Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2067
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: CDC » wt 11 sty 2022, 11:32

siwy pisze:No jak to w gratisie? Gdyby to było proste a materiały i specjalistyczne narzędzia na ulicy leżały to pewnie dałbym radę. Głupio mi za free, bo czas prywatny jest na cenę złota dzisiaj. Na pewno nie będzie w gratisie ;-)

No dobra to się dogadamy, ale będzie symbolicznie ;)
Nie mam wagi także zrobię ciężkie "na oko". Narzędzi to się nie liczy, czas spędzony nad przynętami nigdy nie jest czasem straconym, haki z zadziorem mam i leżą bo i tak ich pewnie nie wykorzystam, materiały naprawdę oprócz wolframu to groszowe sprawy, także wszystko jest na tak ;) Przy takich muchah to z nóżkami zawsze mam problem aby to trwałe było, ale coś tam wymyślę ;) Mam pewnego pomysła co do całości;), jak da radę to zrobię przed weekendem ale nie obiecuję :!: Puść telefon na priv, jak będę miał to zadzwonię. Głęboko mówisz będziesz próbował :idea: :?:
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: siwy » wt 11 sty 2022, 13:59

Nawet na 8m spróbuję na żyłeczce max 0,12, ale raczej 0,10mm. A telefon mam tu na forum w wizytówce ogólnodostępny, ale i tu wrzucę - to nie problem...i tak ciągle dzwonią że gary jakieś wygrałem albo na balkonie w bloku fotovoltaikę mi zamontują ;-) 607356115
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Bandazyk » wt 11 sty 2022, 15:09

siwy pisze:...i tak ciągle dzwonią że gary jakieś wygrałem albo na balkonie w bloku fotovoltaikę mi zamontują ;-) 607356115

I później jak wracasz z "ryb" to Pani A zamiast dostać świeżego okonia to słyszy jak walisz garami po klatce schodowej bo skandaliczna promocja była :D
:twisted:
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 839
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Zielony » wt 11 sty 2022, 16:02

siwy pisze:Nawet na 8m spróbuję na żyłeczce max 0,12, ale raczej 0,10mm. A telefon mam tu na forum w wizytówce ogólnodostępny, ale i tu wrzucę - to nie problem...i tak ciągle dzwonią że gary jakieś wygrałem albo na balkonie w bloku fotovoltaikę mi zamontują ;-) 607356115

Chwilowo nie wiążę muszek bo mam kontuzję. Jednak Twój pomysł na zaadoptowanie nimf do łowienia podlodowego ciekawy jest. Skoro potrzebujesz stosunkowo dużego obciążenia to te zwykłe wolframowe koraliki będą za lekkie. Przypomniałem sobie jednak o takich gotowych wolframowych tułowiach (bardzo ciężkich) na których można skonstruować imitację kiełża. Może wykorzystacie - https://bogdangawlik.pl/product-pol-572 ... -Gold.html
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1524
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: majula7 » wt 11 sty 2022, 16:42

Eeee ja już mam pierwsze testy nimf do wędkarstwa podlodowego. Nimfa np. z główka 3 jest znacznie cięższa od mormyszek. Ja swoje starocia mormyszkowe przerobiłem już na nimfy. Jak tylko lód będzie odpowiedni mam zamiar się dobrać do okoni i krasnopiór na Zagleboczu.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2067
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: CDC » wt 11 sty 2022, 17:16

majula7 pisze:Eeee ja już mam pierwsze testy nimf do wędkarstwa podlodowego. Nimfa np. z główka 3 jest znacznie cięższa od mormyszek. Ja swoje starocia mormyszkowe przerobiłem już na nimfy. Jak tylko lód będzie odpowiedni mam zamiar się dobrać do okoni i krasnopiór na Zagleboczu.

No Siwy to chce konkretny kaliber, jak to On :D Nawet jeszcze nie wiem na jaki to hak wejdzie (będę się starał na jak najmniejszym) ale też uważam, że pomysł bardzo fajny. Nawet bym się nie odezwał, ale jak zobaczyłem głębokość i masę to pomyślałem, że z czystej ciekawości (czy coś na to złowi) i uprzejmości spróbuję choć ważki nie wiązałem, a z kolei w drugą stronę już muszka na 16 to dla mnie mocne wyzwanie ze względu na wzrok. A tu! klocek ponad 2g to coś wyrzeźbię :lol:
Aldek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2067
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: CDC » wt 11 sty 2022, 17:22

Zielony pisze:
siwy pisze:Nawet na 8m spróbuję na żyłeczce max 0,12, ale raczej 0,10mm. A telefon mam tu na forum w wizytówce ogólnodostępny, ale i tu wrzucę - to nie problem...i tak ciągle dzwonią że gary jakieś wygrałem albo na balkonie w bloku fotovoltaikę mi zamontują ;-) 607356115

Chwilowo nie wiążę muszek bo mam kontuzję. Jednak Twój pomysł na zaadoptowanie nimf do łowienia podlodowego ciekawy jest. Skoro potrzebujesz stosunkowo dużego obciążenia to te zwykłe wolframowe koraliki będą za lekkie. Przypomniałem sobie jednak o takich gotowych wolframowych tułowiach (bardzo ciężkich) na których można skonstruować imitację kiełża. Może wykorzystacie - https://bogdangawlik.pl/product-pol-572 ... -Gold.html

Na kiełża to pewnie fajne choć też na tym nie wiązałem, i mając świadomość swoich umiejętności i wprawy to pewnie bardziej by mi wyszedł ślimak bez domku na klenie niż kiełż ;)
Dla Siwego spróbuję na 2 lub 3 główkach i do tego ołów, zobaczę jak to wychodzi. Poza tym bardzo sprytnie sobie pomyślał, bo jak pod lodem nic na to nie złowi to weźmie sobie (jeśli nie na pstrąga bo nie łowi) choćby na okonia do lajta i na pewno coś mu siądzie ;)
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: siwy » wt 11 sty 2022, 22:05

...skoro niektórzy z nas w lecie spinningują wielkimi mormyszkami z jedną sztuczną ochotką i piękne ryby wyjmują na "uelach", to czemu nie spróbować na przynęty letnie w zimie? Imitacje narybku spinningowego - działają, większe imitacje ryb - też działają. Imitacje gumowych robali - trochę słabiej ale też działają...spróbowałem więc mokrych much,itp...najlepsze są nimfy robalopodobne - na naszym zalewie okoniki i jazgarze wyjmowałem i to bez żadnej ochotki - sama sztuczna przynęta imitacja kiełża w sklepie kupiona...lekka 0,6g, ale powyżej 3m głębokości trudno pracować tym nawet na żyłce 0,08...znaczenie na pewno ma też czarny kolor haka - kiełż czy inne robactwo raczej nie mają w sobie nic połyskującego...metalicznego...choć ten koralik przy uszku błyszczy "złotawo".
Załączniki
IMG_20220111_220153.jpg
IMG_20220111_220153.jpg (187.64 KiB) Przejrzano 754 razy
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: siwy » wt 11 sty 2022, 22:06

Ten kiełżyk jak widać jest już mocno wysłużony...z włoskowatych imitacji odnóży prawie nic już nie zostało :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1429
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: zpryciarz » śr 12 sty 2022, 06:36

Swoją drogą ile taki kiełż może być warty ? Realnie. Rozumiem że każdy swoją pracę wycenia po swojemu. Ostatnio widziałem coś do łowienia UL po 4.5 zł za szt.
Przymierzałem się w ostatnim sezonie na takie łowienie ale bolonka wygrała
Marcin
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Przemek_M » śr 12 sty 2022, 06:51

zpryciarz pisze:Swoją drogą ile taki kiełż może być warty ? Realnie. Rozumiem że każdy swoją pracę wycenia po swojemu. Ostatnio widziałem coś do łowienia UL po 4.5 zł za szt.
Przymierzałem się w ostatnim sezonie na takie łowienie ale bolonka wygrała

Myślę, że to uczciwa cena. Materiały muchowe też swoje kosztują, a i krętacz też musi pięć groszy zarobić ;)
Ostatnio zmieniony śr 12 sty 2022, 07:44 przez Przemek_M, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1524
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: majula7 » śr 12 sty 2022, 07:40

Ja do tej pory kręciłem nimfy pod wędkę muchowa, ale ostatni wekend przyniósł mi ryby na mocno dociążone nimfy na spinning więc domówiłem główek miedziano ołowiowych 4,5 i będę rozwijał się w tym kierunku. Jak będzie lód to zamierzam zapakować to do wędki podlodowej.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2067
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: CDC » śr 12 sty 2022, 08:53

siwy pisze:Ten kiełżyk jak widać jest już mocno wysłużony...z włoskowatych imitacji odnóży prawie nic już nie zostało :-)

Zazwyczaj najlepsze muchy to takie niepozorne lub mocno wyciuchane ;)
Na Coronie Fishing w przynętach na lód jest taki kiełżyk z samego korpusu jaki linkował Piotr Zieleniak. Jakaś główka z luźnym hakiem chyba dolutowana czy doklejona. Na ile to może być skuteczne to nie wiem ale zrobić chyba nietrudno.
Aldek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2067
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: CDC » śr 12 sty 2022, 09:30

zpryciarz pisze:Swoją drogą ile taki kiełż może być warty ? Realnie. Rozumiem że każdy swoją pracę wycenia po swojemu. Ostatnio widziałem coś do łowienia UL po 4.5 zł za szt.
Przymierzałem się w ostatnim sezonie na takie łowienie ale bolonka wygrała

Same materiały, jeśli główka wolframowa, to ok. 2 zł. Zarobić na tym może wprawny, szybki i bardzo cierpliwy "krętacz" bo proszę sobie wyobrazić, nawet przy 100% marży ile much można i trzeba wykręcić na godzinę, i ile godzin dziennie można siedzieć nad czymś takim. To praca strasznie monotonna i żmudna jeśli chcemy robić setki much, na dłuższą metę po prostu niemożliwa do wykonywania. Kilka sztuk to co innego, to przyjemność.
Co prawda poznałem w tamtym roku kolegę który zakładał się z innym, że zrobi jakąś tam muchę w minutę i zakład wygrał. Mi pewnie zajęła by 10 czy więcej minut, no ale tak pracować nie można.
Aldek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 330
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Krzysiek » czw 13 sty 2022, 15:09

CDC pisze:
zpryciarz pisze:Swoją drogą ile taki kiełż może być warty ? Realnie. Rozumiem że każdy swoją pracę wycenia po swojemu. Ostatnio widziałem coś do łowienia UL po 4.5 zł za szt.
Przymierzałem się w ostatnim sezonie na takie łowienie ale bolonka wygrała

Same materiały, jeśli główka wolframowa, to ok. 2 zł. Zarobić na tym może wprawny, szybki i bardzo cierpliwy "krętacz" bo proszę sobie wyobrazić, nawet przy 100% marży ile much można i trzeba wykręcić na godzinę, i ile godzin dziennie można siedzieć nad czymś takim. To praca strasznie monotonna i żmudna jeśli chcemy robić setki much, na dłuższą metę po prostu niemożliwa do wykonywania. Kilka sztuk to co innego, to przyjemność.
Co prawda poznałem w tamtym roku kolegę który zakładał się z innym, że zrobi jakąś tam muchę w minutę i zakład wygrał. Mi pewnie zajęła by 10 czy więcej minut, no ale tak pracować nie można.


Polecam zakładkę na Facebooku lifeforflyfishing. Zobaczysz, że da się tak pracować i jeszcze mieć z tego frajdę. :)
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2067
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: CDC » czw 13 sty 2022, 16:08

Krzysiek pisze:
CDC pisze:
zpryciarz pisze:Swoją drogą ile taki kiełż może być warty ? Realnie. Rozumiem że każdy swoją pracę wycenia po swojemu. Ostatnio widziałem coś do łowienia UL po 4.5 zł za szt.
Przymierzałem się w ostatnim sezonie na takie łowienie ale bolonka wygrała

Same materiały, jeśli główka wolframowa, to ok. 2 zł. Zarobić na tym może wprawny, szybki i bardzo cierpliwy "krętacz" bo proszę sobie wyobrazić, nawet przy 100% marży ile much można i trzeba wykręcić na godzinę, i ile godzin dziennie można siedzieć nad czymś takim. To praca strasznie monotonna i żmudna jeśli chcemy robić setki much, na dłuższą metę po prostu niemożliwa do wykonywania. Kilka sztuk to co innego, to przyjemność.
Co prawda poznałem w tamtym roku kolegę który zakładał się z innym, że zrobi jakąś tam muchę w minutę i zakład wygrał. Mi pewnie zajęła by 10 czy więcej minut, no ale tak pracować nie można.


Polecam zakładkę na Facebooku lifeforflyfishing. Zobaczysz, że da się tak pracować i jeszcze mieć z tego frajdę. :)

;) ok. to fajnie.
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek N.
Karaś srebrzysty
Posty: 95
Rejestracja: sob 29 paź 2016, 13:51

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Przemek N. » śr 09 lut 2022, 11:01

Sprzedam Penn battle 3000 bardzo mało urzywany cena 200zł
Przemek 1984. koło Haczyk Lublin.
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Rowino » śr 09 lut 2022, 13:14

używany
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Przemek N.
Karaś srebrzysty
Posty: 95
Rejestracja: sob 29 paź 2016, 13:51

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Przemek N. » śr 09 lut 2022, 13:58

Uzywany jeden sezon na ZZ.od dwóch lat lezy w pudełku.
Przemek 1984. koło Haczyk Lublin.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Paweł » czw 10 lut 2022, 21:47

Rowino pisze:używany


Órżywany
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Kadi » sob 19 mar 2022, 09:43

A tak w ogóle to zapomniłęm, że mam do sprzedania wędkę :)
Może mało znany ale dość ciekawy kijek.
Predox Sakana opisany od 0,3 do 4g. Myślę, że jest odrobinę mocniejszy. Ma całe 180 cm długości i waży 72g (Ważyłem)
Wędka ma fajny uchwyt, wygodny a nad wodą była aż jeden raz.
Oddam za 120 zł.
Załączniki
DSC_0021.jpg
DSC_0021.jpg (71.18 KiB) Przejrzano 507 razy
DSC_0020.jpg
DSC_0020.jpg (93.93 KiB) Przejrzano 507 razy
DSC_0019.jpg
DSC_0019.jpg (85.77 KiB) Przejrzano 507 razy
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Kadi » śr 23 mar 2022, 18:59

No dobra... Oddam za 100 :P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Gom3z
Szczupak
Posty: 278
Rejestracja: czw 26 kwie 2018, 22:46
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Gom3z » sob 26 mar 2022, 10:10

Mam na sprzedaż shimano nasci 2000s, model z płytką szpulka. Stan bardzo dobry, mało używany. Kupiony rok temu w rybce, więc jeszcze na gwarancji :)
Dla forumowych kolegów do oddania za 250zl :)
Do tego mam kijek dragon cxt msx 198 0.5-8gr, stan bardzo dobry, kijek się nie nałowił. Zostało gwarancji około roku. Cena 280 :)
Żyj tak, abyś poczuł, że Twoje życie jest bogactwem.
Casting&Spinning :D
C&R 8-)
Awatar użytkownika
Przemek N.
Karaś srebrzysty
Posty: 95
Rejestracja: sob 29 paź 2016, 13:51

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Przemek N. » wt 12 kwie 2022, 09:02

Penn Battle 3000 stan bardzo dobry 200zł.
Przemek 1984. koło Haczyk Lublin.
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię

Postautor: Mada » czw 14 kwie 2022, 13:15

.
Ostatnio zmieniony czw 16 lut 2023, 08:52 przez Mada, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 99 gości

Sklep wędkarski Lublin