Offtop

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 23 mar 2023, 12:06

Po raz kolejny, nie wiem już który raz, oczywiście to pokłosie starej sprawy:
https://wrc.net.pl/is-posiadacze-tych-s ... zatku-maja
A wszyscy wokół be, tylko nie oni ;) Po kolei wszyscy tak samo VW, Porche, Audi, Mercedes, albo CO2, albo NOx. Rzeczywiście są najlepsi na świecie, zamiast opracować to lepiej oszukać, zawsze to taniej. Jak to sami ładnie powiedzieli "Przewaga dzięki technice" ;)
Jak przed wojną mieli tanią energię, materiały i podwykonawców to tylko elektryki i basta (oczywiście z zadeklarowaną pomocą rządową aby wszystkich wyprzedzić bo Niemcy samochodami, maszynami i AGD "stoją" i jak to dupnie to katastrofa) pomimo, że wszystkie co mądrzejsze firmy mówiły "chcecie mieć 0 emisji ok!, ale nie mówcie nam jaką technologią mamy to robić".
Jak teraz wszystko drogie (to trzeba się było bujnąć Kanclerzowi z przedsiębiorcami do Chin bo na Rosję embargo) i rura zmiękła bo im wychodzą kosmiczne koszty za ich elektryki (zarówno produkcję jak i eksploatację, a także niewiadomych kosztów zapewne niezmiernie drogą utylizację tych 500 kg baterii za co klienci już wkrótce też będą musieli bulić bo powoli mijają resursy baterii pierwszych elektryków) to nagle się obudzili i inna śpiewka, bo ostatnio z jedną ręką w nocniku sami przepchnęli po 2035 r. samochody na e-paliwa i wodór nad którym dopiero pracują (może się wyrobią, ale jeśli nawet nie to sami sobie coś tam przedłużą, albo wymyślą kolejny mądry software do zainstalowania w aucie) a japończycy już zdaje się jeżdżą takimi seryjnymi autami ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Offtop

Postautor: Bandazyk » ndz 26 mar 2023, 14:34

Nie było tematu.
Ostatnio zmieniony wt 28 mar 2023, 10:23 przez Bandazyk, łącznie zmieniany 1 raz.
:twisted:
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » ndz 26 mar 2023, 15:42

Bandazyk pisze:Za tydzień jakiś marsz dla statystycznych odbiorców radia z Torunia z beretem i antenką. Zamiast na ryby to marsz na marsz :mrgreen:


"Co cię boli
Czy aż tak cię to boli"
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 500
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Offtop

Postautor: kocio » ndz 26 mar 2023, 21:19

Nie masz ochoty to nie idź ,jedz na ryby.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pn 27 mar 2023, 11:06

Pogarda to bardzo mroczna cecha, a świadczy głównie o własnych problemach, tak samo mrocznych jak ona sama.
"Samodoskonalenie" kosztem innych to poważna ułomność, zarówno osobowości jak i często po prostu inteligencji ponieważ ci ludzie zwykle nie wiedzą i nie chcą wiedzieć (zdając sobie mniej lub bardziej sprawę, że ich to dotyczy) skąd się bierze, do czego prowadzi itd.
Aldek
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Offtop

Postautor: Bandazyk » pn 27 mar 2023, 16:51

Nie było tematu.
Ostatnio zmieniony wt 28 mar 2023, 10:22 przez Bandazyk, łącznie zmieniany 1 raz.
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » wt 28 mar 2023, 08:57

Ja jestem osobą niewierzącą. Sporo czytam na temat ułomności ze strony Kościoła Katolickiego, zarówno w najbliższej przeszłości, jak i tej nieco oddalonej. Boli mnie wiele rzeczy związanych z niesprawiedliwością społeczną, gdzie klerowi są nadane przywileje, których nie mają inne grupy społeczne. Tak na prawda można by tu napisać kilkustronicowy elaborat na ten temat, ale zachodzi pytanie, po co? To jest forum w głównej mierze wędkarskie, skupione na naszym regionie. Mamy wolność wyboru, każdy wybiera swoją drogę i postarajmy się to uszanować dopóki nikomu nie dzieje się krzywda (bo chyba na tym marszu, o którym piszesz nie takiego nie będzie miało miejsca).
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 28 mar 2023, 09:08

Paweł pisze:Mamy wolność wyboru, każdy wybiera swoją drogę i postarajmy się to uszanować.

To jest całe clou stosunków międzyludzkich tylko ma działać w każdą stronę.
Wszystko co złe powinno być rozliczone i napiętnowane bez względu na to kogo dotyczy. Zgodnie z Konstytucją wszyscy jesteśmy równi w tym kraju i dla mnie osobiście nie ma jakichkolwiek elit, natomiast autorytety możemy sobie wybierać już indywidualnie według uznania.
Tylko należy pamiętać, że każdy z nas mierzy swoją miarą i podchodząc w ten sposób do oceny innych zapewne nikt z nas nigdy nie dostał by prezentu na Św. Mikołaja bo takowego by nie było. Dlatego też potrzebujemy kanonów wartości uniwersalnych które niestety są coraz bardziej mizerne i coraz częściej zwykłe zło już nim nie jest. Także wolność powinna również podlegać oczywistym ograniczeniom, oczywiście jak najmniej systemowym. Ja jestem akurat osobą wierzącą.
Aldek
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 327
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » wt 28 mar 2023, 09:48

Panowie wiosna w wodzie i tak jako społeczeństwo, kraj, naród, wędkarze jesteśmy już wystarczająco podzieleni. Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Offtop

Postautor: Bandazyk » wt 28 mar 2023, 10:33

Nie było tematu, zamykam mordę i biorę się za wędkowanie. Do zobaczenia nad wodą ;)
:twisted:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 28 mar 2023, 11:23

Bandazyk pisze:Nie było tematu, zamykam mordę i biorę się za wędkowanie. Do zobaczenia nad wodą ;)

Nie można tak nieładnie o sobie myśleć a co dopiero pisać ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Offtop

Postautor: Sprężynowy Dziadek » śr 29 mar 2023, 22:46

CDC pisze:
Bandazyk pisze:Nie było tematu, zamykam mordę i biorę się za wędkowanie. Do zobaczenia nad wodą ;)

Nie można tak nieładnie o sobie myśleć a co dopiero pisać ;)

Też tak uważam ;) Jak zwał, tak zwał, ale jakaś wąsata jest... może to ta słynna wąsata wydra, o której się tak często czyta na tym forum ;) :mrgreen:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » czw 30 mar 2023, 19:19

Hmmm, czy na tym marszu będą leszcze? :P :D
Awatar użytkownika
Zagorek
Leszcz
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 lut 2023, 20:55

Re: Offtop

Postautor: Zagorek » wt 18 kwie 2023, 11:44

W Rybce na Bursaki jest promocja Savage Gear na kołowrotki z serii SG4 i SG6 - jeden płacisz a drugi taki sam lub tańszy gratis.
Krzysiek.
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Offtop

Postautor: darek » wt 18 kwie 2023, 17:47

Nie wiem nie miałem i nie mam i nie będę chyba miał,ale podobno lipne te kołowrotki :?:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 18 kwie 2023, 18:26

darek pisze:Nie wiem nie miałem i nie mam i nie będę chyba miał,ale podobno lipne te kołowrotki :?:

Do spławiczka to zdecydowanie się opłaca. SG robi raczej przyzwoite rzeczy no chyba, że kołowrotki niezbyt im wyszły ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Offtop

Postautor: Bandazyk » sob 22 kwie 2023, 10:22

:mrgreen:
Załączniki
IMG_20230422_102018.jpg
IMG_20230422_102018.jpg (69.11 KiB) Przejrzano 4107 razy
:twisted:
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Offtop

Postautor: Wydra » sob 22 kwie 2023, 16:00

Bandazyk pisze::mrgreen:

To jest lepsze :D 8-)
Załączniki
FB_IMG_1682171863365.jpg
FB_IMG_1682171863365.jpg (71.77 KiB) Przejrzano 4092 razy
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Offtop

Postautor: blackduck » śr 26 kwie 2023, 13:53

Miał ktoś może do czynienia z okularami od whiley x? Seria omega mnie strasznie kusi, ale nie jestem w 100% przekonany czy warto.

PS. W 100% zgadzam się w kwestii demonicznego karła.
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 26 kwie 2023, 14:27

[quote="blackduck"]Miał ktoś może do czynienia z okularami od whiley x? Seria omega mnie strasznie kusi, ale nie jestem w 100% przekonany czy warto.

Ja mam średnie Vision Brutal za niecałe 250 zł, koledzy Smith-a- podobno najlepsze z możliwych (według mnie są to najlepiej opisane pod względem doboru wielkością i do warunków okulary, po prostu nie trzeba nad nimi medytować tylko wiadomo od razu jaki rozmiar i do czego dane szkła są najlepsze, bez długiego pie... nia o jakiś tam technologiach) za prawie kafla i różnicy jakiejś szczególnej (niewielka jest) w szkłach nie widzę, w wykonaniu owszem.
Moim zdaniem nie warto. To znaczy nie warto jeśli masz kupować "na siłę", albo finansowo rzutem na taśmę lub np. do siedzenia nad spławikiem lub federem, jeśli natomiast kasa to nie problem to oczywiście warto, szczególnie też do spinningu na nasze małe rzeczki i pod muchę.
Jeśli chcesz już wydać kasę kup z pewnością nie gorsze i podobne Oakley np. Shallow Water, a za pozostałe ponad 2 stówy jakiś konkret który naprawdę się przyda.
p.s.
A już bardzo podobne, jak dla mnie fajne i solidne, no i za pół ceny tych które Cię kuszą robi firma Julbo. Ja jakbym miał kupować wziąłbym sobie coś z serii Regatta, no ale to kwestia gustu ;) No i są jeszcze podobno super firmy Costa, ale to też kosmiczne ceny. Zazwyczaj w porównaniach stawiane są na pierwszym miejscu jako najlepsze.
Ostatnio zmieniony czw 27 kwie 2023, 17:27 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Offtop

Postautor: blackduck » czw 27 kwie 2023, 12:45

Dzięki :mrgreen:
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 27 kwie 2023, 13:33

blackduck pisze:Dzięki :mrgreen:

Nie ma za co, też kiedyś się oszukałem bo miałem dylematy. Akurat te najlepsze są dla mnie finansowo poza zasięgiem ;)
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » pn 08 maja 2023, 18:48

Paweł mógłbyś dorzucić do forum jakiś automat/resizer do zdjęć? Żeby automatycznie pomniejszał fotki jakie chcemy wrzucać...ja ciągle mam kłopot - jak nie waga to rozdzielczość do dupy i nie mogę trafić żeby nie odrzucało...a gdy już nie odrzuca, to pikseloza że łojezu...i w końcu rezygnuję
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » pn 08 maja 2023, 19:03

siwy pisze:Paweł mógłbyś dorzucić do forum jakiś automat/resizer do zdjęć? Żeby automatycznie pomniejszał fotki jakie chcemy wrzucać...ja ciągle mam kłopot - jak nie waga to rozdzielczość do dupy i nie mogę trafić żeby nie odrzucało...a gdy już nie odrzuca, to pikseloza że łojezu...i w końcu rezygnuję


Nie wiem, czy jest to możliwe na tym silniku forum. Szczerze mówiąc, to nie bardzo mam czas się w to bawić. Ja wrzucam zdjęcia o rozdzielczości maksymalnie 1200px na szerokość, waga to do 600kb. Zdjęcia są duże i bez straty jakości. Polecam darmowy program Gimp do zmniejszania zdjęć, przy zapisywaniu warto zoptymalizować jakość na około 75-80% i będzie grało.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pn 08 maja 2023, 19:20

Paweł pisze:
siwy pisze:Paweł mógłbyś dorzucić do forum jakiś automat/resizer do zdjęć? Żeby automatycznie pomniejszał fotki jakie chcemy wrzucać...ja ciągle mam kłopot - jak nie waga to rozdzielczość do dupy i nie mogę trafić żeby nie odrzucało...a gdy już nie odrzuca, to pikseloza że łojezu...i w końcu rezygnuję


Nie wiem, czy jest to możliwe na tym silniku forum. Szczerze mówiąc, to nie bardzo mam czas się w to bawić. Ja wrzucam zdjęcia o rozdzielczości maksymalnie 1200px na szerokość, waga to do 600kb. Zdjęcia są duże i bez straty jakości. Polecam darmowy program Gimp do zmniejszania zdjęć, przy zapisywaniu warto zoptymalizować jakość na około 75-80% i będzie grało.

Ja mam taki "Zmniejsz zdjęcie" z Google Play. Bardzo fajny i prosty, tylko reklamy czasem się ładują ale niezbyt to upierdliwe. Możesz próbować z rozmiarami ale ja najczęściej daję coś ok. 800x400 i wchodzi zawsze, poza tym pokazuje Ci jakie będzie po zmniejszeniu.
To na telefonie, bo praktycznie z niego piszę w 95 procentach. Na kompie nie mam.

Nie wiem jeszcze jaki tam masz aparat bo w moim można edytować zdjęcie i je przyciąć. Samo to dużo zmniejsza i można wyciąć prawie samą rybę z otoczenia co przy dużej rozdzielczości wogóle nie pogarsza obrazu.
Ja mam nędzny aparat i przy max. rozdzielczości i "ostrości na wszystko" zdjęcie wychodzi gdzieś 10-12 MB. Ta ostatnia jętka na zdjęciu jest tak zrobiona, później przycięta (bo aparat nie ma makro) i zmniejszona tym "Zmniejsz zdjęcie" tak na ok. 800x400. Ostatecznie to wyszło chyba coś lekko ponad 70kb. Nie ma siły aby taki plik nie wszedł Ci do załącznika bo wchodzą takie ponad 200kb.
Wystarczy "przebrnąć" to jeden raz i później wszystko robi się moment ;)
Aldek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 109 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin