Pochwal się rybą!

Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: darek » wt 03 sty 2023, 19:04

Bandazyk pisze:Halo halo, a gdzie podsumowania okazów złowionych w 2022? Foty i relacje, raz raz

U mnie nie ma się czym pochwalić :(
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 617
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: suchy0512 » wt 03 sty 2023, 19:05

Bandazyk pisze:Halo halo, a gdzie podsumowania okazów złowionych w 2022? Foty i relacje, raz raz


Ryba sezonu 2022
Miał pewno z 7cm :mrgreen:
Załączniki
20220619_162819_copy_685x921.jpg
20220619_162819_copy_685x921.jpg (397.74 KiB) Przejrzano 3576 razy
Jarek
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: darek » wt 03 sty 2023, 19:07

suchy0512 pisze:
Bandazyk pisze:Halo halo, a gdzie podsumowania okazów złowionych w 2022? Foty i relacje, raz raz


Ryba sezonu 2022
Miał pewno z 7cm :mrgreen:

Oj,takich to miałem całkiem sporo :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Kadi » wt 03 sty 2023, 19:10

U mnie nie ma się czym chwalić ilościowo bardzo dobrze. Jakościowo bieda. Największy Szczupak ponad 70. Okoń 36 o sandaczach nie wspomnę bo wymiarowego nie miałem ani jednego. Bolenia też. Być może dlatego że cały sezon to było łowienie do 10g. Dopiero trzy czy cztery ostatnie wypady były z większym kalibrem. Białoryb też się pojawiał i na komercji i na PZW.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Paweł » wt 03 sty 2023, 19:31

Bandazyk pisze:Halo halo, a gdzie podsumowania okazów złowionych w 2022? Foty i relacje, raz raz


A Ty? Na pewno masz się czym pochwalić :P
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Bandazyk » wt 03 sty 2023, 19:33

Na tą chwilę to nie mogę wstawić zdjęcia
:twisted:
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: misiek1975 » wt 03 sty 2023, 19:43

Bandazyk pisze:Halo halo, a gdzie podsumowania okazów złowionych w 2022? Foty i relacje, raz raz

Bandażyk, tu największy problem w tym, że nie za bardzo jest czym :P Towaru przez ręce przeszło sporo, ale okazów nie było. W przyszłym roku cel to boleń, ale co bagno przyniesie to się okaże :D
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Zielony » wt 03 sty 2023, 19:59

Ja miałem sezon całkiem przyzwoity. Najbardziej cieszę się z sandacza na 94cm. Woda lubelska ale nie powiem gdzie. Zresztą połowiłem sandaczy na kilku zbiornikach i jeziorach. Poniżej fotki z rybami godnymi zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ten drugi miał 84cm . i mimo, że nie załapał się na wymiar widełkowy to go wypuściłem.
Były oczywiście i jazie. Ten ze zdjęcia mierzył 50cm. a ja jeszcze z ortezą po operacji. Wciąż mieszka w Krężniczance.
Obrazek
Przy okazji jazi trafiłem też piękną na 50cm świnkę na Bystrzycy poniżej Prawiednik
Obrazek
Łowiłem też muszką spore karasie
Obrazek
Było też sporo pstrągów chociaż w tym roku nie poświęciłem im dużo czasu. Największe to takie powyżej 55cm ale sześćdziesiątaka nie miałem.
Obrazek
Z dużych ryb to złowiłem metrową głowacicę
Obrazek
Były też piękne brzany. Z największymi przegrałem ale kilka takich powyżej 70cm. udało się wyholować.
Obrazek
Boleni złowiłem raptem kilka ale na wyróżnienie zasługuje ten z zalewu Zemborzyckiego.
Obrazek
Niechcący złowiłem też całkiem sporo okoni w tym mega rybę, którą złowiłem dzięki Pawłowi na 45cm.
Obrazek
Lipieniom to już całkiem mało wypadów poświęciłem ale złowiłem jakieś u nas i pięknego kardynała w Sanie. Ryba ocierała się o 50cm.
Obrazek
Były też przypadkowe sumki i szczupaki ale na tyle małe, że nie było sensu ich fotografować.
Tak podsumowują to najbardziej cieszę się z postępów w łowieniu sandaczy i brzan. Z porażek to miałem rok spadów. Straciłem ogromnego suma, kilka pstrągów gigantów czy brzanę i to już z podbierania taką na ponad 80cm.
Ostatnio zmieniony wt 03 sty 2023, 20:12 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Bandazyk » wt 03 sty 2023, 20:08

No, a jednak ktoś tu coś jeszcze łowi
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Paweł » wt 03 sty 2023, 20:09

Bandazyk pisze:No, a jednak ktoś tu coś jeszcze łowi


Łowi nie tak mało osób, tylko, podobnie ja Ty nie chcą się chwalić.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Jajakub » wt 03 sty 2023, 20:25

Piotrek gratuluję sezonu
Różnorodny jak widzę
I małe pytanie o tego lipienia a w zasadzie te oszałamiające zielono-morskie kolory
Naprawdę był taki kolorowy czy aparat przekłamał ?
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: CDC » wt 03 sty 2023, 21:01

Zielony błagam Cię, miej litość z nowym rokiem i nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy!
Przecież w naszych wodach mamy pustynię, rozumiesz!, pustynię!
Nie wstawiaj w tym temacie już nic więcej! ;)
Już Suchy przynajmniej zachował się jak człowiek i dał ludziom nadzieję, a Ty!, człowiek zdawało by się wykształcony... Ech! szkoda słów!
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Zielony » wt 03 sty 2023, 21:28

CDC pisze:Zielony błagam Cię, miej litość z nowym rokiem i nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy!
Przecież w naszych wodach mamy pustynię, rozumiesz!, pustynię!
Nie wstawiaj w tym temacie już nic więcej! ;)
Już Suchy przynajmniej zachował się jak człowiek i dał ludziom nadzieję, a Ty!, człowiek zdawało by się wykształcony... Ech! szkoda słów!

Przepraszam!
Co by było gdybym wyholował te, które mi spadły lub porwały.
Ostatnio zmieniony wt 03 sty 2023, 21:29 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Zielony » wt 03 sty 2023, 21:28

Jajakub pisze:Piotrek gratuluję sezonu
Różnorodny jak widzę
I małe pytanie o tego lipienia a w zasadzie te oszałamiające zielono-morskie kolory
Naprawdę był taki kolorowy czy aparat przekłamał ?

Lipień był pięknie, ciemno ubarwiony. Ale faktycznie aparat troszkę przekłamał.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Jajakub » wt 03 sty 2023, 21:44

Zielony pisze:
Jajakub pisze:Piotrek gratuluję sezonu
Różnorodny jak widzę
I małe pytanie o tego lipienia a w zasadzie te oszałamiające zielono-morskie kolory
Naprawdę był taki kolorowy czy aparat przekłamał ?

Lipień był pięknie, ciemno ubarwiony. Ale faktycznie aparat troszkę przekłamał.



Na tej fotce wygląda jak "praojciec/pramatka" połowy lipieni w Sanie
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Paweł » wt 03 sty 2023, 21:50

CDC pisze:Zielony błagam Cię, miej litość z nowym rokiem i nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy!
Przecież w naszych wodach mamy pustynię, rozumiesz!, pustynię!
Nie wstawiaj w tym temacie już nic więcej! ;)
Już Suchy przynajmniej zachował się jak człowiek i dał ludziom nadzieję, a Ty!, człowiek zdawało by się wykształcony... Ech! szkoda słów!


W roku 2022 raz pływałem z Zielonym. Zachował się bardzo nieelegancko. Łowiliśmy na totalnej pustyni, wypłynęliśmy w zasadzie, aby się przewietrzyć, a on wywalił okonia wielkości handlowego karpia. Podobno z pustego to i Salomon nie naleje, ale jak widać cuda się zdarzają nie tylko w Kanie Galilejskiej.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: CDC » śr 04 sty 2023, 02:35

Paweł pisze:
CDC pisze:Zielony błagam Cię, miej litość z nowym rokiem i nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy!
Przecież w naszych wodach mamy pustynię, rozumiesz!, pustynię!
Nie wstawiaj w tym temacie już nic więcej! ;)
Już Suchy przynajmniej zachował się jak człowiek i dał ludziom nadzieję, a Ty!, człowiek zdawało by się wykształcony... Ech! szkoda słów!


W roku 2022 raz pływałem z Zielonym. Zachował się bardzo nieelegancko. Łowiliśmy na totalnej pustyni, wypłynęliśmy w zasadzie, aby się przewietrzyć, a on wywalił okonia wielkości handlowego karpia. Podobno z pustego to i Salomon nie naleje, ale jak widać cuda się zdarzają nie tylko w Kanie Galilejskiej.


Chyba się jognął o co kaman bo przeprosił. Ale pacz jeszcze swoje musiał dodać. Co za ludzie!
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Kadi » śr 04 sty 2023, 05:47

Paweł pisze:
CDC pisze:Zielony błagam Cię, miej litość z nowym rokiem i nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy!
Przecież w naszych wodach mamy pustynię, rozumiesz!, pustynię!
Nie wstawiaj w tym temacie już nic więcej! ;)
Już Suchy przynajmniej zachował się jak człowiek i dał ludziom nadzieję, a Ty!, człowiek zdawało by się wykształcony... Ech! szkoda słów!


W roku 2022 raz pływałem z Zielonym. Zachował się bardzo nieelegancko. Łowiliśmy na totalnej pustyni, wypłynęliśmy w zasadzie, aby się przewietrzyć, a on wywalił okonia wielkości handlowego karpia. Podobno z pustego to i Salomon nie naleje, ale jak widać cuda się zdarzają nie tylko w Kanie Galilejskiej.

To taka ironia na wyrost :D lowiliście na jedynym zbiorniku nokill na pojezierzu. Został on przygotowany lepiej niż Dratów pod mistrzostwa Polski. W maju złowienie tam 11 sztuk Szczupaka w 3 godziny nie stanowiło jakiegoś wielkiego problemu. Szkoda tylko, że da się łowić tylko z wody i nie wiem czy da się sprawdzić skąd pochodziły ryby na zarybienie tego bajorka, słyszałem różne teorie:D
Ostatnio zmieniony śr 04 sty 2023, 09:38 przez Kadi, łącznie zmieniany 1 raz.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Rybkarz
Szczupak
Posty: 232
Rejestracja: śr 16 gru 2015, 13:57

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Rybkarz » śr 04 sty 2023, 08:33

Kadi pisze:
Paweł pisze:
CDC pisze:Zielony błagam Cię, miej litość z nowym rokiem i nie doprowadzaj ludzi do rozpaczy!
Przecież w naszych wodach mamy pustynię, rozumiesz!, pustynię!
Nie wstawiaj w tym temacie już nic więcej! ;)
Już Suchy przynajmniej zachował się jak człowiek i dał ludziom nadzieję, a Ty!, człowiek zdawało by się wykształcony... Ech! szkoda słów!


W roku 2022 raz pływałem z Zielonym. Zachował się bardzo nieelegancko. Łowiliśmy na totalnej pustyni, wypłynęliśmy w zasadzie, aby się przewietrzyć, a on wywalił okonia wielkości handlowego karpia. Podobno z pustego to i Salomon nie naleje, ale jak widać cuda się zdarzają nie tylko w Kanie Galilejskiej.

To taka ironia na wyrost :D lowiliście na jedynym zbiorniku nokill na pojezierzu. Został on przygotowany lepiej niż Dratów pod mistrzostwa Polski. W maju złowienie tam 11 sztuk Szczupaka w 3 godziny nie stanowiło jakiegoś wielkiego problemu. Szkoda tylko, że da się łowić tylko z brzegu i nie wiem czy da się sprawdzić skąd pochodziły ryby na zarybienie tego bajorka, słyszałem różne teorie:D


Kadi dawaj te teorie. Założyłem folie na łeb i czekam.
Tomasz

Koło LSM FART
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Kadi » śr 04 sty 2023, 08:39

Nie chcę powielać, jeżeli to bzdury. Zwłaszcza, że informacje otrzymywałem bezpośrednio. Ktoś może mieć do mnie później żal.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Paweł » śr 04 sty 2023, 09:13

Kadi pisze:Nie chcę powielać, jeżeli to bzdury. Zwłaszcza, że informacje otrzymywałem bezpośrednio. Ktoś może mieć do mnie później żal.


Dawaj, dawaj. Bardzo często powielasz bzdury, więc jeszcze jedna nie zmieni kierunku obracania kuli ziemskiej. Tak się składa, że w większości zarybień zbiornika Tomaszem ja brałem udział i ja jeździłem po szczupaki i sandacze. Ciekaw jestem kto może mieć bardziej wiarygodne informacje i na jakiej podstawie powstały.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Kadi » śr 04 sty 2023, 09:36

Nie mniej jednak. Moi dyletanci będą mieli do mnie żal. Nawet jeżeli to nie jest prawdą a Ty wiesz, bo byłeś to po co będę się wylewał.
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, jak zwykła rzec moja babcia ;)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Paweł » śr 04 sty 2023, 10:16

Kadi pisze:Nie mniej jednak. Moi dyletanci będą mieli do mnie żal. Nawet jeżeli to nie jest prawdą a Ty wiesz, bo byłeś to po co będę się wylewał.
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, jak zwykła rzec moja babcia ;)


Wprost uwielbiam gdy ktoś zasieje jakąś niepewność/wątpliwość w danym temacie, a później stwierdzi wiem, ale nie powiem. Jest to świadoma manipulacja, ja to określam jako trollowanie. Mi też zdarza się czytać czasem, co w internecie piszą i jestem prawie pewny co miałeś na myśli. Chciałem to jednak od Ciebie usłyszeć/przeczytać.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Kadi » śr 04 sty 2023, 10:42

Ja tylko napisałem, ze ciekaw jestem czy da się sprawdzić skąd pochodził materiał zarybieniowy. I wtedy bym te teorie obalił lub nie. Nie uzyskałem odpowiedzi czy się da. Ot tyle.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Pochwal się rybą!

Postautor: Paweł » śr 04 sty 2023, 11:03

Kadi pisze:Ja tylko napisałem, ze ciekaw jestem czy da się sprawdzić skąd pochodził materiał zarybieniowy.


Materiał został kupiony z zewnętrznego gospodarstwa rybackiego.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin