Sprzęt wędkarski

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » pt 06 sty 2023, 10:05

misiek1975 pisze:
CDC pisze:
kocio pisze:Dziękuję koledzy faktycznie 0,16 kiepsko się łowiło

Tylko jak już zainwestujesz w plecionkę to kup coś przyzwoitego, tak od 8 dyszek w górę.
Ja kupiłem np. Daiwę J-braid x4 i mogę powiedzieć, że nie polecam, chyba, że chcesz ją skracać co 3, 4 wyjazdy, podwijać podkład i czyścić przelotki to może być ;)

Ja mam Daiwę J-braid x8 o gr 0.6 3 sezon i nie narzekam. Odciąłem max kilka metrów i miałem z jedną brodę(rozplątaną), ale to raczej przez nieuwagę. Fakt faktem w zasadzie łowię tylko na gumy i woblery, a sporadycznie na obrotówki i wahadła, więc skręcania unikam

Może 8 splotówka nieco lepsza no i ja mam 0.4(jak ją zużyję to też kupię jakieś lepsze 8 splotów, no i przykładałem ją do Varivasa 0.8 - mam poważne wątpliwości że to 0.4, ale na razie od biedy jakoś chodzi). O splątaniach nie piszę bo ja przy plecionkach też praktycznie nie mam.
Jeszcze tylko jedna rzecz. O plecionkę trzeba dbać, i to regularnie a nauczyła mnie tego Wisła. Teraz po tej rzece całą wędkę, nie tylko przelotki czyszczę za każdym razem (po wyjeździe wystarczy obejżeć co jest na ringach i na blanku tu gdzie plecionka o niego ociera) no i oczywiście z 50 m plecionki przecieram na mokro ze 2x.
Aldek
Awatar użytkownika
marian89
Szczupak
Posty: 258
Rejestracja: śr 13 sty 2016, 18:08

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: marian89 » pt 06 sty 2023, 22:07

Może ktoś polecić jakieś dobre okulary polaryzacyjne? pomijając jeszcze Wiley'e (wiem że są spoko ale budżet nie ten), do tej pory używałem Solano Perch i byłem zadowolony ale z czasem pogubiłem od nich noski i komfort znacznie spadł a tego modelu nie ma już chyba w sprzedaży
Awatar użytkownika
geloo60
Leszcz
Posty: 12
Rejestracja: pn 24 sie 2020, 15:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: geloo60 » sob 07 sty 2023, 17:21

Na plecionkę nie można żałować kasy, droższa i bardzo dobra posłuży kilka sezonów. Ja kupuję od 10 lat tylko Daiwa Tournament 8 Braid od 0,10 do 0,20 . Ale niestety jest jej na rynku coraz mniej. Zastępuje ją plecionka o takiej samej nazwie ale z dopiskiem EVO, z tą nie mam jeszcze doświadczeń. Ta pierwsza nie jest tania ale proszę mi wierzyć że naprawdę warto, wytrzymała, nie strzępi się. Poprzednio łowiłem na Power Pro i uważam że nadal to u mnie numer dwa. Nie mam doświadczeń z Varivas ale moi koledzy chwalą. Pozdrawiam życzę wszystkim forumowiczom sukcesów w 2023 roku
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Jajakub » sob 07 sty 2023, 17:54

Nie wiem gdzie łowisz ale plecionka 0,2 lub 0,4 szlag trafia po 2 sezonach łowienia w ZZ, Bystrzycy czy Wiśle
Ilość osadów które są w tych wodach niestety mechaci i strzępi linkę
Czym więcej splotów (4,8,12) tym szybciej ten proces postępuję
Przy grubszych linkach ma to mniejsze znaczenie
Dlatego kupuję Sunline Siglon Pe x 4 i jak potrzeba wymieniam częściej
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Krzysiek » sob 07 sty 2023, 18:36

A propos plecionek, to na jerku pojawił się wątek Psulka, w którym ma wspomniane przez Pawła Siglony. Ja nabyłem Sunline X Plasma. Organoleptycznie wygląda na ciekawą plecionkę.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » sob 14 sty 2023, 09:47

To ja z kolejnym pytaniem :) polecicie jakieś imadło do kręcenia dla początkującego ? Może bym coś pokręciło dodatkowego do UL tylko nie wiem czy zaraz nie rzucę w kąt. Więc wolałbym nie wyrzucać kilku stów .
Marcin
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » sob 14 sty 2023, 09:55

Mogę pożyczyć np.na 2 tyg
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » sob 14 sty 2023, 10:16

Ja mam docelowe, także starsze takie "dla początkujących", mocowane do stołu, na którym wykręcisz wszystko co chcesz mogę oddać Ci gratis bo i tak leży, i nie będę go używał.
Daj znać to na tygodniu Ci podrzucę.
Przykręcisz do łóżeczka młodego i niech się chłopak oswaja od najmłodszych lat ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Przemek_M » sob 14 sty 2023, 10:41

CDC pisze:Ja mam docelowe, także starsze takie "dla początkujących", mocowane do stołu, na którym wykręcisz wszystko co chcesz mogę oddać Ci gratis bo i tak leży, i nie będę go używał.
Daj znać to na tygodniu Ci podrzucę.
Przykręcisz do łóżeczka młodego i niech się chłopak oswaja od najmłodszych lat ;)

Co masz ciekawego jako docelowe?
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » sob 14 sty 2023, 11:19

Nic bardzo szczególnego i drogiego:
https://www.flyartfishing.pl/akcesoria- ... 2o-danvise
Mam do tego tylko dokupioną płytę metalową do stawiania na stół (można ją zrobić sobie samemu bo to tylko kawałek szmela z otworem) i w zasadzie wtedy dopiero każde takie imadełko jest w pełni praktyczne, bo siadamy sobie przy stole jak do kawki a ono może stać w dowolnym miejscu.
Ma wszystko co trzeba a dla mnie aż nadto, jest kompozytowo/metalowe z przyzwoitego materiału. Szczęki jak to szczęki, jak będziemy źle mocować haki (na samiutkim brzegu) to prawie każde "padną" po jakimś czasie. Ja jestem bardzo zadowolony jak na moje sporadyczne wiązanie, no i cena nie jakaś zaporowa.
Na wyjazdach też się sprawdza bo całe się rozkręca na części, a ten uchwyt stołowy co jest na zdjęciu skonstruowany jest z głową i możesz sobie zamocować np. na kierownicy w samochodzie.
Muszę tylko jeszcze dokupić sobie do niego (bo już z oczami kiepsko) małą diodową lampkę mocowaną na magnes i najlepiej ładowaną z ładowarki, ewentualnie na baterie. Wtedy można wiązać wszędzie bez ograniczenia dostępnością gniazdek i koniecznością ciągnięcia jakichkolwiek kabli.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » sob 14 sty 2023, 13:05

CDC pisze:Ja mam docelowe, także starsze takie "dla początkujących", mocowane do stołu, na którym wykręcisz wszystko co chcesz mogę oddać Ci gratis bo i tak leży, i nie będę go używał.
Daj znać to na tygodniu Ci podrzucę.
Przykręcisz do łóżeczka młodego i niech się chłopak oswaja od najmłodszych lat ;)

No to możemy barterowo się wymienić na coś ;) pijasz kawę ?
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » sob 14 sty 2023, 13:11

zpryciarz pisze:
CDC pisze:Ja mam docelowe, także starsze takie "dla początkujących", mocowane do stołu, na którym wykręcisz wszystko co chcesz mogę oddać Ci gratis bo i tak leży, i nie będę go używał.
Daj znać to na tygodniu Ci podrzucę.
Przykręcisz do łóżeczka młodego i niech się chłopak oswaja od najmłodszych lat ;)

No to możemy barterowo się wymienić na coś ;) pijasz kawę ?

Nie ma mowy, rozumiem ;) ale nie biorę nic.
Napisałem, że gratis i daj mi tą przyjemność bez jakichkolwiek zobowiązań, gdybym coś chciał to bym tak nie pisał. Może będzie kiedyś jakaś okazja... ;)
Chyba, że masz szansę i wybierasz się jutro gdzieś na Bystrzycę to możemy załatwić sprawę wcześniej
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » sob 14 sty 2023, 13:48

CDC pisze:
zpryciarz pisze:
CDC pisze:Ja mam docelowe, także starsze takie "dla początkujących", mocowane do stołu, na którym wykręcisz wszystko co chcesz mogę oddać Ci gratis bo i tak leży, i nie będę go używał.
Daj znać to na tygodniu Ci podrzucę.
Przykręcisz do łóżeczka młodego i niech się chłopak oswaja od najmłodszych lat ;)

No to możemy barterowo się wymienić na coś ;) pijasz kawę ?

Nie ma mowy, rozumiem ;) ale nie biorę nic.
Napisałem, że gratis i daj mi tą przyjemność bez jakichkolwiek zobowiązań, gdybym coś chciał to bym tak nie pisał. Może będzie kiedyś jakaś okazja... ;)
Chyba, że masz szansę i wybierasz się jutro gdzieś na Bystrzycę to możemy załatwić sprawę wcześniej

Chciałbym z rana gdzieś skoczyć, ale to rano będę wiedział czy gdzieś uda mi się podjechac. Jak nie problem to wyślij priv nr to w razie czego zadzwonię albo napisze
Marcin
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: misiek1975 » śr 18 sty 2023, 21:52

Panowie DAM Microflex to spin czy wklejka ?
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Zielony » śr 18 sty 2023, 22:05

To spinn
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: misiek1975 » śr 18 sty 2023, 22:09

Zielony pisze:To spinn

Dzięki
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » śr 25 sty 2023, 17:39

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie micro jigów. Już mam prawie wszystko dobrane co chce, tylko zastanawiam się jakie haczyki wybrać pod bialoryb. Ktoś ma jakieś doświadczenia i może polecić coś konkretnego.
Marcin
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Zielony » śr 25 sty 2023, 19:12

zpryciarz pisze:Ja mam jeszcze pytanie odnośnie micro jigów. Już mam prawie wszystko dobrane co chce, tylko zastanawiam się jakie haczyki wybrać pod bialoryb. Ktoś ma jakieś doświadczenia i może polecić coś konkretnego.

Haczyki do mikrojigów to obszerny temat bo można zaadoptować mnóstwo różnych haków w wielu wielkościach. Najczęściej jednak stosuję takie https://www.traper.pl/pl/p/HACZYK-MUCHO ... R25SZT/808 Mają kształt specjalny do kulek wolframowych slotted z takim specjalnym nacięciem https://www.traper.pl/pl/p/GLOWKI-WOLFR ... R10SZT/469 Łatwo kuleczkę nałożyć na hak i uzyskać taki niemal gotowy do użycia hak jigowy. Plusem jest długi grot haczyka, dłuższy niż w normalnym zadziorowym haczyku co zwiększa skuteczność w holu ryby. Odnośnie rozmiarów to do pstrągów i jazi używam haki nr 10 - 8 natomiast do płoci mniejsze nawet nr 14 - 12. Wielkość kulek wolframowych też różnie ale do spinningu powinny być spore najczęściej 4,5mm a w mniejszych jigonimfkach ;) 4mm
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » śr 25 sty 2023, 19:42

Dziękuje. Właśnie zastanawiałem się czy te trapera się nadadzą. Muszę powiedzieć że ja właśnie te 8 stosuje sobie na pstrągach i okoniach i mi się sprawdzają. Parę szczupaczkow też wyjechało. Widziałem tylko micro jigi na bardziej zaokrąglonych hakach 16 i chciałem się właśnie podpytać. Te akurat dobrze że są u Gawlika w sklepie to sobie za jednym razem zamówię wszystko. Wolframowe główki sloted już mam od 4mm do 5.5 mm .
Dzięki jeszcze raz
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » czw 26 sty 2023, 12:03

zpryciarz pisze:Ja mam jeszcze pytanie odnośnie micro jigów. Już mam prawie wszystko dobrane co chce, tylko zastanawiam się jakie haczyki wybrać pod bialoryb. Ktoś ma jakieś doświadczenia i może polecić coś konkretnego.

Bardzo dobre haki masz jeszcze te:
IMG_20230126_115625.jpg
IMG_20230126_115625.jpg (198.58 KiB) Przejrzano 471 razy

Są od 6 do 12, z grubszego drucika i bardzo ostre. Plusem jest też to jeśli nie potrzebujemy dużo, że są pakowane po 10 szt. Nie pamiętam już gdzie je kupiłem ale najprawdopodobniej wśród normalnych haków w Rybce bo tak jak napisał Zielony przystosować do jiga (rozhartować nad gazem i wygiąć oczko) można praktycznie każdy haczyk z oczkiem, cena też była chyba bardzo przyzwoita. Ja np. przy swoich pokracznych streamerach na głowacicę mam założone bezzadziorowe karpiowe Anacondy, to niwiarygodnie mocne haki.
Na białoryb są dobre (12 max. 10), krótkie i z szerokim łukiem, czyli takie jak powinny być do niewielkich przynęt. W takim kształcie grota jeśli już zatniesz to ryba jest prawie nie do wypięcia, no chyba, że za samą skórkę.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » czw 26 sty 2023, 16:43

Zamówiłem te od traper od 8 do 14 każdy rozmiar . Zobaczymy jak mi pójdzie. Materiały już jadą :)
Marcin
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: majula7 » sob 28 sty 2023, 09:48

Mikrodzigi buduj na hakach 14 to taki uniwersalny rozmiar pod białoryb i okon pstrąg itd. Jeżeli to ma być spin ul to główki od 4,5 do 6mm
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » sob 28 sty 2023, 11:45

majula7 pisze:Mikrodzigi buduj na hakach 14 to taki uniwersalny rozmiar pod białoryb i okon pstrąg itd. Jeżeli to ma być spin ul to główki od 4,5 do 6mm

Większość będzie na4-5 -5.5 ale zakupiłem kilka 3.8. zobaczymy na ile zapału starczy.
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » sob 28 sty 2023, 11:48

majula7 pisze:Mikrodzigi buduj na hakach 14 to taki uniwersalny rozmiar pod białoryb i okon pstrąg itd. Jeżeli to ma być spin ul to główki od 4,5 do 6mm

Sorki Majula7 ale może najpierw spróbuj zamocować główkę 5,5 mm do haka nr 14 zobacz co z tego wychodzi, a dopiero później pisz. Jeśli Ci się to uda, bo jest sposób na dużą główkę/mały haczyk to biorąc pod uwagę to jaką przynętę można założyć (lub wykręcić jiga) na haku nr 14, to całość będzie się zachowywać jak kamień w wodzie. Jeśli miałeś na myśli czeburaszkę, to było napisać.
Na białoryb główka 4,5 mm to jest max., chyba że na rzekę to co innego.
Aldek
Awatar użytkownika
geloo60
Leszcz
Posty: 12
Rejestracja: pn 24 sie 2020, 15:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: geloo60 » czw 09 lut 2023, 23:31

Prozę o info jeśli ktoś łowił jednym z kijków . Shimano Technium AX 238 cm, cw.do 35 gr lub Daiwa Caldia 240 cm, cw. do 35 gram. Muszę wybrać jedną opcję.
Będę łowił na ZZ i wiem że opinie o długości i cw mogą być różne bo każdy inaczej łowi , ale decyzja już zapadła i zostało mi tylko rozstrzygnięcie co wybrać. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin