Offtop

Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » wt 01 mar 2022, 21:49

Mi?
Jeśli mi, to o nikogo mi nie chodzi.
Stwierdzam po prostu, że w cywilizowanych warunkach nie zmienia się zasad gry w czasie trwania gry.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » wt 01 mar 2022, 21:58

O ile "stały nadzór" nie został jakoś dziwnie sprecywany to jest to zmiana w dobrym kierunku.
Wystarczy po prostu nie zostawiać wędek samopas, a czy siedzisz koło nich czy podlewas krzaczki 20m dalej zerkając na kije to dalej jest nadzór
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » wt 01 mar 2022, 21:59

gelo97 pisze:Myślałem że chodzi ci o sytuację z wyborów



A o co chodzi ?
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » śr 02 mar 2022, 18:17

Jeśli trzeba coś wyjaśnić rozjaśnić w kwestii zebrania byłem widziałem, przeżyłem. Chetnie podzielę się spostrzeżeniami ale dotyczacymi konkretów. Na demagogię i bicie piany w tym przypadku szkoda mi czasu.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » śr 02 mar 2022, 20:03

Skałka pisze:Jeśli trzeba coś wyjaśnić rozjaśnić w kwestii zebrania byłem widziałem, przeżyłem. Chetnie podzielę się spostrzeżeniami ale dotyczacymi konkretów. Na demagogię i bicie piany w tym przypadku szkoda mi czasu.

No to o co chodzi z tą Panią mecenas ? Tak z ciekawości :)
Marcin
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » śr 02 mar 2022, 22:33

A czyj to Ty wpis kolego cytujesz.
Bo jeśli już powołujesz się na jakieś źródło (ten tajemniczy wpis) to należałoby nieco sprecyzować, autora podać czy coś.
I przede wszystkim sprawdzić prawdziwość powielanej informacji (tak jak prawdziwy dziennikarz stara sie potwierdzić info u kilku źródeł) zanim bezmyślnie zacznie się powielać czyjeś wynużenia
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Offtop

Postautor: suchy0512 » czw 03 mar 2022, 13:33

Bez sensu taka rozmowa "wiem ale nie powiem"
Jarek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » czw 03 mar 2022, 14:35

Jak ktoś pisze na fejsie to pewnie nie jako" gal anonim "wiec sypać nazwiskami możesz bo np Ja fejsa nie posiadam.
Jedyna w miarę konkretna informacja z Twojego wpisu to to że według Twoich kolegów wybory w okręgu są nieważne gdyż głosowanie odbyło się niezgodnie ze statutem.
Jeśli tak (nie wiem, nie byłem, ale się dopytam) to należałovy to zgłosić do odpowiednich instytucji, wszak świadków jest mnóstwo.
Cała reszta tego co przytaczsz to wynużenia i żale jakiegoś frustrata który najprawdopodobniej (nie znam człowieka) startował lub chciał startować w tych wyborach i albo dostał w dupę, albo nawet nawet na ten zaszczyt ( znaczy dostania w dupe) sobię nie zasłużył.
A jeżdzenie po kimś w necie (Krystecki) bez konkretnych "zażutów" jest po prostu słabe
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » czw 03 mar 2022, 20:09

Dzień dobry, przepraszam za spóźnienie ale byłem w pracy. Nazywam się Piotr Skałecki obradom Zarządu przyglądałem się od godziny 10 do 21.30 i już odpowiadam jak ja to wydarzenie odebrałem w aspektach tu poruszonych.
Kolego Spryciarz obecna na sali Pani Mecenas była proszona dwu lub trzy krotnie o opinię prawną raz w kwestii czy ustępujący Prezes może rozpoczynać zebranie i je prowadzić do momentu wyboru Przewodniczacego. W tej kwestii jeśli dobrze pamiętam powiedziała, że nie jest to jasno ekreślone w statucie ale jeśli tak było wcześniej to nie ma w tym nic złego. Druga kwestia dotyczyła tożsamości zapisanych w regulaminie zaproponowanym przez zarząd zagadnień związanych z wyborami prezesa zarządu i członków zarządu (zgłaszanie kandydatów z sali i ich ilości) z ordynacją wyborczą. W tej kwestii powiedziała, że te zapisy nie są tożsame. Zaproponowano przerwę podczas, której konsultowano te zapisy z członkiem ZG. Po przewie zaproponowano wniesienie poprawki do tego zapisu, co spotkało się z niezadowoleniem części sali bo jak się okazało mieli Oni swój regulamin i chcieli go przegłosować. Nie analizowałem jak to by wpłyneło na wyniki wyborów i czy faktycznie od strony matematycznej coś by to zmieniło ale w dalszej częsci wpisu odniosę się również do tego.
Do gelo97 kogo nazywasz betonem bo akurat mam sporo znajomych w zarządzie jak i już poza nim, którym twoi koledzy pracą na rzecz Wędkarstwa nigdy nie dorównają bo im poprostu życia zabraknie. Proszę nie mylić pracy w świecie realnym do tego co się dzieje w internecie. Jeśli chodzi o delegatów to faktycznie trzeba ich rozliczać takiego zachowania jak poniektórych to dawno nie widziałem (zaproszeni goście po 10 minutach opuścili salę). Wychodząc napewno zachowali dobre wrażenie (zapytaj kolegów o co chodzi napewno wyjaśnią). Jeśli chodzi o obietnice to tutaj zarówno wybrany Prezez jak również Kandydat zgłoszony przez twoich kolegów niczym się nie różnili. Jeśli chodzi o zarybienia to najważniejsze jest aby zarybienia zgadzały się w całym okresie czasem jest tak, że na rynku brakuje jakiegoś asortymentu lub gatunków trzeba to poprostu później uzupełnić i tyle. Jeśli chodzi o kwestię wyborów i zgłaszanie kandydatów z sali. Myślę, że nawet gdyby mogli zgłaszać delegatów z Marsa to i tak by to nic nie dało. Po wystepach kilku delegatów z poczatku zebrania w każdym głosowaniu było to widać. Pierwsze głosowanie na Prezesa kandydat zgłoszony przez twoich kolegów otrzymje chyba ok. 40% głosów mniej, poczym w głosowaniu na członków zarzadu nie dostaje minimum, przegrywając z inną osoba jednym punktem. Mi osobiscie było trochę szkoda bo to osoba młoda. Według ciebie jeśli delegaci głosował nie tak jak chcieli twoi koledzy to głosował źle. Trzeba przemyśleć dlaczego tak się stało. Podsumował to dobrze reprezentant ZG, że negowaniem wszystkiego jeszcze nikt nic nie osiągnął. Szkoda, że młodzi ludzie z zapałem do pracy zamiast działać realnie robią to w dużej mierze wirtualnie. Jest mi również bardzo przykro, że to środowisko jest tak podzielone i wizerunkowo bardzo słabe. Całość zebrania jest nagrana ale myślę, że nie minąłem się z prawdą i nic nie poprzekręcałem. Jestem gotowy do dyskusji ale merytorycznej obrażanie innych zostawiam osobom, które się na tym znają lepiej. Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » czw 03 mar 2022, 20:31

Dzięki za szeroka odpowiedź :)
Marcin
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » czw 03 mar 2022, 20:47

Amen
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » czw 03 mar 2022, 21:15

gelo97 pisze:Skoro całe zebranie jest nagrane to proszę o udostępnienie tego nagrania . Sami na forum nawet tutaj widzicie że źle się dzieje na naszych wodach ,narzekacie że w bagnie nic nie można prawie złowić . W rzekach jest podobnie ale po zebraniu, mówicie że w sumie to dobrze wyszło jak wyszło . To nagle uważacie że nasze wody są rybne że są dobrze zarządzane. ?
Dziwne to troche


Wiele osób chce zmian (w tym również ja osobiście), ale większość delegatów nie zaufało ludziom, którzy pod te zmiany się podpięły i mają ku temu tak naprawdę wiele powodów. Przypieczętowaniem wątpliwości z pewnością było zachowanie jednej z głównych osób stojących za zmianami, po którym v-ce Marszałek Województwa wyszedł z sali kwitując słowami, że nie czuje się tu bezpiecznie. Ok 90 par oczu widziało co się wydarzyło i to podejrzewam, że w znacznym stopniu zaważyło o wyniku wyborów. Przygotowanie kontrkandydata na prezesa również pozostawiało wiele do życzenia. Na pytanie o ochronę wód wiele rzeczy było odpowiadanych nie na temat, a nawet padło piękne stwierdzenie "Ja nie wiem jak to w tej chwili powiedzieć, ale wiem jak to zrobić". Odpowiedzi w stylu wiem, ale nie powiem nie bardzo przekonały delegatów. Do tego wszystkiego dodać sporą dawkę arogancji, zuchwałość oraz pychę i mamy gotowy przepis na sromotną porażkę.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » czw 03 mar 2022, 21:29

Chyba nie tyle po słowach ile po czynach pewnej osoby
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » czw 03 mar 2022, 21:29

Ja tego nagrania nie mam nie jest mi ono do niczego potrzebne ale rozumiem pytanie. Pewnie twoi koledzy potrzebują go do podjęcia działań naprawczych. Jeśli chodzi o moje ostatnie łowienie na ZZ to łowiłem od kilku do kilkunastu okoni. Pewnie może być lepiej ale nie narzekam. Jesli chodzi o rzeki w tym sezonie złowiłem już około 100 okoni kilkanaście pstragów w tym rybę 65cm, jazia 46cm, karasia i kilkanaście ryb innych gatunków jesli potrzebne są zdjecia chętnie się podzielę. Nigdzie nie napisałem, że wyszło dobrze czy źle bo to się zobaczy, ale zakładanie, że jak by wygrał ktoś inny to napewno by było lepiej jest poprostu nadużyciem. Zawsze tak jest, że nikt ci tyle nie da co ja ci obiecam. Żeby wody były dobrze zarządzane to powinni tym zajmować się eksperci w naszym okręgu nie jest idealnie ale myslę, że sporo działań idzie w dobrym kierunku. Na to czy ryby są czy nie i w jakiej ilości wpływa wiele czynników również niezależnych od nas (wędkarzy). Teraz dla osób, które w PZW czują się źle pojawia się alternatywa przejście na łowiska zarządzane przez np. WP zresztą niektórzy delegaci wypowiadali się jakby byli ich rzecznikami. W życiu jest tak, że czasami lepiej jest być cały czas obiecującym niż raz sprawdzonym. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » czw 03 mar 2022, 21:35

Tak to już jest, że pych kroczy przed upadkiem. Pracy w tej organizacji na rzecz wędkarzy nie zabraknie. Wykazać każdy się może, wiekszość wykazuje się tak jak ja teraz wzmożoną aktywnością przed komputerem. Pozdrawiam i ide spać bo jutro rano mam wolne i jadę na ryby zobaczymy czy po wyborach jakieś zostały czy odpłyneły do innych okręgów. Wodom Cześć
Awatar użytkownika
sajo
Karasie jedzą gówno
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 mar 2022, 16:12

Re: Offtop

Postautor: sajo » pt 04 mar 2022, 17:09

Skałka pisze:...
Kolego Spryciarz obecna na sali Pani Mecenas była proszona dwu lub trzy krotnie o opinię prawną raz w kwestii czy ustępujący Prezes może rozpoczynać zebranie i je prowadzić do momentu wyboru Przewodniczacego. W tej kwestii jeśli dobrze pamiętam powiedziała, że nie jest to jasno ekreślone w statucie ale jeśli tak było wcześniej to nie ma w tym nic złego. Druga kwestia dotyczyła tożsamości zapisanych w regulaminie zaproponowanym przez zarząd zagadnień związanych z wyborami prezesa zarządu i członków zarządu (zgłaszanie kandydatów z sali i ich ilości) z ordynacją wyborczą. W tej kwestii powiedziała, że te zapisy nie są tożsame. Zaproponowano przerwę podczas, której konsultowano te zapisy z członkiem ZG. Po przewie zaproponowano wniesienie poprawki do tego zapisu, co spotkało się z niezadowoleniem części sali bo jak się okazało mieli Oni swój regulamin i chcieli go przegłosować. ...


Stek bzdur!

Nazywam się Tomasz Samoń, byłem na Okręgowym Zjeździe Delegatów, przysłuchiwałem się uważnie, a nie jak niektórzy obecni...

Pierwsza sprawa z Panią mecenas.
Otwierający zebranie były prezes Leus z gości przedstawił jedynie Wiatra z ZG i Panią mecenas... o innych gościach zapomniał.
Następnie chciał zaproponować 2 przewodniczących zebranie (w regulaminie po wybraniu przewodniczącego + ewentualnie propozycja z sal- głos wybranemu przewodniczącemy NADAL miał przekazać odchodzący prezes).
W tym momencie należało obrady przerwać i wskazać, że proponowany regulamin oraz przebieg obrad nie ma podstaw ani w ordynacji, ani w statucie. Regulamin zjazdu nie może być niezgodny z zapisami tych 2 dokumentów, jeśli są jakieś inne "wymyślone" rzeczy, to muszą być ustalone przez delegatów - bo to oni wg. statutu są najważniejszą władzą w okręgu.
Delagat Nycz wnosił o poprawkę, która zakłada wybór przewodniczącego (kandydat wskazany przez prezesa) oraz innego kandydata wskazanego przez delegatów. Nigdzie, w żadnych przepisach NIE ISTNIEJE dualizm polegający na 2 przewodniczących. Proszę mi znaleźć jakiś przepis PZW. Każda komisja, grupa, sekcja przeważnie posiada przewodniczącego, zastępce przewodniczącego oraz sekretarza. Proszę mi podać przyład 2 przewodniczących, w dodatku 2 wskazanych przez prezesa.
Gdzie tu Statutowy (NAJWAŻNIEJSZY!) zapis o tym, że Najwyższą Władzą w Okręgu jest Okręgowy Zjazd Delegatów? OZD nie jest prezesem. Prezes "kieruje" (wg.Statutu) pracami okręgu między zebraniami. Tego dnia, mandat prezesa wygasł. Co więcej, nie był on również delegatem.
Pani mecenas PRZYZNAŁA RACJĘ, że zapisu o 2 przewodniczących w PZW nie ma! Ale... tak samo było 5 lat temu, więc można powiedzieć, że to taka tradycja!!!! Niesamowite. Prawnik, skoro nie może znaleźć odpowiedniego paragrafu, nie może znaleźć twardej podstawy powołuje się na.... tradycje? Brawo dla tej Pani!
Oczywiście, reakcja delegata Olszaka mogła być za ostra. Nie może być jednak zgody na USTAWIENIE wyborów już na samym początku Zjazdu. Dodatkowo, brakowało informacji, że Regulamin wysłany do delegatów jest tylko PROJEKTEM, który można zmieniać zgodnie ze Statutem i Ordynacją. To był Projekt zawierający mnóstwo błędów!
Nawet w linku poniżej (ordynacja) jest mowa o PRZEWODNICZĄCYM a nie przewodniczących!!!!


Druga sprawa z Panią mecenas.
Bardzo proszę wszystkich o zaznajomienie się z odpowiednim zapisem:
§ 6 ust. 2
Po sprawdzeniu biernego prawa wyborczego zgodnie z § 1.2 oraz § 4.2 Ordynacji, kandydat zostaje wpisany na odpowiednią listę wyborczą. Liczba kandydatów zgłaszanych z sali może przekraczać określoną w § 3.3 i § 3.4 Ordynacji, jednak nie więcej niż o 20 %. Delegat może zgłosić po jednym kandydacie do władz i organów.

§ 3.3 mówi, że w ZO może być od 11 do 33 członków, bo to dotyczy zapisu § 6 ust. 2
żródło:
https://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacj ... y_002.docx

Proszę mi policzyć, wg powyższego prawa (UCHWAŁA ZARZĄDU GŁÓWNEGO W SPRAWIE ORDYNACJI WYBORCZEJ)
skoro ustalamy liczbę 20 członków ZO, to ile osób można zgłosić z sali? Przypominam zapis, że MOŻE PRZEKROCZYĆ OKREŚLONĄ LICZBĘ, LECZ NIE WIĘCEJ NIŻ O x%.
skoro może przekroczyć, to MUSI to być liczba większa!

Na to zwrócił uwagę delegat Nycz. Na to zwróciłem uwagę również ja. Przewodniczący oraz "prezydium zjazdu" absolutnie nie chciało dopuścić tego jako prawda. Została poproszona Pani mecenas, po czym powiedziała, że zapis w regulaminie zjazdowym (mówiący, że osób z sali może być zgłoszonych nie więcej niż 20% składu licznowego ZO) nie jest tożsamy z zapisem w ordynacji! I tak jest, tu miała racje! Jednak od razu po jej słowach przewodniczący zarządził 5 minut przerwy, po czym przy stoliku prezydialnym rozpoczęto "burzę mózgów".
Jaki był efekt?
Odrzucono wniosek Nycza, aby Regulamin Zjazdu zakładał identyczną liczbę wg. Ordynacji, wprowadzono AUTOPOPRAWKĘ mówiącą, że przyjmujemy 23 osoby do ZO i 5 osób z sali i od razu ogłoszono głosowanie. Z jakiego powodu odrzucono wniosek Nycza? Dlaczego przewodniczący nie zauważył mojej podniesionej ręki? Przegłosowano zapis o 5 osobach z sali (co nie jest błędem, bo w uchwale jest zapis MOŻE - może to nie musi). Jednak wszelkie samoograniczenia są nie na miejscu. Wszyscy delegaci są najwyższą władzą w okręgu (statut). Każdy delegat ma czynne i bierne prawo wyborcze (statut). Wybór przewodniczącego (odrzucenie poprawnego wniosku, aby regulamin był zgodny z ordynacją i aby to w wyimku zgłaszanych kandydatur wynikło czy będzie ich 3,8 czy może 24) i podjecie decyzji o głosowaniu w spawie autopoprawki (ograniczające prawa statutowe delegatów) jest nie do przyjęcia.

W późniejszej przerwie, członek ZG J.Wiater podszedł do mnie i pokazał mi smsa od "ich" (?) prawniczki z ZG, że mimo wszystko ten zapis § 6 ust. 2 jej zdaniem daje możliwość zgłoszenia 4 kandydatów z sali max. Zapytałem go, czy to ta sama Pani adwokat, która dała opinię prawną ZG w sprawie odrzucenia wniosku o zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów. Jak dobrze wiemy (a wy wiecie?) ZG PZW przegrał w związku z tym sprawę w sądzie, a także sprawę odwoławczą, a każdy z członków ZG został skazany karą UPOMNIENIA (w tym Wiater i Leus), sąd nakazał uchylenie błędnych uchwał i zarządził zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu. Sprawa ta (sądowa) trwała jednak z 1,5 roku, a w tym czasie NAGLE wycinano przeciwników poliytycznych z "listy" - posunięto cały ZO O.Mazowieckiego, ukarano prezesa Katowic, a Prezes z Poznania sam całkowicie się wycofał z całego PZW. Haki NAGLE się znalazły. Uwierzcie mi, że tam u władzy KAŻDY MA NA KAŻDEGO HAKI, na mnie też chcieli coś znaleźć i zaplątać mnie w niesłychaną aferę... szukajcie dalej....

Powyższe przypadki pokazują, że Pani mecenas nie powinna być wyborem okręgu jeśli chodzi o obsługę prawną. Powyższy przypadek pokazuje, że Pani mecenas pilnowała dobra odchodzącej władzy.


Panie Piotrze Skałecki.
Widziałem Cię na zjeździe, proszę Cię, abyś następnym razem UWAŻNIEJ słuchał co się dzieje, albo nie podawał nieprawdziwych informacji. Przedstaw fakty.

Panie Pawle Wojteczko.
Aż żal było patrzeć, jak stara się Kondzio z Rysiem na sali, aby głosowanie przebiegło pomyślnie. Przecież to było widać, a czasami nawet słychać. Pracownicy mający wpływ na wybór swojego pracodawcy!!!
Ocena kandydata Piotra Zawady jest twoją subiektywną, ale nie jest obiektywna! Zaróno Zawadę jak i Krysteckiego znam wiele lat, o wiele więcej niż zainteresowałeś się w ogóle "okręgowym życiem PZW!". Rozmawiałem z nimi wiele godzin, rozmawiam nadal.
Stoisz po jednej ze stron. Ja na pewno nie stoję po stronie Krysteckiego, Tanikowskiego, Ciechańskiego, Kowalika i Hajczuka, który miał się nauczyć być dyrektorem, ale czas chyba minął. Każdy z delegatów miał prawo wybrać i wybrał. Niektórzy zagłosowali tak jak chcieli, ale nie wszyscy...

Dla mnie jest to duże doświadczenie patrząc z bliska na to co dzieje się w PZW.
Piotrze Skałecki i Pawle Wojteczko, dlaczego nie reagowaliście jak prostowałem kłamstwa Leusa zawarte w sprawozdaniu kadencji ZO? Myślicie, że to jedyne kłamstwo? Byłem świadkiem fikcyjnie działającego koła, fikcyjej działalności Okręgowej Komisji Rewizyjnej, następnie Głównej Komisji Rewizyjnej. Fikcyjnego rzecznika dyscyplinarnego przy ZG oraz Głównego Sądu Koleżeńskiego. A teraz miałem "przyjemność" doświadczyć fikcji Zjazdu Delegatów, gdzie powinny zapaść NAJWAŻNIEJSZE DLA WĘDKARZY decyzje. Fikcja i walka o stołki.
Wolę zaufać ludziom, którzy mają pomysły, w swojej dziedzinie są "fachowcami", nawet jeśli mają trudne charaktery, a praca z nimi nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Nigdy nie stanę w szranki z Pawłem Wojteczko w tematach praktycznych odnośnie Ochrony Wód. Nigdy nie stanę w szranki w sprawach związanych z łowieniem jazi na spinning z Piotrkiem Skałeckim. Każdy jest w czymś lepszy, w czymś gorszy, każdy ma wady i zalety.

Ja nie muszę być w ZO czy mieć jakąś funkcję. Uważam, że w ZO byłbym na pewno wartością dodaną, z korzyścią dla wędkarzy. Delegaci zagłosowali inaczej. Spoko, to nie koniec świata, to nie jest mój priorytet. Miałem ofertę, która zostła odrzucona, ja nic nie tracę, a kto traci?

Krystecki proponował mi funkcję sekretarza. Odmówiłem. Nie widzę siebie w ZO z nim jako prezesem oraz z Tanikowskim, Kowalikiem i Ciechańskim w głównych rolach. Trzeba mieć swoje zasady. Należało kogoś poprzeć, zdecydowałem się poprzeć tych, którzy mogli by wnieść coś nowego, coś świeżego, kogoś kto nie będzie KONTYNUATOREM tego układu. Nawet, jeśli ich charaktery są bardzo trudne. To nie ma być kółko wzajemnej adoracji.

Myślę, że wystarczająco wyczerpałem temat. Nie zamierzam ponownie wypowiadać się w tym temacie, przedstawiłem to co było, a nie to co Paweł i Piotrek chcieliby wam przekazać. Panowie, szkoda że AKCEPTUJECIE taki stan rzeczy. Ja np. jak czuje się niekomforotowo, opuszczam grupę. Wy chyba przyzwyczailiście się do pewnych rzeczy i wchłonęliście...
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » pt 04 mar 2022, 17:48

To ja mam pytanie.
Czy wybór 2 przewodniczących (błędny lub nie ) ma lub miał jakikolwiek realny wpływ na wynik głosowania ?
Tzn czy przewodniczacy pełni tak ważną funkcje podczas wyborów że może " ustawić" wynik ?
I czy taki fakt miał tu miejsce ?
I jak by co pytam bez złośliwości, tak dla wyjaśnienia
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 04 mar 2022, 18:30

Panie Tomaszu. Ja również byłem na zjeździe. Uczestniczyłem też w wielu pracach na rzecz naszych łowisk. Byłem czynnym użytkownikiem for i mógłbym tu przytoczyć całe mnóstwo bardzo brzydkich i przykrych spraw pompując kolejną gównoburzę. Właśnie w tym wątku Off top napisałem kiedyś, że nie będę się tłumaczył ani też nie będę tutj niczyim rzecznikiem. Zasadniczo to forum ma inny przyjazny profil, który mi bardzo odpowiada. Jest wystarczająco dużo for gdzie można do bólu pisać o betonie i takich tam.
Zatem STOP.
Chyba, że chcemy by wyglądało to tak jak w linkach. Ten drugi szczególnie polecam zobaczyć w całości.
https://www.youtube.com/watch?v=TTQMlRgl-Gw
https://www.youtube.com/watch?v=1lpisIT08Oc&t=556s
Tymczasem pozdrawiam i chociaż zapewne wszyscy żyjemy katastrofalną sytuacją Ukrainy to polecam mimo wszystko pojechać na ryby bo całkiem dobrze biorą a i troszkę oddechu można złapać.
Obrazek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » pt 04 mar 2022, 19:55

No niech już się robi wiosna pełni gębą bo już człowiek nawet samych ptaków by posłuchał
Marcin
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 04 mar 2022, 20:02

Pany trzeba się dogac, szczególnie teraz nie potrzeba się we własnym sosie obracać.
Fakt jest faktem ze nie ma czasu aby się tym zająć. Sporo doświadczonych chłopów na zjeździe, ale w kołach trzeba rozmawiać. Ja niestety nie zawodowiec tylko fan, odskocznia od dnia codziennego.
Zielony pokaż jak biorą, ja niestety z 7 dni jeden dzień tylko wolny.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 04 mar 2022, 20:20

O takich troszkę mniejszych i większych sześć złowiłem na Krężniczance i jeszcze kilka mi brało rozrywając tanty na kawałki. Fajne łowienie a dzisiaj słyszałem pierwsze skowronki w tym roku.
Obrazek
Obrazek
Niestety na odcinku na którym łowiłem (okolice Radawczyka) jest sporo śmieci, głównie plastikowych butelek. Z jednej strony rzeka wygląda ładnie naturalnie z dużą ilością drzew w nurcie, sporą ilością wody ale te plastiki trzeba wyzbierać. Przydałoby się konkretne sprzątanie. Jakby co to jestem chętny do pracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » pt 04 mar 2022, 20:21

Bardzo dziękuję za ten wpis. Faktycznie masz rację dokładnie o to była pytana Pani Mecenas nie było moim zamiarem zniekształcanie obrazu zebrania ja nie uczyłem się tego na pamięć i być może zbyt ogólnikowo to opisałem. Przekaz pownien być prosty, ja poprostu nie lubię języka prawnego, który dla mnie w takim wydaniu jest zaprzeczeniem komunikacji. Pewnie były tam jakieś błędy proceduralne ja prawnikiem nie jestem. Obraz jaki widziałem przedstawiłem. Jeśli chodzi o fakty nie wypowiadałem się w żadnej sprawie na zebraniu nie tylko twojej. Jeśli mogę pomagam nie Tym czy Tamtym tylko wędkarzom i nie interesuje mnie polityka, stanowiska itp. nigdy nie pchałem się w żadne struktury bo to zawsze prowadzi do różnych konfliktów. Jeśli chodzi o akceptację tego stanu rzeczy to ja go nie akceptuję i dlatego jeśli tylko mogę pomagam. Tego zdania nie rozumiem "Niektórzy zagłosowali tak jak chcieli, ale nie wszyscy..." to co bali się jeśli tak pisz śmiało bo taką sprawę trzeba wyjaśnić. Szkoda, że nie odnosisz się do zachowania delegatów bo nie wszystko da się wytłumaczyć trudnym charakterem. Myślę, że w moich postach poza bzdurami było sporo prawdy (może poza sprawami regulaminowymi), a już jeśli chodzi o konkluzję to zostaję przy swoim zdaniu nie zmieniłoby to wyników głosowania. Syzyf to miał lekko z tą kulką. Tak czy siak mamy nowy zarządw którym jest sporo nowych ludzi i trzeba mieć nadzeję, że będą pracować nad poprawą naszych wód. Jak większość społeczeństwa mam dość podziałów, komisji śledczych, osądzania innych, chamstwa i wszystkich złych rzeczy. Na tym kończę politykowanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 04 mar 2022, 20:30

Ooo, a mnie tam na muchowce spier......ale jeszcze wszystko przedemną. Na spinningu, miałem trzy fajne strzały ale w styczniu.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 04 mar 2022, 20:34

Ja w tym roku się pisze na puszki i plastyki z dwu trzy dniowym wyprzedzeniem.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » pt 04 mar 2022, 20:46

Zielony ale smaka narobiłeś na wyjście nad wodę. No śmieci przydałoby się posprzątać
Marcin

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości

Sklep wędkarski Lublin