Offtop

Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 97
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Offtop

Postautor: Wydra » czw 21 gru 2023, 18:21

Paweł pisze:Warunki zezwolenia na rok 2024 - https://lublin.pzw.org.pl/strefa-wedkar ... ublin-2024

Czy ja dobrze widzę zakaz wypuszczania leszcza na ZZ :?: , a czy idiota z pzw który to wymyślił wskaże miejsce utylizacji nad ZZ czy zanosić wszystko do czy pod siedzibę okręgu :?
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » czw 21 gru 2023, 19:02

A ja wtrącę, inne podejście nad rzeką. Może całkowity no kill, na pewne odcinki?
Pojechałem dziś po śledzie nie mrożone bez soli do wedzenia do lbn. Wykupili. Wróciłem z dwoma leszczami plus lin. Jutro bal.
Awatar użytkownika
bodzio66665
Okoń
Posty: 118
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 18:17

Re: Offtop

Postautor: bodzio66665 » czw 21 gru 2023, 20:09

Zaostrzone limity, zaostrzone wymiary tylko pytanie czy będzie miał kto tego pilnować. Bo niestety myślę że spora część osób będzie brała nie wpisując do rejestru, tym bardziej jak nie będzie to często kontrolowane to nie będzie strachu wśród wędkarzy.
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Offtop

Postautor: Sprężynowy Dziadek » czw 21 gru 2023, 20:36

majula7 pisze:A ja wtrącę, inne podejście nad rzeką. Może całkowity no kill, na pewne odcinki?
Pojechałem dziś po śledzie nie mrożone bez soli do wedzenia do lbn. Wykupili. Wróciłem z dwoma leszczami plus lin. Jutro bal.

To podaj adres i jakiej wielkości flakon stanowi wejściówkę, nie jeden chciałby choć na chwilę uciec z dala od kobiety w przedświątecznym szale :D
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » czw 21 gru 2023, 21:33

bodzio66665 pisze:Zaostrzone limity, zaostrzone wymiary tylko pytanie czy będzie miał kto tego pilnować. Bo niestety myślę że spora część osób będzie brała nie wpisując do rejestru, tym bardziej jak nie będzie to często kontrolowane to nie będzie strachu wśród wędkarzy.


Z mojego doświadczenia, to większość wędkarzy, którzy zabierają ryby, które mają obowiązek natychmiast wpisać, wpisują je. Nie wiele miałem przypadków, że np. szczupak czy sandacz w trakcie kontroli był nie wpisany w rejestr. Gdy już się jednak taki przypadek pojawił, to na pouczeniu się nie kończyło, także ma to sens.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 21 gru 2023, 22:29

bodzio66665 pisze:Zaostrzone limity, zaostrzone wymiary tylko pytanie czy będzie miał kto tego pilnować. Bo niestety myślę że spora część osób będzie brała nie wpisując do rejestru, tym bardziej jak nie będzie to często kontrolowane to nie będzie strachu wśród wędkarzy.

Tak najogólniej idąc tym tokiem rozumowania trzeba by docelowo wprowadzić wszędzie całkowity zakaz wędkowania.
Z założenia przepisy zakładają uczciwość wędkujących, i dotyczą oczywiście tych którzy chcą sobie zabrać rybę. Mówimy cały czas o rozsądnym zabieraniu, ilości roczne które przedstawia Paweł jak dla mnie nie są rozsądne nawet zakładając, że cała rodzina uwielbia ryby i żywi się nimi na co dzień latami.
Ci którzy ich nie zabierają nie mają najmniejszych problemów z wymiarami, a o limitach nawet nie myślą.
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » pt 22 gru 2023, 07:00

Koledzy i koleżanki...spokojności na Święta życzę i dużej dozy adrenaliny w przyszłym roku z powodu gnących się wędek :-)

Ps. Piszę życzenia już na przyszły rok, choć sam planuję w Wigilię z rana na ZZ skoczyć ze spinem by rodzinną tradycję wędkarską podtrzymać i choć zamoczyć kij w wodzie by przyszły rok okazami darzył :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 22 gru 2023, 08:13

Pozwoliłem sobie tutaj udostępnić. Zapraszam w imieniu organizatora

Obrazek
PZW Bystrzyca Lublin

OTWARTY POKAZ I WARSZTATY KRĘCENIA MUCH 20.01.2024 ROKU
Zapraszamy serdecznie na pokazy i warsztaty w kręceniu much które odbędą się 20 stycznia 2024 r w godzinach 12-19 w Lublinie na ul. Nałkowskich 105 (zarząd okręgu w Lublinie).
Wstęp wolny.
Warsztaty przeprowadzą:
Aleksander Merkisz,
Piotr Zieleniak,
Gabriel Król - Mistrz polski w kręceniu much,
Grzegorz Czapla,
Paweł Wilczyński.
Po pokazach odbędą się warsztaty gdzie każdy będzie mógł podszkolić się w wiązaniu muszek, podpatrzeć wzory od kolegów oraz porozmawiać przy imadle w doborowym towarzystwie.
Na koniec czekają nas małe zawody o najładniejszą mokrą muszkę.
Liczymy na dobrą zabawę oraz solidną porcję muszkarskiej wiedzy.
Pomysłodawcami oraz prowadzącymi całej imprezy będą Aleksander Merkisz (Salverinus) i Tomasz Chmielewski
Pytania pod numerami: 500274191 (Aleksander) i 530772733 (Tomek)
Twórcą plakatu jest Mateusz Stepuch
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 22 gru 2023, 08:22

siwy pisze:Koledzy i koleżanki...spokojności na Święta życzę i dużej dozy adrenaliny w przyszłym roku z powodu gnących się wędek :-)

Ps. Piszę życzenia już na przyszły rok, choć sam planuję w Wigilię z rana na ZZ skoczyć ze spinem by rodzinną tradycję wędkarską podtrzymać i choć zamoczyć kij w wodzie by przyszły rok okazami darzył :-D


Dziękuję. Tobie i wszystkim uczestnikom forum życzę spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie tak jakoś lepiej!
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1441
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » pt 22 gru 2023, 08:43

Zielony pisze:Pozwoliłem sobie tutaj udostępnić. Zapraszam w imieniu organizatora

Obrazek
PZW Bystrzyca Lublin

OTWARTY POKAZ I WARSZTATY KRĘCENIA MUCH 20.01.2024 ROKU
Zapraszamy serdecznie na pokazy i warsztaty w kręceniu much które odbędą się 20 stycznia 2024 r w godzinach 12-19 w Lublinie na ul. Nałkowskich 105 (zarząd okręgu w Lublinie).
Wstęp wolny.
Warsztaty przeprowadzą:
Aleksander Merkisz,
Piotr Zieleniak,
Gabriel Król - Mistrz polski w kręceniu much,
Grzegorz Czapla,
Paweł Wilczyński.
Po pokazach odbędą się warsztaty gdzie każdy będzie mógł podszkolić się w wiązaniu muszek, podpatrzeć wzory od kolegów oraz porozmawiać przy imadle w doborowym towarzystwie.
Na koniec czekają nas małe zawody o najładniejszą mokrą muszkę.
Liczymy na dobrą zabawę oraz solidną porcję muszkarskiej wiedzy.
Pomysłodawcami oraz prowadzącymi całej imprezy będą Aleksander Merkisz (Salverinus) i Tomasz Chmielewski
Pytania pod numerami: 500274191 (Aleksander) i 530772733 (Tomek)
Twórcą plakatu jest Mateusz Stepuch


Mam nadzieje że mi się uda przybyć. ale super pomysł. a czy będzie to typowe kręcenie pod sznur ? czy pod spining też coś będzie ?
A zresztą zadzwonię się dopytam :)
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pt 22 gru 2023, 09:15

zpryciarz pisze:
Zielony pisze:Pozwoliłem sobie tutaj udostępnić. Zapraszam w imieniu organizatora

Obrazek
PZW Bystrzyca Lublin

OTWARTY POKAZ I WARSZTATY KRĘCENIA MUCH 20.01.2024 ROKU
Zapraszamy serdecznie na pokazy i warsztaty w kręceniu much które odbędą się 20 stycznia 2024 r w godzinach 12-19 w Lublinie na ul. Nałkowskich 105 (zarząd okręgu w Lublinie).
Wstęp wolny.
Warsztaty przeprowadzą:
Aleksander Merkisz,
Piotr Zieleniak,
Gabriel Król - Mistrz polski w kręceniu much,
Grzegorz Czapla,
Paweł Wilczyński.
Po pokazach odbędą się warsztaty gdzie każdy będzie mógł podszkolić się w wiązaniu muszek, podpatrzeć wzory od kolegów oraz porozmawiać przy imadle w doborowym towarzystwie.
Na koniec czekają nas małe zawody o najładniejszą mokrą muszkę.
Liczymy na dobrą zabawę oraz solidną porcję muszkarskiej wiedzy.
Pomysłodawcami oraz prowadzącymi całej imprezy będą Aleksander Merkisz (Salverinus) i Tomasz Chmielewski
Pytania pod numerami: 500274191 (Aleksander) i 530772733 (Tomek)
Twórcą plakatu jest Mateusz Stepuch


Mam nadzieje że mi się uda przybyć. ale super pomysł. a czy będzie to typowe kręcenie pod sznur ? czy pod spining też coś będzie ?
A zresztą zadzwonię się dopytam :)

Super pomysł, ja też zrobię wszystko aby być.
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 22 gru 2023, 18:29

Pomysłodawcą jest Aleksander Merkisz. Mnie poprosił o udział i się zgodziłem. Myślę, ze będzie czas na różne muszki, również te "spinningowe".
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Offtop

Postautor: Krzysiek » ndz 24 gru 2023, 09:54

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla Was i Waszych najbliższych.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Offtop

Postautor: Doctor1987 » ndz 24 gru 2023, 10:36

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Panowie.
Hubert
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1441
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » ndz 24 gru 2023, 13:08

Panowie również życzę zdrowych świąt to najważniejsze i aby nikt nie był sam. Życzę też dużo rekordowych ryb i niech każdemu wędkarstwo przynosi to czego oczekuje.
Marcin
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » ndz 24 gru 2023, 13:14

Zdrowia, spokoju i dużo wolnego czasu na co tam tylko kto chce
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 617
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Offtop

Postautor: suchy0512 » ndz 24 gru 2023, 13:42

Zdrowych spokojnych....
Jarek
Awatar użytkownika
kocio
Sandacz
Posty: 501
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Offtop

Postautor: kocio » ndz 24 gru 2023, 16:35

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dużo zdrowia i szczęścia
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Offtop

Postautor: Sprężynowy Dziadek » ndz 24 gru 2023, 19:33

Życzę wszystkim forumowym Kolegom: oby Wam ryby brały jak szalone; oby Wasz szef nie był sknerą; oby Wam kobieta nie marudziła, że znów jedziecie na ryby; oby Wam się łożysko nie zatarło w kołowrotku, gdy holujecie wielkie rybsko; oby Wasze pociechy nie były podobne do listonosza; oby w Zalewie było więcej szczupaków, niż leszczy; oby w czasie kontroli, Wasz żywcowy karaś srebrzysty, wyglądał jak złocisty; oby Wam żona zupy nie przesoliła; oby Wam strażnik nie gmerał w termosie z kawą, w poszukiwaniu uklei; oby Wasze dzieci jeździły z Wami na ryby, a nie szlajały się z szemranymi blokersami; oby Wam klejnoty rodowe nie marzły, gdy brodzicie w zimnej wodzie; oby Wasz samochód nigdy nie zawiódł; oby Wasze muchy nie odfruwały, zanim je kropkowany pochwyci; oby Wam teściowa kupiła najnowszy model wędki pod choinkę; oby Wam brał sum wielki jak stodoła, gdy biczujecie wodę drutem zbrojeniowym; oby Wam słonko zawsze świeciło, gdy wędkujecie; oby Wasz ponton nie złapał kapcia na środku jeziora.
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 702
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Offtop

Postautor: darek » ndz 24 gru 2023, 19:39

Panowie,zdrowych,spokojnych świąt.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Offtop

Postautor: Mietek » ndz 24 gru 2023, 21:00

Wszystkim wszystkiego nawzajem! :D
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » ndz 24 gru 2023, 21:24

Dobrych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Wam będzie jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » ndz 24 gru 2023, 21:34

Mietek pisze:Wszystkim wszystkiego nawzajem! :D


I nawzajem.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Offtop

Postautor: misiek1975 » ndz 24 gru 2023, 23:08

Sprężynowy Dziadek pisze:Życzę wszystkim forumowym Kolegom: oby Wam ryby brały jak szalone; oby Wasz szef nie był sknerą; oby Wam kobieta nie marudziła, że znów jedziecie na ryby; oby Wam się łożysko nie zatarło w kołowrotku, gdy holujecie wielkie rybsko; oby Wasze pociechy nie były podobne do listonosza; oby w Zalewie było więcej szczupaków, niż leszczy; oby w czasie kontroli, Wasz żywcowy karaś srebrzysty, wyglądał jak złocisty; oby Wam żona zupy nie przesoliła; oby Wam strażnik nie gmerał w termosie z kawą, w poszukiwaniu uklei; oby Wasze dzieci jeździły z Wami na ryby, a nie szlajały się z szemranymi blokersami; oby Wam klejnoty rodowe nie marzły, gdy brodzicie w zimnej wodzie; oby Wasz samochód nigdy nie zawiódł; oby Wasze muchy nie odfruwały, zanim je kropkowany pochwyci; oby Wam teściowa kupiła najnowszy model wędki pod choinkę; oby Wam brał sum wielki jak stodoła, gdy biczujecie wodę drutem zbrojeniowym; oby Wam słonko zawsze świeciło, gdy wędkujecie; oby Wasz ponton nie złapał kapcia na środku jeziora.
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Dziadek i to są dopiero porządne życzenia a nie tam jakieś oklepane formułki. Ja się odnalazłem w marznących klejnotach :mrgreen:
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » pn 25 gru 2023, 00:45

misiek1975 pisze:
Sprężynowy Dziadek pisze:Życzę wszystkim forumowym Kolegom: oby Wam ryby brały jak szalone; oby Wasz szef nie był sknerą; oby Wam kobieta nie marudziła, że znów jedziecie na ryby; oby Wam się łożysko nie zatarło w kołowrotku, gdy holujecie wielkie rybsko; oby Wasze pociechy nie były podobne do listonosza; oby w Zalewie było więcej szczupaków, niż leszczy; oby w czasie kontroli, Wasz żywcowy karaś srebrzysty, wyglądał jak złocisty; oby Wam żona zupy nie przesoliła; oby Wam strażnik nie gmerał w termosie z kawą, w poszukiwaniu uklei; oby Wasze dzieci jeździły z Wami na ryby, a nie szlajały się z szemranymi blokersami; oby Wam klejnoty rodowe nie marzły, gdy brodzicie w zimnej wodzie; oby Wasz samochód nigdy nie zawiódł; oby Wasze muchy nie odfruwały, zanim je kropkowany pochwyci; oby Wam teściowa kupiła najnowszy model wędki pod choinkę; oby Wam brał sum wielki jak stodoła, gdy biczujecie wodę drutem zbrojeniowym; oby Wam słonko zawsze świeciło, gdy wędkujecie; oby Wasz ponton nie złapał kapcia na środku jeziora.
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Dziadek i to są dopiero porządne życzenia a nie tam jakieś oklepane formułki. Ja się odnalazłem w marznących klejnotach :mrgreen:

Kurka, też się chyba odnalazłem.

Konkret! Zatem oby się sprężyna nie rozprostowała, jak murzyńska...
Najlepszego!

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości

Sklep wędkarski Lublin