Offtop

Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 04 mar 2022, 21:02

zpryciarz pisze:Zielony ale smaka narobiłeś na wyjście nad wodę. No śmieci przydałoby się posprzątać

Tak jak napisałem wyżej. Moim zdaniem warto się wybrać bo rybki wyraźnie aktywne. Sam to jestem mocno przytłoczony tym co na Ukrainie. Mam sporo studentów z różnych stron Ukrainy. Co człowiek to koszmarna historia. Jak wszyscy staramy się pomagać na miarę możliwości. A na rybki warto pojechać tak samemu by złapać chwilę oddechu od coraz bardziej przytłaczającej rzeczywistości. Jedna dyplomantka z Ukrainy kilka lat temu w czasie aneksji Krymu zrobiła rzeźbę dyplomową o znamiennym tytule "Po drugiej stronie wojny" . Praca przedstawią ją samą modlącą się o ojca będącego na froncie, by wrócił...Dzisiaj taka metalowa rzeźba jest jeszcze bardziej aktualna. Prezentacja i publiczna obrona odbyła się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur
Obrazek
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Offtop

Postautor: szymon71 » czw 10 mar 2022, 20:42

No to pojechaliście po sobie Panowie po tych wyborach. Czytam i widzę, że My Polacy to nigdy do zgody nie dojdziemy. A przykład idzie z góry. Taka już nasza przekorna i wojownicza natura. Nauczyliśmy się tylko narzekać. Mam już trochę lat, zjeździłem też wędkarsko kawałek Polski, rozmawiałem z wędkarzami z różnych stron naszego kraju i napiszę Wam jedno. My tu w lubelskim naprawdę nie mamy tak źle. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że na tle innych wypadamy conajmniej przyzwoicie i w miarę jest to wszystko uczciwe i transparentne. Spotykałem się nawet ze stwierdzeniami, że u Was to przynajmniej zarybiają i macie sporo tych ryb. A u nas... I tu się zaczyna potok słów bardzo brzydkich. I to z ust wędkarzy, którzy u nas łowili. Owszem, nie jest idealnie i pogódźmy się z tym, że nie będzie. Bo tam gdzie dzielona jest kasa ogółu zawsze będą kłótnie i nieporozumienia. I nie dotyczy to tylko PZW ale wszystkich podobnych instytucji. Tak naprawdę kogo byśmy nie wybrali to i tak zawsze znajdzie się grupa niezadowolnych, którzy będą uważać, że oni zrobili by coś lepiej, coś więcej itd. Oni lub namaszczeni przez nich znajomi. A później jest szara rzeczywistość, przepychanki prawne, beton i machina urzędnicza, czasem zwykła niechęć i zawiść ludzka i z szumnych planów i zapowiedzi zostaje bardzo niewiele. Też uważam podobnie jak Koledzy Skałka i Zielony, że powoli bo powoli ale idzie to u nas w dobrym kierunku i pozostaje żywić nadzieję, że ten kurs podtrzymamy. Ja tez jestem za pewnymi zmianami ale do końca przemyślanymi bo pojawiało się już w niedalekiej przeszłości wiele przepisów i zapisów, które później były po cichu wycofywane. A po co nam taki bałagan? Zgodnie ze starą zasadą "nie rewolucja a ewolucja" czyli małymi krokami do przodu.
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Offtop

Postautor: szymon71 » śr 16 mar 2022, 14:32

No cóż. Elokwencją człowiek nie grzeszy ale dajmy chłopu szansę. Bo w naszym hobby nie elokwencja jest najważniejsza a to, żeby wszystkie zmiany szły w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » czw 24 mar 2022, 18:35

X SPOTKANIE PSTRĄGARZY NAD BYSTRZYCĄ
Zarząd Koła „Stoczek” oraz grupa „Przyjaciół Bystrzycy” zapraszają na X -Jubileuszowe Spotkanie Pstrągarzy nad Bystrzycą. Spotkanie odbędzie się dnia 27.03.2022.
o godz 8.00
Plan spotkania:
8.00 - Zbiórka na parkingu przy zalewie w Zakrzówku(Omówienie szczegółów spotkania)
9.00 - 12.00-Zawody towarzyskie metodą spinningową i muchową o Puchar Prezesa Koła „Stoczek”(za największą rybę)
13.00 - Biesiada pod altaną koła Stoczek w Zakrzówku poniżej zalewu(ciepły poczęstunek, rozmowy na temat rzek pstrągowych, itp.)
W planie spotkania przewidziana licytacja sprzętu wędkarskiego, przynęt itp. z której całość pieniędzy zostanie przeznaczona ma rzecz rzeki Bystrzycy(w tym roku planujemy kontynuować akcję budowania tarlisk). Prosimy o zabranie ze sobą jakiś gadżetów na ten cel. Dla każdego uczestnika pamiątka z spotkania.
Wpisowe 30 zł. Prosimy o wstępne potwierdzenie przybycia tel. 660492677 lub 602186884.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych pstrągarzy.
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Offtop

Postautor: Mada » pt 25 mar 2022, 11:52

Czy jak ktoś jest leszczem (patrz opis profilu), a nie pstrągarzem, ale bardzo chciałby zostać (pstrągarzem, a nie leszczem), to też mógłby się pojawić?
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » pt 25 mar 2022, 11:59

Mada pisze:Czy jak ktoś jest leszczem (patrz opis profilu), a nie pstrągarzem, ale bardzo chciałby zostać (pstrągarzem, a nie leszczem), to też mógłby się pojawić?

Będziesz tam napewno mile widziany :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pt 25 mar 2022, 13:10

Mada pisze:Czy jak ktoś jest leszczem (patrz opis profilu), a nie pstrągarzem, ale bardzo chciałby zostać (pstrągarzem, a nie leszczem), to też mógłby się pojawić?

Jakim tam leszczem? Chodzisz za pstrągiem to jesteś pstrągarzem. Tu na forum nie ma leszczy, bo jak już ktoś tu trafił to początki zazwyczaj ma za sobą.
Początkujący często biją mistrzów, taka karma na początku ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » pt 25 mar 2022, 15:25

Wydaje mi się, że Mada chodziło o rangę na forum :-)
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Offtop

Postautor: Mada » pt 25 mar 2022, 17:46

Dokładnie;)
Taki żarcik słowny.

Wobec tego postaram się być.
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 166
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Offtop

Postautor: Sprężynowy Dziadek » pt 25 mar 2022, 18:02

Mada pisze:Czy jak ktoś jest leszczem (patrz opis profilu), a nie pstrągarzem, ale bardzo chciałby zostać (pstrągarzem, a nie leszczem), to też mógłby się pojawić?

Jak chcesz zostać pstrągarzem, to wystarczy że wepniesz sobie w czapkę wędkarską ze dwie muszki... i załatwione ;) :D
Tylko zrób to umiejętnie, żeby haczyki z tych much nie rysowały Ci czoła, bo później będzie wpierdziel od żony, że jakaś kicia Cię podrapała... ;) :lol:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 25 mar 2022, 19:20

Mada pisze:Czy jak ktoś jest leszczem (patrz opis profilu), a nie pstrągarzem, ale bardzo chciałby zostać (pstrągarzem, a nie leszczem), to też mógłby się pojawić?

Leszcze są mile widziane. Zapraszamy :D
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » pt 25 mar 2022, 19:25

Mada pisze:Czy jak ktoś jest leszczem (patrz opis profilu), a nie pstrągarzem

Haha, dobre :mrgreen:.

Na bloku przy Łęczyńskej (czy jakoś w okolicy) wisiał kiedyś wielki plakat z hasłem: w naszej siłowni nawet z leszcza zrobimy [coś tam, nie pamiętam co, jakieś młodzieżowe słowo]. Nie jestem pewny, która to siłownia, ale jak ją odnajdziesz i tam wpadniesz z hasłem "byłem leszczem, jestem pstrągarzem", to może jakiś karnet dostaniesz :D.
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Offtop

Postautor: Mada » pn 28 mar 2022, 09:26

Było mi miło znaleźć się w Waszym towarzystwie.
Pstrąga nie złapałem, ale dziękuję za miłe przyjęcie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Offtop

Postautor: szymon71 » ndz 03 kwie 2022, 12:10

Czy ktoś z Kolegów łowił na dolnej Narwi, poniżej Zalewu Zegrzyńskiego a konkretniej w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego? Chcę zaatakować wędkarsko ten właśnie rejon Polski w najbliższe wakacje, tak powiedzmy na kilka dni. Potrzebuję wskazówek czy coś tam jeszcze pływa, jak jest np z sumem, sandaczem, brzaną czy chociażby dużym leszczem. Czy warto? Jak jest z drobnicą : ukleją lub płocią? Jakie metody i przynęty są tam skuteczne (preferowane)? Każde info się przyda, żeby się odpowiednio przygotować.
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Offtop

Postautor: kocio » pn 04 kwie 2022, 18:33

Cześć, orientuje się ktoś może jaka opłata jest na zbiornik Nielisz ???interesuje mnie 1 doba ,gdzie można wykupić??,dziękuję i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » wt 05 kwie 2022, 18:03

Ważna informacja. Jutro czyli w środę odbędzie się zarybienie pstrągiem potokowym Krężniczanki i Bystrzycy. Wiem, że informacja jest późno ale napięty kalendarz zarybieniowy nie pozwolił na wcześniejsze ogłoszenie. Ryby przyjadą około południa do Strzeszkowic. Najpierw zarybimy Krężniczankę (tam ryby będą w workach z tlenem) a następnie Bystrzycę. Bardzo potrzebna jest pomoc wędkarzy bo ryb będzie dużo a i obszar do zarybienia spory. Wiadomo jak istotny jest czas samego zarybienia wraz z rozprowadzeniem ryb. Warto zabrać ze sobą wodery i wiaderko. Telefon kontaktowy do pracowników transportujących ryby 666 879 182. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zarybieniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » śr 06 kwie 2022, 19:25

Czas na relację z dzisiejszego zarybienia. Rozpoczynamy tuż przed trzynastą nad Krężniczanką w Strzeszkowicach. Szczęśliwie przyjechali koledzy z koła Bystrzyca Lublin i uczestniczyli w zarybieniu. Bardzo dziękuję za pracę. Pierwsza transza to dziewięć worków z pstrągami 1+
Obrazek
Następnie z Marcinem pojechaliśmy w górę Krężniczanki do Radawczyka i tam kontynuowaliśmy zarybienie
Obrazek
Później pojechaliśmy do Prawiednik i wpuszczaliśmy ryby w kolejnych miejscach aż do Zakrzówka. Poniżej kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na koniec taka mała refleksja. Wiem, że ogłoszenie było późno i mało kto może sobie zorganizować czas więc na zarybieniu Bystrzycy był Marcin, Mirek, ja i oczywiście pracownicy okręgu Rysiek i Tomek. Oni tak naprawdę po ryby pojechali już wczoraj a dzisiejszą dniówkę zakończyli po osiemnastej. Chylę czoła i pięknie dziękuję za Waszą pracę i prawdziwe zaangażowanie.
Samo zarybianie to ciężka praca : dźwiganie wiaderek z rybami bo przecież trzeba je dobrze rozprowadzić po rzece. Wcześniej przelewanie wody by wyrównać temperaturę tej w basenie z tą z rzeki. Proszę mi wierzyć, że nie ma tam lipy ani pójścia na skróty.
Następne zarybienie zresztą bardzo ważne wymagające uczestnictwa wielu wędkarzy to przyszłotygodniowe lipienie. Najprawdopodobniej będzie to wtorek. Jeśli ktoś będzie miał wolne to proszę o pomoc bo lipienie są obecnie w Polsce już niemal ginącym gatunkiem. Drogocenny materiał trzeba roznieść idealnie i w maksymalnie krótkim czasie. O terminie zarybienia będę informował.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » śr 06 kwie 2022, 21:39

Dobra robota Panowie!
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » czw 07 kwie 2022, 06:43

Rybki mają pełny rok z plusem. Wiadomo, że rosną w różnym tempie a ich wielkość to 10-15cm. Niektóre były większe. Na stronie facebookowej pzw Lublin będzie relacja wzbogacona o filmiki i tam będzie dokładnie widać wielkość wpuszczanych ryb.
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Offtop

Postautor: darek » ndz 17 kwie 2022, 06:45

Nie dawno odbył się Puchar nizinnej Bystrzycy,startowało 28 zawodników.Może ktoś posiada jakieś info :?: pozdrawiam
Awatar użytkownika
zoltar
Leszcz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 21 maja 2017, 12:21

Re: Offtop

Postautor: zoltar » ndz 17 kwie 2022, 07:54

darek pisze:Nie dawno odbył się Puchar nizinnej Bystrzycy,startowało 28 zawodników.Może ktoś posiada jakieś info :?: pozdrawiam

Tak było 28 zawodników-3 tylko punktowało.1miejsce- pstrąg,2gie- 2jazie,3cie-4 okonie(mojej skromnej osoby).
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Offtop

Postautor: darek » ndz 17 kwie 2022, 08:05

Dzięki,to tak jakoś skromnie,ale pstrąg cieszy ;)
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » ndz 17 kwie 2022, 09:04

zoltar pisze:
darek pisze:Nie dawno odbył się Puchar nizinnej Bystrzycy,startowało 28 zawodników.Może ktoś posiada jakieś info :?: pozdrawiam

Tak było 28 zawodników-3 tylko punktowało.1miejsce- pstrąg,2gie- 2jazie,3cie-4 okonie(mojej skromnej osoby).

Pstrąg na nizinnej Bystrzycy. To ciekawostka i pozytywna niespodzianka. Rozumiem, że na odcinku powyżej Zalewu Zemborzyckiego
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 694
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Offtop

Postautor: darek » ndz 17 kwie 2022, 18:18

Piotr,są,ja nie złowiłem,ale kolega ma już kilka na rozkładzie.Kiedyś nawet przy mnie złowił takiego na 40cm.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » wt 19 kwie 2022, 07:45

Będąc w Bieszczadach na Świętach postanowiłem odwiedzić kilka miejsc w których widywałem tarło głowacic w ubiegłych latach. Pojechaliśmy na poszukiwanie tarła głowacic z przyjacielem. Właściwie wszędzie było pusto aż w końcu znalazłem dwie pary w dopływie Sanu, Olszance. Usiłowałem im zrobić zdjęcie ale za dobrze nie wychodziły. Pojechałem tam tego samego dnie jeszcze raz ale po południu. Na brzegu stał starszy pan, który przekonywał mnie, że należy je odłowić i już powiadomił odpowiednich ludzi. Uznałem, że opowiada głupoty i usiłowałem go przekonać, że jest świadkiem niezwykle rzadkiego spektaklu tarła głowacic czyli ryb z czerwonej księgi, krytycznie zagrożonych wyginięciem. Pod samym progiem zobaczyłem wybarwionego samca, który na mój widok podpływał nastroszony pod same nogi. Okrążenie z chlapaniem powtórzył kilka razy. Ryba była tak blisko, że mogłem ją niemal dotknąć. Dopiero gdy w dołku zamajaczył kształt ogromnej samicy zrozumiałem, że ten samiec mnie odpędza broniąc swojej pani. Ostrożnie wycofałem się zostawiając "zakochaną"parę by zrobili swoje. Zazwyczaj gdy taka para przypłynie w miejsce tarliskowe to spędzają tam ponad tydzień bo samica buduje gniazdo, potem jest akt tarła a następnie pilnowanie gniazda ze złożoną ikrą. Pojechałem tam następnego dnia a ryby znikły. Można się zastanawiać co się stało czy spłynęły czy zostały skłusowane czy też odłowione jak sugerował starszy pan. Tego się pewnie nigdy nie dowiem ale wiem na pewno, że odcinek tarliskowy rzeczki Olszanki powinien być w czasie tarła ściśle chroniony przez strażników,fotopułaki itd.
Poniżej zdjęcia obrazujące moją opowieść.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Sklep wędkarski Lublin