełki wbite w brzeg. Kogoś to chyba wkurzyło przede mną, bo sprzęt leżał na brzegu zdewastowany...
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Przemek_M » sob 24 sie 2019, 09:44

Potwierdzam, że tych dużych podrywek jest wiecej...
:|
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Sklep wędkarski Lublin