Rzeki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » śr 22 wrz 2021, 19:57

Piękne! No to mnie pocieszyłeś, tylko muszę zacząć Cię śledzić :lol:
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Zielony » śr 22 wrz 2021, 20:00

CDC pisze:Piękne! No to mnie pocieszyłeś, tylko muszę zacząć Cię śledzić :lol:

Możemy najzwyczajniej w świecie umówić się na wspólne łowienie lipieni :D Chociaż od jakiegoś czasu bardziej kręcą mnie sandacze.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Doctor1987 » śr 22 wrz 2021, 20:50

Piękne ryby, gratulacje !
Hubert
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: suchy0512 » śr 22 wrz 2021, 21:24

Piękne rybki gratuluję
Jarek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » czw 23 wrz 2021, 10:08

Zielony pisze:
CDC pisze:Piękne! No to mnie pocieszyłeś, tylko muszę zacząć Cię śledzić :lol:

Możemy najzwyczajniej w świecie umówić się na wspólne łowienie lipieni :D Chociaż od jakiegoś czasu bardziej kręcą mnie sandacze.

Aaa! W "naszym fachu" to bez obrazy człowiekowi różne palmy odbijają :) Czasami nie wiadomo za co się złapać :)
Aldek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » czw 23 wrz 2021, 17:59

Korzystając z urlopu, dziś po raz kolejny wybrałem się na ryby w poszukiwaniu okoni. Udało się złowić trzy sztuki, a do tego siadły jeszcze dwa szczupaczki.
Załączniki
garbus.jpg
garbus.jpg (149.51 KiB) Przejrzano 370 razy
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Doctor1987 » czw 23 wrz 2021, 20:07

Super zdjęcie !
Hubert
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » ndz 26 wrz 2021, 19:12

Dziś był dzień okoniowy. Kto wybierał się ukierunkowany na ten gatunek to w większości połowił. Nasi forumowicze nawet zaliczyli 40-stki. Mając takie informacje, że okoń fajnie bierze postanowiłem wybrać się i ja na rzekę. To była bardzo trafna decyzja i ja coś po południu wydłubałem. W sumie na brzegu znalazło się dziewięć sztuk w przedziale na oko 20-28cm.
Załączniki
00.jpg
00.jpg (161.13 KiB) Przejrzano 301 razy
01.jpg
01.jpg (166.04 KiB) Przejrzano 301 razy
02.jpg
02.jpg (155.84 KiB) Przejrzano 301 razy
03.jpg
03.jpg (140.37 KiB) Przejrzano 301 razy
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Bandazyk » pn 27 wrz 2021, 08:33

Mnie ostatnio atakowała słownie agresywnia "wydra z wąsami i w czapce z daszkiem" za to że kazałem wypuścić sumka do wody bo już wędrował do reklamówki :D
Gratulacje okoni :)
:twisted:
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Mietek » pn 27 wrz 2021, 09:46

Bandazyk pisze:Mnie ostatnio atakowała słownie agresywnia "wydra z wąsami i w czapce z daszkiem" za to że kazałem wypuścić sumka do wody bo już wędrował do reklamówki :D
Gratulacje okoni :)

Panie, toż to przecie przerośnięty koluch :mrgreen:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pn 27 wrz 2021, 10:09

Bandazyk pisze:Mnie ostatnio atakowała słownie agresywnia "wydra z wąsami i w czapce z daszkiem" za to że kazałem wypuścić sumka do wody bo już wędrował do reklamówki :D
Gratulacje okoni :)


Niestety mimo wielu nakładanych kar na wędkarzy nadal ma się nieźle zabieranie ryb o wymiarze ochronnym. Ten rok w mojej pracy pokazał dobitnie, że znaczna część wędkarzy jako swój priorytet uważa tylko i wyłącznie mięso. Ilość wykrytych wędkarzy posiadających zbyt krótkie ryby liczona jest w dziesiątkach (i nie jest to jedna dziesiątka, czy dwie). Mam tego świadomość, że moja praca to tylko mała kropla w morzu rzeczywistej sytuacji, która ma miejsce nad naszymi wodami.
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: suchy0512 » pn 27 wrz 2021, 10:31

Wczoraj na bystrzycy trochę okoni połowiłem i trafił się nawet sandacz 62cm(pływa dalej w bystrzycy). Łowiąc blisko spławikowca wypuszczam drugiego okonia i słyszę " jak Pan złowi to ja wezmę niech Pan nie wypuszcza".
Niektórym mało tego co mają w siatce jeszcze od innych by przygarnęli ryby.
Jarek
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Bandazyk » pn 27 wrz 2021, 11:37

Paweł pisze:
Bandazyk pisze:Mnie ostatnio atakowała słownie agresywnia "wydra z wąsami i w czapce z daszkiem" za to że kazałem wypuścić sumka do wody bo już wędrował do reklamówki :D
Gratulacje okoni :)


Niestety mimo wielu nakładanych kar na wędkarzy nadal ma się nieźle zabieranie ryb o wymiarze ochronnym. Ten rok w mojej pracy pokazał dobitnie, że znaczna część wędkarzy jako swój priorytet uważa tylko i wyłącznie mięso. Ilość wykrytych wędkarzy posiadających zbyt krótkie ryby liczona jest w dziesiątkach (i nie jest to jedna dziesiątka, czy dwie). Mam tego świadomość, że moja praca to tylko mała kropla w morzu rzeczywistej sytuacji, która ma miejsce nad naszymi wodami.


Dlatego uważam że my zwykli wędkarze powinniśmy reagować na takie sytuacje.
Ja tam poinformowałem "wydrę" głośno i wyraźnie że chyba wszyscy w okolicy słyszeli :D
:twisted:
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » pn 27 wrz 2021, 14:15

Bandazyk pisze:
Paweł pisze:
Bandazyk pisze:Mnie ostatnio atakowała słownie agresywnia "wydra z wąsami i w czapce z daszkiem" za to że kazałem wypuścić sumka do wody bo już wędrował do reklamówki :D
Gratulacje okoni :)


Niestety mimo wielu nakładanych kar na wędkarzy nadal ma się nieźle zabieranie ryb o wymiarze ochronnym. Ten rok w mojej pracy pokazał dobitnie, że znaczna część wędkarzy jako swój priorytet uważa tylko i wyłącznie mięso. Ilość wykrytych wędkarzy posiadających zbyt krótkie ryby liczona jest w dziesiątkach (i nie jest to jedna dziesiątka, czy dwie). Mam tego świadomość, że moja praca to tylko mała kropla w morzu rzeczywistej sytuacji, która ma miejsce nad naszymi wodami.


Dlatego uważam że my zwykli wędkarze powinniśmy reagować na takie sytuacje.
Ja tam poinformowałem "wydrę" głośno i wyraźnie że chyba wszyscy w okolicy słyszeli :D

Było ją jeszcze kopnąć w dupę i do wody tam gdzie jej miejsce :P
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » pn 27 wrz 2021, 15:15

Paweł pisze:
Bandazyk pisze:Mnie ostatnio atakowała słownie agresywnia "wydra z wąsami i w czapce z daszkiem" za to że kazałem wypuścić sumka do wody bo już wędrował do reklamówki :D
Gratulacje okoni :)


Niestety mimo wielu nakładanych kar na wędkarzy nadal ma się nieźle zabieranie ryb o wymiarze ochronnym. Ten rok w mojej pracy pokazał dobitnie, że znaczna część wędkarzy jako swój priorytet uważa tylko i wyłącznie mięso. Ilość wykrytych wędkarzy posiadających zbyt krótkie ryby liczona jest w dziesiątkach (i nie jest to jedna dziesiątka, czy dwie). Mam tego świadomość, że moja praca to tylko mała kropla w morzu rzeczywistej sytuacji, która ma miejsce nad naszymi wodami.


No niestety...
A mnie Paweł uświadomił że jak białorybu nie zabieram to bezsens trzymac w siatce. i sie ciesze, ryby zdrowsze, dziadki wkur.. a mi nie smiedzi w aucie :)
szukam aby jeszcze do sztycy do podbieraka innego kosza niż żyłkowy polecacie cos?
Marcin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » pn 27 wrz 2021, 17:30

Konkretnego modelu nie wskażę, ale odkąd zamieniłem podbierak na taki z gumowaną siatką, to smrodek się skończył - bardzo łatwo się płucze a jest megamięciutki że chyba najmniej krzywdy robi rybom...a w ogóle to zawsze należy dobrze zmoczyć siatkę podbieraka tuż przed podebraniem ryby, to wtedy w tym gumowanym prawie nic śluzu nie zdejmuje z ryby ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » pn 27 wrz 2021, 18:03

siwy pisze:Konkretnego modelu nie wskażę, ale odkąd zamieniłem podbierak na taki z gumowaną siatką, to smrodek się skończył - bardzo łatwo się płucze a jest megamięciutki że chyba najmniej krzywdy robi rybom...a w ogóle to zawsze należy dobrze zmoczyć siatkę podbieraka tuż przed podebraniem ryby, to wtedy w tym gumowanym prawie nic śluzu nie zdejmuje z ryby ;-)


ooo dzięki :) to juz mi duzo powiedzialo
Marcin
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Doctor1987 » pn 27 wrz 2021, 19:29

Ja do feedera używam kosz z Matrixa, dokładnie Matrix Supa Lite Landing Net. Jak na moje łowienie to starcza.
Hubert
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Skałka » wt 28 wrz 2021, 20:10

Ciepła jesień to dobry czas na łowienie jazi, które są w super kondycji :D . Pozdrawiam
Załączniki
jasiek d.jpg
jasiek d.jpg (76.23 KiB) Przejrzano 119 razy
Awatar użytkownika
Grzegorz140
Karaś srebrzysty
Posty: 96
Rejestracja: ndz 12 kwie 2020, 13:56

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Grzegorz140 » wt 28 wrz 2021, 21:12

Jak to jest z wędkarstwem na Bugu, trzeba gdzieś zgłaszać swoją obecność strazy granicznej? Są jakieś obszary w których nie można przebywać? Z wyłączeniem tych objętych stanem wyjątkowym oczywiście.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Krzysiek » wt 28 wrz 2021, 22:58

Grzegorz140 pisze:Jak to jest z wędkarstwem na Bugu, trzeba gdzieś zgłaszać swoją obecność strazy granicznej? Są jakieś obszary w których nie można przebywać? Z wyłączeniem tych objętych stanem wyjątkowym oczywiście.

Przed wyjazdem zawsze piszę maila do strażnicy w okolicy, której będę wędkował. Można pisać nawet o 3 rano i chłopaki odpowiadają. Podajesz swoje dane plus informacje o aucie, którym się poruszasz (marka, kolor, numer rejestracyjny). Nigdy nie miałem problemu z naszymi pogranicznikami.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » wt 28 wrz 2021, 23:13

Krzysiek pisze:
Grzegorz140 pisze:Jak to jest z wędkarstwem na Bugu, trzeba gdzieś zgłaszać swoją obecność strazy granicznej? Są jakieś obszary w których nie można przebywać? Z wyłączeniem tych objętych stanem wyjątkowym oczywiście.

Przed wyjazdem zawsze piszę maila do strażnicy w okolicy, której będę wędkował. Można pisać nawet o 3 rano i chłopaki odpowiadają. Podajesz swoje dane plus informacje o aucie, którym się poruszasz (marka, kolor, numer rejestracyjny). Nigdy nie miałem problemu z naszymi pogranicznikami.

Możesz też zadzwonić do najbliższej jednostki, łatwo znaleźć w necie. Musisz wtedy podać to o czym pisze Krzysiek.
Łódką musisz spłynąć 20 minut przed zapadnięciem zmroku.
I bądź pewien, że przyjadą i sprawdzą, obojętnie czy jesteś na łódce, czy z buta po brzegu.
Potwierdzam informacje Krzyśka, nigdy nie ma problemu, a czasami jak wiedzą to podpowiedzą gdzie akurat jest rybka.
Aldek
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: suchy0512 » śr 29 wrz 2021, 07:37

Skałka pisze:Ciepła jesień to dobry czas na łowienie jazi, które są w super kondycji :D . Pozdrawiam


Fajna rybka gratuluje
Jarek
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Doctor1987 » śr 29 wrz 2021, 08:27

Grzegorz140 pisze:Jak to jest z wędkarstwem na Bugu, trzeba gdzieś zgłaszać swoją obecność strazy granicznej? Są jakieś obszary w których nie można przebywać? Z wyłączeniem tych objętych stanem wyjątkowym oczywiście.


Ja to zawsze dzwoniłem bezpośrednio do danej placówki straży granicznej albo jak przejeżdżałem obok to osobiście zgłaszałem. Nigdy nie było problemu, nawet jak przyjeżdżałem już na blachach LU.

Teraz to chyba dopiero od miejscowości Wołczyny można atakować. Zbereże, Wołczyny, Stulno, fajne ryby tak się łapało.
Hubert
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Rzeki Lubelszczyzny

Postautor: Doctor1987 » pt 01 paź 2021, 13:46

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja na Wieprzu w okolicach Lubartowa? Zastanawiam się nad wypadem w niedzielę a że w tym roku jeszcze nie byłem nad Wieprzem to wole podpytać :)
Hubert

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

Sklep wędkarski Lublin