Rzeki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » pt 29 sty 2016, 17:55

nofy pisze:Jasne! Wybieram się między 7 a 9/10, niestety tylko tyle mam czasu, ale zawsze coś.
Jadę samochodem z Czechowa, jak coś to pisz na priv to się stykniemy!

Kurde, zerwałem dzisiaj wszystkie głowki do twisterów :( a nie dam rady dokupic teraz zeby na 7 sie jutro wyrobic :(
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » pt 29 sty 2016, 18:23

Kadi pisze:Tylko jeszcze nie wiem kiedy zaczne sezon.


Im szybciej tym lepiej :)
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Bystrzyca

Postautor: marian89 » pt 29 sty 2016, 18:47

Dzisiaj na bystrzycy wyda niższa jakieś 20 cm niż w środę.. wydaje mi się że mogło to mieć wpływ na dzisiejsze kiepskie rezultaty, aby 1 branie na NO-KILL'u. Bartek możesz polecić jakiś odcinek na ta pore roku? Za pstrągami chodzę dopiero 2 sezon i jeszcze nie za bardzo wiem gdzie ich szukać
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » pt 29 sty 2016, 19:02

marian89 pisze:Dzisiaj na bystrzycy wyda niższa jakieś 20 cm niż w środę.. wydaje mi się że mogło to mieć wpływ na dzisiejsze kiepskie rezultaty, aby 1 branie na NO-KILL'u. Bartek możesz polecić jakiś odcinek na ta pore roku? Za pstrągami chodzę dopiero 2 sezon i jeszcze nie za bardzo wiem gdzie ich szukać


Pstrąga jest sporo na no-killu. U Bartka sukces to jego autorska przynęta oraz umiejętność skradania się raczej niż sama miejscówka. Z Bartkiem byłem dwa razy połowić i łowił na prawdę w wielu miejscach, a ja o kiju wracałem :/
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » sob 30 sty 2016, 01:35

marian89 pisze:Bartek możesz polecić jakiś odcinek na ta pore roku? Za pstrągami chodzę dopiero 2 sezon i jeszcze nie za bardzo wiem gdzie ich szukać

Ja za pstrągami chodzę od miesiąca, a dokładniej to byłem dopiero 5 razy ;) Miejscówki wybieram palcem na mapie. Staram się za każdym razem jechać w inne miejsce, aby poznać jak największy kawałek wody. Obławiam głównie głębsze rynny, podmyte burty za zakrętami i zakamarki pod zwalonymi drzewami, a najlepiej połączenie wszystkich wymienionych wcześniej miejsc. Generalnie im trudniej (bardziej ryzykownie) podać gdzieś przynętę tym większa szansa na rybę, w myśl zasady: kto nie urywa - ten nie łowi.
Co do przynęt, to wydaje mi się, że im wierniejsze odwzorowanie naturalnego pokarmu (zarówno wyglądu, jak i zachowania) tym lepiej. Dlatego robię woblery o rybich kształtach i naturalnych kolorach, ustawiam ich pracę tak, aby przypominały zachowaniem małe rybki i staram się je prowadzić w sposób możliwie najbardziej naturalny. Wieżę też, że używając bardzo cienkiej żyłki (0,12 mm) i mikro-agrafek oczywiście bez krętlika dodatkowo zwiększam o kilka procent szansę na przechytrzenie ryby...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 30 sty 2016, 07:24

Bartek a orientujesz się jaki używasz rozmiar agrafek? Ja mam 16 Jaxona, ale wydaje się, że mogą być jeszcze za duże.
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » sob 30 sty 2016, 08:48

Paweł pisze:Bartek a orientujesz się jaki używasz rozmiar agrafek? Ja mam 16 Jaxona, ale wydaje się, że mogą być jeszcze za duże.


Nie mam pojęcia, ale zawsze wybieram majmniejsze jakie można kupić.
Ostatnio zastanawiam się czy nie zrezygnoqać całkiem z agrafek i nie wiązać woblerów bezpośrednio na pentelkę.
Awatar użytkownika
nofy
Okoń
Posty: 193
Rejestracja: śr 18 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: Czechów

Re: Bystrzyca

Postautor: nofy » sob 30 sty 2016, 13:56

Byłem w turce rano, ale ludzi jak na jarmarku! Wszyscy wyposzczeni chyba i wiosnę poczuli!
Bez ryby, ale. Ie nastawiam się na zbyt wiele, jedno pukniecie na twisterka małego na 3g główce w zakolu i jedno szarpniecie na wobka, ale po sekundzie spadł...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 30 sty 2016, 15:30

A u mnie dzisiaj rewolucja na odcinku górskim. Złowiłem trzy pstrągi, w tym jednego już fajnych rozmiarów - 48 cm. Jest to moja życiówka na razie :) Wszystkie ryby zostały złowione na paproszki, różnych kolorów. Pierwszy na szarego ze srebrnym brokatem, drugi na zielonego z brokatem, a największy pokusił się na żółty Mannsa. Był ze mną Tomasz_jak z kolegą. Tomasz złowił również jednego, a jego kolega dwa, także każdy coś miał :) Przez przypadek zauważyłem, że pstrągi również bardzo lubią łowienie z opadu. Jeden z wyholowanych atakował szarpaną przynętę z opadem aż trzy razy, największy również został złowiony techniką opartą po części na opadzie. Ja dopiero uczę się łowienia na rzecze, zawsze biczowałem spokojne wody, także jeszcze do końca nie wiem co się dzieje z przynętą podczas moich eksperymentów, ale widocznie daje to jakiś efekt :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » sob 30 sty 2016, 15:33

nofy pisze:Byłem w turce rano, ale ludzi jak na jarmarku! Wszyscy wyposzczeni chyba i wiosnę poczuli!
Bez ryby, ale. Ie nastawiam się na zbyt wiele, jedno pukniecie na twisterka małego na 3g główce w zakolu i jedno szarpniecie na wobka, ale po sekundzie spadł...

Moje gratulacje tak czy siak :D ja teraz bede eksperymentował z prowadzeniem przynety, w sumie bede starał sie jak najwolniej i z duza iloscia podpic.
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » sob 30 sty 2016, 16:08

Pawel, gratuluję fajnych rybek! Jak widać trening czyni mistrza :-) No i przebiłeś mojego 47 cm...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 30 sty 2016, 16:12

Bartek pisze:Pawel, gratuluję fajnych rybek! Jak widać trening czyni mistrza :-) No i przebiłeś mojego 47 cm...


Po prostu miałem farta :)
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Bystrzyca

Postautor: marian89 » sob 30 sty 2016, 16:52

A jak sądzicie czy w przypadku pstrągów pora dnia ma również duże znaczenie?? tzn czy wskazane jest jeździć z samego rana czy nie ma to aż tak dużego znaczenia? Bo np ja swoje ryby łowiłem przeważnie w godz 10-12
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Bystrzyca

Postautor: marian89 » sob 30 sty 2016, 16:56

I gratuluję pięknych rybek :)
Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » sob 30 sty 2016, 16:57

Paweł pisze:A u mnie dzisiaj rewolucja na odcinku górskim. Złowiłem trzy pstrągi, w tym jednego już fajnych rozmiarów - 48 cm. Jest to moja życiówka na razie :) Wszystkie ryby zostały złowione na paproszki, różnych kolorów. Pierwszy na szarego ze srebrnym brokatem, drugi na zielonego z brokatem, a największy pokusił się na żółty Mannsa. Był ze mną Tomasz_jak z kolegą. Tomasz złowił również jednego, a jego kolega dwa, także każdy coś miał :) Przez przypadek zauważyłem, że pstrągi również bardzo lubią łowienie z opadu. Jeden z wyholowanych atakował szarpaną przynętę z opadem aż trzy razy, największy również został złowiony techniką opartą po części na opadzie. Ja dopiero uczę się łowienia na rzecze, zawsze biczowałem spokojne wody, także jeszcze do końca nie wiem co się dzieje z przynętą podczas moich eksperymentów, ale widocznie daje to jakiś efekt :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gratulacje!!! teraz to i ja myśle o gorskich wodach :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 30 sty 2016, 17:05

Antek205 pisze:Gratulacje!!! teraz to i ja myśle o gorskich wodach :D


Polecam. Ja coraz bardziej wkręcam się w ten klimat :) Pstrągi się całkowicie inaczej holuje, niż inne ryby, każdy hol nawet maluszka jest widowiskowy i pełny emocji. A jak już większa ryba siądzie to emocje sięgają zenitu :)
Awatar użytkownika
Antek205
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: sob 23 sty 2016, 18:32

Re: Bystrzyca

Postautor: Antek205 » sob 30 sty 2016, 17:21

Paweł pisze:
Antek205 pisze:Gratulacje!!! teraz to i ja myśle o gorskich wodach :D


Polecam. Ja coraz bardziej wkręcam się w ten klimat :) Pstrągi się całkowicie inaczej holuje, niż inne ryby, każdy hol nawet maluszka jest widowiskowy i pełny emocji. A jak już większa ryba siądzie to emocje sięgają zenitu :)

No i korci mnie bardzo opłacić te górskie :P cały tydzien mam praktycznie wolny wiec może zainwestuje :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » sob 30 sty 2016, 17:44

Dodam, że znalazłem jeszcze dzisiaj dobry podbierak pstrągowy - fart po całej linii :)
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Bystrzyca

Postautor: Tomala » ndz 31 sty 2016, 00:39

Gratulacje Pany :) Paweł, 3 foto niczym z wędkarskiego miesięcznika - super :D. 48cm na pstrąga to już "mamuśka" :D?
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Bystrzyca

Postautor: Kamillo » ndz 31 sty 2016, 08:53

I ja dodam na koniec puentując wypowiedź Tomali o " Mamuśkach" powiedzenie " Lubie Duże" nabiera obecnie nowego znaczenia ;)

Piękny byczek!

Swego czasu (jakieś 10 lat temu) podobnej wielkości albo i większe trafiały się w małej rzece pod Nałęczowem Dokładnie w odcinku Zakola Bystrej , zawsze zaczynałem wędkowanie od - teraz jet to "Młyna Hipolit" a kiedyś była tam pozostałość po starym młynie. W tamtym czasie w Bystrej była również duuuża populacja Ciernika którego nie widziałem już hoo hoo

W sumie rzeka jest tak piękna że często powroty bez "pomacania" ryby nie sprawiały większego rozczarowania :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Bartek
Okoń
Posty: 138
Rejestracja: pt 04 gru 2015, 14:05

Re: Bystrzyca

Postautor: Bartek » ndz 31 sty 2016, 10:29

Planuję na wtorek w godzinach 8 - 15 wypad na pstrągi, kto się przyłączy?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » ndz 31 sty 2016, 10:52

Ja na pewno. Znowu trzeba będzie się uzbroić w dużą dawkę energii :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Bystrzyca

Postautor: Paweł » ndz 31 sty 2016, 10:54

Tomala pisze:Gratulacje Pany :) Paweł, 3 foto niczym z wędkarskiego miesięcznika - super :D. 48cm na pstrąga to już "mamuśka" :D?


A Ty ruszyłbyś też dupsko nad rzekę, a nie urlop sobie to czerwca robisz :P
wlk
Okoń
Posty: 149
Rejestracja: sob 10 paź 2015, 17:16
Lokalizacja: Wrotków

Re: Bystrzyca

Postautor: wlk » ndz 31 sty 2016, 12:31

No Paweł ładnie połowiłeś, gratulacje :-D W piątek się może ktoś wybiera?
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Bystrzyca

Postautor: Tomala » ndz 31 sty 2016, 13:58

Paweł pisze:
Tomala pisze:Gratulacje Pany :) Paweł, 3 foto niczym z wędkarskiego miesięcznika - super :D. 48cm na pstrąga to już "mamuśka" :D?


A Ty ruszyłbyś też dupsko nad rzekę, a nie urlop sobie to czerwca robisz :P


Ja urlop do czerwca? Nieeee... do maja tylko :) Spróbuję się na tygodniu z Wami wybrać jak będziecie jechać, ale uprzedzam ja tylko dla towarzystwa, ewentualnie mogę pomóc podebrać i foto zrobić :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Zbysio111 i 330 gości

Sklep wędkarski Lublin