Sprzęt wędkarski

Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 184
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: te0 » pn 07 lut 2022, 22:45

Mam iZ ale poprzednią wersję i sprawuje mi się bardzo dobrze. Żadnych problemów podczas użytkowania. Ogólnie kilka kołowrotków dragona przerobiłem, zarówno tych z przednim jak i tylnym hamulcem. Uważam że z jednego i z drugiego bedziesz zadowolony. Kiedyś w jednym podczas zmiany szpulki przez moją nieuwagę zgubiłem zębatkę i podkładki pod szpule. Przez sklep(bodajże na pielgrzymiej) wysłali mi do serwisu i szybko przysłali cały poskładany. Osobiście brałbym iZ
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: BCH » wt 08 lut 2022, 06:23

Szimano to szajs, który ciągle się tnie i w końcu rozpada :P, a smoki u mnie kręcą po kilka lat bez problemu. Ale nie tego dotyczyło pytane :P.

te0 pisze:Osobiście brałbym iZ

Dzięki. Tak właśnie prawe już zrobiłem, tylko zobaczyłem iksa i zacząłem się zastanawiać, co jest.
Awatar użytkownika
te0
Okoń
Posty: 184
Rejestracja: pn 20 sie 2018, 15:11

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: te0 » wt 08 lut 2022, 10:08

Uwazam ze to dobry wybór w tej cenie. Jeśli często będziesz go używał to mozesz owy kołowrotek oddać do serwisu .Tutaj masz cytat ze strony Dragona.

"Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż wszystkie kołowrotki Dragona objęte są 5-letnią gwarancją. Warto pamiętać, że owa gwarancja nie tyczy się tylko awarii, ale również posezonowej konserwacji serwisowej.
Korzystając z odpowiednich narzędzi oraz smarów byłem w stanie przeprowadzić czyszczenie i smarowanie rolki samemu, ale jeżeli nie macie takiej możliwości, to polecam do skorzystania z usług naszego firmowego serwisu"
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Skałka » wt 08 lut 2022, 10:38

W chwili obecnej nr 1 w relacji jakość/cena jest shimano stradic FL. Kołowrotków Dragona nie znam (i pewnie nie poznam) być może są dobre, co do rozpadania się kołowrotków shimano mam trzy i chyba prędzej ja się rozpadnę niż one, a lekko nie mają :D . Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » wt 08 lut 2022, 12:45

Skałka pisze:W chwili obecnej nr 1 w relacji jakość/cena jest shimano stradic FL. Kołowrotków Dragona nie znam (i pewnie nie poznam) być może są dobre, co do rozpadania się kołowrotków shimano mam trzy i chyba prędzej ja się rozpadnę niż one, a lekko nie mają :D . Pozdrawiam Serdecznie

Bardzo dobry, jestem szczęśliwym posiadaczem i potwierdzam, po roku średniego używania zero luzów więc nie ma też i konieczności korekty podkładkami szpuli.
Jeszcze tylko wrzucę kamyczek i milknę bo BCH po prostu chce Dragona i tyle, i jego wola!
Gdybym nie patrzył na ciężar a chciałbym mieć prawie wieczny to z małych wybrał bym pewnie Daiwę BG 2000 lub 2500. Cenowo to tak między Dragonem a Shimano.
Aldek
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: suchy0512 » wt 08 lut 2022, 12:46

Mam dragona fishmakera mam zaubera który chodzi lepiej od tego dragona i mam stradica fl z normalnym przełożeniem i drugiego z szybszym przełożeniem i muszę powiedzieć że między dobrym zauberem a stradicem jest przepaść jeśli chodzi o prace
Jarek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: BCH » czw 10 lut 2022, 12:22

Skałka pisze:co do rozpadania się kołowrotków shimano mam trzy i chyba prędzej ja się rozpadnę niż one, a lekko nie mają :D .

No jasne. Nie mogłem się jednak powstrzymać od odpowiedzi na powyższą zaczepkę, że z tych dwóch dragonów najlepszy jest szimano :).

Zaś jakby ktoś był ciekaw w przyszłości, to serwis Dragona mówi tak:
"kołowrotek Team Drago iZ oraz Team Drago iX [...] mają niewielkie różnice wyłącznie w designie np kolor, konstrukcja szpuli, czy też korpusu, z tego wynika również niewielka różnica w wadze pomiędzy tymi kołowrotkami. Pozostałe rozwiązania w obu wymienionych produktach są identyczne"
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 14 mar 2022, 15:07

i kiedy obiecuje sobie że już nic nie kupie nagle wpada kolejny pomysl :)
Czy ktoś wypowiedziałby sie na temat tego kijka?
https://zemexpolska.pl/pl/p/ZEMEX-eXtra ... ra-fast/84

szukam czegoś do UL, mam kijka od 3.5g ale nie ma aż takiego czucia przynęt na główkach wolframowych. myśle że cos od 0,5 do 5g byłoby spoko.
chyba że ktoś poleci coś innego tak do 300zł. Nie chciałbym za dużo wydać bo nie wiem czy mnie to będzie bawiło. Jest jeszcze ali ale tam róznie to jest i różnie z dostawami.
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 14 mar 2022, 17:33

Z takich wykałaczek mam Azura Olivia do 3,5g (Fajna zabawka pod Okonie i białoryb) z odpowiednio cieńką linką idzie rzucić nawet 0,5g wabikiem.
Pezon & Mitchell Sting j.w. do 3,5g jeszcze większa klucha niż poprzednik, Azura odrobinę szybsza.
Flagman Areata do 2,5g ale szczerze tym jeszcze nie łowiłem.
Ostatnio kupiłem MHXa s781-02 i ten kijek leży mi meeeega, od 1g to już jest bajka i chyba tak czułego kija jeszcze nie miałem :D
Jak coś chcesz zobaczyć to mogę pokazać :P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 14 mar 2022, 17:42

Kadi pisze:Z takich wykałaczek mam Azura Olivia do 3,5g (Fajna zabawka pod Okonie i białoryb) z odpowiednio cieńką linką idzie rzucić nawet 0,5g wabikiem.
Pezon & Mitchell Sting j.w. do 3,5g jeszcze większa klucha niż poprzednik, Azura odrobinę szybsza.
Flagman Areata do 2,5g ale szczerze tym jeszcze nie łowiłem.
Ostatnio kupiłem MHXa s781-02 i ten kijek leży mi meeeega, od 1g to już jest bajka i chyba tak czułego kija jeszcze nie miałem :D
Jak coś chcesz zobaczyć to mogę pokazać :P

To widzę trochę tego pod ul sobie uzbierales :)
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 14 mar 2022, 17:58

Tylko szkoda, że nie łowię ryb na jakie się nastawiam :D Same "niechciane" gatunki albo obcinki...
Ale powiem Ci, że taki kijek do 3,5g plus Okoń 35cm to jest mega frajda, na takim kiju dopiero da się poczuć jak taki Okoń walczy, muruje do dna, ucieka, jeden to mi nawet łódkę opłynął w koło zanim go wyjąłem. Oczywiście mam plecionkę z Chin, która opisana jest 0,2PE ale jest mega cienka, do tego przypon z fluo 0,16-0,18 i to nie jest hol jak na kiju do gram 15 czy 18, gdzie holujesz takiego Okonia nie czując praktycznie nic :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 14 mar 2022, 18:54

Kadi pisze:Tylko szkoda, że nie łowię ryb na jakie się nastawiam :D Same "niechciane" gatunki albo obcinki...
Ale powiem Ci, że taki kijek do 3,5g plus Okoń 35cm to jest mega frajda, na takim kiju dopiero da się poczuć jak taki Okoń walczy, muruje do dna, ucieka, jeden to mi nawet łódkę opłynął w koło zanim go wyjąłem. Oczywiście mam plecionkę z Chin, która opisana jest 0,2PE ale jest mega cienka, do tego przypon z fluo 0,16-0,18 i to nie jest hol jak na kiju do gram 15 czy 18, gdzie holujesz takiego Okonia nie czując praktycznie nic :)

A zdradzisz co to za pletka?
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » pn 14 mar 2022, 19:09

Kingdom Micro Fly 0.2 za jakieś śmieszne pieniądze była po 100m.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » pn 14 mar 2022, 19:33

Kadi pisze:Kingdom Micro Fly 0.2 za jakieś śmieszne pieniądze była po 100m.

Jak będzie dostępna to sobie jutro zamówię
Marcin
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Rowino » pn 14 mar 2022, 21:12

zpryciarz pisze:
Kadi pisze:Kingdom Micro Fly 0.2 za jakieś śmieszne pieniądze była po 100m.

Jak będzie dostępna to sobie jutro zamówię

Jakbys zamawiał to zamów mi prosze jedną szpulkę, zawsze to połowe mniejszy koszt dostawy.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » wt 15 mar 2022, 04:42

Rowino pisze:
zpryciarz pisze:
Kadi pisze:Kingdom Micro Fly 0.2 za jakieś śmieszne pieniądze była po 100m.

Jak będzie dostępna to sobie jutro zamówię

Jakbys zamawiał to zamów mi prosze jedną szpulkę, zawsze to połowe mniejszy koszt dostawy.

Ok
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » wt 15 mar 2022, 12:04

zpryciarz pisze:i kiedy obiecuje sobie że już nic nie kupie nagle wpada kolejny pomysl :)
Czy ktoś wypowiedziałby sie na temat tego kijka?
https://zemexpolska.pl/pl/p/ZEMEX-eXtra ... ra-fast/84

szukam czegoś do UL, mam kijka od 3.5g ale nie ma aż takiego czucia przynęt na główkach wolframowych. myśle że cos od 0,5 do 5g byłoby spoko.
chyba że ktoś poleci coś innego tak do 300zł. Nie chciałbym za dużo wydać bo nie wiem czy mnie to będzie bawiło. Jest jeszcze ali ale tam róznie to jest i różnie z dostawami.

Nawet fajny ten Zemex ;)
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » wt 15 mar 2022, 13:23

no wydaje sie fajna budżetówka jak na pierwszy UL. Dziś w złotej rybce ogladalem Sakura Tsubarea Trout 732 220cm / 0,5-7g

i też fajnie leży. wiadomo że droższy bo ponad 4 stówki. Mam tylko wrażenie że z tego 0.5-7 g jest jakieś 3-12. ale może to moje takie wrażenie.
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » wt 15 mar 2022, 13:44

zpryciarz pisze:no wydaje sie fajna budżetówka jak na pierwszy UL. Dziś w złotej rybce ogladalem Sakura Tsubarea Trout 732 220cm / 0,5-7g

i też fajnie leży. wiadomo że droższy bo ponad 4 stówki. Mam tylko wrażenie że z tego 0.5-7 g jest jakieś 3-12. ale może to moje takie wrażenie.


Tylko z tego co widzę to ta Sakura 10g cięższa, a przy takiej wędeczce to dużo. Jeśli w dolniku to nie ma większego problemu, ale jeśli większość w blanku przed uchwytem to już co innego i może się okazać iż mimo że w ręce leciutka (bo poniżej 100 g to wszystko jak piórko) to jak nie czujesz tak dalej nie będziesz czuł ;)
Tak na oko to ta wkładka w Sakurze jeśli jest drewniana może ważyć parę gramów więcej niż plastik w Zemexsie i blanki mogą być podobne.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » wt 15 mar 2022, 14:04

CDC pisze:
zpryciarz pisze:no wydaje sie fajna budżetówka jak na pierwszy UL. Dziś w złotej rybce ogladalem Sakura Tsubarea Trout 732 220cm / 0,5-7g

i też fajnie leży. wiadomo że droższy bo ponad 4 stówki. Mam tylko wrażenie że z tego 0.5-7 g jest jakieś 3-12. ale może to moje takie wrażenie.


Tylko z tego co widzę to ta Sakura 10g cięższa, a przy takiej wędeczce to dużo. Jeśli w dolniku to nie ma większego problemu, ale jeśli większość w blanku przed uchwytem to już co innego i może się okazać iż mimo że w ręce leciutka (bo poniżej 100 g to wszystko jak piórko) to jak nie czujesz tak dalej nie będziesz czuł ;)
Tak na oko to ta wkładka w Sakurze jeśli jest drewniana może ważyć parę gramów więcej niż plastik w Zemexsie i blanki mogą być podobne.

Widzisz nie zwróciłem na to uwagi :)
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » wt 15 mar 2022, 16:11

zpryciarz pisze:
CDC pisze:
zpryciarz pisze:no wydaje sie fajna budżetówka jak na pierwszy UL. Dziś w złotej rybce ogladalem Sakura Tsubarea Trout 732 220cm / 0,5-7g

i też fajnie leży. wiadomo że droższy bo ponad 4 stówki. Mam tylko wrażenie że z tego 0.5-7 g jest jakieś 3-12. ale może to moje takie wrażenie.


Tylko z tego co widzę to ta Sakura 10g cięższa, a przy takiej wędeczce to dużo. Jeśli w dolniku to nie ma większego problemu, ale jeśli większość w blanku przed uchwytem to już co innego i może się okazać iż mimo że w ręce leciutka (bo poniżej 100 g to wszystko jak piórko) to jak nie czujesz tak dalej nie będziesz czuł ;)
Tak na oko to ta wkładka w Sakurze jeśli jest drewniana może ważyć parę gramów więcej niż plastik w Zemexsie i blanki mogą być podobne.

Widzisz nie zwróciłem na to uwagi :)

Bo tak naprawdę to w ręce przy takich wędeczkach, bez porzucania i połowienia to niewiele można wyczuć, można sobie pomachać i tyle.
I tutaj tak naprawdę to Kadi wie co mówi bo ma porównanie.
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: Kadi » wt 15 mar 2022, 17:45

Moim zdaniem te kije do XUL SUL czy jak to zwał... Nie mają opcji być opisane jako X-Fast. X-Fast to musi być sztywny a powiedz mi jak fizycznie wymusić rzut wabikiem rzędu 0,5-0,8g bez załadowania wędki? Przecież to będzie "kwadratowy" rzut i ciężko będzie osiągnąć zadowalającą odległość. Wszystkie kije opisane "prawidłowo" do 3-3,5g są miękkie i raczej o akcji moderate lub jeszcze wolniejsze. Ja jednak polubiłem łowienie takimi kijami. Jeżeli łowię plecionką to raczej nie mam problemu z zacięciem mimo wolniejszej akcji, problem miałem tylko na żyłce i to na znacznych odległościach.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » wt 15 mar 2022, 19:43

No wiadomo wędka się musi naladowac. Kurde ten zamex parametrowo mi się bardziej podoba. Ciekawe jak ta wklejka przy woblerach będzie się zachowywała
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: CDC » śr 16 mar 2022, 08:45

zpryciarz pisze:No wiadomo wędka się musi naladowac. Kurde ten zamex parametrowo mi się bardziej podoba. Ciekawe jak ta wklejka przy woblerach będzie się zachowywała

:D już zaczynasz kombinować aby był do wszystkiego :lol:, a miał być do jigów :D
Jak Ci leży to kup i łów ;), wygiąć się pewnie wygnie w szczytówce więcej niż tubular i tyle, napewno do malutkich obleci.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Sprzęt wędkarski

Postautor: zpryciarz » śr 16 mar 2022, 13:20

CDC pisze:
zpryciarz pisze:No wiadomo wędka się musi naladowac. Kurde ten zamex parametrowo mi się bardziej podoba. Ciekawe jak ta wklejka przy woblerach będzie się zachowywała

:D już zaczynasz kombinować aby był do wszystkiego :lol:, a miał być do jigów :D
Jak Ci leży to kup i łów ;), wygiąć się pewnie wygnie w szczytówce więcej niż tubular i tyle, napewno do malutkich obleci.

Haha no kombinuje. Mam parę woblerów do 2g, kilka obrotowej 000 i wczoraj kupiłem wahadełka 2g :) no i jak mi przejdzie zachwyt robakami i tantami to chciałbym mieć opcje wyboru, tym bardziej że woblerki u mnie to zawsze nr 1
Marcin

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

Sklep wędkarski Lublin