Zbiorniki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
benek22
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: sob 14 sie 2021, 05:46

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: benek22 » wt 19 lip 2022, 05:51

Witam . Wie ktoś co się dzieje z dostępem do wody przy metalowym pomoście na białym uścimowskim ? Byłem tydzień temu i strasznie zaciśnięte , narzucone jakichś korzeni , wygląda jak by nikt z dostępu w tamtym miejscu nie korzystał . O co chodzi ?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » wt 19 lip 2022, 08:23

benek22 pisze:Witam . Wie ktoś co się dzieje z dostępem do wody przy metalowym pomoście na białym uścimowskim ? Byłem tydzień temu i strasznie zaciśnięte , narzucone jakichś korzeni , wygląda jak by nikt z dostępu w tamtym miejscu nie korzystał . O co chodzi


To kłusownicy z Maśluch w porozumieniu z właścicielem terenu narzucali tam korzeni oraz zasypali ziemią zjazd, aby nie było możliwości tam zjeżdżać samochodem i był utrudniony dostęp do wodowania z tego miejsca.
Awatar użytkownika
benek22
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: sob 14 sie 2021, 05:46

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: benek22 » wt 19 lip 2022, 08:57

No to słabo .
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » wt 19 lip 2022, 09:32

benek22 pisze:No to słabo .


Społeczność Uścimowska jest bardzo specyficzna. Okoliczni mieszkańcy zupełnie nie wiedzieć czemu traktują to jezioro jak swoje i panują tam dziwne zwyczaje. Podam taki przykład z ostatniego tygodnia. Tubylec buduje sobie nielegalnie pomost, bez nadzoru inspektora budowlanego, bez zgody gminy i Wód Polskich. Przed pomostem stawia tabliczkę, że to jest teren prywatny ze znakiem trupiej czaszki. W tej sytuacji aż się prosiło, aby tam wejść. Co się okazało, że przy pomoście w wodzie znajdował się więcierz, który był przywiązany do niego.
Awatar użytkownika
benek22
Karasie jedzą gówno
Posty: 3
Rejestracja: sob 14 sie 2021, 05:46

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: benek22 » wt 19 lip 2022, 10:23

No to rzeczywiście specyficzna społeczność. Trzeba uważać . Dzięki za informację.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » wt 19 lip 2022, 10:33

benek22 pisze:No to rzeczywiście specyficzna społeczność. Trzeba uważać . Dzięki za informację.


A ja myślę, że nie trzeba się ich bać. Siadaj na pomoście, który Ci odpowiada nie zważając na to kto jest właścicielem, bo wszystkie pomosty są tam zrobione nielegalnie i bez żadnego nadzoru. Nikt nie ma prawa tam zamykać pomostów na kłódkę i oficjalnie nikt nie jest jego właścicielem.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: BCH » wt 19 lip 2022, 11:22

Bać się, nie bać. Można i tak, i tak. Rzecz zdaje się jednak w tym, że większość z nas, jak już urwie tych kilka godzin raz czy dwa razy w tygodniu i pojedzie nad wodę, to raczej nie po to, żeby ścinać kłódki do pomostów, odkopywać dojazdy, czy szarpać/użerać się z kimkolwiek i o cokolwiek...

---

A z innego jeziora w weekend dwa wymiarowe zębacze. Jeden, co najbardziej cieszy, na wabia własnej konstrukcji. Takiego, co to leżakował w pudle na dnie, w przegródce 'z tego to już nic nie będzie, przenieść do archiwum' :D.
Załączniki
IMG_20220717_051155_967_copy_240x320.jpg
IMG_20220717_051155_967_copy_240x320.jpg (97.44 KiB) Przejrzano 635 razy
Awatar użytkownika
bodzio66665
Okoń
Posty: 118
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 18:17

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: bodzio66665 » wt 19 lip 2022, 14:16

Paweł pisze:A ja myślę, że nie trzeba się ich bać. Siadaj na pomoście, który Ci odpowiada nie zważając na to kto jest właścicielem, bo wszystkie pomosty są tam zrobione nielegalnie i bez żadnego nadzoru. Nikt nie ma prawa tam zamykać pomostów na kłódkę i oficjalnie nikt nie jest jego właścicielem.


Znajomy miał ostatnio z jakimś tubylcem zgrzyt o pomost. Przyszedł właśnie go wygonić z jego własnego pomostu, to usłyszał odpowiedź że jeżeli jest to jego prywatny pomost na który ma wszelkie papiery to niech dzwoni na policję. Pomarudzil coś pod nosem i powiedział żeby to było ostatni raz, odpowiedź usłyszał że jak będzie chciał to codziennie będzie tam przyjezdzal i siedział. Na tym Uscimowie to masakra jakaś. Mnie kiedyś na masluchach gość chciał z pomostu wygonić.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » wt 19 lip 2022, 21:32

Ojtamojtam...ja sie nie pierdzielę - "pokój dzięki demonstracji siły," nagrywam na bezczela... z torby "lola" wystaje czy na pasku w kaburze na widoku siedzi składana lola policyjna, gazik w drugiej kaburze...zazwyczaj jestem kulturalny, przyjazny i wesołkowaty, ale gdy mi ktoś bruździ to furiat sie budzi... po Policję jeszcze nie musiałem dzwonić - zazwyczaj kończy sie na pogróżkach a z mojej strony pada informacja o nagraniu tych gróźb karalnych, że automatycznie tworzy mi kopię w sieci bez możliwości zdalnego usuniecia ale kumple z biura właśnie pewnie ogladają i maja bekę, i łamaniu moich swobód obywatelskich i że wiedzą kogo kogo szukać gdy ja czy mój samochód ucierpi....zawsze na wiochach tak jest - tylko w Białce nigdy tak nie miałem i Firleju...na ZZ też raczej spokój i tylko wieczorami i na nocki samotne lolę zabieram...nigdy nie była potrzebna, ale cwaniactwo napite czasem zaczepia :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » wt 19 lip 2022, 22:53

bodzio66665 pisze:
Paweł pisze:A ja myślę, że nie trzeba się ich bać. Siadaj na pomoście, który Ci odpowiada nie zważając na to kto jest właścicielem, bo wszystkie pomosty są tam zrobione nielegalnie i bez żadnego nadzoru. Nikt nie ma prawa tam zamykać pomostów na kłódkę i oficjalnie nikt nie jest jego właścicielem.


Znajomy miał ostatnio z jakimś tubylcem zgrzyt o pomost. Przyszedł właśnie go wygonić z jego własnego pomostu, to usłyszał odpowiedź że jeżeli jest to jego prywatny pomost na który ma wszelkie papiery to niech dzwoni na policję. Pomarudzil coś pod nosem i powiedział żeby to było ostatni raz, odpowiedź usłyszał że jak będzie chciał to codziennie będzie tam przyjezdzal i siedział. Na tym Uscimowie to masakra jakaś. Mnie kiedyś na masluchach gość chciał z pomostu wygonić.


Nie zadzwonił, bo zdawał sobie sprawę, że po pierwsze nic by nie ugra, a po drugie Wody Polskie mogłyby zażądać legalizacji takiego pomostu, a to nie jest już mały koszt, bo o ile pamiętam to coś koło 7-8 tysięcy. Jakby się człowiek uparł można by jeszcze zgłosić samowolę budowlaną w nadzorze.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » śr 20 lip 2022, 15:01

Skałka przesłał mi dzisiaj kilka zdjęć z Firleja i poprosił o publikację.
Załączniki
skalka2.jpg
skalka2.jpg (796.57 KiB) Przejrzano 526 razy
skalka1.jpg
skalka1.jpg (806 KiB) Przejrzano 526 razy
skalka.jpg
skalka.jpg (909.39 KiB) Przejrzano 526 razy
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: darek » śr 20 lip 2022, 17:36

Ach ten Piotruś,gdzie nie pojedzie to połowi ;) jak co roku-Urlop i Firlej,super,pozdro
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » pt 22 lip 2022, 14:07

Kolejne zdjęcia z Firleja przesłane przez Skałkę.
Załączniki
skalka4.jpg
skalka4.jpg (130.37 KiB) Przejrzano 444 razy
skalka3.jpg
skalka3.jpg (164.41 KiB) Przejrzano 444 razy
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » pt 22 lip 2022, 21:03

No ten sandacz to jak relikt jakiś w naszych "bagnistych" realiach. Szacun Skałka, widzę, że kto umie ten łowi nawet w taką aurę
Awatar użytkownika
Lvisko
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: pt 28 maja 2021, 18:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Lvisko » sob 23 lip 2022, 13:52

Sam w niedzielę planowalem wybrać się na Firlej.
Podpowiedzcie proszę jak tam wygląda kwestia wodowania łódki i zostawienia auta
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » sob 23 lip 2022, 14:58

W sezonie źle.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » sob 23 lip 2022, 16:47

Lvisko pisze:Sam w niedzielę planowalem wybrać się na Firlej.
Podpowiedzcie proszę jak tam wygląda kwestia wodowania łódki i zostawienia auta


Moim zdaniem nie ma takiej możliwości, a przynajmniej ja nie znam miejsca, w którym aktualnie możesz się swobodnie zwodować. Parking przyległy do cmentarza jest zamknięty, uniemożliwiając tym samym wjazd z łódką. Przy odrobinie szczęścia jeżeli będziesz miał ponton i uda Ci się zaparkować tutaj https://goo.gl/maps/ro8qLkVRva8aeniw8 bez przyczepki, to nie będziesz musiał aż tak daleko go nosić.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: BCH » sob 23 lip 2022, 18:28

Na lewo od demontowanego mostu się wodują. Nie wiem na ile jest legalny wjazd tam i zostawianie fury.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Wydra » sob 23 lip 2022, 21:01

Witam , chciał bym się dowiedzieć czegoś na temat jeziora Mytycze obok Rozkopaczewa, na jaką tam rybę teraz można liczyć bo od miejscowych słyszałem dwie wersje a mianowicie że była kilka lat przyducha w okresach zimowych i zostały koluszki i karasie srebrne ale max wielkości dłoni. A druga to jest taka że jest ładny koluch i karaś , trafia się lin, tyle że nie z brzegu , a chce to jeziorko zaatakować z belly
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » sob 23 lip 2022, 22:07

Wydra pisze:Witam , chciał bym się dowiedzieć czegoś na temat jeziora Mytycze obok Rozkopaczewa, na jaką tam rybę teraz można liczyć bo od miejscowych słyszałem dwie wersje a mianowicie że była kilka lat przyducha w okresach zimowych i zostały koluszki i karasie srebrne ale max wielkości dłoni. A druga to jest taka że jest ładny koluch i karaś , trafia się lin, tyle że nie z brzegu , a chce to jeziorko zaatakować z belly


Nie chcę siać pesymizmu do Twoich planów, ale ja bym się raczej nie odważył pływać na Belly Boat po Mytyczach, ponieważ jest to zbiornik bardzo płytki, a także zamulony. Możesz spotkać się z taką sytuacją, że wody będziesz miał do połowy łydki, a mułu po pas, albo jeszcze lepiej. Ode mnie z pracy chłopaki tam pływali na kajakach w zeszłym roku i przy delikatnym zanurzeniu mieli problem, aby płynąć. Samo dojście do wody od parkingu przy ulicy też jest już obarczone pewnym ryzykiem, ponieważ idzie się po cienkim podłożu i bywały już sytuacje, że wpadało się tam po pas. Proponuję Ci zrobić najpierw rekonesans, najlepiej z udziałem kogoś miejscowego, który zna te tereny.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Wydra » ndz 24 lip 2022, 12:46

Od miejscowych wiem że można połapać pływając na otwartej wodzie której nie ma tam za dużo i do której wiem już jak mniej więcej się dostać, pytam jak tam z rybami czy rzeczywiście większość to max dłoniaki, chodzi mnie głównie o koluchy
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » ndz 24 lip 2022, 13:16

Regularnie jeździłem na Mytycze 10 lat temu. Wtedy oprócz grubego kolucha, bękarta był jeszcze szczupak. Teraz nie mam bladego pojęcia jak jest z rybami, ale podejrzewam, że nie zmienił się sposób dotarcia do wody. Ja łowiłem z brzegu w woderach. W zasadzie trzeba lubić takie wędkowanie, bo jest to lekki hardcore. Chodzi się po pływającym dywanie z torfu, który ugina się i zapada po kolana. Dreszczykiem emocji jest to, że nigdy nie wiesz kiedy się zarwie podłoże pod Tobą :D Ja miałem wątpliwa przyjemność wpaść po pachy na początku grudnia :mrgreen: Jakby nie to, że zaparłem się na wędce nie wiadomo jakie byłoby zakończenie (wodery i śpiochy w które naleje się wody działają jak ołów). Nie mniej zbiornik jest bardzo zarośnięty, płytki z bardzo ograniczonym dostępem do wody - nawet w celu zwodowania pontonu
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Wydra » ndz 24 lip 2022, 16:53

Dzięki za podpowiedzi od miejscowych wiem że można połapać pływając na otwartej wodzie której nie ma tam za dużo i do której wiem już jak mniej więcej się dostać, pytam jak tam z rybami czy rzeczywiście większość to max dłoniaki, chodzi mnie głównie o koluchy ,czy warto tam łowić ?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Paweł » ndz 24 lip 2022, 17:17

Wydra pisze:Dzięki za podpowiedzi od miejscowych wiem że można połapać pływając na otwartej wodzie której nie ma tam za dużo i do której wiem już jak mniej więcej się dostać, pytam jak tam z rybami czy rzeczywiście większość to max dłoniaki, chodzi mnie głównie o koluchy ,czy warto tam łowić ?


Z informacji, które mam od kolegi, który tam łowi od czasu do czasu to nie warto, ponieważ łowi same drobne karasie srebrzyste. Jest tylko tylko jedna różnica - on łowi z brzegu. Jeżeli rzeczywiście jest gdzieś dołek, w którym ryba może się grupować, to nie można wykluczyć większych sztuk. Będę wdzięczny za jakąś relację tutaj, jeżeli uda Ci się tam wybrać. Sam jestem ciekawy, czy jest tam jeszcze ryba. W czasach świetności ten zbiornik słynął ze sporej populacji konkretnego lina i karasia.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Jajakub » ndz 24 lip 2022, 17:23

Misiek z tą wodą w woderach/śpiochach jak kamień to tak nie końca.
Wodery pełne wody są ciężkie do momentu aż się zanużysz powyżej nich.
Ze spiochami podobnie
Choc ani to miłe ani wygodne to fakt

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości

Sklep wędkarski Lublin