Offtop

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2084
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 08 gru 2021, 17:58

majula7 pisze:Niech związek poda składki i regulamin na 2022 plus inne opłaty.

A czy to ma jakieś szczególne znaczenie ;), przecież i tak każdy zapłaci. Górskie pewnie ze 320 i kto chce łowić na tym co mamy do dyspozycji to zabuli i tyle. 27 złotych miesięcznie za dostępność do wszystkich zasobów bez stresu to nie jest jakaś wygórowana kwota, to 3 przyzwoite gumy które czasami rwie się przez pół dnia łowienia, lub ewentualnie jeden woblerek. To grosze w porównaniu z tym ile trzeba wydać na hobby już po dokonaniu opłaty.
A często raban o to robią ludzie którzy zastanawiają się czy w tym roku to kupić sobie ponton z silnikiem za 20 kafli czy echo za 10.
Aldek
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » śr 08 gru 2021, 18:33

A dla mnie czy będę spinningował za szczupakiem i okoniem, czy za bassem i tarponem to obojętne - każdy ogon mnie ucieszy, aby było ich po prostu więcej ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2084
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 08 gru 2021, 19:33

siwy pisze:każdy ogon mnie ucieszy, aby było ich po prostu więcej ;-)

I o to w sumie chodzi, można jeszcze nieskromnie zamiast tego napisać "aby brały tylko mnie" to też jest rozwiązanie ;) choć inni Koledzy pewnie by go nie poparli, ja napewno nie, no chyba że sam bym to napisał ;) Wspomniana przezemnie kwota jest naprawdę śmieszna jeśli dostajemy w zamian taki wachlarz wodnych możliwości. Inna sprawa jak ktoś z tego chce, może lub umie korzystać ;)
Aldek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » śr 08 gru 2021, 20:30

Mnie to bardziej interesuje regulamin bo coś mi się o uszy rzuciło że na jeziorze spinningowym chcą dopuścić żywca, co skończy się zapewne zmarnowaniem kupy lat pracy koła. Pretekst sum, którego tam w życiu nie widziałem.
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Offtop

Postautor: szymon71 » czw 09 gru 2021, 01:57

Na takim naszym ZZ naprawdę przydałaby się ukleja. Myślę, że dałaby radę przeżyć skoro jest na takim Miejskim, jeziorze płytkim i z nie najlepszą przejrzystością wody. Można by nawet zorganizować 2-3 razy w sezonie zawody uklejowe na jeziorach lub rzekach gdzie występuje. Pojechać z dwoma paletopojemnikami i przewieźć to na bagno. Tylko jak tego dokonać w literze prawa skoro nie można przemieszczać ryb że zbiornika A do zbiornika B. A jak pisze Siwy chyba nie ma takowych w sprzedaży do zarybień. Bynajmniej ja nie słyszałem. Bo budowę rybostanu w bagnie należałoby zacząć od pokarmu dla przyszłych drapieżników. Tylko jak to zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł.
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Offtop

Postautor: Tomala » czw 09 gru 2021, 03:41

majula7 pisze:Mnie to bardziej interesuje regulamin bo coś mi się o uszy rzuciło że na jeziorze spinningowym chcą dopuścić żywca, co skończy się zapewne zmarnowaniem kupy lat pracy koła. Pretekst sum, którego tam w życiu nie widziałem.

Skoro jest tam nadmiar suma :D i jest on problemem, to może warto pomyśleć o dopuszczenia metody żywcowej celującej głównie w suma? tj. łowienie na żywca tylko od zmierzchu do świtu, żywiec minimum np. 25 cm, zakaz wypuszczania po złowieniu, konkurs? itp. Wydaje mi się, że to może dać szansę szczupakom. Ale co nam z nakazów i zakazów, skoro zaraz po zejściu lodu łowienie na żywca jest na porządku dziennym, a kontroli ze strony włodarzy jak nie było tak nie będzie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » czw 09 gru 2021, 06:15

Jeżeli panowie mówicie o Zagłęboczu, to jakiś czas temu była przeprowadzona próba odłowu suma poprzez połów kuszą. Nurek szukał sumów, szukał, aż nie znalazł żadnego.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2084
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » czw 09 gru 2021, 07:43

majula7 pisze:Mnie to bardziej interesuje regulamin bo coś mi się o uszy rzuciło że na jeziorze spinningowym chcą dopuścić żywca, co skończy się zapewne zmarnowaniem kupy lat pracy koła. Pretekst sum, którego tam w życiu nie widziałem.

A mnie z kolei to już w głowie sezon pstrągowy, daleki od sumów, szczupaków itd. Na to przyjdzie czas wiosną ;). Chociaż wędki cały czas wożę w samochodzie, nie wiem po co :)
Aldek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » czw 09 gru 2021, 14:05

Ooo z tą kuszą to nie wiedziałem, sam tam ze trzy razy próbowałem suma chycic ale nic z tego. Była wątroba, filety krew i nic. Pojawiał się węgorz, ale chyba padł na nicienie bo ostatni jaki był widziany to pływał jak wąż po jeziorze i został zabrany przez brata, który dokonał profesjonalnych badań na AR obecnie UP.
Ale legendy o sumach co zżerają szczupaki dalej opowiadają w najstarszej knajpie nad jeziorem.
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Offtop

Postautor: blackduck » czw 09 gru 2021, 17:54

https://www.youtube.com/watch?v=ItFro-FYLOw

Jak myślicie, ile lat w więźniu/ile mandatu za kłusownictwo za takie łowienie u nas by było? :P
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » czw 09 gru 2021, 18:10

blackduck pisze:https://www.youtube.com/watch?v=ItFro-FYLOw

Jak myślicie, ile lat w więźniu/ile mandatu za kłusownictwo za takie łowienie u nas by było? :P


Ile lat w więzieniu? Podejrzewam, że zero, ale niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w karach za łamanie prawa
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Offtop

Postautor: blackduck » czw 09 gru 2021, 20:01

Przemek_M pisze:
blackduck pisze:https://www.youtube.com/watch?v=ItFro-FYLOw

Jak myślicie, ile lat w więźniu/ile mandatu za kłusownictwo za takie łowienie u nas by było? :P


Ile lat w więzieniu? Podejrzewam, że zero, ale niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w karach za łamanie prawa


Troche śmieszkiem rzuciłem z "więźniem", chodziło mi o jakby dobitne ujęcie naszych przepisów vs. cywilizowane kraje gdzie w rzekach są ryby.
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » czw 09 gru 2021, 20:05

Myślę, że zero. Zgodnie z tym, co masz napisane w naszym zezwoleniu, to ten facet łowi metodą gruntową na jedną wędkę :D.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 10 gru 2021, 01:37

Paweł pisze:Jeżeli panowie mówicie o Zagłęboczu, to jakiś czas temu była przeprowadzona próba odłowu suma poprzez połów kuszą. Nurek szukał sumów, szukał, aż nie znalazł żadnego.

No i właśnie mnie tknęło, jaką kuszą.........aż tak to nie czytam tych regulaminów. W dwóch jeziorach nurkowałem, w Zagleboczu robię to dość regularnie. Nie powiem, ale oglądałem kusze na all......, się nie zdecydowałem.
Jakie znowu odłowy kuszą? Kiedyś już tam narobiłem rabanu jak sobie związek sieci postawił, (wtajemniczoni wiedzą o co chodzi). No nic po wielu latach obojetnosci pojawię się w Teście. Sami mnie od lat namawiają.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » pt 10 gru 2021, 18:13

Ogólnie połów kuszą jest u nas zabroniony, ale na potrzeby wykonania odłowu selekcyjnego została wydana zgoda na tą konkretną akcję.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 10 gru 2021, 18:25

A jak to się załatwia, sieci itd. Dziwna sprawa, to ja też mogę wystąpić do pzw o pozwolenie?
Zaraz, zaraz związek to My i chyba wszyscy na równych prawach, a może się mylę. Pływam sobie czy to masce do snuk.....regligu czy jakoś tak lub głębiej i też mogę mieć pozwolenie na ,,odstrzał sanitarny".
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » pt 10 gru 2021, 20:07

majula7 pisze:A jak to się załatwia, sieci itd. Dziwna sprawa, to ja też mogę wystąpić do pzw o pozwolenie?
Zaraz, zaraz związek to My i chyba wszyscy na równych prawach, a może się mylę. Pływam sobie czy to masce do snuk.....regligu czy jakoś tak lub głębiej i też mogę mieć pozwolenie na ,,odstrzał sanitarny".


Oczywiście, że PZW to wszyscy wędkarze, jednak trudno aby 22 000 osób każdy na swoją melodię kierował związkiem. Każdy wędkarz ma możliwość wystartować w wyborach na delegata, lub oddać głos na takiego, który reprezentuje Twoje interesy i w dalszej części po wybraniu przez innych delegatów kierować związkiem. Jeżeli chcesz cokolwiek załatwić musisz skierować wniosek, najlepiej przez koło do którego należysz do tematycznej komisji, która podejmuje decyzję.
Awatar użytkownika
blackduck
Szczupak
Posty: 284
Rejestracja: wt 25 kwie 2017, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Offtop

Postautor: blackduck » pt 10 gru 2021, 20:13

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 10 gru 2021, 20:33

Paweł. Nic do Ciebie. Chodzi mi info, nigdy nikt nie informował o odnawianiu o polowaniu itd. A sam bym chętnie pomógł a ja tam suma nie widziałem od 30 lat. Jako nastolatek widziałem był sum i węgorze i gość wybierał.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » pt 10 gru 2021, 21:28

Z tymi sumami u nas to już tak jest. Dużo osób sobie wyobraża, że nie wiadomo jakie jego ilości są w wodzie, a rzeczywistość może być zgoła odmienna. I tak od kilku lat, od słowa do słowa jest powtarzane, że suma jest za dużo wszędzie i jest traktowany jako szkodnik, mimo iż jest to rodzimy szczytowy drapieżnik, który również ma swoje zadanie w ekosystemie. Plotka powtarzana 1000 razy staje się prawdą...Szał z sumem rozwinął się do takiego stopnia, że znani ludzie w środowisku zachęcają innych wędkarzy do zabijania tego gatunku nie bacząc na limit, okres i wymiar ochronny.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » sob 11 gru 2021, 10:54

Dziś na targu w lsw sum i szczupak po 4 dychy za kilogram żywca. Sandacza nie mieli więc dzis lub jutro do Lubiszowa będzie wycieczka.
Dwie rybki w cenie rocznego pozwolenia pzw to powinno uzmysłowić ludziom jakie są koszty wychodowania u nas dorastania drapieżnika.
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 83
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Offtop

Postautor: Hubert » ndz 12 gru 2021, 18:25

Trzymajcie się mocno i zarezerwujcie najlepsze miejsca, bo 30 stycznia 2022 roku będziemy łowić i licytować na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy ! #30FinałWOŚP

Nastąpiła kumulacja fantów, bo jak pamiętacie, 29 Finał WOŚP nie wypalił ze względu na obostrzenia.

Co by się nie działo, połączone finały odpalamy w ostatnią niedzielę stycznia 2022 !!

Zaczynamy łowieniem o godzinie 7.30 i kończymy, kiedy to ostatni przedmiot zostanie zlicytowany !

Szczegóły : https://www.facebook.com/events/1306124313166847/?ref=newsfeed

Obrazek
Awatar użytkownika
marsel1987
Okoń
Posty: 155
Rejestracja: ndz 19 maja 2019, 21:17

Re: Offtop

Postautor: marsel1987 » wt 14 gru 2021, 19:48

Gdzie zamówię w okolicy świeżego sandacza na wigilię? A jeśli nie to gdzie jakieś smaczne ryby prosto z wody kupię? Bo karp nie oszukujmy się, żaden to frykas.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1527
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » wt 14 gru 2021, 21:59

Są w makro selgrosie I Lubiszowie.
I na łowisku w Markuszowie ale z tamtąd przyjedzie wąsacz.
Ale ceny rybek zajebiste. Sandacz że 2kg prawie 100 sumek to samo.
A jeszcze mini sandaczyki trafiają się w stonce, tylko kraj pochodzenia Kazachtan czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 701
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Offtop

Postautor: darek » śr 15 gru 2021, 04:07

Podobno w Samoklęskach też sprzedają,nie byłem,ale kolega tam kupuje.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: te0 i 51 gości

Sklep wędkarski Lublin