Offtop

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 22 cze 2021, 16:46

siwy pisze:No na ZZ dość gęste są, ale czasem dziury jakieś się znajdą i z wody z pływała ale cichuteńko na wiosełkach można spróbować czy w spodniobutach. Jakimś popperkiem czy innym cudeńkiem żabim i kaczuchopodobnym można spróbować.

O to to! Czytasz mi w myślach Siwy :). Zwłaszcza biorąc pod uwagę charakter odżywiania (atak z zaskoczenia) gdzie w ostatnich momentach potrzebna jest koordynacja wzrokową, a więc odpowiednia przejrzystość wody, lub jeśli jej nie ma to jak największą ilość światła. I co najważniejsze warunki tlenowe, bo jak wiemy im głębiej tym tlenu mniej. Nie bez powodu szczupaczki stoją sobie w lecie często pod samą powierzchnią wody ;) Poza tym z moich obserwacji wynika, że jako wędkarze to większość nie grzeszy szczególnymi przemyśleniami na ten temat, a szczególnie młodzież. W sumie to jej się nie dziwię, kupią sprzęcik, naczytają się w internecie o wszelkiego rodzaju opadach i od maja do września przeszukują próżnię narzekając, że nic nie bierze. Młodość ma swoje prawa, ale większość starszych wędkarzy też tak łowi, czego już nie potrafię zrozumieć, ale dzięki temu dobra nasza ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Offtop

Postautor: Doctor1987 » wt 22 cze 2021, 18:48

Ooo to mimo że jestem stosunkowo młody to widać coś już wiem :D bo w czwartek z rańca uderzam od pola z kaczuchą i jakimś płytko schodzącym swimem, może jakaś guma na samej wkrętce.
Hubert
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » wt 22 cze 2021, 18:55

Ostatnio małego szczupaczka przy trzcinach, ale miałem...trafiłem na slidera tonącego jakieś 8cm w kolorystyce jakby japońca, ale z czerwonawym brzuszkiem. Praktycznie pod powierzchnią podciągałem skokowo nie dając mu opaść głębiej i na boki fajnie odbijał z chwilowym zatrzymaniem w toni.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Offtop

Postautor: Kadi » wt 22 cze 2021, 19:26

Te małe Szczupaczki to są głupie :P w Czwartek łowiliśmy we dwóch, widać je było jak podpływają pod sam ponton. Brały nawet na parkinsony rzucane kuślawo po 5m od pontonu. Już trudniej było złowić Okonia. Docelowo miały być wzdręgi a wyszło jak zwykle. Kilka sznurówek i kilka Okoników. Jedyną rożnicą między zalewem a innymi wodami jest zasobność w ryby, choćby te małe :P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 22 cze 2021, 19:33

Oczywiście nie chciałem nikogo obrazić, a kto się tak poczuł to serdecznie przepraszam!
Widziałem jednak niejednokrotnie scenkę jak przynęta jest prowadzona 30 m z delikatnym podbiciem z kołowrotka, czyli prawie wleczona po dnie i atak szczupaka (fuksiarski) następuje kilka metrów od brzegu wtedy gdy jest już podnoszona wyżej do wyjęcia. Jeszcze nie widziałem delikwenta którego by to zastanowiło. Uznaje po prostu, że jego opad działa bo złowił rybę i kolejne rzuty odbywają się w identycznym schemacie.
Tam gdzie ja sobie jeżdżę szczupaki stoją płytko z tyłkami w krzakach i złowienie ich na otwartym to zazwyczaj po prostu fuks. W tym roku jeśli już pojechałem na szczupaka to albo złowiłem 1 lub 2 ryby albo miałem przynajmniej 2 wyjścia z pudłem jak było kiepsko. Trzeba po prostu odrobiny zastanowienia, i eksperymentów z tym związanych bo już nie ma tyle ryb, że utarte schematy przynoszą zawsze zadowalające efekty. Ponadto na Zalewie często nie bywam, ale w lecie nie raz widziałem ryby przetrącone przez skutery, i to ryby sądząc z ich powierzchniowych agonii wcale nie małe, a widziałem też i słuszne sumy łowione byle czym ale za to 0,5 metra pod powierzchnią. A kaczka nęciła mnie w tamtym roku, ciekawy jestem efektów, podobno na nasze nie działa :?: ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Offtop

Postautor: Doctor1987 » wt 22 cze 2021, 20:13

Nikt się nie obraża ;) co prawda na zalewie na kaczuchę jeszcze nie próbowałem ale parę prób było na jeziorach, oczywiście bez efektów :D
Hubert
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 618
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Offtop

Postautor: suchy0512 » wt 22 cze 2021, 20:18

Mi się wydaje że prędzej na jakąś pływająca żabkę coś weźmie niż na kaczkę
Jarek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 22 cze 2021, 21:10

Będę wdzięczny za info o tej kaczce bo naprawdę długo się do niej przymierzałem - tej z obrotowymi nóżkami jeśli mówimy o Savage Gear. Nie zdecydowałem się bo ten mniejszy model dalej wydawał mi się zbyt duży, może to błąd i też powinienem łyknąć ;) Choć teraz już kaczątka duże i szczupak się opatrzył, ale może nie, lub większy się połakomi. Trzeba próbować :evil:
Ostatnio zmieniony wt 22 cze 2021, 21:40 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Offtop

Postautor: Doctor1987 » wt 22 cze 2021, 21:15

Tak tak, dokładnie ta z obrotowymi nóżkami, 10.5 cm. W czwartek dam znać czy coś się działo. Ogólnie kaczuszka wygląda fajnie i te obrotowe nóżki wydają dosyć głośny dźwięk podczas zwijania.
Hubert
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 22 cze 2021, 21:28

Kadi pisze:Jedyną rożnicą między zalewem a innymi wodami jest zasobność w ryby, choćby te małe :P

Choć lubię tą wodę (bo nasza, bliska) i jestem zdania, że jest tu ładna ryba w ilości jakiej może być, to trzeba niestety powiedzieć, że w ciepłe miesiące to zapyziała zaporówka z "kwitnącą" wodą, której najlepsze czasy dawno minęły, którą od zdechnięcia ratuje wiatr dający falowanie i natlenienie, upraszczając oczywiście.
Prawdziwe jezioro ma zbawienną w lecie termoklinę, z którą życie biegnie inaczej.
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » wt 22 cze 2021, 22:12

Sam raczej nie połowiłem w życiu na kaczuchy, żabki i inne poppery, ale znajomi najlepsze wyniki zazwyczaj mieli na rzekach pod drzewami zwalonymi, jakimiś wypłyceniami na zakrętach, za podporami mostów gdzie woda prawie stoi, itp. i mowa głównie o sumach i sumkach do metra. W bajorach to tylko raz widziałem jak na casta w Białce prawie w trzcinki chłopak rzucał żabką i przy mnie wyjął małego szczupaka.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » wt 22 cze 2021, 22:16

...a rzeka ta to Wieprz na odcinku lubartowskim - od byłej garbarni (jest tam tzw. kładka, a właściwie most pieszy) do mostu kolejowego w szczekarkowie i pod nim większość tych sumów i w ogóle na różne metody i przynęty to pod tym mostem kolejowym...a jak to dziś wygląda to nie wiem.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1062
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 23 cze 2021, 08:01

CDC pisze:Widziałem jednak niejednokrotnie scenkę jak przynęta jest prowadzona 30 m z delikatnym podbiciem z kołowrotka, czyli prawie wleczona po dnie i atak szczupaka (fuksiarski) następuje kilka metrów od brzegu wtedy gdy jest już podnoszona wyżej do wyjęcia. Jeszcze nie widziałem delikwenta którego by to zastanowiło. Uznaje po prostu, że jego opad działa bo złowił rybę i kolejne rzuty odbywają się w identycznym schemacie.

Ło Panie, ile to ja towaru urwałem na kamieniach nad ZZ, rzucając wzdłuż brzegu w pasie od metra do jakichś pięciu, kiedy to wszyscy w koło naparzali gumami przed siebie ile fabryka dała. Sympatyczne okonie tam stały, a i szczupaki się kręciły. Tyle że jakoś tak od trzech lat już ich tam nie widać. Pojęcia nie mam, co się z nimi stało. Pewnie lechony zeżarły :D.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Offtop

Postautor: Kadi » śr 23 cze 2021, 08:17

BCH pisze:
CDC pisze:Widziałem jednak niejednokrotnie scenkę jak przynęta jest prowadzona 30 m z delikatnym podbiciem z kołowrotka, czyli prawie wleczona po dnie i atak szczupaka (fuksiarski) następuje kilka metrów od brzegu wtedy gdy jest już podnoszona wyżej do wyjęcia. Jeszcze nie widziałem delikwenta którego by to zastanowiło. Uznaje po prostu, że jego opad działa bo złowił rybę i kolejne rzuty odbywają się w identycznym schemacie.

Ło Panie, ile to ja towaru urwałem na kamieniach nad ZZ, rzucając wzdłuż brzegu w pasie od metra do jakichś pięciu, kiedy to wszyscy w koło naparzali gumami przed siebie ile fabryka dała. Sympatyczne okonie tam stały, a i szczupaki się kręciły. Tyle że jakoś tak od trzech lat już ich tam nie widać. Pojęcia nie mam, co się z nimi stało. Pewnie lechony zeżarły :D.

Robiłem dokładnie to samo :P Kiedyś nawet Cię wyprzedziłem i zaraz na mini woblerka Szczupaka 70+ wyjąłem :) Okonie prawda zacne były i wszystko od harcerskiego w lewo :) Teraz pustynia... A i z Pawłem kiedyś tam byłem i też 75 Szczupak był. Dwa razy zawody tam wygrałem też a i Bolenia było dużo. Niestety degradacja postąpiła... Echh kiedyś to było.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1062
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 23 cze 2021, 08:40

Pamiętam to. Dosłownie kilka minut przede mną byłeś po tego zębacza :).
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 618
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Offtop

Postautor: suchy0512 » śr 23 cze 2021, 08:46

Z okazji dnia wędkarza życzę wszystkim najlepszego byśmy nie schodzili o kiju
Jarek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » śr 23 cze 2021, 09:57

Dołączam się do życzeń, by każdy z nas co roku poprawiał swoje życiówki :-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 23 cze 2021, 10:03

BCH pisze:Ło Panie, ile to ja towaru urwałem na kamieniach nad ZZ, rzucając wzdłuż brzegu w pasie od metra do jakichś pięciu, kiedy to wszyscy w koło naparzali gumami przed siebie ile fabryka dała. Sympatyczne okonie tam stały, a i szczupaki się kręciły. Tyle że jakoś tak od trzech lat już ich tam nie widać. Pojęcia nie mam, co się z nimi stało. Pewnie lechony zeżarły :D.

:D Ja tak łowiłem w tym miejscu co piszecie jeszcze rok temu i bez ryby (co prawda nie takiej jak Wasze) nie zszedłem. Mówię oczywiście o szczupaku, bo okonia tam nie próbowałem i mi się nie trafił, a bolenia ładnego widziałem i to właśnie tam próbowałem ten jeden jedyny raz gdy puknął w gumkę.
Nie wiedziałem, że dzisiaj Dzień Wędkarza, powinniśmy mieć wolne :(
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1062
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 23 cze 2021, 10:47

suchy0512 pisze:Z okazji dnia wędkarza życzę wszystkim najlepszego byśmy nie schodzili o kiju

Dzięki, wzajemnie :).
Muszę zgłosić dzieciakowi, że coś powinno zostać domalowane do laurki na dzień ojca :D.
Awatar użytkownika
Romulus
Karaś srebrzysty
Posty: 66
Rejestracja: wt 30 kwie 2019, 09:58

Re: Offtop

Postautor: Romulus » śr 23 cze 2021, 15:26

Wielkich ryb życzę Kolegom :)

BCH pisze: Muszę zgłosić dzieciakowi, że coś powinno zostać domalowane do laurki na dzień ojca :D.


Tylko sprecyzuj dzieciakowi, czy te piwo na laurce ma być w puszce, czy butelce ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 23 cze 2021, 18:21

suchy0512 pisze:Mi się wydaje że prędzej na jakąś pływająca żabkę coś weźmie niż na kaczkę

To też jest doskonały pomysł ale moim zdaniem już na bardziej zarośnięte zbiorniki, lub naprawdę płytkie.
Trzeba tylko pamiętać, że do wszelkich sklepowych (oprócz jednych które mają) trzeba sobie dorobić dozbrojki bo inaczej skuteczność zacięć i wyholowań sięga co najwyżej 10% i będziecie się pienili jak diabli, zawsze ciąć z lekkim opóźnieniem co nie jest łatwe jeśli całe życie ćwiczymy natychmiastowe, no i oczywiście nie wybierać się na taki połów z lajtem bo często hol musi być po prostu brutalny aby nie zostawić ryby z takim gó...em w buzi.
Dlatego też ja dla bezpieczeństwa, w żabach, obojętnie gdzie bym nie łowił (najczęściej w krzaczorach) zaginam wszystkie zadziory.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1062
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » czw 24 cze 2021, 08:34

Romulus, no jak to? Po co precyzować oczywistości?
Przecież to jasne, wiadomo - oba :D.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Offtop

Postautor: Doctor1987 » pn 28 cze 2021, 22:28

CDC pisze:Będę wdzięczny za info o tej kaczce bo naprawdę długo się do niej przymierzałem - tej z obrotowymi nóżkami jeśli mówimy o Savage Gear. Nie zdecydowałem się bo ten mniejszy model dalej wydawał mi się zbyt duży, może to błąd i też powinienem łyknąć ;) Choć teraz już kaczątka duże i szczupak się opatrzył, ale może nie, lub większy się połakomi. Trzeba próbować :evil:


Niestety wypad z kaczuchą nie wypalił, dzieci się pochorowały i trzeba przełożyć to na następny tydzień. Ale jak się uda skoczyc to napewno dam znać czy wypaliło czy klapa :D
Hubert
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2091
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 29 cze 2021, 01:58

Doctor1987 pisze:
CDC pisze:Będę wdzięczny za info o tej kaczce bo naprawdę długo się do niej przymierzałem - tej z obrotowymi nóżkami jeśli mówimy o Savage Gear. Nie zdecydowałem się bo ten mniejszy model dalej wydawał mi się zbyt duży, może to błąd i też powinienem łyknąć ;) Choć teraz już kaczątka duże i szczupak się opatrzył, ale może nie, lub większy się połakomi. Trzeba próbować :evil:


Niestety wypad z kaczuchą nie wypalił, dzieci się pochorowały i trzeba przełożyć to na następny tydzień. Ale jak się uda skoczyc to napewno dam znać czy wypaliło czy klapa :D

Jak to z dzieciakami ;) Powierzchniówki tak jak inne przynęty mają to do siebie, że czasami są skuteczne a niestety czasami nie. Mają jednak tę zaletę, że można nimi łowić w miejscach które nigdy takiej przynęty nie widziały (bo rzadko są używane przez wędkarzy), a przede wszystkim w miejscach gdzie 99% wędkarzy odpuszcza bo nie ma i nigdy takiej przynęty nie używała, a można tam wrzucić tylko taką. Daj znać koniecznie :) A ja sobie niedawno sprawiłem nowy nabytek ale dopiero w weekend go wypróbowałem. Chodzi to wręcz zaje... cie, ale czy coś na to weźmie to nie wiem bo to taka bardziej bassowa przynęta robiącą dużo ciekawego hałasu. Próbowałem na bolenia, na spławianego z podciąganiem, ale nie brały na nic, to i na to też, jeszcze przetestuję. Naprawdę fajne cudo, taki walkero -popper z dopalaczem, nietypowy:
IMG_20210624_080335.jpg
IMG_20210624_080335.jpg (108.85 KiB) Przejrzano 1310 razy
Aldek
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 618
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Offtop

Postautor: suchy0512 » wt 29 cze 2021, 17:21

Najlepszego dla Piotrów i Pawłów ;)
Jarek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości

Sklep wędkarski Lublin