Offtop

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Offtop

Postautor: Paweł » wt 18 maja 2021, 20:36

Sprawy różne...
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » wt 18 maja 2021, 20:50

Sprzedam hondę :D.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » wt 18 maja 2021, 20:57

BCH pisze:Sprzedam hondę :D.


Rozumiem, że chodzi Ci o glebogryzarkę Hondy do kopania robaków? :P


youtu.be/NrUOtEMGbTI
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » wt 18 maja 2021, 21:01

Hahaha, prawie taka ;).
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » wt 18 maja 2021, 21:49

Od zawsze wiedziałem, że wędkarstwo uspokaja :)


youtu.be/i7aO7_6wMi8
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » śr 19 maja 2021, 06:44

Widocznie nie trzymał przepisowej odległości
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » śr 19 maja 2021, 07:52

Zielony pisze:Widocznie nie trzymał przepisowej odległości


Nie ma co się śmiać.
Wystarczy pojechać na jętkę nad Bystrzyce i popatrzeć na Panów łowiących na muchę ( celowo nie pisze muszkarzy co by nie obrażać normalnych)
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » śr 19 maja 2021, 08:22

Właśnie do tego piję bo trzeba być "..." żeby komuś włazić na głowę i z drugiego rzędu rzucać do zbierającej ryby. Takie zwykłe dzień dobry czy choćby dwadzieścia metrów przyzwoitego dystansu odeszło w zapomnienie.
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » śr 19 maja 2021, 10:54

Zawsze mówiłem, że nie każdy kto ma wędkę to wędkarz. Jeśli chodzi o sytuację z filmu to byłem świadkiem podobnej na Bystrzycy poniżej ZZ Spinningista vs Spławikowiec. Nasi górą :D , choć wyglądało to słabo od strony wizerunkowej. Jeśli chodzi o zachowanie innych wędkarzy to raczej unikam miejsc gdzie jest ich dużo i w ten sposób unikam również sytuacji konfliktowych, wędkowanie ma być przyjemnością (więc i towarzystwo musi być odpowiednie). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 19 maja 2021, 12:34

Skałka pisze:na Bystrzycy poniżej ZZ Spinningista vs Spławikowiec. Nasi górą :D

Nokaut czy na punkty? :D

Ja odwrotnie, zdarzyło mi się kiedyś pomagać facetowi wygramolić się na brzeg po tym jak spadł z burty. Na koniec go opierdzieliłem, że walić w palnik do pełnego znieczulenia to nich se do knajpy idzie, a nie nad rzekę, no ale co sobie się pomoczył, to jego.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 19 maja 2021, 12:47

BCH pisze:
Skałka pisze:na Bystrzycy poniżej ZZ Spinningista vs Spławikowiec. Nasi górą :D

Nokaut czy na punkty? :D

:lol: Pewnie TKO przez poddanie.
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » śr 19 maja 2021, 13:51

BCH pisze:
Skałka pisze:na Bystrzycy poniżej ZZ Spinningista vs Spławikowiec. Nasi górą :D

Nokaut czy na punkty? :D

Ja odwrotnie, zdarzyło mi się kiedyś pomagać facetowi wygramolić się na brzeg po tym jak spadł z burty. Na koniec go opierdzieliłem, że walić w palnik do pełnego znieczulenia to nich se do knajpy idzie, a nie nad rzekę, no ale co sobie się pomoczył, to jego.

Jestem fanem Twoich wpisów :D :D :D
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » śr 19 maja 2021, 15:18

Na punkty, były uderzenia ręką i niskie kopnięcia, spławikowiec pomimo znacznie większych gabarytów bronił się tylko złożonym podbierakiem i gradem wyzwisk na niewiele się to zdało przegrał wszystkie rundy ;). Panowie mieli po około 60 lat :roll:
Awatar użytkownika
Mariusz
Leszcz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 16 paź 2016, 19:06

Re: Offtop

Postautor: Mariusz » śr 19 maja 2021, 22:25

Tu jest więcej i trochę inaczej to wygląda..
https://youtu.be/GTKBLlDK5LU
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » czw 20 maja 2021, 09:05

Zielony pisze:Jestem fanem Twoich wpisów :D :D :D

Dzięki. Ja zaś jestem fanem długości oddawanych przez Ciebie rzutów wędką muchową :D.

Swoją drogą zaś, w poprzednim wieku jeszcze, kiedy to akurat bardziej interesowało mnie szarpanie strun niż zwijanie żyłki, mieliśmy z kolegami swoje fanki. Nawet jak jeszcze dobrze nie zaczęliśmy i daleko jeszcze było do jakiegokolwiek koncertowania, to takie gruppies, co się wszędzie za nami szlajały, już się znalazły.
Chyba wolałem je - były ładniejsze, młodsze, no i miały cycki :P :D.

Skałka pisze:Na punkty [...] Panowie mieli po około 60 lat :roll:

Tylko pozazdrościć jurności :).
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » czw 20 maja 2021, 19:51

W pełni rozumiem, że wolałeś te prawdziwe fanki. Sam.jako rzeźbiarz czasem czekam na zjawisko jakie kiedyś widziałem na koncercie. Otóż Ryszard Ridel tak ładnie zaśpiewał, że na koniec koncertu fanki w ekstazie zdejmowały z siebie bieliznę i ciskały nią w artystę. Teraz tak sobie myślę że nie do końca było to takie fajne A przynajmniej nie w każdym przypadku. Natomiast co do rzutów to można się tego nauczyć
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Offtop

Postautor: Bandazyk » ndz 23 maja 2021, 11:39

Panowie!
Nigdy nie widziałem na forum postów tego typu, ale proszę Pawła o nie usuwanie tego wpisu.
https://www.siepomaga.pl/zycie-mai
https://m.facebook.com/groups/233479361897309/
Dziecko znajomej w potrzebie.
Jeśli ktoś chciałby pomóc serdecznie zapraszam. Osobiście przekazałem kołowrotek na licytację. Jeśli któryś z rękodzielników z forum chciałby wesprzeć akcję jednym woblerkiem, kogutem proszę o kontakt, przyjadę odbiorę cokolwiek. Jeśli ktoś ma jakiś zalegający sprzęt i chciałby go przekazać lub wstawić osobiście na licytację na grupie FB, serdecznie zapraszam. Każda złotówka jest na miarę złota.
Pozdrawiam.
:twisted:
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » ndz 23 maja 2021, 13:49

Bandażyk, prześlij mi na priv nr telefonu to się jutro zgadamy, coś z Pawłem na licytację znajdziemy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » ndz 23 maja 2021, 14:51

Bandazyk pisze:Panowie!
Nigdy nie widziałem na forum postów tego typu, ale proszę Pawła o nie usuwanie tego wpisu.
https://www.siepomaga.pl/zycie-mai
https://m.facebook.com/groups/233479361897309/
Dziecko znajomej w potrzebie.
Jeśli ktoś chciałby pomóc serdecznie zapraszam. Osobiście przekazałem kołowrotek na licytację. Jeśli któryś z rękodzielników z forum chciałby wesprzeć akcję jednym woblerkiem, kogutem proszę o kontakt, przyjadę odbiorę cokolwiek. Jeśli ktoś ma jakiś zalegający sprzęt i chciałby go przekazać lub wstawić osobiście na licytację na grupie FB, serdecznie zapraszam. Każda złotówka jest na miarę złota.
Pozdrawiam.


Mam do przekazania nową czapkę Fishup.
Załączniki
czapka.jpg
czapka.jpg (119.42 KiB) Przejrzano 9596 razy
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Offtop

Postautor: Bandazyk » ndz 23 maja 2021, 17:49

Piękne dzięki dla Pawła. Czapeczka odebrana i już się licytuje. Jeszcze raz serdeczne dziękujemy.
:twisted:
Awatar użytkownika
Grzegorz140
Karaś srebrzysty
Posty: 96
Rejestracja: ndz 12 kwie 2020, 13:56

Re: Offtop

Postautor: Grzegorz140 » pn 24 maja 2021, 09:53

Tak mnie naszło..ale by było pięknie gdyby tak w Polsce zakazać połowu na żywca. We wszystkich wodach.albo chociaż w wodach mniejszych niż 100ha. Kiedyś obserwowałem wędkarzy zywcowych na zarośniętym zalewie zalewie w Chodlu. Teraz obserwuje to samo zjawisko na starorzeczach, na których uwielbiam spinningowac. Modelowy "żywczykarz" to prawie zawsze starszy pan, lub dwóch, z teleskopowa wędka targową walący w łeb wszystko co się uwięzi na tego przywiezionego od sąsiada karasia. Na moim ulubionym starorzeczu tacy goście przyjeżdżają, siedzą max godzinę, jeżeli nic nie złowią to jadą do domu, albo pewnie na inny zbiornik. Natomiast lokalizacja ryb w tak małych zbiornikach jest bardzo łatwa i jeżeli szczupaki są aktywne to zazwyczaj coś wytargaja. I w reklamówkę. Na tym samym zbiorniku spinningisci (widziałem w swojej karierze dwóch) mają znacząco wyższa świadomość działania wodnego ekosystemu i zdecydowanie częściej wypuszczają ryby.
Chyba są kraje które zakazują połowu na żywca? Obiło mi się kiedyś o uszy, że między innymi Niemcy.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » pn 24 maja 2021, 11:31

Grzegorz140 pisze:Tak mnie naszło..ale by było pięknie gdyby tak w Polsce zakazać połowu na żywca. We wszystkich wodach.albo chociaż w wodach mniejszych niż 100ha. Kiedyś obserwowałem wędkarzy zywcowych na zarośniętym zalewie zalewie w Chodlu. Teraz obserwuje to samo zjawisko na starorzeczach, na których uwielbiam spinningowac. Modelowy "żywczykarz" to prawie zawsze starszy pan, lub dwóch, z teleskopowa wędka targową walący w łeb wszystko co się uwięzi na tego przywiezionego od sąsiada karasia. Na moim ulubionym starorzeczu tacy goście przyjeżdżają, siedzą max godzinę, jeżeli nic nie złowią to jadą do domu, albo pewnie na inny zbiornik. Natomiast lokalizacja ryb w tak małych zbiornikach jest bardzo łatwa i jeżeli szczupaki są aktywne to zazwyczaj coś wytargaja. I w reklamówkę. Na tym samym zbiorniku spinningisci (widziałem w swojej karierze dwóch) mają znacząco wyższa świadomość działania wodnego ekosystemu i zdecydowanie częściej wypuszczają ryby.
Chyba są kraje które zakazują połowu na żywca? Obiło mi się kiedyś o uszy, że między innymi Niemcy.


ja bym dodał jeszcze, że często na trzecią wędkę sobie łapią dla zabicia czasu drobiazgi :)
Marcin
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » pn 24 maja 2021, 15:18

Kilka lat temu (nie pamiętam ile) był zakaz połowu na żywca.
Zakaz był chyba ogólnopolski, wynikający z ustawy (nie pamiętam).
Został zniesiony. I bardzo dobrze.

Jestem przekonany, że tym, o których piszesz, żadne zakazy nie będą przeszkadzać.

A gdyby tak zakazać sprzedaży alkoholu, bo wywołuje u niektórych obywateli agresję? A gdyby tak zakazać sprzedaży noży kuchennych, bo czasami ktoś kogoś dziabnie? A gdyby tak zakazać sprzedaży kijów bejsbolowych? itd. takich pomysłów mogę podać pierdyliard i każdy uzasadnić działaniami jakiegoś głąba.

Wolska zakazami stoi.
Awatar użytkownika
Grzegorz140
Karaś srebrzysty
Posty: 96
Rejestracja: ndz 12 kwie 2020, 13:56

Re: Offtop

Postautor: Grzegorz140 » pn 24 maja 2021, 17:45

Nie zgodzę się, bo przytoczone przez Ciebie argumenty są nieco abstrakcyjne przy skali problemu. Jak nie kupisz noża, to będziesz chleb kroił widelcem, natomiast jak nie możesz łowić na żywca to bierzesz spinning i jest okej.
Idąc tym tokiem myślenia powinno się też pozwolić na odłowy sieciami i prądem?
Wędkarstwo w Polsce powinno ewoluować w kierunku sportowym, a wędkarstwo zywcowe w formie jakiej jestem świadkiem nie ma zbyt wiele wspólnego ze sportem i jest dla rybostanu wyniszczające. Metoda żywcowa jest w Polsce stosowana głównie do pozyskiwania mięsa.
A dziadeczek jak dostanie raz czy drugi mandat to pewnie zacznie zwracać uwagę na obowiązujące zakazy.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » pn 24 maja 2021, 18:18

Grzegorz140 pisze:[...] jak nie możesz [...] powinno się [...] powinno ewoluować [...] obowiązujące zakazy.

Jakąś okupację teraz mamy? Stan wojenny? Nowy wspaniały świat?

gelo97 pisze:Mi sie wydaje że zakazami nic nie zmienimy. A wiesz Dlaczego ? Bo nikt nie będzie tego kontrolował.

Dokładnie tak. Narąbać zakazów, nakazów, przyjazdów i rozkazów na wszelki wypadek i pozostawić to samopas. Potem na pokaz od czasu do czasu ukarać kilka przypadkowych osób, powołując się na totalny bulszit. Oto kwintesencja wolskości. Bareja boki zbija o ściany trumny.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości

Sklep wędkarski Lublin