Sprzęt wędkarski

Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: misiek1975 » śr 14 wrz 2022, 21:40

Paweł pisze:
misiek1975 pisze:Szukam Tanty 2, 2,5 i 3,5 cala w brązach, zgniła zieleń, karmel. Jak coś masz to chętnie odkupię


z 2,5 cala mam wszystkie kolory, nie licząc dwukolorowych.

To chętnie przygarnę 036, 045, 074 po paczce. Jak się umówimy z odbiorem i kasą?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Paweł » czw 15 wrz 2022, 06:01

misiek1975 pisze:
Paweł pisze:
misiek1975 pisze:Szukam Tanty 2, 2,5 i 3,5 cala w brązach, zgniła zieleń, karmel. Jak coś masz to chętnie odkupię


z 2,5 cala mam wszystkie kolory, nie licząc dwukolorowych.

To chętnie przygarnę 036, 045, 074 po paczce. Jak się umówimy z odbiorem i kasą?


500-517-699 - to jest mój numer. Jak będziesz na zalewie, bądź okolicach, to dzwoń. Ja mieszkam nieopodal.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: misiek1975 » czw 15 wrz 2022, 06:21

z 2,5 cala mam wszystkie kolory, nie licząc dwukolorowych.[/quote]
To chętnie przygarnę 036, 045, 074 po paczce. Jak się umówimy z odbiorem i kasą?[/quote]

500-517-699 - to jest mój numer. Jak będziesz na zalewie, bądź okolicach, to dzwoń. Ja mieszkam nieopodal.[/quote]
Ok
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 184
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: te0 » śr 26 paź 2022, 19:38

Panowie ma ktoś może schemat budowy kołowrotka team dragon fd 935iz i mógłby wrzucić fotkę?

Od razu zapytam czy ktoś poleci dobry smar do kołowrotków ?
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » śr 26 paź 2022, 19:47

te0 pisze:Panowie ma ktoś może schemat budowy kołowrotka team dragon fd 935iz i mógłby wrzucić fotkę?

Od razu zapytam czy ktoś poleci dobry smar do kołowrotków ?

Powinienem mieć od starszej wersji, poszukam. Daj mi maila na priv jak takiego szukasz.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » śr 26 paź 2022, 19:50

Dobre smary to smary Shimano. Najlepszy stosunek jakości do ceny ma permalub. Podejrzewam, że to prosta konstrukcja na mimośrodzie. Żaden kosmiczny wynalazek. Bez schematu idzie to rozłożyć i złożyć.
Pamiętaj że do kołowrotka nie potrzebny jest tylko smar, ale też oliwka odpowiednio gęsta na oś i smar do okładzin hamulca. W zależności od tego z czego zrobiony. Tu podejrzewam zwykłe tarcze filcowe, czyli najlepiej DG01, jeżeli są już suche. Pamiętaj też, żeby nie myć żadnych łożysk (krytych) ani ich nie oliwić bo tylko pogorszy to ich pracę, będą szumieć i będzie się to pogłębiać. Po takim domowym spa kołowrotek może pracować nieco głośniej niż przed, ale po kilku wypadach powinno się to wyciszyć. Znam przypadki gdzie Twin Powery cichły po 100 godzinach (nie ja go smarowałem) także może to trwać :P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » śr 26 paź 2022, 19:53

Kadi, ten który ja mam jest na wormie. Konstrukcja podobna do Zaubera, a nawet uwazam, że są deczko lepiej skonstruowane.
W sumie ja się nie znam :) wolę kołowrotki z ruchomą szpulą.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » śr 26 paź 2022, 20:16

Przemek_M pisze:Kadi, ten który ja mam jest na wormie. Konstrukcja podobna do Zaubera, a nawet uwazam, że są deczko lepiej skonstruowane.
W sumie ja się nie znam :) wolę kołowrotki z ruchomą szpulą.

Nie mniej jednak i bez schematu też się obejdzie :D Możliwe, że na wałku były jakieś modele zauberopodobne kiedyś.
A jak na wałku to dobrze użyć dwóch smarów ja używam DG06 na wałek i permaluba na koło, zębatki i pinion. Ale od biedy lepszy świeży smar, nawet jeden, niż lepka czarna papka, która tylko degraduje podzespoły.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 184
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: te0 » śr 26 paź 2022, 21:34

Przemek_M pisze:
te0 pisze:Panowie ma ktoś może schemat budowy kołowrotka team dragon fd 935iz i mógłby wrzucić fotkę?

Od razu zapytam czy ktoś poleci dobry smar do kołowrotków ?

Powinienem mieć od starszej wersji, poszukam. Daj mi maila na priv jak takiego szukasz.



Poszło
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: siwy » ndz 06 lis 2022, 23:18

Szukam ślusarza precyzyjnego, który na zasadzie inżynierii wstecznej wyczaruje bebechy do moich kołowrotków ze stali narzędziowej lub innego mocarnego stopu. Chcę mieć pancerne kołowrotki - waga nie jest dla mnie problemem wiec dziękuję za opinie w stylu "przecież ciężki będzie", itp...ciągle rzucam zestawami minimum 0,5kg, a często biegam z kijem i kręciołem w sumie ważącym 0,95kg....Znacie kogoś takiego, co zbuduje mi 3 identyczne kołowrotki? Mam te 3 identyczne kręcioły nawet ten sam rozmiar wiec robota taśmowa właściwie by była - trzeba tylko wyjąć połowę gównianych bebechów i na ich podstawie zrobić nowe z mocnej stali - nie wszystko jest do dupy - po prostu producent celowo niektóre elementy zrobił z gównolitu, żeby w końcu padły i zmusiły mnie do zakupu nowego kołowrotka...a niby taki jeszcze pancerniejszy niż Zauber miał być...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 07 lis 2022, 06:24

Nie będzie żaden :D Sprawdź kołowrotki marki Tica np. Taurus mają przekładnię z mosiądzu. Kosz posuwu szpuli pewnie ze ZnAl lub innego duraluminium.
Do tak ciężkich zastosowań jak Twoje Marcin to jednak najlepiej sprawdziłby się multiplikator. Kołowrotka którego nie zajedziesz w sezon czy dwa to ze świecą szukać. Customowy może da radę, ale pamiętaj że będą padać też inne części gdy przekładnia nie będzie zbierała obciążeń i poddawała się im w jakimś stopniu.
Ostatnio zmieniony pn 07 lis 2022, 10:39 przez Kadi, łącznie zmieniany 1 raz.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 07 lis 2022, 10:31

siwy pisze:Szukam ślusarza precyzyjnego, który na zasadzie inżynierii wstecznej wyczaruje bebechy do moich kołowrotków ze stali narzędziowej lub innego mocarnego stopu. Chcę mieć pancerne kołowrotki - waga nie jest dla mnie problemem wiec dziękuję za opinie w stylu "przecież ciężki będzie", itp...ciągle rzucam zestawami minimum 0,5kg, a często biegam z kijem i kręciołem w sumie ważącym 0,95kg....Znacie kogoś takiego, co zbuduje mi 3 identyczne kołowrotki? Mam te 3 identyczne kręcioły nawet ten sam rozmiar wiec robota taśmowa właściwie by była - trzeba tylko wyjąć połowę gównianych bebechów i na ich podstawie zrobić nowe z mocnej stali - nie wszystko jest do dupy - po prostu producent celowo niektóre elementy zrobił z gównolitu, żeby w końcu padły i zmusiły mnie do zakupu nowego kołowrotka...a niby taki jeszcze pancerniejszy niż Zauber miał być...

To chyba raczej będziesz musiał zrobić jak radzi Kadi. Pracowałem kiedyś w firmie która robiła takie rzeczy ale to dawno i już jej nie ma. Jest taki warsztat na inżynierskiej (na samym zakręcie przy ciepłowni), możesz spróbować ale klient jest tak niesłowny że głowa mała. Gdy jeszcze pracował z ojcem i woziłem tam różne rzeczy to było w miarę, ale ze 2 lata temu płytki wodą to docinał mi chyba z 1,5 miesiąca a krzyknął tyle, że siadłem z wrażenia ;)
Ogólnie zazwyczaj jest tak (przynajmniej tak pamiętam z samochodowych), że takie zębatki mają "dziki moduł" i trzeba do niej wykonywać lub przerabiać narzędzie aby zrobić taką jak oryginał. Za to narzędzie musisz zapłacić a tanie to nie jest. A jeśli chcesz parę to może być to kwestia dwóch narzędzi.
Nie mam obecnie orientacji ale może być tak, że tylko za dwa takie narzędzia kupił byś Twin Powera SW ;) Ale może też spytać warto, bo może się okazać, że wystarczy odrobinkę podszlifować jakiś typowy frez i Ci to wyrzeźbi na malutkim posuwie aby było w miarę dokładnie i nie trzeba było szlifować bo obrotów w kołowrotku szczególnych nie ma, a przy pracy się samo ułorzy.
Może Daiwę BG tą starą, złotą spróbuj jakbyś musiał nowy łyknąć, cena jakaś zaporowa nie jest, a podobno mocne, i są chyba do dostania nawet w rozmiarze 8000.
Jak będę miał chwilę to poszukam i może podeślę. Gdzieś widziałem na anglojęzycznych taką stronę na której było zestawionych trochę kołowrotków z określeniem z czego jest wykonana przekładnia główna.
Ostatnio zmieniony pn 07 lis 2022, 11:02 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Mada » pn 07 lis 2022, 11:00

W tej kategorii, to pozostaje chyba tylko Penn Slammer w odpowiadającym rozmiarze. Ewentualnie Rileh Rex z drugiej ręki;)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 07 lis 2022, 15:28

Czekaj Siwy mam gościa co mi kiedyś pisał, że może mi dorobić przekładnię. Jak się skontaktuje dam znać.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 07 lis 2022, 16:06

Tutaj jest trochę modeli, i o tym pisałem :
https://www.alanhawk.com/reviews/reviews.html
Co prawda niezbyt nowych ale ciekawe, można się trochę dowiedzieć z natury i wysnuć pewne wnioski co do podejścia różnych firm do produkcji kołowrotków.
Wystarczy zerknąć na wręcz wiekowego Cardinala i zobaczyć co znaczą prawdziwe materiały i solidne wykonanie, i jak to się ma do tego co jest obecnie nam proponowane.
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » pn 07 lis 2022, 16:54

Siwy, temat poruszales już kiedyś. Po raz kolejny napisze, że to słaby pomysł, albo dla klienta z grubym portfelem. Co chcesz modernizowac, kołowrotki o jakiej wartosci rynkowej 500, 1000, 1500zl? Moze taniej będzie kupić jakiś sprawdzony sprzęt marki Penn lub jakaś porządna daiwe z metalowym body? Niestety wykonanie takich części to nie to samo co regipsy! Z całym szacunkiem dla płyciarzy.
Brejdak ostatnio zamawiał dwie nieduze flansze do wydechu z kwasowki =8mm. Cięte laserem wg.przeslanego rysunku kosztowały 150zl (koszt materiału + czas pracy samej maszyny przyjmijmy z górką 60 sekund, a to nie wszystkie skladowe kosztów)
Zobacz ile kosztuje godzina pracy obrabiarki cnc? A zamodelowanie bryły i podjęcie odpowiedzialności, że wszystko bedzie śmigalo?? Zrób rozeznanie jakie są ceny. Nie sądzę, żeby ktoś takie części dorabial na zielonym potworze.
Pozostaje jeszcze kolega kolegi i nadzieja na tanie wykonanie części. W każdym razie życzę powodzenia i mam nadzieję, że się uda.

Zresztą CDC dobrze pisze. Frezem palcowym fi 6 takich rzeczy się nie robi.. kolega z tego zakładu na inżynierskiej zabrał części po kilku miesiącach czekania :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: siwy » pn 07 lis 2022, 17:12

Dzieki za porady, jeszcze poczekam może Kadi namiar ogarnie...jak wyjdzie 1kPLN za kręcioł to odpuszczę. Te kołowrotki mają wszystko metalowe - nawet body z alu i uszczelki przed wodą morską...zobaczymy.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: suchy0512 » pn 07 lis 2022, 17:17

Jeszcze trochę Siwy będzie biegał z wyciągarką od terenówki przyczepioną do wędki :mrgreen: :mrgreen:
Jarek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: BCH » pn 07 lis 2022, 17:17

Ja to bym na Twoim miejscu sprzedał te trzy tt powery (o takich kiedyś pisałeś chyba), czy co to tam jest. Zaś za pozyskane środki brał betoniarę jakąś, nie kołowrotek - coś dedykowanego na turboty i inne halibuty.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » pn 07 lis 2022, 17:30

Albo poprostu sprawdzony i w miarę lekki multik, który ogarnie wszystko. Mocna betoniarka bedzie wazyla kolo 400g, tylko trzeba poświęcić chwilę na naukę rzucania, żeby czerpać z tego przyjemność. I nie słychać tych, którym nie poszło. Ono mówią, że ruchoma szpulka jest bee :lol:
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 07 lis 2022, 17:38

Przemek_M pisze:Albo poprostu sprawdzony i w miarę lekki multik, który ogarnie wszystko. Mocna betoniarka bedzie wazyla kolo 400g, tylko trzeba poświęcić chwilę na naukę rzucania, żeby czerpać z tego przyjemność. I nie słychać tych, którym nie poszło. Ono mówią, że ruchoma szpulka jest bee :lol:

Podpisuję się pod beeee :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 07 lis 2022, 18:03

siwy pisze:Te kołowrotki mają wszystko metalowe - nawet body z alu

No jak widać nie wszystko z takiego jak powinny :)
Za taką cenę to nie mogłeś za wiele oczekiwać.
Tak jak Kolega powyżej napisał to celuj w takie SW, a jeśli nie to przynajmniej PG czyli o zmniejszonym przełożeniu, lub sprawdzone przez wielu i ogólnie polecane. Fabryczny bełkot to bierz tak z przymróżeniem oka. I w 4000 raczej nie celuj, bo teraz standard przy nich to body i bebechy z 3000 + większy rotor i szpula także zajechać łatwo przy Twoich ciężarach ;)
Ja osobiście wolę Siemano niż Diwę ale to tak z przekonania i ostatnio trochę z doświadczenia.
Ostatnio zmieniony pn 07 lis 2022, 18:17 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » pn 07 lis 2022, 18:09

Kadi pisze:
Przemek_M pisze:Albo poprostu sprawdzony i w miarę lekki multik, który ogarnie wszystko. Mocna betoniarka bedzie wazyla kolo 400g, tylko trzeba poświęcić chwilę na naukę rzucania, żeby czerpać z tego przyjemność. I nie słychać tych, którym nie poszło. Ono mówią, że ruchoma szpulka jest bee :lol:

Podpisuję się pod beeee :D

Wiadomo :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: siwy » śr 09 lis 2022, 23:37

Przemek_M pisze:Albo poprostu sprawdzony i w miarę lekki multik, który ogarnie wszystko. Mocna betoniarka bedzie wazyla kolo 400g, tylko trzeba poświęcić chwilę na naukę rzucania, żeby czerpać z tego przyjemność. I nie słychać tych, którym nie poszło. Ono mówią, że ruchoma szpulka jest bee :lol:


Nie lubię mokrego kciuka szczególnie przy tych temperaturach...cast nie jest dla mnie, a jeśli już to kręcioł też byłby pewnie mocarniejszy jak Canekoon LH200L.

Zaczynam sie skłaniać ku zakupowi Penn Slammer lV 2500FD, ale coraz bardziej interesuje mnie Camekoon WT3000 (w promocji około 1300zł). Jest jeszcze Madmouse Saltiga SW4000XG (ta sama fabryka co Camekoon) - połowę tańszy, choć nadal full metal...pewnie mniej precyzyjny, słabsze bebechy, albo nie wiem co...

Madmouse Saltiga SW4000XG to właściwie to samo co Camekoon (Yamato) ST4000. Różni ich głównie malowanie i przełożenie 6,2:1 i 5,1:1 i różnica 20g wynikająca z przełożenia w bebechach, za to cena podobna do Penn'a (poniżej 800zł).

Najbardziej irytujące jest, gdy dojedziesz na łowisko, wykonasz drugi rzut i coś posypie się w kołowrotku, choć producent twierdzi że nawet hamulec ogarnia 15kg...poł biedy gdy mam w bagażniku drugi czy więcej kijków z kołowrotkami i nie muszę wracać do domu, ale zazwyczaj są to inne rozmiary, grubości i moce - dlatego wolę wydać więcej (na przeróbkę aktualnych lub zakup pancerniaka) by wymieniać kołowrotek przynajmniej co 5 lat a nie co 2lata.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » śr 09 lis 2022, 23:52

Rozumiem, może ktoś z kolegów pomoże w sprawie wymienionych kołowrotków. Jak nie to zapytaj na fejsie. Tam fachowców ma pęczki :D
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

Sklep wędkarski Lublin