Offtop

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » pt 21 sty 2022, 18:26

Moim zdaniem jeżeli wędkarstwo zostanie scentralizowane i scalone, to choć może niektórym trudno to sobie wyobrazić, ale jego jakość pozostawi sporo do życzenia w stosunku do tego jakim jest obecnie. PZW mimo wielu swoich wad ma jedną zasadniczą zaletę, a mianowicie opiera się na setkach, lub nawet tysiącach swoich jednostek terenowych (mam tu na myśli koła), których członkowie pracują społecznie na rzecz wędkarstwa, tworząc tym samym swoistą społeczność, która sama się nakręca do działań czy to związanych z organizacją zawodów, czy tworzenia tarlisk, czy pracy na rzecz ochrony wód, sprzątania łowisk itd, itd.. Patrząc globalnie na ten temat, jest to ogrom pracy wykonany ZA DARMO! Mam pewne wątpliwości czy państwowa instytucja Wody Polskie będzie potrafiła skupić tego typu społeczności i podejrzewam, że za każdy minimalny gest związany z poprawą jakości wód będzie musiała po prostu za to komuś zapłacić. Jeżeli komuś się wydaje, że za 250 zł w skali całego kraju działając w pełni formalnie i zgodnie obowiązującymi stawkami za wykonaną pracę ogarnie szczegółowo każdą wodę, to obawiam się, że może się lekko rozczarować. Pewnych rzeczy nie da się oszukać, jeżeli ktoś w to wierzy, niech sobie porówna stawki na małych stawach potocznie nazywanych komercjami, ile kosztuje dniówka i ile musi jeszcze za rybę zapłacić. Tam ma prawo być ryba, ale ma to swoją cenę.

Ciekaw jestem także jak zostanie rozwiązany temat regulaminu, czy warunków zezwolenia. Jeżeli regulamin będzie się opierał tylko na obecnej ustawie i rozporządzeniach, w których nie ma chociażby limitów ilościowych zabieranych ryb (poza węgorzem), to choćby obiecywali zarybienia za 50 milionów, ryby szybko znikną. No, ale nie ma co z góry zakładać czarnego scenariusza. To są moje takie wstępne przemyślenia. Miejmy nadzieję, że nie będzie tak źle.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 21 sty 2022, 18:49

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pt 21 sty 2022, 19:17


Z jeb... nia kogokolwiek i gdziekolwiek jeszcze na tym świecie nic dobrego i normalnego się nie urodziło.
To raczej nie jest forum polityczne i może lepiej niech tak pozostanie.
Ostatnio zmieniony pt 21 sty 2022, 20:51 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 327
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Offtop

Postautor: Skałka » pt 21 sty 2022, 19:25

Jeśli ktoś uważa, że za 250zł rocznie podniesie jakość naszych łowisk to tego no ......nie wiem co napisać więc napiszę prosto będzie gorzej niż źle.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Offtop

Postautor: Krzysiek » pt 21 sty 2022, 19:34

Jestem w szoku.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » pt 21 sty 2022, 19:48

Przepraszam kolegów za poglądy, chyba był to ostatni mój dzień na forum. Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pt 21 sty 2022, 20:35

majula7 pisze:Przepraszam kolegów za poglądy, chyba był to ostatni mój dzień na forum. Dziękuję i pozdrawiam.

Za poglądy nie ma co przepraszać bo każdy ma prawo do tego aby mieć jakie mu odpowiadają. To wolny kraj, a mi chodzi tylko o wzajemny szacunek.
Ostatnio zmieniony pt 21 sty 2022, 21:04 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » pt 21 sty 2022, 20:36

majula7 pisze:Dawać Panie i Panowie co z tego będzie.

Będzie kupa.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » pt 21 sty 2022, 20:37

Majula. Spokojnie. Każdy ma prawo mieć własne poglądy i przekonania. Nie rezygnuj z forum proszę.

Co do konferencji to mam jak najgorsze przeczucia. Po pierwsze należy sięgnąć wstecz na to co się wydarzyło. Otóż za poprzedniego prezesa(który zresztą pokazał się w materiale i na konferencji)PZW zrezygnowało z współpracy z ministerstwem sportu. Zamieniliśmy się w stowarzyszenie. Co za tym idzie różne stowarzyszenia mogą teraz ubiegać się o wody. Całością zarządzają Wody Polskie a obecnie stały się sędzią we własnej sprawie. Zapewne będą nam odbierać wody z byle powodu lub poprzez podnoszenie opłat za korzystanie z wód...Składka 250zł za łowienie w całym kraju jest żywym dowodem na bylejakość planowanej gospodarki. Tak troszkę jakbyśmy wrócili do czasów peerelu. Najgorsze jest to, że nie mamy już mocnego partnera w postaci ministerstwa sportu a jako zwykłe stowarzyszenie nie mamy zbytniej mocy sprawczej. Krążące od jakiegoś czasu plotki stały się faktem i mówiąc zupełnie serio przyszłość wędkarstwa widzę w bardzo czarnych barwach. W jednym materiale na you tube prezentującym konferencję i komentarze po, były prezes powiedział "Nic nie zostanie po staremu". Materiał został błyskawicznie usunięty z you tube https://www.youtube.com/watch?v=l109eCES6C4 . Brakuje mi puenty a już na pewno takiej pozytywnej. Trudno też dokładnie przewidzieć scenariusz ale myślę, że dobrze to nie będzie.
https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/239 ... -rybackiej
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Offtop

Postautor: misiek1975 » pt 21 sty 2022, 23:49

Zielony pisze:Majula. Spokojnie. Każdy ma prawo mieć własne poglądy i przekonania. Nie rezygnuj z forum proszę.

Co do konferencji to mam jak najgorsze przeczucia. Po pierwsze należy sięgnąć wstecz na to co się wydarzyło. Otóż za poprzedniego prezesa(który zresztą pokazał się w materiale i na konferencji)PZW zrezygnowało z współpracy z ministerstwem sportu. Zamieniliśmy się w stowarzyszenie. Co za tym idzie różne stowarzyszenia mogą teraz ubiegać się o wody. Całością zarządzają Wody Polskie a obecnie stały się sędzią we własnej sprawie. Zapewne będą nam odbierać wody z byle powodu lub poprzez podnoszenie opłat za korzystanie z wód...Składka 250zł za łowienie w całym kraju jest żywym dowodem na bylejakość planowanej gospodarki. Tak troszkę jakbyśmy wrócili do czasów peerelu. Najgorsze jest to, że nie mamy już mocnego partnera w postaci ministerstwa sportu a jako zwykłe stowarzyszenie nie mamy zbytniej mocy sprawczej. Krążące od jakiegoś czasu plotki stały się faktem i mówiąc zupełnie serio przyszłość wędkarstwa widzę w bardzo czarnych barwach. W jednym materiale na you tube prezentującym konferencję i komentarze po, były prezes powiedział "Nic nie zostanie po staremu". Materiał został błyskawicznie usunięty z you tube https://www.youtube.com/watch?v=l109eCES6C4 . Brakuje mi puenty a już na pewno takiej pozytywnej. Trudno też dokładnie przewidzieć scenariusz ale myślę, że dobrze to nie będzie.
https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/239 ... -rybackiej

Ten prezes Wód Polskich na tych zdjęciach jakiś dziwny. W swojej postawie to do czapli podobny (stoi na jednej nodze), a cała ta akcja pachnie wierszem Krasickiego "Czapla, ryby i rak" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Offtop

Postautor: Kadi » sob 22 sty 2022, 08:26

Ja jestem ciekaw tego wszystkiego :D Nie demonizujmy, może zrobią to lepiej. Mniej okręgów to przekłada się na (tak mi się wydaje) mniejszą ilość zatrudnionych ludzi w zarządach co przełoży się na oszczędności, może w końcu zrobią możliwość opłaty przez internet co też pozwoli oszczędzić. Bądź co bądź ,nasze państwo mocno naciska na cyfryzację i pomimo potknięć nawet sprawnie to działa. Miejmy nadzieję, że zrobią to z głową. Pewnie będą próbowali wydrzeć jakieś dotacje z Unii, jeżeli wcześniej nas z niej nie wyprowadzą. Jednak nie wyobrażam sobie jak będą wyglądały zarybienia. Teraz są skromne. A co mówić jak będzie za to odpowiedzialna jedna jednostka na cały kraj, będą musieli to jakoś podzielić, bo nie ogarnął. Co z kołami wędkarskimi, zawodami? Zawsze było jakieś wsparcie ze strony PZW, skończy się?
Drugą opcją jest, że wyłożą na to wszystko lachę i mimo ewentualnych protestów potraktują nas jako mniejszość, a kasę będą doić po swojemu...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » sob 22 sty 2022, 09:09

Ja też mam złe przeczucia delikatnie rzecz ujmując. Trochę żyje w tym kraju i zazwyczaj ingerencja jakiegokolwiek rządu w "dość prywatne struktury" kończyła się źle. Dla mnie to skok na kasę i tyle. Są świadomi, że ich struktura długo nie będzie istnieć w obecnej formie, że mogą wszystko, więc kombinują jak najwięcej się nachapać zanim zostaną zmuszeni do odejścia/zmian tak jak złe jednostki z szeregów PZW działające tylko dla siebie, a nie dla wszystkich wędkarzy...w tym czasie jedni będą się cieszyć, że bez dodatkowych opłat wyjmą sporo ryb ze zbiorników typu Nielisz czy innych fajnych wód, zaś po krótkim czasie okaże się, że nie kormorany są głównym problemem na naszych wodach :-(
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1438
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » sob 22 sty 2022, 09:09

Patrząc na wszystko co się dzieje to w to że będzie lepiej ciężko uwierzyć. Moim zdaniem również uważam że administracja pochłania kolosalny % ze składek a operaty i tak nie są wyrabiane. Większość wędkarzy jest niezadowolona więc zmiany trzeba robić. Może być i tak że później wszyscy będą płakać i wspominać jak to było dobrze w 2021 roku :)
Mogliby zacząć od tego żeby zminimalizować okręgi do ilości województw i zobaczyć co to da.
Marcin
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 83
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Offtop

Postautor: Hubert » ndz 23 sty 2022, 21:28

Pomimo wielu obowiązków ciągle kręcimy nasze wydarzenie #WedkarzeDlaWOSP2022 - a to już ostatnia prosta :!:

W niedzielę 30 stycznia spotykamy się najpierw o 07.30 na odprawie dla zawodników, a następnie o 13.30 na gorącej kiełbasce z ogniska, bigosie i innych rozgrzewających posiłkach, a przede wszystkim na licytacji ;-) :-)

Wszystkie informacje publikujemy tutaj : :arrow: https://fb.me/e/2aNEWq4W4 natomiast poniżej kilka ostatnich postów ;-)

Do zobaczenia :!:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 83
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Offtop

Postautor: Hubert » pn 31 sty 2022, 19:30

Dzięki wszystkim którzy byli i zostawili KAWAŁ SERDUCHA :) :) :idea: :idea:

Podziękowania również składam na ręce Roberta ''Bar pod pstrągiem'' , który uratował nasze, suche głowy ;)

Krótka relacja filmowa :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=FFg0GUGkLog

SIEMA :!: :!:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » pn 31 sty 2022, 19:46

A ja gratuluję udanej imprezki, oraz wielkich chęci i zaangażowania , a widzę, że i kawał grosza natłukliście z tych fantów. Chylę czoła.
Aldek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » śr 02 lut 2022, 09:47

Ruszyły opłaty składek przez internet. Myślę, że wielu "młodych" wędkarzy oczekiwało takiego systemu. Ja zaryzykowałem i w tym roku zakupiłem elektroniczne zezwolenie i nie żałuję :-) Link do poradnika - https://www.pzw.org.pl/lublin/cms/29153 ... __poradnik
Załączniki
banner_forum.jpg
banner_forum.jpg (92.93 KiB) Przejrzano 411 razy
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » śr 02 lut 2022, 10:00

Czas najwyższy, jeszcze tylko rejestr i już będzie git. Mi się marzy jeszcze coś więcej. Łapie ryby podchodzi strażnik podaje imię i nazwisko on sobie sprawdza w systemie i tyle.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1438
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » śr 02 lut 2022, 15:40

majula7 pisze:Czas najwyższy, jeszcze tylko rejestr i już będzie git. Mi się marzy jeszcze coś więcej. Łapie ryby podchodzi strażnik podaje imię i nazwisko on sobie sprawdza w systemie i tyle.

To by było super
Marcin
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 753
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Offtop

Postautor: Przemek_M » śr 02 lut 2022, 16:25

majula7 pisze:Czas najwyższy, jeszcze tylko rejestr i już będzie git. Mi się marzy jeszcze coś więcej. Łapie ryby podchodzi strażnik podaje imię i nazwisko on sobie sprawdza w systemie i tyle.

Moze za parę lat. Nie za szybko, żeby nie było szoku :D
P.s. Polska dobrze radzi sobie z cyfryzacja. Mamy e-recepty, a tego jeszcze nie ma nasz zachodni sąsiad :o
Generalnie jestem za takimi udogodnieniami.
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 02 lut 2022, 16:43

Łojtam ;) najlepiej by było sms-em ;)
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 02 lut 2022, 16:50

A potem skan siatkówki i czip pod skórą. Ja, mimo świadomości całej rzeki udogodnień, jednak nie mam pewności, czy to dobry kierunek.

A poza tym to przecież w przyszłym roku dwie i pół stówy dla premiera i można łowić wszędzie :D.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Offtop

Postautor: majula7 » śr 02 lut 2022, 18:13

BCH pisze:A potem skan siatkówki i czip pod skórą. Ja, mimo świadomości całej rzeki udogodnień, jednak nie mam pewności, czy to dobry kierunek.

A poza tym to przecież w przyszłym roku dwie i pół stówy dla premiera i można łowić wszędzie :D.

Wszędzie znaczy się nigdzie. Dopóki trwa dzierżawa wód przez pzw to zostaje po staremu. Zresztą ja osobiści wolę pzw bo to przynajmniej twór który znamy. Wody polskie najpierw niech zrobią np. Zz później jakieś swoje łowisko lub dwa za te 250 PLN a dopiero na końcu rewolucję.
A fo tego czasu wcześniej czy później WP i tak czeka RIP.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » czw 03 lut 2022, 08:10

Wody Polskie obecnie mają dwadzieścia obwodów rybackich i pobiera za to 250 zł rocznie. Ceny mają w zasadzie uwolnione bo przecież nikt na te ceny nie ma wpływu. Jeżeli będą odbierać obwody i np. podwoją ich ilość to też opłata ulegnie podwojeniu 500zł. Strach pomyśleć co będzie jeżeli przejmą tych obwodow jeszcze więcej. Trzeba być trochę naiwnym żeby łyknąć bajeczkę z konferencji WP. A żeby to dobrze zrozumieć to PZW gospodaruje (z różnym skutkiem)na ponad dwu tysiącach obwodów. To ja wolę ceny PZW na które wędkarze mają jakiś wpływ.
Co do opłat drogą internetową to jestem jak większość za. To duże ułatwienie i takie działanie z duchem czasu. Minusem jednak jest to, że wędkarz jeszcze bardziej traci kontakt z kołem, które organizuje różne działania jak: sprzątanie, zarybianie, zawody...a staje się klientem nabywającym bilet jak na autobus. Z drugiej strony przy wprowadzeniu opłat drogą internetową powinniśmy zadbać o rozwój stron internetowych poszczególnych kół tak żeby wędkarze chociaż w minimalny sposób zaangażowali się w organizowanie swoich własnych łowisk.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1438
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Offtop

Postautor: zpryciarz » czw 03 lut 2022, 08:53

Dla mnie jeśli będzie i 500 zł opłaty a polepsza się warunki wędkowania i będzie więcej zarybień to jestem w stanie zaakceptować. Znając życie to pewnie będzie 500 i mniej zarybień . Jeśli pójdzie w tą stronę to albo pozostanie komercja albo wędkowanie na dziko z liczeniem się dostania mandatu. Przy obecnych stawkach i ilości kontroli na trudno dostępnych odcinkach Wisły to mogloby się opłacac. Albo zrobić zrzutkę i wydzierżawic jakiś zbiornik w kilkadziesiąt osób :)
Marcin

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin