Zbiorniki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » czw 02 sie 2018, 18:54

Znajomi z roboty łowią koluchy tutaj: https://www.google.pl/maps/place/51%C2% ... 22.7084527
Nie wiem jak z kąpielą ale łowią czasem po 30 sztuk na wyjazd.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Maciek
Leszcz
Posty: 43
Rejestracja: pn 03 kwie 2017, 10:16

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Maciek » czw 02 sie 2018, 21:49

To jest jakaś komercja, płatny zbiornik czy jak to jest?
Awatar użytkownika
tomek_m
Szczupak
Posty: 243
Rejestracja: pt 03 lip 2015, 18:21

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: tomek_m » czw 02 sie 2018, 23:09

Maciek pisze:To jest jakaś komercja, płatny zbiornik czy jak to jest?

To tzw wokas. Dzika woda. Kąpiele tam raczej odpadają, bo to wyrobiska torfu i niezle głębiny. Jak masz składki to polecam ci ostrów lubelski jezioro miejskie. Kolucha tam do groma i są kapieliska.
Machaj wędą, a ryby i tak nie będą
Awatar użytkownika
Ecko
Okoń
Posty: 113
Rejestracja: wt 10 sty 2017, 19:34
Lokalizacja: Lublin, Czuby

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Ecko » sob 04 sie 2018, 13:15

Parę rzutów w firleju :D
Załączniki
78632686-1C03-4359-BEF0-F243F22D4F1A.jpeg
78632686-1C03-4359-BEF0-F243F22D4F1A.jpeg (167.56 KiB) Przejrzano 433 razy
Awatar użytkownika
Puszatek
Karaś srebrzysty
Posty: 67
Rejestracja: sob 13 maja 2017, 22:22

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Puszatek » sob 04 sie 2018, 16:30

Maciek pisze:Witam, ktoś pytał o to rok temu, a ja ponowię pytanie.
Gdzie pojechać na kolucha? Fajnie jakby to było miejsce gdzie żona się popluska, a ja kilka metrów dalej zarzucę spławik i złowię kilka sztuk dla teściowej.
Pzdr


Witam

Po co teściowej koluchy? Ma to jakąś wartość kulinarną?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciek
Leszcz
Posty: 43
Rejestracja: pn 03 kwie 2017, 10:16

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Maciek » ndz 05 sie 2018, 14:17

Dzisiaj pojechałem na Miejskie, wynik z koluchów to 3 sztuki, kilkanaście innych drobiazgów. Wiało tak, że pozrzucało ludziom sprzęt do wody z pomostu, o 12 zaczęło padać i się zebrałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: marian89 » wt 07 sie 2018, 15:48

To miałeś szczęście, że w weekend wg znalazłeś tam miejsce dla siebie.. może pogoda ułatwiła sprawę bo w pogodne weekendy nie da się juz tam odnaleźć niestety..
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » wt 07 sie 2018, 22:26

Wybieram się z synem na parę dni nad Piaseczno w przyszłym tygodniu...plaża, woda, las, itp....ale wędkowanie też!

Pytanko w związku z tym - podpowiedzcie mi jak mogę najszybciej i gdzie uzyskać pozwolenie na wędkowanie, bo chyba wymagane dodatkowe poza kartą i legitką PZW ? Powiedzmy na 3 dni...mało czasu zostało do wyprawy a syn chce akurat tam, bo lubi nurkować bo czysta woda i daleko pod wodą widać...ale wędki też chce i spina i spławikówkę.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » wt 07 sie 2018, 22:38

W zezwoleniu pisze że niby nie trzeba dodatkowej licencji, że wystarczy karta wędkarska i opłacone składki...nie mylę się?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kocio » śr 08 sie 2018, 08:32

Byłem nad Piasecznym 2 miesiące temu opłata z brzegu 10 zł z łódki 15 zł opłatę płaciłem dziadziowi wrzucałem do skrzynki z nazwiskiem bo nie chciałem go budzić a mieszka zaraz za jeziorem od szosy w uliczkę w prawo po lewej stronie.
Awatar użytkownika
ralph_fridge
Leszcz
Posty: 7
Rejestracja: pn 30 lip 2018, 10:32

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: ralph_fridge » śr 08 sie 2018, 09:12

Od kiedy na Piasecznie są dodatkowe opłaty?
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kocio » śr 08 sie 2018, 09:22

kocio pisze:Byłem nad Piasecznym 2 miesiące temu opłata z brzegu 10 zł z łódki 15 zł opłatę płaciłem dziadziowi wrzucałem do skrzynki z nazwiskiem bo nie chciałem go budzić a mieszka zaraz za jeziorem od szosy w uliczkę w prawo po lewej stronie.


Przepraszam koledzy pomyliłem z Jeziorem Krasne.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » śr 08 sie 2018, 17:05

siwy pisze:Wybieram się z synem na parę dni nad Piaseczno w przyszłym tygodniu...plaża, woda, las, itp....ale wędkowanie też!

Pytanko w związku z tym - podpowiedzcie mi jak mogę najszybciej i gdzie uzyskać pozwolenie na wędkowanie, bo chyba wymagane dodatkowe poza kartą i legitką PZW ? Powiedzmy na 3 dni...mało czasu zostało do wyprawy a syn chce akurat tam, bo lubi nurkować bo czysta woda i daleko pod wodą widać...ale wędki też chce i spina i spławikówkę.

Jestem nad piasecznem aktualnie :D mam spina ale jeszcze nie próbowałem :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » sob 11 sie 2018, 15:03

Był ktoś ostatnio nad zalewem w Kraśniku?
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » śr 15 sie 2018, 13:57

Nie doczekałem się żadnej odpowiedzi więc pojechałem dzisiaj w ciemno do Kraśnika. Byłem zaraz po 4 ale już miejsca tam gdzie chciałem nie było. Ludzi na gęsto, wylądowałem na "numerach" i niestety rybostan podobny jak u nas na ZZ. Chciałem połowić coś innego niż leszcze a tu niemiła niespodzianka. Pomimo karpiowej zanęty i kuku na haku tylko leszcze w wymiarze ZZ (całkiem sporo bo ze 20 szt) przeplatane co jakiś czas wzdręgą, jaziem lub płotką w rozmiarze żywcowym. Przy brzegu widać efekt zawodów - sporo śniętej ryby (głównie leszcze) zapewne po zbyt głębokich braniach. Miejscowi na metodę też bez efektów. Ale nic to trzeba zmienić miejsce i próbować dalej, aż się nie ochłodzi bo wtedy spin w garść i za drapieżcą się po uganiam. Woda zielona od sinic jak u nas więc człowiek czuje się całkiem swojsko :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: zpryciarz » czw 16 sie 2018, 09:55

misiek1975 pisze:Nie doczekałem się żadnej odpowiedzi więc pojechałem dzisiaj w ciemno do Kraśnika. Byłem zaraz po 4 ale już miejsca tam gdzie chciałem nie było. Ludzi na gęsto, wylądowałem na "numerach" i niestety rybostan podobny jak u nas na ZZ. Chciałem połowić coś innego niż leszcze a tu niemiła niespodzianka. Pomimo karpiowej zanęty i kuku na haku tylko leszcze w wymiarze ZZ (całkiem sporo bo ze 20 szt) przeplatane co jakiś czas wzdręgą, jaziem lub płotką w rozmiarze żywcowym. Przy brzegu widać efekt zawodów - sporo śniętej ryby (głównie leszcze) zapewne po zbyt głębokich braniach. Miejscowi na metodę też bez efektów. Ale nic to trzeba zmienić miejsce i próbować dalej, aż się nie ochłodzi bo wtedy spin w garść i za drapieżcą się po uganiam. Woda zielona od sinic jak u nas więc człowiek czuje się całkiem swojsko :D



coś ciekawego się dowiedziałeś na temat drapieżnika w krasniku ? bo na spina i ja bym pojechał :)
Marcin
Awatar użytkownika
pawel212333
Karaś srebrzysty
Posty: 90
Rejestracja: sob 08 kwie 2017, 18:12

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: pawel212333 » czw 16 sie 2018, 14:49

Łowił ktoś na żółkiewce?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Krzysiek » czw 16 sie 2018, 16:24

Byłem w Żółkiewce w ubiegłą sobotę pierwszy raz. Zbiornik urokliwy i ładnie położony. Mimo okropnej pogody presja dosyć duża, sporo łowiących. Próbowałem łowić okonie na spina tam, gdzie można było wcisnąć kij. Złowiłem dwie małe ryby i zaskoczył mnie deszcz. Przemoklem i wróciłem do Lublina. Wybiorę się jeszcze raz, ale tym razem na tygodniu bo woda ma potencjał.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » czw 16 sie 2018, 22:05

Wczoraj byłem nad Piasecznem w ramach rozpoznania z okoniówką (wg miejscowych woda opadła ponad pół metra. Kilka drobiazgów okoniowych może 10-12cm odprowadziło jedynie ciemne paprochy z podgryzaniem - na jasne nie reagowały przy tak przezroczystej wodzie.

Podobno są tam ładne szczupaki, węgorze i sumiki karłowate. Przy brzegu widziałem dużo wzdręgi i trochę uklei i chyba ze dwie płotki. Nurkowie potwierdzili obecność ładnych sztuk szczupłego, ale na głębokościach dochodzących do 20m - płycej około 5-8m tylko rano widywali - potem leżą w dzień na dnie na większych głębokościach. Podobno jest tam prawie 39m w najgłębszym miejscu...

Teraz od niedzieli do środy na wyjeździe z synem spróbuję gruntówki ze spławiem podwodnym na te szczupłe - podobno w zasięgu rzutu około 30m będzie głębokość blisko 4-6m z niektórych miejsc...więc jest szansa - musi być spław podwodny lub zwykły spławik, bo żywiec zniknie w roślinach na dnie.... Zobaczę tylko czy czas znajdę na takie wędkowanie - sprzęt w razie co biorę, a syn myślę że chętnie pobawi się uklejówką by złowić kilka żywców - jedno takie wędkowanie może się uda :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pt 17 sie 2018, 11:19

Od strony szkoły nurków jesteś? Tam na lewo są pomosty i wielkie podwodne łąki. Jest tam Szczupak ale na spin niedostępny. Co roku gadam z nurkami i mówią że szczupaka dużego ciężko spotkać. Za to Okonie są piękne i często stoją przy pomostach pod wodą. Są tam 2 takie na 4 i 8 metrach. Jest też działka z pływająca platformą z takich 1000l mauserów i z niej stawiają żywice i tłuką resztę szczupaka :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Krzysiek » pt 17 sie 2018, 14:56

Czy te pomosty nad Piasecznem są prywatne czy ogólnodostępne?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » pt 17 sie 2018, 15:00

Ogólnodostępne, ale żeby złowić z nich coś konkretnego to trzeba kilo soli zjeść.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » pt 17 sie 2018, 18:52

Dopiero od niedzieli będę - w środę na rekonesans byłem.

A mi gadali, że na dużych głębokościach ładne sztuki widywali a najwięcej kolucha, przy brzegu raczej białoryb.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Pibit
Okoń
Posty: 198
Rejestracja: śr 19 kwie 2017, 13:02
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Pibit » sob 18 sie 2018, 18:48

pawel212333 pisze:Łowił ktoś na żółkiewce?

Łowił mój brejdak cioteczny w tamtym roku i efekty miał niezłe:) karpie takie po 5 6 kg
Na priv podam na co dokładnie :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » śr 22 sie 2018, 20:29

Wróciłem z naszego j.Piaseczno (bo jest jeszcze w Polsce inne o tej samej nazwie). Wbrew niektórym opiniom dla mnie extra bajoro - dużo sumika karłowatego, dużo okonia do spina i to z brzegu dostępny, masa drobnicy typu ukleja, płoć, wzdręga (dzieciak miał ubaw po pachi - sypnąłem piachem i już stado uklei było). Trafiłem 2 niewymiarowe liny przy okazji zabawy z koluchem z dna na spławik.

...do tego fajnie się nurkuje bo daleko widać...tylko roślinność bujna i wielu przeszkadza...ja lubię bo ryb więcej :-D

Podobno szczupak jeszcze jest, ale nie widziałem jego aktywności ani rankami ani wieczorami i nie nastawiałem się na niego.

Niektórzy twierdzili, że miałem szczęście że taka susza, bo zazwyczaj nie ma dostępu z brzegu poza kilkoma miejscówkami i pomostami, a teraz prawie metr woda opadła i nawet plaże jakby większe. Byłem na spacerze wokoło jeziora i w jednym miejscu widzieliśmy kilka drewnianych łodzi upalowanych łańcuchami i kłódkami na suchej ziemi, a raczej spękanym/wyschniętym dnie - widać było po strukturze i rodzaju roślinności, że zazwyczaj tam jest woda powyżej 0,5m, a teraz do wody trzeba było iść jeszcze z 15m :-D

Bajorko raczej do nauki wędkarstwa dla młodzieży, spin głownie za okoniem i rekreacji rodzinnej z nurkowaniem - stanice nurkowe są przy jeziorze z kilku "klubów". Faktycznie głównie starsze osoby widziałem i rodziny z dziećmi - brak głośnych barów i mała ich ilość nie kusi zbytnio imprezowiczów, bo dla nich po prostu nuda bez imprez i długo otwartych barów...dla mnie to akurat duży plus bo wolę spokój, gdy o północy łowiąc z pomostu nikt nie przychodzi drzeć mordy i kozaczyć po pijaku w wodzie, a rano ciał topielców szukają, a w domku zasnąć nie można do 4tej bo też ryja drą i burdy robią po pijaku między domkami...starzeję się czy jak? :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 68 gości

Sklep wędkarski Lublin