Sprzęt wędkarski

Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: BCH » śr 16 mar 2022, 13:44

Wklejka jak to wklejka, pewnie się będzie giąć.
Pewnie, że można, ale czy to wygodne? :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » śr 16 mar 2022, 14:04

zpryciarz pisze:
CDC pisze:
zpryciarz pisze:No wiadomo wędka się musi naladowac. Kurde ten zamex parametrowo mi się bardziej podoba. Ciekawe jak ta wklejka przy woblerach będzie się zachowywała

:D już zaczynasz kombinować aby był do wszystkiego :lol:, a miał być do jigów :D
Jak Ci leży to kup i łów ;), wygiąć się pewnie wygnie w szczytówce więcej niż tubular i tyle, napewno do malutkich obleci.

Haha no kombinuje. Mam parę woblerów do 2g, kilka obrotowej 000 i wczoraj kupiłem wahadełka 2g :) no i jak mi przejdzie zachwyt robakami i tantami to chciałbym mieć opcje wyboru, tym bardziej że woblerki u mnie to zawsze nr 1

:lol: takim sposobem zawsze dochodzimy do czegoś czego nie ma na rynku. Musiałbyś kupować najlżejszego pickera z 3 końcówkami :D
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » śr 16 mar 2022, 18:01

Czyli quantum centex felchen tutaj się sprawdzi :D on miał wymienne końcówki.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » czw 17 mar 2022, 00:12

Kadi pisze:Czyli quantum centex felchen tutaj się sprawdzi :D on miał wymienne końcówki.

A to nawet nie wiedziałem o takim cudzie ;) tak jak o tym Zemexsie Zpryciarza :D. Ale fajny, i to bardzo dobry przykład, że można nawet w średnio niskiej cenie zrobić leciutki kijek bo 2.70 m o cw do 9g waży raptem 100 g, i co ciekawe bez dolnika japan style tylko z pełnym korkiem. Można? można! a nie wciskać nam kit o torayach, nanotechnologiach itd. dających często w efekcie końcowym ciężkawą pałę za dużą kasę.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » czw 17 mar 2022, 05:27

CDC pisze:
Kadi pisze:Czyli quantum centex felchen tutaj się sprawdzi :D on miał wymienne końcówki.

A to nawet nie wiedziałem o takim cudzie ;) tak jak o tym Zemexsie Zpryciarza :D. Ale fajny, i to bardzo dobry przykład, że można nawet w średnio niskiej cenie zrobić leciutki kijek bo 2.70 m o cw do 9g waży raptem 100 g, i co ciekawe bez dolnika japan style tylko z pełnym korkiem. Można? można! a nie wciskać nam kit o torayach, nanotechnologiach itd. dających często w efekcie końcowym ciężkawą pałę za dużą kasę.

Jest tego na rynku w ciul :) i ja zdaje sobie sprawę że to bardziej łowi ludzi jak same ryby :) ale człowiek czasami sam jak sroka w tym wedkarskim. I już jak powie sobie dość to zdaje sobie sprawe, że brakuje okularów na pochmurna pogodę, podbieraka z dłuższą rączka, wklejki czy nowego patyka. A później leżą i czekają. A swoją kolej ;) swoją drogą ciekawe woblery jak ktoś ma takie od rękodzielników za kilkanaście lat mogą być retro rarytasem ;)
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » czw 17 mar 2022, 07:13

zpryciarz pisze:
CDC pisze:
Kadi pisze:Czyli quantum centex felchen tutaj się sprawdzi :D on miał wymienne końcówki.

A to nawet nie wiedziałem o takim cudzie ;) tak jak o tym Zemexsie Zpryciarza :D. Ale fajny, i to bardzo dobry przykład, że można nawet w średnio niskiej cenie zrobić leciutki kijek bo 2.70 m o cw do 9g waży raptem 100 g, i co ciekawe bez dolnika japan style tylko z pełnym korkiem. Można? można! a nie wciskać nam kit o torayach, nanotechnologiach itd. dających często w efekcie końcowym ciężkawą pałę za dużą kasę.
... ale człowiek czasami sam jak sroka w tym wedkarskim. I już jak powie sobie dość to zdaje sobie sprawe, że brakuje okularów na pochmurna pogodę, podbieraka z dłuższą rączka, wklejki czy nowego patyka.

O tak właśnie! To dokładnie w punkt! Dłuższy podbierak i żółte okularki już mam, brakuje mi wklejki :D
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 21 mar 2022, 14:57

https://rybadnia.com/seika-shinto
to znalazłem jeszcze jeden kijek. 0,5-4,5g , ewentualnie 1-6g
miał ktoś może ten patyk?
w sklepie pirania oglądałem też jaxona green point 1-7 bodajże i też wydaję się spoko. mocno budżetowy bo cos kolo 140 zł
już mam całkiem zagwozdkę.

ale chyba ten seika do mnie przemawia.
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 21 mar 2022, 15:10

To już będziesz miał prawdziwą zagwozdkę jak z 2,20 m zszedłeś poniżej 2,0 m bo takich króciaków to teraz jest wręcz zatrzęsienie. Od firmowych do "mniej firmowych" i od 90 zł do ponad tysiaka :lol:
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 21 mar 2022, 15:21

No czym więcej zastanawiam się tym pewnie gorzej będzie mi wybrać. Na szczęście nie są to duże pieniądze i w razie czegoś nie będzie żal
Ja ogólnie niczym krótszym niż 2.7 nie rzucałem więc ciężko mi powiedzieć czy 2.2 a 1.98 to duża różnica
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 21 mar 2022, 18:37

Seiki bym w ciemno nie kupił. Wolałbym wziąć w rękę i ocenić. Kolega kupił jakiś teleskop z tej firmy opisany od 0 do 10g :D Hehe takie 3-15g to może i było jak rzucałem.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 21 mar 2022, 19:50

Kadi pisze:Seiki bym w ciemno nie kupił. Wolałbym wziąć w rękę i ocenić. Kolega kupił jakiś teleskop z tej firmy opisany od 0 do 10g :D Hehe takie 3-15g to może i było jak rzucałem.

Nie ma chyba gdzie zobaczyć. W sumie przez neta można odesłać więc to dobra opcja
Marcin
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: suchy0512 » pn 21 mar 2022, 20:37

zpryciarz pisze:No czym więcej zastanawiam się tym pewnie gorzej będzie mi wybrać. Na szczęście nie są to duże pieniądze i w razie czegoś nie będzie żal
Ja ogólnie niczym krótszym niż 2.7 nie rzucałem więc ciężko mi powiedzieć czy 2.2 a 1.98 to duża różnica


Możemy się ugadać na niedzielę pomachasz króciakami
Savage gear lrf css 198cm 0-5g (wklejka).

Savage gear sg4 221cm 3-10g (według mnie to powinien być opisany 1-8g)
Jarek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » wt 22 mar 2022, 06:21

suchy0512 pisze:
zpryciarz pisze:No czym więcej zastanawiam się tym pewnie gorzej będzie mi wybrać. Na szczęście nie są to duże pieniądze i w razie czegoś nie będzie żal
Ja ogólnie niczym krótszym niż 2.7 nie rzucałem więc ciężko mi powiedzieć czy 2.2 a 1.98 to duża różnica


Możemy się ugadać na niedzielę pomachasz króciakami
Savage gear lrf css 198cm 0-5g (wklejka).

Savage gear sg4 221cm 3-10g (według mnie to powinien być opisany 1-8g)

Dzięki za pomoc ale przy małym juniorze to ja niestety mam ciężko tak coś zaplanować. W sobotę mialem jechać na Wisłe był dom :)
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » wt 22 mar 2022, 09:38

Tak powyżej 2,0 m (co napewno Ci się przyda) to widzę że np. ROBINSONA taki River Master ul (dwa modele) nawet fajny i wagowo i cenowo.
Nie doczytywałem tam dokładnie, ale to chyba nie wklejki tylko tubulary czyli ewentualnie trochę lepiej obsłużą Ci woblerki.
Oczywiście z tymi Sic-ami to mocna ściema i nawet jak ma przelotki z tego materiału to ich gładkość ma się nijak do Fuji, także nie patrz na to ;)
Ten 2.30 m, 91g, cw do 5g za 160 zł +przesyłka to na początek wydaje mi się naprawdę fajny kijek. A i wykończony troszkę inaczej niż wszystkie ;)
Ja mam Microflexa 2.30 cw 2-10 i dla mnie to leciutka wędka w ręce, a między nim a tym Robinsonem różnica grubo ponad 20 g., to przepaść przy takich wędeczkach.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » wt 22 mar 2022, 13:50

CDC pisze:Tak powyżej 2,0 m (co napewno Ci się przyda) to widzę że np. ROBINSONA taki River Master ul (dwa modele) nawet fajny i wagowo i cenowo.
Nie doczytywałem tam dokładnie, ale to chyba nie wklejki tylko tubulary czyli ewentualnie trochę lepiej obsłużą Ci woblerki.
Oczywiście z tymi Sic-ami to mocna ściema i nawet jak ma przelotki z tego materiału to ich gładkość ma się nijak do Fuji, także nie patrz na to ;)
Ten 2.30 m, 91g, cw do 5g za 160 zł +przesyłka to na początek wydaje mi się naprawdę fajny kijek. A i wykończony troszkę inaczej niż wszystkie ;)
Ja mam Microflexa 2.30 cw 2-10 i dla mnie to leciutka wędka w ręce, a między nim a tym Robinsonem różnica grubo ponad 20 g., to przepaść przy takich wędeczkach.

żeby za łatwo nie było to jade w czwartek obejrzeć jeszcze jeden kijek. zobaczymy który najlepiej leży w łapie
Marcin
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 184
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: te0 » ndz 03 kwie 2022, 21:46

Rozglądam się za wędką pod mniejsze woblerki na kleniojazie. Głównym łowiskiem będzie Wisła/Wieprz. 250cm to minimalna długość. Ciężar wyrzutowy do 12g max. Macie coś godnego polecenia ?
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: darek » pn 04 kwie 2022, 04:22

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pn 04 kwie 2022, 11:19

te0 pisze:Rozglądam się za wędką pod mniejsze woblerki na kleniojazie. Głównym łowiskiem będzie Wisła/Wieprz. 250cm to minimalna długość. Ciężar wyrzutowy do 12g max. Macie coś godnego polecenia ?

Ja tam raczej nie kleniowy, i do tego to chyba jakieś pełne parabole zalecają. Z tego co pamiętam to Dragon i Shimano robią coś specjalnie pod klenia.
Ale z drugiej strony to jakbyś chciał coś bardziej budżetowego to możesz sobie podjechać do Rybki i wziąść w rękę Shimano Alivio Super Sensitive, są nawet do 3.00 m. To trochę dziwna wędka i nieco inna niż wszystkie. Wizualnie to nie moja bajka, ale nad tym się akurat nie dyskutuje, szczytóweczkę ma bardzo delikatną natomiast już dolna część jest bardzo solidna, a do tego sam dolnik jest bardzo krótki i o dziwo tak w ręce to leży fajnie. To taki lajtowy hot-shot, a to bardzo fajne rozwiązania dla wędek które dzięki temu mogą sprostać, bez uszczerbku, bardzo dużym przeciążeniom jak na swój deklarowany cw. Jak mówię, dziwny i nietypowy ale fajnie pomyślany kij i sądzę, że na klenia, jazia, bolenia i inne na lekko spokojnie by się nadał i nie zawiedzie. Niestety jak to zwykle bywa, ze względu na budżet i specyfikę kija to ciężar nie powala na kolana w odróżnieniu do droższych konstrukcji Shimano, ale może a nuż Ci podpasuje ;)
Ostatnio zmieniony pn 04 kwie 2022, 15:27 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Doctor1987 » pn 04 kwie 2022, 12:09

Ja na takie łowienie używam tego kijka : https://skleprybka.pl/sklep/wedziska/sp ... a-cx-270-l . Wiadomo półka budżetowa ale na moje łowienie daje radę.
Hubert
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 04 kwie 2022, 12:26

te0 pisze:Rozglądam się za wędką pod mniejsze woblerki na kleniojazie. Głównym łowiskiem będzie Wisła/Wieprz. 250cm to minimalna długość. Ciężar wyrzutowy do 12g max. Macie coś godnego polecenia ?


Duzo osób sobie chwali ten kijek : DRAGON Flash Slow Lure 2.90m 0.5-8g
Tylko to do małych woblerów i smużaków. Nie wiem czy na Wiśle jakbyś chciał głębiej cykadą pobadać, lub obrotówka się pobawić to nie będzie się giął.
Ale najlepiej to podjechać i pomacać bo patyków jest do zatrzęsięnia. Sam wiem jaki ostatnio miałem dylemat :)
Marcin
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 184
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: te0 » pn 25 kwie 2022, 18:09

Panowie jakie śpiochy oddychające i buty do brodzenia polecacie ? Rozglądam się już jakiś czas i ciężko mi się zdecydować. Potrzebuję takie w których nie ugotują mi się nogi. Głównie wiosna/lato
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: suchy0512 » pn 25 kwie 2022, 20:54

Ooo dobre pytanie sam miałem takie zadać. To teraz czekamy na podpowiedzi.
Jarek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Jajakub » pn 25 kwie 2022, 22:09

Trochę przewrotnie odpowiem
Spodnie
Tanie, ze sklepu na miejscu, popularnej firmy z dobrym serwisem.
Aby nie przepłacać, nie wysyłać jak padną i długo nie czekać na naprawę/wymianę
Ja mam najtańsze Trapera i przynajmniej serwis mają ok

Co do butów to zależy gdzie chcesz łazić
Jak u nas to patrz powyżej opis do spodni
Jak po kamorach (góry) to już trzeba szukać czegoś pożądnego np Traper Yukon lub Vision Tossu itp

No chyba żeś bogaty to Simms G4 i jakieś Guide do tego
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Zielony » wt 26 kwie 2022, 07:21

Jeżeli ma to być zestaw budżetowy to podobnie jak Jajakub proponuję najtańsze spodniobuty Trapera np. https://www.traper.pl/pl/p/WODERY-BROK- ... APER-/2145
Natomiast buty to najlepiej w Bricomanie lub innym tego typu sklepie. Za około 150-200zł kupisz trwałe, robocze i myślę, że będą dobre. Na nasze łowiska wystarczą w zupełności.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » wt 26 kwie 2022, 10:08

te0 pisze:Panowie jakie śpiochy oddychające i buty do brodzenia polecacie ? Rozglądam się już jakiś czas i ciężko mi się zdecydować. Potrzebuję takie w których nie ugotują mi się nogi. Głównie wiosna/lato

Ja mam najtańsze Taimen-a, teraz to chyba są STX. Cienkie i dobre na lato (chyba 3 warstwy) , lekkie, i nigdy nie puściły wody, trochę mi posłużyły i nie narzekam, służą teraz jako zapasowe bo nadal są ok.
Plus jest ten, że z tego co widziałem to dopłacasz chyba stówkę i masz "seta" razem z kurtką.
Jeśli nie zamierzasz wchodzić głęboko to masz fajne spodnie do pasa Trapera za niecałe 5 stówek.
Też bym sobie kupił tylko jak zwykle jak rozmiar w okolicach "L" mi pasuje (chociaż odrobinę za krótkie w kroku) to oczywiście zbyt mała jest skarpeta neoprenowa. Takie np. Yukony do pasa, takie fajne spodenki a skarpeta neoprenowa na mnie to max. 29 cm, i co mi po nich jak gołą nogę mam 29,5 cm. Kompletnie bez sensu. I tak jest prawie we wszystkich firmach.
Nie wiem kto nad tym myśli, chyba chińczycy, bo nie mam pojęcia jak można zakładać, że normalny szczupły facet o wzroście 186 cm ma zawsze takie małe stopy. To jakiś idiotyzm, że przez neoprenową skarpetę człowiek jest zmuszony brać rozmiar w który meiści się razem z plecakiem! Wysrarczy przecież robić większe skarpety neoprenowe, powiększyć je w każdym rozmiarze o oczko lub nawet dwa co zniweluje się skarpetą i więcej ludzi było by szczęśliwych kupując przynajmniej coś co na nich mniej więcej pasuje. Nie wiem, czy feedbacku nie mają jakiegokolwiek od użytkowników.
W Simms-ach chyba można sobie to fajnie dopasować (kolega ma chyba G3 i leżą na nim naprawdę zarąbiście, bez zbędnego materiału na worek, tak jak według mnie powinny leżeć wodery) no ale tutaj cena to kosmos. Czy warto? Podobno są bardzo dobre, także jak ktoś ma kasę to czemu nie, wszystko dla ludzi.
Ja podstawowe mam Aesis Sonic Hodgmana i nie narzekam także mogę je polecić, choć myślałem, że będą może odrobinę takie zgrabne i dopasowane jak na zdjęciach. Niestety to też dla mnie wory, tak jak większość.
Buty to chyba najlepiej robocze, tak jak napisał Zielony.
Ja kupiłem Trapera, chyba Montany i szczerze nie polecam. Owszem są wygodne ale rozlazły mi się po kilkunastu razach w wodzie. Jak za buty za ponad 500 zł to porażka. Nie dość, że podeszwa z butem nie jest zszyta to jeszcze są badziewiarsko sklejone i bardzo śliskie. 2X dłużej wytrzymały mi ponad 2x tańsze trapery z Decathlonu, nie rozkleiły się i dalej mogę w nich chodzić! No ale hitem to były Vison-y znajomego które wytrzymały 2 dni w wodzie :lol:. Nie wiem jak coś takiego można proponować klientom za grubą kasę. A drugim hitem wodery do pasa X-strech Scierry które nie dość, że mają jakieś bezsensowne, nikomu niepotrzebne kieszenie na zamki to jeszcze okazało się że zamki są tylko bryzgoszczelne a kieszenie nie są wodoszczelne, także jak wejdziemy nad zamki to od razu można iść się przebierać, genialny pomysł :lol:
Skleiłem te Montany porządnym klejem i 4 dni w wodzie wytrzymały także może będzie ok. W tym roku wkręciłem kolce (+ minimum 150 zł, czyli razem ok. 700 zł co już wogóle nie jest warte tej ceny) i zobaczymy czy to diametralnie pomoże.
To z mojej strony tyle co mogę doradzić w wyborze, oraz polecić lub nie.
Aldek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin