Zbiorniki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: BCH » śr 16 lis 2022, 19:33

Zielony pisze:okonia życia

O jaaaaa!
Nie wierzę w to, co widzę. To niemożliwe. Nie ma takich w naszych wodach. To na pewno sandaczyk, tylko tak go trzymasz do zdjęcia, że wygląda na okonia :D ;).

Gratuluję i zazdroszczę ogromnie.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Zielony » śr 16 lis 2022, 21:06

BCH pisze:
Zielony pisze:okonia życia

O jaaaaa!
Nie wierzę w to, co widzę. To niemożliwe. Nie ma takich w naszych wodach. To na pewno sandaczyk, tylko tak go trzymasz do zdjęcia, że wygląda na okonia :D ;).

Gratuluję i zazdroszczę ogromnie.

Dziękuję chociaż tak naprawdę to trochę przypadek. Otóż z Pawłem namierzyliśmy troszkę twardsze dno a na nim sandacze. Po kilku rzutach sandaczowym jigiem notuję branie i właściwie do momentu podebrania byłem przekonany, że to sandacz na 60cm. Rybę podebrał sprawnie Paweł i ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że to ogromny okoń. Na żywo wglądał fantastycznie. Gruby jak tłusty karp i bajecznie ubarwiony. Później pływaliśmy po innych miejscach aż wreszcie wróciliśmy na nasze sandacze. Tym razem to Paweł złowił okonia i to też dużego bo na 35cm. Myślę, że tam takich ryb a może i większych jest znacznie więcej. Myślę, że wskazówką gdzie ich szukać jest obecność sandaczy. Może się mylę ale tak sobie myślę, że na tym niezwykle ciekawym jeziorze to te duże okonie żyją w sąsiedztwie sandaczy właśnie.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » ndz 27 lis 2022, 17:14

20221127_153521_copy_600x680.jpg
20221127_153521_copy_600x680.jpg (158.92 KiB) Przejrzano 1732 razy

Woda już gęsta ale chyba ostatni raz w tym roku udało się połapać na muchę. Celem były oksy ale nie chciały współpracować.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » pn 28 lis 2022, 12:49

majula7 pisze:
20221127_153521_copy_600x680.jpg

Woda już gęsta ale chyba ostatni raz w tym roku udało się połapać na muchę. Celem były oksy ale nie chciały współpracować.

Piękne rybki, ja już za nimi tęsknię ;)
Aldek
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 500
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kocio » sob 03 gru 2022, 18:04

Byłem w Krasniku jeden krotki szczupły na spina u innych też lipa a pogoda spoko
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » sob 03 gru 2022, 20:03

kocio pisze:Byłem w Krasniku jeden krotki szczupły na spina u innych też lipa a pogoda spoko

Tam to chyba ciężko z czymkolwiek, chociaż pewnie będzie się zbiornik odradzał.
Ja byłem w tamtym roku, obszedłem połowę na dwa spinningi i nie miałem nawet puknięcia. A byłem wczesną jesienią, przeczesałem połowę wody i nad dnem. Pewnie kilka lat tam nie pojadę.
Aldek
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Sprężynowy Dziadek » sob 03 gru 2022, 22:08

CDC pisze:
kocio pisze:Byłem w Krasniku jeden krotki szczupły na spina u innych też lipa a pogoda spoko

Tam to chyba ciężko z czymkolwiek, chociaż pewnie będzie się zbiornik odradzał.
Ja byłem w tamtym roku, obszedłem połowę na dwa spinningi i nie miałem nawet puknięcia. A byłem wczesną jesienią, przeczesałem połowę wody i nad dnem. Pewnie kilka lat tam nie pojadę.

Łał CDC, Ty to jak rasowy rewolwerowiec.. na dwie ręce ;) :D Tylko żeby Paweł tego nie przeczytał, bo spiningować chyba można tylko na jednego patyka... :mrgreen:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Przemek_M » sob 03 gru 2022, 22:58

CDC to zdolniacha jakich mało :D
Z pozdrowieniami
Przemek :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » ndz 04 gru 2022, 01:47

:lol: Oj dzieci, dzieci! Proszę się nie nabijać ze starszych! To nie ładnie :)
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Zielony » ndz 04 gru 2022, 11:51

CDC pisze:
kocio pisze:Byłem w Krasniku jeden krotki szczupły na spina u innych też lipa a pogoda spoko

Tam to chyba ciężko z czymkolwiek, chociaż pewnie będzie się zbiornik odradzał.
Ja byłem w tamtym roku, obszedłem połowę na dwa spinningi i nie miałem nawet puknięcia. A byłem wczesną jesienią, przeczesałem połowę wody i nad dnem. Pewnie kilka lat tam nie pojadę.

Kraśnik to jeden z moich ulubionych zbiorników, głównie z racji bliskiej odległości. W ubiegłym roku do wody była masowo wpuszczana jakaś substancja, która miała powodować czystość, przezroczystość wody dla kąpiących się tam osób. Nie wiem co to było ale wędkarze zaobserwowali martwe ryby. Sam też widziałem martwe sandacze. Nie padły tak na raz ale co kilka dni znajdowano martwe sandacze, tołpygi i inne. Po interwencji miejscowych kół zaprzestano sypania dziwnych środków (podobno) ale w tym roku nie znajdowano martwych sandaczy czy innych ryb. Przypuszczam, że trochę drapieżnika przetrwało ale będzie to znikoma liczba wobec poprzednich lat. Zbiornik rzeczywiście potrzebuje czasu na odbudowę dokłądnie tak jak napisał CDC.
Było zarybienie szczupakami i można takiego trafić.
Obrazek. Szczupaka oczywiście wypuściłem, niech wpiernicza leszcze.
P.S. Panoptks pokazał jedynie puste dołki
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 500
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kocio » ndz 04 gru 2022, 12:56

Ja w tym roku trafiłem sandacza 40 + i kilka spadło, kolega klika krótkich szczupaków ale dziadki łapał sandacze 70+ na trupa ,teraz wodę spuścili i jest ciężko
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 843
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Zielony » ndz 04 gru 2022, 19:09

kocio pisze:Ja w tym roku trafiłem sandacza 40 + i kilka spadło, kolega klika krótkich szczupaków ale dziadki łapał sandacze 70+ na trupa ,teraz wodę spuścili i jest ciężko

Należy się spodziewać, że te siedemdziesiątki łapane przez dziadka na trupka również stały się trupami a co za tym idzie niema ich w zbiorniku. Cóż te niewielkie zbiorniki są dość łatwe do wyłowienia i stają się puste. Cieszą te małe bo dają nadzieję, że za kilka lat łowisko się odbuduje.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » ndz 04 gru 2022, 20:30

Zielony pisze:
kocio pisze:Ja w tym roku trafiłem sandacza 40 + i kilka spadło, kolega klika krótkich szczupaków ale dziadki łapał sandacze 70+ na trupa ,teraz wodę spuścili i jest ciężko

Należy się spodziewać, że te siedemdziesiątki łapane przez dziadka na trupka również stały się trupami a co za tym idzie niema ich w zbiorniku. Cóż te niewielkie zbiorniki są dość łatwe do wyłowienia i stają się puste. Cieszą te małe bo dają nadzieję, że za kilka lat łowisko się odbuduje.

Na Kraśniku presja jest straszna, o wiele większa niż na bagnie, a i ryba raczej oprócz drobiazgu do wody nie wraca. Parę lat temu miałem fazę i jeździłem często, ale dobre miejsce trafić graniczyło z cudem i dlatego dałem sobie spokój. Na spina parę drobnych szczupaków i tyle. W następnym roku korci mnie Bychawa, ale czekam po ile będzie pozwolenie.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Przemek_M » ndz 04 gru 2022, 20:32

W Bychawie jak widziałem na podstawie relacji z fb łowią ładne karpie. Czasem trafi się jakoś sum. Też jestem ciekawy stawek na przyszły rok
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Grzegorz140
Okoń
Posty: 102
Rejestracja: ndz 12 kwie 2020, 13:56

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Grzegorz140 » pn 05 gru 2022, 12:37

A jakie były stawki na ten rok? Jakoś nie mogę znaleźć ani na ich FB, ani na stronie koła.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » pn 05 gru 2022, 17:35

Grzegorz140 pisze:A jakie były stawki na ten rok? Jakoś nie mogę znaleźć ani na ich FB, ani na stronie koła.

Wydaje mi się że 220 albo 250 za sezon extra do nizinnego pozwolenia
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 617
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: suchy0512 » pn 05 gru 2022, 17:47

Ja chyba na przyszły rok opłacę "żwirek" fajnie zarybiają może by się człowiek nałowił.
https://youtu.be/BoXS483dJ0U
Jarek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » pn 05 gru 2022, 18:54

suchy0512 pisze:Ja chyba na przyszły rok opłacę "żwirek" fajnie zarybiają może by się człowiek nałowił.
https://youtu.be/BoXS483dJ0U

Podobno super woda, zarówno okoniowo jak i szczupakowo. Ryb dużo, i szczupak trafia się już duży, taki grubo ponad 80 centów.
Daleko tylko jak cholerka :(
Aldek
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 617
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: suchy0512 » pn 05 gru 2022, 19:12

CDC pisze:
suchy0512 pisze:Ja chyba na przyszły rok opłacę "żwirek" fajnie zarybiają może by się człowiek nałowił.
https://youtu.be/BoXS483dJ0U

Podobno super woda, zarówno okoniowo jak i szczupakowo. Ryb dużo, i szczupak trafia się już duży, taki grubo ponad 80 centów.
Daleko tylko jak cholerka :(


No jeden minus to odległość 87km w jedną strone.
Jarek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: CDC » pn 05 gru 2022, 19:28

suchy0512 pisze:
CDC pisze:
suchy0512 pisze:Ja chyba na przyszły rok opłacę "żwirek" fajnie zarybiają może by się człowiek nałowił.
https://youtu.be/BoXS483dJ0U

Podobno super woda, zarówno okoniowo jak i szczupakowo. Ryb dużo, i szczupak trafia się już duży, taki grubo ponad 80 centów.
Daleko tylko jak cholerka :(


No jeden minus to odległość 87km w jedną strone.

Właśnie, ale słyszałem że wykupując dniówkę, chyba 40 zł, dostaje się w cenie łódkę na wiosłach. Nie wiem czy to prawda, chociaż wiadomość jest tegoroczna.
Aldek
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 500
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kocio » czw 08 gru 2022, 13:56

Tam tak dbają już jak pamiętam ok 10 lat a u nas lipa
Awatar użytkownika
Michal_
Karasie jedzą gówno
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 gru 2022, 12:03

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Michal_ » czw 29 gru 2022, 19:02

Witam serdecznie Panowie,
idzie gdzieś wypłynąć na pojezierzu jeszcze? tak do 100km od Chełam (w okolicy pozamarzane), najlepiej nie za głęboko, za szczupakiem na te dwa ostatnie dni roku. Trochę szukałem i niby Białe rozmarzło ale tam głęboko raczej teraz trzeba.
Awatar użytkownika
Wariacikmałolacik
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 sty 2023, 15:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Wariacikmałolacik » ndz 15 sty 2023, 15:24

robertw17 pisze:Witam,
Z racji "ciepłego" weekendu wybrałem się dzisiaj z dziewczyną nad łowisko w Drozdówce na spinning, jednak nie mieliśmy nawet jednego pobicia. Szukamy jakiegoś łowiska komercyjnego z racji tego, że dziewczyna nie ma karty. Łowisko Jedlanka niestety jest zamknięte, gdzie zazwyczaj wybieraliśmy się na wspólne wędkowanie. Słyszeliśmy o jeziorze Skomelno, ale ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje odnośnie wykupienia zezwolenia. Proszę o udzielenie informacji o łowiskach komercyjnych w okolicach Sosnowicy.
PS: dziewczyna jest zakochana w łowisku Cicha Woda- złowiła tam swojego szuczpaczka 75 cm :)

Nie wybieraj sie na skomelno bez pływadła w postaci pontonu bądź łódki da się wypożyczyć na miejscu żeby opłacić zezwolenie najlepiej odnieść się bezpośrednio do gospodarza bądź spotkać go na miejscu gdzie jest taka siedziba w której zazwyczaj są strażnicy
Awatar użytkownika
Wariacikmałolacik
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 sty 2023, 15:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Wariacikmałolacik » ndz 15 sty 2023, 15:35

majula7 pisze:To tylko pokazuje, że warto utrzymywać lowiska sportowe no kill. Gdyby dopuścić zabieranie drapieżnika to za dwa miesiące po rybach pozostałoby wspomnienie.

Tomaszne zostało wyprute z białorybu przez wędkarzy jak nie było na nim pzw to było 1000razy lepiej na spławik brały liny po 2 kilo a ryba która tam jest nie została wpuszczoną przez jakieś chore instytucje tylko przyszła z kanału i się rozmnożyła Tomaszne jest pełne średniego sandacza suma i szczupaka ale nie wiem na jak długo
Awatar użytkownika
Wariacikmałolacik
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 sty 2023, 15:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Wariacikmałolacik » ndz 15 sty 2023, 15:38

Przemek_M pisze:Dzięki Tomek, dobrze wiedzieć, gdzie jest slip. A w tym roku jak będę miał czas to będę jeździł na Tomaszne.
Pozdr

Tylko pzw przejęło jezioro to sie nagle zrobiło o nim głośno kupa ludzi przyjeżdża na tomaszne nieraz obserwuje jak 10łódek pływa po wodzie jak tak dalej będzie to w jeziorze ryb zbraknie

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grzegorz140 i 42 gości

Sklep wędkarski Lublin