Sprzęt wędkarski

Awatar użytkownika
Mietek

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Mietek » pn 28 wrz 2020, 23:59

BCH pisze:
Mietek pisze:Mam takie pytanie od czapy - gdzie w Lublinie znajdę leszczynę? Bo potrzebuję kija leszczynowego ok. 150 cm :)

O jaaaa. Łowiłem płotki takim kijem pod koniec lat osiemdziesiątych :D. Powiedz, że do tego potrzebujesz :D.

Tak, do tego :D mam kija bambusowego do żywca (samorobke z lat 60 :mrgreen:) i chce się wybrać nad wodę z mocno archaicznym sprzętem :D (w ogóle to mam plan na przyszły rok na zawody: będę miał dwa spinningi bambusowe więc wygrywam tym zawody :ugeek: :lol:
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 29 wrz 2020, 17:39

A może ktoś ma do sprzedania spina "tonkin" ? Taki też bambusowy, ale z klejonych 6ciu elementów bambusowych, że kij ma przekrój sześciokątny...jak ołówek ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
BCH

Postautor: BCH » wt 29 wrz 2020, 19:58

Ciężka sprawa. Też miałem chrapkę jakiś czas temu, ale nic sensownego nie wyszperałem. Albo znajdziesz za pięć dych u kogoś w piwnicy/garażu starą, zniszczoną i trudną do zreanimiwania (czeską, ruską, polską), albo szykuj kilka tysi na nówkę ;).
Awatar użytkownika
kocio

Postautor: kocio » wt 29 wrz 2020, 20:27

Gdzie w Lublinie dostane zanety timer mix??
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » wt 29 wrz 2020, 23:00

BCH pisze:Ciężka sprawa. Też miałem chrapkę jakiś czas temu, ale nic sensownego nie wyszperałem. Albo znajdziesz za pięć dych u kogoś w piwnicy/garażu starą, zniszczoną i trudną do zreanimiwania (czeską, ruską, polską), albo szykuj kilka tysi na nówkę ;).

Reanimacja takiego rozsechniętego, rozklejonego kijka to koszt zlecenia nawet 400zł z olejowaniem (oryginalnie większość chyba była lakierowana - tato taki kiedyś miał i był lakierowany i z omotkami co 10cm)...oj bo Mietek rzucił temat bambusów i innych prehistoryków...i znowu mnie wzięło na takie łowienie na bambusa, leszczynę i inne patyki z żyłką nawijaną na gwoździach wbitych w rękojeść :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 30 wrz 2020, 09:55

siwy pisze:
BCH pisze:Ciężka sprawa. Też miałem chrapkę jakiś czas temu, ale nic sensownego nie wyszperałem. Albo znajdziesz za pięć dych u kogoś w piwnicy/garażu starą, zniszczoną i trudną do zreanimiwania (czeską, ruską, polską), albo szykuj kilka tysi na nówkę ;).

Reanimacja takiego rozsechniętego, rozklejonego kijka to koszt zlecenia nawet 400zł z olejowaniem (oryginalnie większość chyba była lakierowana - tato taki kiedyś miał i był lakierowany i z omotkami co 10cm)...oj bo Mietek rzucił temat bambusów i innych prehistoryków...i znowu mnie wzięło na takie łowienie na bambusa, leszczynę i inne patyki z żyłką nawijaną na gwoździach wbitych w rękojeść :-D

No gdzie nie wejść teraz to fajny temat :) Na olx są w rozsądnych cenach. Skoro już o bambusach to też miałem powrót do korzeni, nawet w sklepie kupiłem sobie 3 odcinki bambusa (takiego do podpierania kwiatków) które mniej więcej pasowały zbieżnością i je najlepiej jak się dało poprostowałem nad gazem. Łączone miały być bez skuwek, tylko przycięte pod ostrym kątem, przyłożone do siebie i obwiązane taśmą (dla hardcoru można sznurkiem konopnym). Dalej projekt oczywiście padł. Ech! Kiedyś to dopiero były czasy :lol:

Wróć do „Zalew Zemborzycki”