Offtop

Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » wt 19 kwie 2022, 08:43

Piękna ryba i widoki. Aż żal się robi na myśl że ktoś mógłby do gara takie okazy wrzucić
Marcin
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » wt 19 kwie 2022, 16:00

Piękne smoki, grale wędkarskie.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » wt 19 kwie 2022, 18:31

Panowie pytanie. Jako iż nam mało miejsca w domu myślę na balkonie zamontować szafkę na patyki. I tu moje pytanie czy np przez zimę i minusowych temperaturach nic im się nie stanie jak będą dłuższy czas? Czy może ja jakoś ocieplić
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Offtop

Postautor: Kadi » wt 19 kwie 2022, 18:33

Kup sobie pokrowiec na wędki 3 komorowy i postaw w pionie w szafie, za, obok szafy, za drzwiami, etc :D Zawsze to bezpieczniej. Ja tak trzymam swoje wędki, jakoś nie mam odwagi trzymać w piwnicy :P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » wt 19 kwie 2022, 18:38

Kadi pisze:Kup sobie pokrowiec na wędki 3 komorowy i postaw w pionie w szafie, za, obok szafy, za drzwiami, etc :D Zawsze to bezpieczniej. Ja tak trzymam swoje wędki, jakoś nie mam odwagi trzymać w piwnicy :P

No w sumie to też rozwiazanie. Ja w piwnicy mam tylko jakieś feedery za grosze
Marcin
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » wt 19 kwie 2022, 20:05

Powieś w salonie na ścianie jako tematyczna ozdoba.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » wt 19 kwie 2022, 20:56

Ja zrobilem szuflade na kolkach za sklejki (wior jest passe). Wjeżdża pod łóżko i jest gitarka :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 20 kwie 2022, 00:04

Eeeee. To tylko ja mam ścianę w korytarzu w zabudowie zwymiarowanej na graty wędkarskie? :mrgreen:


Wspaniałe te głowacice.
Ja byłem nad morzem i oczywiście chciałem troć. Z wywiadu wśród miejscowych wynikało, że są wciąż jeszcze przy brzegu. Niestety w jedyny poranek, który udało mi się ukraść na spacer po plaży wiało, była fala i woda zmącona. Przez wiatr nie miałem czym rzucić dalej niż na 30-40 metrów, a o wchodzeniu do wody ze względu na falę w ogóle nie mogło być mowy. Także z ryb widziałem tylko flądrę z frytkami w smażalni.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » śr 20 kwie 2022, 11:11

No niestety ja tyle miejsca nie mam i podejrzewam że będzie jeszcze mniej. Więc chyba pokrowiec sztywny i w nim spiny to dobre rozwiązanie
Marcin
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » śr 20 kwie 2022, 18:34

Z technicznych pytań, co sądzicie o pływaniu po zbiornikach typu Dys, Zakrzówek. Pontonu tam targać nie będę, ale kupiłem siedzisko pływające Trapera i tak jakoś mnie takie myśli nachodzą. Zastanawiam się też nad kontrolowanym spływem Bystrzyca z wędka w ręku rzecz jasna.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Offtop

Postautor: Krzysiek » śr 20 kwie 2022, 19:00

Na pewno byłbyś nie lada atrakcją na takim zbiorniku :)
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » śr 20 kwie 2022, 19:01

Mogę się wypowiedzieć na temat kontrolowanego spływu belly boatem po rzeczce jaką jest Wisła :D można i jest fajnie!
Bystrzyca na mój gust jest troszkę za mała i za plytka, ale to sprawa do przemyślenia. Moim zdaniem Wieprz jest optymalnej wielkości i mam zamiar choć raz zorganizować spływ ta rzeką.
Kolega namawia mnie by spróbować popływać w Dysie. Chyba się skuszę. Plywanie po Zakrzówku wydaje się super rozwiązaniem jak dla mnie, bo nie będę miał przeszkód do rzucania muchowka typu drzewa lub wysoki brzeg. Poza tym zalew w Zaksie jest większy niż ten w Dysie.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » śr 20 kwie 2022, 19:11

Oooo, to nie jestem jedynym wariatem z coraz głupszymi pomysłami. O Wiśle i Wieprzu nie myślałem, ale pomysł podałeś tylko muszę zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo. Kupiłem to bo w ubiegłym roku widziałem jak ludzie na Bałtyku z tego belony ścigali.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » śr 20 kwie 2022, 20:27

Na wieprzu (dla mnie spinningującego na grubo) ma to szczególnie sens w obrzucaniu zwalonych drzew bez dostępu od brzegu - gdzie pod okoniami na dnie leżą często sumy. A sum jak to sum - interesuje się wszystkim, co pluska inaczej niż standardowe pożywienie, choc często całkowicie go nie przypomina ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 20 kwie 2022, 20:57

Przemek_M pisze:Kolega namawia mnie by spróbować popływać w Dysie. Chyba się skuszę

Powiedz kiedy to przyjadę popatrzeć ;)
Jak tak odejmiecie sobie przepisowo te 50 m od jazu to myślę, że tak trochę popływacie, trochę pochodzicie i rozumiem, że na lajta lub muchówkę bo tak na szczupaczka to myślę, że niewielki sens bo 3 m kijem rzuca się spokojnie 3/4 zbiornika w poprzek, także zachodząc z dwóch stron obrabia się wszystko co jest dozwolone do obrobienia. Ale popływać bardzo fajna sprawa, narazie na zbiorniku jest nędza także proponuję troszkę poczekać i bardzo jestem ciekaw czy na środku jest okonek czy nie ;)
Ostatnio zmieniony śr 20 kwie 2022, 20:59 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » śr 20 kwie 2022, 20:58

Racja Siwy, plusem Wieprza jest, że jest dziki i czesto trudno dostepny.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » śr 20 kwie 2022, 21:55

Co do Dysa próbuje się tam tylko z wędka muchowa i jak nie kombinuje to rzuty tylko gdy na jezdniach brak samochodów. Od remizy to juz całkiem porażka bo się nijak nie wyrobię. A mnie tam szczupaczki całkiem nie interesują. Tam jest dużo białej ryby i to jest moim celem.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 21 kwie 2022, 00:24

majula7 pisze:Co do Dysa próbuje się tam tylko z wędka muchowa i jak nie kombinuje to rzuty tylko gdy na jezdniach brak samochodów. Od remizy to juz całkiem porażka bo się nijak nie wyrobię. A mnie tam szczupaczki całkiem nie interesują. Tam jest dużo białej ryby i to jest moim celem.

Aaaa... to kochanieńki trzeba ćwiczyć różne rzuty, są takie dzięki którym ogarnia się takie warunki.
Też to zawsze sobie obiecuję, bo much już tam swoje narwałem na drzewach :lol:
Aldek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » czw 21 kwie 2022, 07:27

Aaaa... to kochanieńki trzeba ćwiczyć różne rzuty, są takie dzięki którym ogarnia się takie warunki.
Też to zawsze sobie obiecuję :lol:[/quote]
Próbuje w ostatnim podaniu zmieniać kierunek linki ale różnie to wychodzi. Ostatnio linka się prostowała już pod domami, a od brzegu z tama mucha skończyła na drzewie za młynem.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 21 kwie 2022, 07:46

Ja tam różnie kombinowałem, najczęściej na ukos pod ostrzejszym kątem do brzegu ale jest też taki sposób, że przy odrzucie do tyłu linkę posyłyłamy max do góry czyli nie równolegle do ziemi. Trochę to pomaga tylko z kładzeniem muchy do przodu trzeba wtedy ostrożnie, no i dystans maleje.
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » czw 21 kwie 2022, 07:50

CDC pisze:
Przemek_M pisze:Kolega namawia mnie by spróbować popływać w Dysie. Chyba się skuszę

Powiedz kiedy to przyjadę popatrzeć ;)

Powiedz przyjacielu kiedy będziesz obrabiał muchówką zalewik w Dysie to przyjadę i będę Ci nosił podbierak :)
Przy okazji chętnie podejrzę jak się fachowo rzuca. Moje umiejętności póki co pozostawiają wiele do życzenia :/
Pozdrawiam serdecznie
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » czw 21 kwie 2022, 08:10

Po cichu liczę, że uda się skrzyknąć w maju na wspólne szczupakowe muchowanie w Zakrzówku. To byłoby już drugie takie spotkanie. Kto wie, może powstanie nowa tradycja :)

Edit: Panowie, szykujcie strimerki, bo do maja coraz bliżej!
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 21 kwie 2022, 08:46

Przemek_M pisze:
CDC pisze:
Przemek_M pisze:Kolega namawia mnie by spróbować popływać w Dysie. Chyba się skuszę

Powiedz kiedy to przyjadę popatrzeć ;)

Moje umiejętności póki co pozostawiają wiele do życzenia :/
Pozdrawiam serdecznie

Moje też bo nie mam kiedy ćwiczyć a szczególnie czegoś nowego, ale oczywiście dam znać jeśli to będzie jakiś wolny dzień.
Wymienimy się podbierakami, stracimy trochę much i może coś się uwiesi na haczyku :D
A z rzucaniem... cóż, bardzo pomaga dobra technika, identycznie jak choćby w łowieniu pstrągów na spinning na naszych rzeczkach gdzie super ważny jest "ten jeden" celny rzut zamiast młócenia wody, ale chyba nie to jest w tym naszym hobby najważniejsze. Każdy od czegoś zaczyna, każdy ma inne predyspozycje, do tego czas na ćwiczenie, ilość wizyt nad wodą w różnych warunkach, sprzęt... i pewnie kilka innych rzeczy.
Nie ma się tu co przejmować, fun ma być :)

Jak można rzucać i radzić sobie w warunkach brzegowych zarówno z suchą muchą jak i innymi pokazuje choćby ten filmik:
https://youtu.be/Jb7HZ-c65gs
Ten gostek akurat jest genialny, ale nie zrobił tego napewno z marszu.
Ile trzeba mieć czasu na same ćwiczenia aby dysponować taką techniką... nie wiem, napewno bardzo dużo, a to tylko część muchowego castingu ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » czw 21 kwie 2022, 17:13

CDC pisze:Moje też bo nie mam kiedy ćwiczyć a szczególnie czegoś nowego, ale oczywiście dam znać jeśli to będzie jakiś wolny dzień.
Wymienimy się podbierakami, stracimy trochę much i może coś się uwiesi na haczyku :D

Pasuje mi :D
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
gregory
Karaś srebrzysty
Posty: 73
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 10:38

Re: Offtop

Postautor: gregory » pt 22 kwie 2022, 08:05

Do takiego pływania proponuje panowie mały Nielisz. Mam kolegę, który wiele razy pływał tam na belly, co prawda ze spinningiem ale obiecywał sobie ,że z muchą też spróbuje. łowił tam takie bolenie, że głowa mała Jest gdzie popływać, duże połacie wody tak zarośniętej ,że ciężko poprowadzić woblera czy gumę a taki streamerek mógłby zrobić robotę. Tylko sprzęt musi być odpowiedni ,bo i ryby 80 + się trafiają

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 110 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin