Zbiorniki Lubelszczyzny

Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » śr 24 kwie 2019, 19:53

Moje ostatnie okonie z Firleja też już chude bez ikry i mlecza. Garbusy w większości już odpłynęły na głębszą wodę, ale mniejsze gryzły jak zawsze :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » śr 24 kwie 2019, 20:50

Szczupak i sandacz po tarle? To dziwne, a na jakim zbiorniku? :D
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » śr 24 kwie 2019, 21:21

Na zagleboczu szczupły po tarle, sandacza brak, okoń w trakcie. Na Bystrzycy szczupły też po.
Awatar użytkownika
kooozi
Szczupak
Posty: 272
Rejestracja: śr 29 mar 2017, 19:52

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kooozi » śr 24 kwie 2019, 21:30

szczupak już dawno po tarle wszedzie... sandacz moze jeszcze gdzies tam konczyc ale woda na wiekszosci jezior ma juz ponad 15°C...
Obrazek
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » śr 24 kwie 2019, 22:23

kooozi pisze:szczupak już dawno po tarle wszedzie... sandacz moze jeszcze gdzies tam konczyc ale woda na wiekszosci jezior ma juz ponad 15°C...

Jeżeli o jeziorach mówimy to tak. Bo na Bystrzycy szczupak się dopiero kotłuje, a sandacza jeszcze widać nawet nie było, więc nie wiem skąd ktoś tam ma info, że na bystrzycy szczupak po tarle. Chyba, że osobiście ich pytał... :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » śr 24 kwie 2019, 22:32

nudgets pisze:
kooozi pisze:szczupak już dawno po tarle wszedzie... sandacz moze jeszcze gdzies tam konczyc ale woda na wiekszosci jezior ma juz ponad 15°C...

Jeżeli o jeziorach mówimy to tak. Bo na Bystrzycy szczupak się dopiero kotłuje, a sandacza jeszcze widać nawet nie było, więc nie wiem skąd ktoś tam ma info, że na bystrzycy szczupak po tarle. Chyba, że osobiście ich pytał... :D

Szczupak to ryba która trze się w temp wody 5-8 stopni więc już dawno po ich tarle nawet w Bystrzycy
Awatar użytkownika
cornholio01
Karaś srebrzysty
Posty: 65
Rejestracja: sob 21 paź 2017, 10:33

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: cornholio01 » śr 24 kwie 2019, 22:45

Nic tylko robić popcorn i czekać na dalszy rozwój dyskusji i wysyp "znafców"
Awatar użytkownika
nudgets
Okoń
Posty: 130
Rejestracja: śr 20 cze 2018, 22:30

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: nudgets » śr 24 kwie 2019, 22:54

No nic, znawców i teoretyków nigdy nie przekrzyczę, więc daruje sobie dyskusję. Pozostaję mi jedynie zaprosić nad wodę ;)
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: misiek1975 » czw 25 kwie 2019, 06:36

cornholio01 pisze:Nic tylko robić popcorn i czekać na dalszy rozwój dyskusji i wysyp "znafców"

Jakbyś znał się trochę na ichtiologii albo poczytał chociażby w internecie "znafco" to możesz się włączyć do dyskusji ;) Choć z drugiej strony to faktycznie aby było sprawiedliwie to jestem za tym aby wprowadzić całkowity zakaz połowów do lipca no bo karasi i lina też trzeba wziąć pod uwagę :D
Awatar użytkownika
cornholio01
Karaś srebrzysty
Posty: 65
Rejestracja: sob 21 paź 2017, 10:33

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: cornholio01 » czw 25 kwie 2019, 07:05

misiek1975 pisze:
cornholio01 pisze:Nic tylko robić popcorn i czekać na dalszy rozwój dyskusji i wysyp "znafców"

Jakbyś znał się trochę na ichtiologii albo poczytał chociażby w internecie "znafco" to możesz się włączyć do dyskusji ;) Choć z drugiej strony to faktycznie aby było sprawiedliwie to jestem za tym aby wprowadzić całkowity zakaz połowów do lipca no bo karasi i lina też trzeba wziąć pod uwagę :D

:D :D :D :D :D
Ostatnio zmieniony czw 25 kwie 2019, 07:14 przez cornholio01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cornholio01
Karaś srebrzysty
Posty: 65
Rejestracja: sob 21 paź 2017, 10:33

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: cornholio01 » czw 25 kwie 2019, 07:11

misiek1975 pisze:
cornholio01 pisze:Nic tylko robić popcorn i czekać na dalszy rozwój dyskusji i wysyp "znafców"

Jakbyś znał się trochę na ichtiologii albo poczytał chociażby w internecie "znafco" to możesz się włączyć do dyskusji ;) Choć z drugiej strony to faktycznie aby było sprawiedliwie to jestem za tym aby wprowadzić całkowity zakaz połowów do lipca no bo karasi i lina też trzeba wziąć pod uwagę :D

Nie masz pojęcia co miałem na myśli to po pierwsze(akurat nie twój wpis) a czy szczupak się wytarł czy nie, wiem doskonale to po pierwsze,po drugie rzadko się tu cokolwiek udzielam i nie będziesz mi mówił kiedy mogę a kiedy nie,a po trzecie i tak mam to w d....e
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » czw 25 kwie 2019, 08:25

A ja to mówię, bo rybki macalem i nad jeziorem ale też i na Bystrzycy, wystarczy pooglądać zdjęcia jakie tu zamieściłem.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » czw 25 kwie 2019, 10:13

A co tam zróbmy kolejne zakazy :D
- Zakaz wędkowania metodą spinningową do Lipca co by się wszystko mogło wytrzeć w spokoju.
- Zakaz wędkowania z użyciem zanęt do końca Lipca co by Leszczy, Płoci, Jazi i Jelcy za dużo nie wyłapać.
- Zakaz wędkowania na żywą lub martwą rybkę w całej Polsce co by już nawet dziadki Szczupaka nie złapały.
- Zakaz połowu w nocy bo nie widać czy ktoś beretuje rybę.
- Zakaz połowu ze środków pływających i brodząc.
Każdy takie wnioski na walnym złoży i lux heh. Wtedy sezon wędkarski przynajmniej dla mnie będzie trwał 5 miesięcy, bo łowię głównie spinningiem a w roku to może 2 razy siadam stacjonarnie... Tylko płacę za cały rok i kiedy mam ochotę to chcę pójść i porzucać w spokoju a nie z duszą na ramieniu bo mi Szczupak uderzy w blaszkę heh. Wziął to wziął i co? Wypuszczony... Ot całe aj waj. Nie chcecie łowić to nie łówcie ale nie narzucajcie swojej "etyki" innym. Akurat Ci dwaj panowie łowią ryby tylko dla przyjemności z resztą jak większość tutaj. Już nie długo na wiosnę nie będzie można pójść za Jaziem czy Okoniem bo wędkarze będą pilnować rzeki i nie pozwalać łowić bo tarło. Dopóki nie ma zakazu to łowić wolno...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
cornholio01
Karaś srebrzysty
Posty: 65
Rejestracja: sob 21 paź 2017, 10:33

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: cornholio01 » czw 25 kwie 2019, 10:55

W sedno.
Awatar użytkownika
BARTEZ
Leszcz
Posty: 32
Rejestracja: wt 13 cze 2017, 08:25

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: BARTEZ » czw 25 kwie 2019, 11:12

Szczupak okres ochronny od 1 stycznia do 30 kwietnia .siedem szczupaków jako przyłów ręce opadają.
Awatar użytkownika
kooozi
Szczupak
Posty: 272
Rejestracja: śr 29 mar 2017, 19:52

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kooozi » czw 25 kwie 2019, 11:40

4 z nich uderzyło w najmniejszy rozmiar kaitecha easy shinera, 2 na równie wielkiego bo ok 4cm kaitecha (nie pamietam nazwy modelu, wybacz) jeden w nieco wiekszego westina na ktorego skusiło się także 2 okonie... a 7, wybacz... nie pamietam... ale powiem Ci jeszcze ze nie mielismy przy sobie przynęt wiekszych niż 6cm wiec uwazam że insynuując nam nastawianie sie na szczupaki odrobinę przeginasz...
Obrazek
Awatar użytkownika
kooozi
Szczupak
Posty: 272
Rejestracja: śr 29 mar 2017, 19:52

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: kooozi » czw 25 kwie 2019, 11:44

aaa... i nie łówmy szczupaków w maju bo przecież sandacz ma okres ochronny do czerwca...
Obrazek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: majula7 » czw 25 kwie 2019, 12:03

Na zagkeboczu dodatkowa opłata 180 i zakaz spina od 01.01 do 30.04 - czysta głupota sto, razy powiem hobby jest dla ludzi co by odpocząć po tygodniu pracy
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » czw 25 kwie 2019, 13:47

Nie popadajmy w skrajności czy inne przegięcia. Dla przykładu ilu znacie biednych myśliwych walących z karabinków prawie snajperskich do jelonków? Z bidy to robią bo rodzina z głodu zdycha? !

Co nie zabronione to dozwolone i tyle. Piszcie wnioski w kołach i czekajcie na ich wprowadzenie w życie.

Ciekawe ilu z tzw. "etycznych" przy połowie używa mega wielkich haków, żeby przypadkiem za mały leszczyk nie wziął do pyska przynęty, każdą rybę wyhacza na mokrej macie, itd. itp...

Łatwo atakować innych...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Donchiquiton
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: wt 26 lut 2019, 12:31

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Donchiquiton » czw 25 kwie 2019, 15:47

Powinien nastąpić podział na wędkarzy i wędkarzy no kill.

Przy płaceniu składki piszę oświadczenie że jestem no kill - nie interesują mnie okręgi - mogę łowić w całej Polsce - płacę za zarybianie, ale nie zabieram ryb ze swojego okręgu - tym bardziej z innego.

Innym przywilejem mogłaby być właśnie możliwość np. spinningowania na zalewie już w maju.

Jednak za niedostosowanie się do oświadczenia taki "wędkarz" powinien odpowiadać w sądzie za poświadczenie nieprawdy i wyroki powinny być stosowne do tego czynu, a ze środowiska wędkarskiego powinien zostać wydalony w trybie natychmiastowym (np. czarna lista kłusoli :D).

~Pan Stachu
Ostatnio zmieniony pt 26 kwie 2019, 08:24 przez Donchiquiton, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » czw 25 kwie 2019, 17:25

Pomysł całkiem całkiem, z tym że ja ze 2 razy w sezonie wezmę jakiegoś średniaczka do domu...nie wiem...może na podstawie wpisu w rejestrze (gatunek i masa) przy zdawaniu rejestru w kole uiszczałbym dodatkową opłatę za tę rybę wg jakiegoś cennika? Ktoś by mógł stwierdzić że pokomplikowałoby się, że byliby tacy, co płacą no kill a beretują jak leci...

Pomysł jakiś jest, tylko w jakiej formie dałoby radę go zrealizować, by wniosek od razu do kosza nie poleciał...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Kadi » czw 25 kwie 2019, 17:43

PZW na takie coś nie pozwoli. Za duży hajs by im uciekł. Ortodoksyjnych "no killowców" nie ma zbyt wielu. Hehe wogóle jak to brzmi "no killowiec" :lol: :lol:
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Krzysiek » czw 25 kwie 2019, 18:02

3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody.

Regulamin amatorskiego połowu ryb.
Wydaje mi się, że sesje fotograficzne z rybami w okresie ochronnym nijak się mają do ostrożności. Ale to tylko moja interpretacja.
Awatar użytkownika
Lepki
Karaś srebrzysty
Posty: 66
Rejestracja: wt 10 paź 2017, 22:22

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: Lepki » czw 25 kwie 2019, 18:15

Witam czy może ktoś wie czy jest jakiś dojazd na piasecznie pod te trzciny zeby tam jakoś bliżej zostawić samochod czy musze zostawic tu gdzie jest ta straż i isć z tym moim majdanem?
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zbiorniki Lubelszczyzny

Postautor: siwy » czw 25 kwie 2019, 18:30

Krzysiek pisze:3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody.

Regulamin amatorskiego połowu ryb.
Wydaje mi się, że sesje fotograficzne z rybami w okresie ochronnym nijak się mają do ostrożności. Ale to tylko moja interpretacja.


Biję się w pierś, bo masz rację i na nic moje tłumaczenie, że z radochy pobicia swojej życiówki machnąłem fotę z okoniem w okresie tarła przedłużając jego pobyt poza wodą, a faktycznie pękaty od mlecza był...ale chyba nic mu na szczęście nie było, bo wesolutko odpłynął.

Czasem emocje poniosą ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

Sklep wędkarski Lublin