Zbiorniki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Bandazyk » pt 17 cze 2022, 06:47

Jadę do rodziców na kilka dni do Lubartowa właśnie i jeszcze się upewnię bo nie byłem na tym stawie po remoncie. Jest to zbiornik no kill, a haki muszą być bez zadziorowe?
:twisted:
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pt 17 cze 2022, 06:57

Bandazyk pisze:Jadę do rodziców na kilka dni do Lubartowa właśnie i jeszcze się upewnię bo nie byłem na tym stawie po remoncie. Jest to zbiornik no kill, a haki muszą być bez zadziorowe?

No kill ale o bezzadziorach nie ma nic napisane. Podbierak trzeba mieć.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Krzysiek » pt 17 cze 2022, 08:12

Macie jakiś regulamin tego stawu?
Ok. Znalazłem
Ostatnio zmieniony pt 17 cze 2022, 08:30 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pt 17 cze 2022, 08:22

Jest w zezwoleniu. Wisi na drzewach na miejscu.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pt 17 cze 2022, 08:30

Kadi a jak tam sytuacja z okoniami?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Krzysiek » pt 17 cze 2022, 08:43

Paweł pisze:Kadi a jak tam sytuacja z okoniami?

Podpinam się pod pytanie. :D
Dużo ludzi okupuje ten zbiornik? Regulamin określa dla spinningistów 25 m odstępu od innych wędkujących. Ciekawe czy, np. w weekend jest gdzie kija włożyć.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Bandazyk » pt 17 cze 2022, 08:45

Ja już zaraz ruszam na Lubartów, jak się ogarnę to może dziś wpadnę zobaczę co tam się dzieje.
:twisted:
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pt 17 cze 2022, 08:47

Paweł pisze:Kadi a jak tam sytuacja z okoniami?

Moim zdaniem ten zbiornik póki co ma mizerny potencjał, do spiningu. Łowiłem kijem do 3,5g. Przynęty jakie używałem to micro jigi od 0,6 do 1g na hakach 10, 12 i mniejszymi. Rzucałem nawet nimfami na hakach 14, 16 i nie złowiłem nic z drobnicy. Przy brzegach pływa tysiące rybek nie większych niż mały palec u ręki. Do groma Czebaczka Amurskiego... Widziałem jedną Wzdręgę ponad 20cm, kilka ładnych Amurów takich 60+, stado Bękartów, jednak nic z tych ryb nie zainteresowało się moim robactwem. Na odległość rzutu widziałem ławice jakichś ryb, stały po kilka w grupie jednak za daleko aby określić gatunek, być może Jaziki.
Co do samego Okonia - To tak, oczywiście próbowałem też złowić jakiegoś. Zakładałem małe rybki, larwopodobne robactwo, obrotówki w rozmiarze 0 i nie trafiłem ani jednego, nie widziałem również żadnego odprowadzenia przez Okonka, choćby małego.
Spotkałem też miejscowych wędkarzy i z rozmowy wnioskuję że jest tam mało drapieżnika. Jeden stwierdził, że jest odrobina małego szczupaczka, jednak jak pytałem o Okonia to powiedział, że osobiście tu nie widział. W tą Niedzielę mają tam jakieś zawody, na które mnie zapraszali, więc akurat ten dzień proponuję odpuścić.
Ogólnie z białorybu jest Jaź, Amur, Płoć, Bękart, Karpik, Uklejka i do groma Czebaczka. Jaź, którego złowiłem miał na oko około 40cm może odrobinę ponad. Nie miałem miarki, bo raczej był to spacer z rodziną niż wędkowanie :P

Powiem tak. Jakby zawnioskować o zarybienie tego bajorka Wzdręgą, Okoniem i Odrobiną Szczupaka mogłoby być fajne miejskie łowisko jakie mi się marzy :D
Taki parkowy bełt pod micro jiga.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pt 17 cze 2022, 10:32

Gdyby komuś nie chciało się szukać w zezwoleniu obostrzeń dla stawu w Lubartowie, to tu je wklejam:

Na stawie w Lubartowie obowiązują dodatkowe obostrzenia:
- całkowity zakaz zabierania ryb z wyłączeniem gatunków inwazyjnych określonych w rozdziale II, punkt 3.7.
- obowiązek posiadania oraz używania podbieraka, przy czym zakazane jest używanie chwytaków szczypcowych do podbierania ryb.
- zakaz przetrzymywania złowionych ryb w siatkach lub workach karpiowych (nie dotyczy zawodów wędkarskich organizowanych przez podmioty PZW).
- zakaz wywożenia przynęt oraz zanęt modelem zdalnie sterowanym.
- zakaz wędkowania w porze nocnej.
- zakaz wędkowania w odległości mniejszej niż 30 metrów od napowietrzaczy wody (gejzerów).


W pozostałych przypadkach obowiązują ogólne warunki zezwolenia.
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 166
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Sprężynowy Dziadek » pt 17 cze 2022, 16:30

Ja wczoraj spędziłem pół dzionka na Krzczeniu, łowiłem z łajby na spławik przy trzcinach. Białoryb nie żeruje, biorą tylko koluchy, większość małe. Z tego co mówił Pan ze stanicy, drapieżnik też nie gryzie ostatnio. Pogoda dopisała, więc złapałem elegancką opaleniznę ;)
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Lvisko
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: pt 28 maja 2021, 18:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Lvisko » pt 17 cze 2022, 19:55

Witam.
Jeździ ktoś może na Rogoźno lub Zaglebocze?
Nie byłem tam już kilka lat a słuchy chodzą, że nie bardzo coś się tam dzieje.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pt 17 cze 2022, 20:17

Lvisko pisze:Witam.
Jeździ ktoś może na Rogoźno lub Zaglebocze?
Nie byłem tam już kilka lat a słuchy chodzą, że nie bardzo coś się tam dzieje.


Na Rogóźnie można połowić piękne garbusy. Zagłębocze w swoich czeluściach także skrywa zapewne niejednego okonia 40+.
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 166
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Sprężynowy Dziadek » pt 17 cze 2022, 20:42

Lvisko pisze:Witam.
Jeździ ktoś może na Rogoźno lub Zaglebocze?
Nie byłem tam już kilka lat a słuchy chodzą, że nie bardzo coś się tam dzieje.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to Majula systematycznie eksploruje wody Zagłębocza, więc powinien być doskonale zorientowany w temacie...
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Nick
Leszcz
Posty: 6
Rejestracja: sob 03 kwie 2021, 16:46

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Nick » ndz 19 cze 2022, 19:24

A w Chodlu wczoraj zajomy zlowił takie cudo na dumbelsa.
Załączniki
IMG-20220618-WA0001.jpg
IMG-20220618-WA0001.jpg (41.9 KiB) Przejrzano 678 razy
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » ndz 26 cze 2022, 22:29

Dziś z Tomalą odwiedziliśmy Czarne Sosnowickie, gdzie złowiliśmy ok 10 pasiaków. Co prawda większość z nich to była drobnica, ale dwa o wymiarze ok 27 cm już do wzięcia.
Załączniki
okon2.jpg
okon2.jpg (696.91 KiB) Przejrzano 614 razy
okon1.jpg
okon1.jpg (858.63 KiB) Przejrzano 614 razy
okon.jpg
okon.jpg (816.65 KiB) Przejrzano 614 razy
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Zielony » pn 27 cze 2022, 12:39

Paweł pisze:Dziś z Tomalą odwiedziliśmy Czarne Sosnowickie, gdzie złowiliśmy ok 10 pasiaków. Co prawda większość z nich to była drobnica, ale dwa o wymiarze ok 27 cm już do wzięcia.

Przepiękne ubarwienie tych okoni. Takie ciemnoherbaciane a nie "bladziaki" jak z innych wód. Wyobrażam sobie lina z takiego zbiornika.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pn 27 cze 2022, 16:36

Zielony pisze:Przepiękne ubarwienie tych okoni. Takie ciemnoherbaciane a nie "bladziaki" jak z innych wód. Wyobrażam sobie lina z takiego zbiornika.


Czarny jak smoła.
Awatar użytkownika
Patrykkowalcyk
Leszcz
Posty: 9
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 19:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Patrykkowalcyk » czw 07 lip 2022, 09:32

Witam koledzy gdzie jest slip na j.Uscimowskim można jakąś pinezke .
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » czw 07 lip 2022, 09:56

Patrykkowalcyk pisze:Witam koledzy gdzie jest slip na j.Uscimowskim można jakąś pinezke .


Slipu jako takiego nie ma. Jest jeden dojazd do wody, aby się zwodować, ale jest on jakby to powiedzieć lekko niepewny. Niby wszyscy się tam wodują, ale miejscowi kłusownicy próbują grodzić dojazd stawiając jakieś kołki. Obecnie pozostał tam tylko jeden słupek wbity w ziemię, który w żaden sposób nie przeszkadza, aby dojechać do wody, jednak trzeba się liczyć z tym, że ktoś może się przyczepić, że jeździ się po jego drodze. Temat jest mocno złożony, ponieważ przyczepia się i stawia blokady kłusownik, który był kiedyś w posiadaniu tej drogi dojazdowej, ale ją sprzedał. Osoba, która ją obecnie posiada nie interesuje się tym, a on z niewiadomych przyczyn dalej rości sobie do niej prawo (być może żerując w ten sposób na niewiedzy osób tam wjeżdżających). Kłusownikom jest, a raczej chyba już było na rękę, aby jak najmniej osób pływało po Uścimowie, aby nie podhaczyć ich siatek. Było ponieważ, ten o którym pisałem powyżej został w tym roku przez nas złapany i oczekuje na sprawę w sądzie, w związku z tym zaprzestał stawiania sieci. Dlatego też nie ma raczej interesu, aby w tej chwili czepiać się kogokolwiek o dojazd do wody i wydaje mi się, że śmiało możesz podjeżdżać.

Tam gdzie jest kropka stoi wbity słupek, przejedziesz obok niego bez problemu.
Załączniki
uscimow.jpg
uscimow.jpg (196.45 KiB) Przejrzano 451 razy
Awatar użytkownika
Patrykkowalcyk
Leszcz
Posty: 9
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 19:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Patrykkowalcyk » czw 07 lip 2022, 12:25

Dzięki Wielkie a może orientujesz się czy gdzieś nieda się w okolicy jakiegoś pomostu pontonu zwodować ?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » czw 07 lip 2022, 12:52

Patrykkowalcyk pisze:Dzięki Wielkie a może orientujesz się czy gdzieś nieda się w okolicy jakiegoś pomostu pontonu zwodować ?


Ponton zrzucisz praktycznie z każdego pomostu. Gdybym ja chciał się wodować w ten sposób, to podjechałbym tutaj - https://goo.gl/maps/KfzNHDxLRnV3421P9. Jest trochę dołków do przejechania, ale na spokojnie zostawiasz tam samochód i od razu masz dwa pomosty.
Awatar użytkownika
Patrykkowalcyk
Leszcz
Posty: 9
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 19:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Patrykkowalcyk » czw 07 lip 2022, 14:25

Noi dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » ndz 10 lip 2022, 21:22

Pojechałem dziś na Zaglebocze na okonie i wzdregi. Dziwna sprawa ale łowiąc jak zwykle przez dwie godziny nic. Dopiero na płytkiej wodzie pobawiłem się z narybkiem, okonie dłoniaki i baby wzdregi. Największa 20cm. Słabo bardzo słabo ale woda ma ze 25 stopni.
Awatar użytkownika
Grzegorz140
Karaś srebrzysty
Posty: 96
Rejestracja: ndz 12 kwie 2020, 13:56

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Grzegorz140 » pt 15 lip 2022, 23:41

Dziś znowu zawalczylem z Tomasznem, ale znowu przegrałem. Trafił się jakiś mały okoń na płytkiej wodzie, w trzcinach grasował niewielki szczupak, ale na wabiki się na skusił.
Gdzie tam szuka się sandaczy, na tych rozległych płaskich płatach z niespełna 4m woda?
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » sob 16 lip 2022, 18:12

Zbiornik jest płytki I temperatura wody swoje robi, inna sprawa że każda ryba już była kłuta w tym roku.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin