Sprzęt wędkarski

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 28 sie 2023, 12:58

Moim zdaniem do 250 zł to przy "zwykłym budżecie" cena jeszcze rozsądna. Taka półka w przyzwoitym wykonaniu, może nawet trochę niżej, to może być np. Polaroid czy Arctica. W Arctice w tej cenie masz już fotochromy.
Abyś tylko "szkła" wybrał sobie uniwersalne i nie musiał inwestować w następne.
Niestety aby widzieć najlepiej w pstrągowych rzeczkach i tak trzeba mieć dwie sztuki, normalne uniwersalne i żółte rozjaśniające na wieczór i mrok bo przy tych pierwszych noc zapada wcześniej ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Mada » pn 28 sie 2023, 13:35

250 to jednak nieco więcej niż wstępnie zakładałem.
O Arcticach już coś czytałem. A takie Solano Fishing są coś warte?
https://allegro.pl/oferta/okulary-polar ... 3156745190
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 28 sie 2023, 14:35

Mada pisze:250 to jednak nieco więcej niż wstępnie zakładałem.
O Arcticach już coś czytałem. A takie Solano Fishing są coś warte?
https://allegro.pl/oferta/okulary-polar ... 3156745190

Moim zdaniem na pewno więcej niż Jaxony w których zazwyczaj chodzę :D
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Jajakub » pn 28 sie 2023, 16:05

Nie kupuj okularów w necie zanim nie przymieżysz oprawek
Szkła tzn poliwęglan w większości okularów do tych 100 paru zł jest w zasadzie bardzo podobnej jakości
Różni się tylko wersjami kolorów tzn np bursztyn Jaxona jest inny od bursztynu Solano
Idź do sklepu, poprzymierzaj, wyjdz na słońce i wybierz te które Ci na twarzy najlepiej leżą
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Mada » pn 28 sie 2023, 16:45

Dzięki za uwagi.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1440
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 28 sie 2023, 20:44

Jeśli chodzi o żółte na pochmurne dni to patrzyłem w sklepie takie za 50 i za 100 a wybrałem z Ali za 13 ziko i wydają się spoko :) tylko tak na prawdę trzeba by kupić wszystkie i sprawdzić w danym momencie . Ale mi leżą
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 28 sie 2023, 21:09

zpryciarz pisze:Jeśli chodzi o żółte na pochmurne dni to patrzyłem w sklepie takie za 50 i za 100 a wybrałem z Ali za 13 ziko i wydają się spoko :) tylko tak na prawdę trzeba by kupić wszystkie i sprawdzić w danym momencie . Ale mi leżą

Bo to te same co u nas za 100 ;)
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: siwy » ndz 05 lis 2023, 21:33

Koledzy chcę dokupić sobie jakieś ciepłe wodery - takie krótkie do pachwin. Które byście polecili z neoprenów? Im grubszy neopren tym lepiej. Zależy mi żeby nie "posypały" się po kilku użyciach lub gdzieś zaraz przeciekały - będę używał głównie na belly żeby się zwodować i wyjść na brzeg spowrotem, gdzie tylko do kolan nogi moczę zanim nie usiądę, a potem gdy pływam jedynie stopy i dół łydek. Do brodzenia mam inne wodery i woderospodnie.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » ndz 05 lis 2023, 22:21

Jakbym potrzebował coś takiego to łyknął bym pewnie te:
https://www.decathlon.pl/p/wodery-wedka ... 3&c=Czarny
lub te:
https://sprzetwedkarskirs.pl/wodery-beh ... n/pCHB0022
Ci drudzy ogólnie specjalizują się w neoprenie natomiast w tych z Decathlonu wygląda jakby był on odrobinę "zbrojony" z zewnątrz ale może to tylko taka faktura zewnętrznego pokrycia neoprenu.
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: siwy » pn 06 lis 2023, 18:59

Behr to Behr...ale wydaje mi się że w tych z Decathlonu więcej miejsca jest na stopę/palce...stopy najszybciej marzną, bo producenci "zapominają" że tam też musi być ciepło i często za mało miejsca jest na dodatkową skarpetę, a gdy wybiera się model rozmiar lub dwa większy, to stopa ok, a za to reszta robi się masakrycznie za duże...

Chyba jednak muszę pojeździć po sklepach z włączonym trybem "macanta/przymierzańca".
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 06 lis 2023, 23:33

siwy pisze:Behr to Behr...ale wydaje mi się że w tych z Decathlonu więcej miejsca jest na stopę/palce...stopy najszybciej marzną, bo producenci "zapominają" że tam też musi być ciepło i często za mało miejsca jest na dodatkową skarpetę, a gdy wybiera się model rozmiar lub dwa większy, to stopa ok, a za to reszta robi się masakrycznie za duże...

Chyba jednak muszę pojeździć po sklepach z włączonym trybem "macanta/przymierzańca".

https://allegro.pl/oferta/107j-podgrzew ... R8EALw_wcB
lub
https://allegro.pl/oferta/podgrzewane-s ... 9MEALw_wcB
lub
https://militaria.pl/p/ogrzewacz-chemic ... GOEALw_wcB
Nikt jeszcze nie zrobił i bardzo długo nie zrobi jakichkolwiek butów zapewniających ciepło nieruchomym stopom (może odrobinę zapewniają to takie na Antarktydę ;) ) z bardzo prostej przyczyny. Buty są po to aby w nich chodzić ;)
Sam mam śniegówki do - 30 kilku stopni i na - 10 jak się dłużej postoi stopy zaczynają marznąć, jakikolwiek ruch zmienia sytuację diametralnie, chodzenie w pomieszczeniu zapewnia gotowanie stóp. Jeśli się cały czas chodzi i nie przemiękną to przy - 20 spokojnie można zasuwać w adidaskach.

Woda odbiera ciepło jeszcze szybciej, wystarczy 3 godziny postać, wolno się poruszać, w woderach późną jesienią na powietrzu i aby zobaczyć jaka jest różnica zrobić to samo w wodzie do pasa.
Nie kupimy tego co sobie wyobrażamy.
Możesz jeszcze spróbować skarpety neoprenowe (takie obcisłe na deski założone na normalne+ na to cieniutki woreczek foliowy z Biedronki, taki na bułeczki aby stopę było łatwo włożyć i wyjąć z buta ;) ) ponieważ z doświadczenia podpowiadam, że o ile ciało owszem to stopy w zimnej wodzie ubrane klasycznie muchowo, czyli ciepłe skarpety+neopreny 4-5mm+buty do brodzenia nie marzną wogóle, no ale nie ma tam luzu, wszystko do siebie przylega i nie ma powietrza które można wychłodzić jak w kaloszach. Jeśli już tak marzną to tylko to co zalinkowałem na górze, himalaiści stosują to ostatnie.
Aldek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: majula7 » ndz 12 lis 2023, 17:54

Zna ktoś gumy keitech słone, co to jest?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » ndz 12 lis 2023, 19:50

majula7 pisze:Zna ktoś gumy keitech słone, co to jest?

Bodajże wszystkie easy shinery od Keitecha są słone i ta sól z nich wyłazi i gumy się deformują :D Oczywiście jak ryby ich pierwsze nie zniszczą, bo są naprawdę kruche. Są też skuteczne, ale wiele gum z alliexpress jest skuteczne równie dobrze a bardziej wytrzymałe i aromatyzowane :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » ndz 12 lis 2023, 19:55

Kadi pisze:Są też skuteczne, ale wiele gum z alliexpress jest skuteczne równie dobrze a bardziej wytrzymałe i aromatyzowane :)

Zgadza sie. Nie ma co przepłacać.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: majula7 » ndz 12 lis 2023, 20:20

Dajcie linka na coś takiego, lekko zacofany jestem.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Paweł » ndz 12 lis 2023, 21:05

majula7 pisze:Dajcie linka na coś takiego, lekko zacofany jestem.


https://allegro.pl/uzytkownik/spinning_ ... ng=keitech Ja zapodałem wersję oryginalną.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1440
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » czw 23 lis 2023, 12:22

Panowie uzywa ktoś wędek G.Loomis ? zastanawiam się nad jedną , ale opinie co do marki są różne w internecie. Ze takie kluchy trochę.W sumie mnie interesuje coś w zakresie 10-40g i w tedy miałbym już do każdego rodzaju łowienia wędke
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » czw 23 lis 2023, 12:38

zpryciarz pisze:Panowie uzywa ktoś wędek G.Loomis ? zastanawiam się nad jedną , ale opinie co do marki są różne w internecie. Ze takie kluchy trochę.W sumie mnie interesuje coś w zakresie 10-40g i w tedy miałbym już do każdego rodzaju łowienia wędke

To topowa firma w muchówkach i takie wędki z tej firmy też bym z chęcią widział u siebie. Ze spinningów jakoś nigdy szczególnie nie słynęli, a w takich cenach osobiście nigdy bym tego nie kupił.
Zerknij na coś innego jeśli chcesz wyłożyć konkretną kasę. Może Shimano Lunamis lub Dialuna lub Savage Gear SGS8 lub SGS6. Nie wiem jeszcze o jakiej długości myślisz.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1440
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » czw 23 lis 2023, 13:12

CDC pisze:
zpryciarz pisze:Panowie uzywa ktoś wędek G.Loomis ? zastanawiam się nad jedną , ale opinie co do marki są różne w internecie. Ze takie kluchy trochę.W sumie mnie interesuje coś w zakresie 10-40g i w tedy miałbym już do każdego rodzaju łowienia wędke

To topowa firma w muchówkach i takie wędki z tej firmy też bym z chęcią widział u siebie. Ze spinningów jakoś nigdy szczególnie nie słynęli, a w takich cenach osobiście nigdy bym tego nie kupił.
Zerknij na coś innego jeśli chcesz wyłożyć konkretną kasę. Może Shimano Lunamis lub Dialuna lub Savage Gear SGS8 lub SGS6. Nie wiem jeszcze o jakiej długości myślisz.


ja to coś pewnie między 250-300 cm bo to na wisełkę z brzegu. teraz w CF jest promka i mozna coś kupić taniej. do Muchówki może i kiedyś się dobiorę, ale jak na razie to zostanie spin
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » czw 23 lis 2023, 13:23

zpryciarz pisze:
CDC pisze:
zpryciarz pisze:Panowie uzywa ktoś wędek G.Loomis ? zastanawiam się nad jedną , ale opinie co do marki są różne w internecie. Ze takie kluchy trochę.W sumie mnie interesuje coś w zakresie 10-40g i w tedy miałbym już do każdego rodzaju łowienia wędke

To topowa firma w muchówkach i takie wędki z tej firmy też bym z chęcią widział u siebie. Ze spinningów jakoś nigdy szczególnie nie słynęli, a w takich cenach osobiście nigdy bym tego nie kupił.
Zerknij na coś innego jeśli chcesz wyłożyć konkretną kasę. Może Shimano Lunamis lub Dialuna lub Savage Gear SGS8 lub SGS6. Nie wiem jeszcze o jakiej długości myślisz.


ja to coś pewnie między 250-300 cm bo to na wisełkę z brzegu. teraz w CF jest promka i mozna coś kupić taniej. do Muchówki może i kiedyś się dobiorę, ale jak na razie to zostanie spin
zpryciarz pisze:
CDC pisze:
zpryciarz pisze:Panowie uzywa ktoś wędek G.Loomis ? zastanawiam się nad jedną , ale opinie co do marki są różne w internecie. Ze takie kluchy trochę.W sumie mnie interesuje coś w zakresie 10-40g i w tedy miałbym już do każdego rodzaju łowienia wędke

To topowa firma w muchówkach i takie wędki z tej firmy też bym z chęcią widział u siebie. Ze spinningów jakoś nigdy szczególnie nie słynęli, a w takich cenach osobiście nigdy bym tego nie kupił.
Zerknij na coś innego jeśli chcesz wyłożyć konkretną kasę. Może Shimano Lunamis lub Dialuna lub Savage Gear SGS8 lub SGS6. Nie wiem jeszcze o jakiej długości myślisz.


ja to coś pewnie między 250-300 cm bo to na wisełkę z brzegu. teraz w CF jest promka i mozna coś kupić taniej. do Muchówki może i kiedyś się dobiorę, ale jak na razie to zostanie spin

Nie wiem jakie tam pieniądze ale ja bym wziął na Wisłę Shimano Dialunę do 45 g., na Mefisto bodajże też promocje na model 2023 (z carbonowym dolnikiem), no chyba że akcja nie bardzo Ci leży chociaż na tak mocnym kiju i jeszcze z plecionką raczej nie ma najmniejszego problemu z zacięciem. Nie jest to jakiś superfast jeśli w takiego byś celował : https://www.youtube.com/watch?v=2oLQ_qvvaDU ale ze względu na te oploty w konstrukcji blanku na pewno ma szybki "recovery" czyli najprościej rzecz ujmując powrót do stanu pierwotnego po wygięciu, obojętnie czy po rzucie czy po podbiciu. Moim zdaniem z takim wydaniu to bardzo uniwersalny kij praktycznie na wszystkie drapieżniki, nie tylko z Wisły, i pewnie poradzi sobie w razie czego z 1,5 metrowym sumem. Gdyby finansowo zbyt wiele to spokojnie można łyknąć pewnie Savage SGS6 10-50g jeśli 274 cm Ci wystarczy, jest w faście i to już potężne narzędzie jeśli daje radę w takim zakresie, firmuje te wędki nie byle kto także jest duża szansa że są dobrze opisane. Zresztą wybór masz przeogromny ;) Może ktoś doradzi coś czym łowi.

P.S.
Tak zerknąłem dokładniej w Coronie i z tego co widzę to masz do dyspozycji dwa kije : IMX Pro 297 cm do 43 g o akcji mod./fast za 2207 zł. i Salmon 259 cm do 43g o akcji moderate za 1147 zł. także ....ten teges ;) Zastanów się bo w takich cenach...;)
Ostatnio zmieniony czw 23 lis 2023, 18:02 przez CDC, łącznie zmieniany 2 razy.
Aldek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Krzysiek » czw 23 lis 2023, 15:16

Mam Loomisa, ale w trochę innym zakresie przynęt niż potrzebujesz. Jak go dostałem byłem mocno sceptyczny. Kij leciał na pysk, trochę się lał - jakiś taki nijaki. Poszedł do przebudowy w pracowni Kawalec. Dostał nowe, lżejsze przelotki, trochę dociążenia z tyłu na wyważenie i zupełnie inna wędka. Mój podstawowy kij na klenie a i przyłowy mu nie straszne. To piekielnie mocne konstrukcje, mało finezyjne i zbudowane ot tak po amerykańsku.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Jajakub » czw 23 lis 2023, 16:28

Z Loomisem i jak i całą resztą hand-madów jest taki problem że żadko kiedy można wcześniej obmacać gotowy kij
A kupowanie "katalogowo" czegoś co kosztuje parę/naście stówek jest takie sobie
Więc albo poszukaj kogoś kto ma podobny lub taki sam gotowy hand made, albo szukaj coś z gotowców.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1440
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » czw 23 lis 2023, 18:31

No właśnie i ja słyszałem że lecą na pysk i ciężko się przyzwyczaić. Te wolałbym pomacac kija ale podejrzewam że teraz do Wawy nie pojadę a jest promo. Jak zamówie przez neta to w sumie zawsze mogę oddać .
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » czw 23 lis 2023, 18:47

Raczej obawy masz słuszne zwłaszcza, że G Loomis nie podaje nigdzie wagi tych wędek i obawiam się, że owszem są mocne jednak ich waga (myślę o tym Salmonie) oscyluje w granicach naszych niektórych budżetowców, trzeba mieć nadgarstki ze stali. Jak naprawdę rzadko jeździsz to szkoda kasy, kup Beastmastera (może mają w Lublinie do pomacania) i pewnie się nie zawiedziesz przez wiele lat.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1440
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » czw 23 lis 2023, 18:50

CDC pisze:Raczej obawy masz słuszne zwłaszcza, że G Loomis nie podaje nigdzie wagi tych wędek i obawiam się, że owszem są mocne jednak ich waga (myślę o tym Salmonie) oscyluje w granicach naszych niektórych budżetowców, trzeba mieć nadgarstki ze stali. Jak naprawdę rzadko jeździsz to szkoda kasy, kup Beastmastera (może mają w Lublinie do pomacania) i pewnie się nie zawiedziesz przez wiele lat.

Po zastanowieniu chyba macie rację. Dzięki.
Marcin

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grzegorz140 i 359 gości

Sklep wędkarski Lublin