Offtop

Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » ndz 17 gru 2023, 22:01

misiek1975 pisze:
CDC pisze:
BCH pisze:Czy płacenie po dwóch latach dokładnie za to samo o połowę więcej to dużo/mało, uczciwie/bandycko, to już każdy sam sobie odpowie, przecież - słusznie - to nie obowiązek.

No właśnie tak naprawdę nie wiemy czy za to samo. Ja np. widzę ogromną różnicę w częstotliwości kontroli. Podejżewam, że ma to odzwierciedlenie w ilości zdybanych kłusoli, czy tak jest nie wiem bo nie chce mi się aż tak pyrać za statystykami. Wystarczy mi to co widzę, na ZZ pierwszą w życiu kontrolę miałem w tym roku.
W tym roku w porównaniu do poprzedniego nie widać aby ktoś próbował sprawdzać gdzie jest "szklany sufit".

Chyba tylko w kontrolach jest poprawa (chociaż ja miałem tyle samo w tym i zeszłym, czyli 1 na ok. 100 wędkowań), bo w rybostanie chyba nie bardzo

Ja w tym roku miałem 2x na nizinnych i 2x na górskich a jeżdżę praktycznie tylko w weekendy.
W porównaniu do całej mojej "kariery wędkarskiej" to wzrost chyba o 398% ;)
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » ndz 17 gru 2023, 22:09

A czy sprawdzał ktoś ile wzrosły koszty dzierżaw naszych wód albo o ile wzrosły ceny narybku przez ostatnie dwa lata?
Hodowla narybku na naszych ośrodkach też kosztuje i remont jednego ze stawów...Ja przykładowo chciałbym żeby nasi strażnicy zarabiali więcej niż najniższą krajową...Żeby było jasne to i ja nie jestem za podwyżkami ale trzeba wiedzieć, że tanio to nie znaczy dobrze. Nasza składka wzrosła o to co ustaliła Warszawa czyli ze 150 zł na 170 zł. Ta na zagospodarowanie i ochronę wód zaledwie o 10 zł. Zatem o zatrudnieniu kolejnych strażników to można tymczasem zapomnieć jak i o podwyżce dla tych obecnie zatrudnionych. Być może trzeba wprowadzić jakieś zmiany i pewnie takie są możliwe a jeżeli ktoś potrafi to zrealizować to proponuję wystartować w następnych wyborach i dać przykład. Sam nie pracuję w komisji finansowej bo też nie jestem w tej dziedzinie specjalistą ale byłem na jednym zebraniu gdzie po dokładnym podliczeniu kosztów ustaliliśmy nie podwyższanie składki. Te 10 zł to poniżej inflacji i to znacznie.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » ndz 17 gru 2023, 22:20

Zielony pisze:Ja przykładowo chciałbym żeby nasi strażnicy zarabiali więcej niż najniższą krajową....... Zatem o zatrudnieniu kolejnych strażników to można tymczasem zapomnieć jak i o podwyżce dla tych obecnie zatrudnionych....

Ja też chciałbym i nawet z chęcią bym dorzucił ze 2 dyszki do opłaty rocznej. Czy nie można tego załatwić jakoś okręgowo a nie odgórnie? Wiem, że byłby od razu raban i rzeźnia, że to niesprawiedliwie, że są liczniejsze i bogatsze okręgi, itp., itd. Ale to chyba lepsze niż nic. Poza tym wiadomo by było (chyba ;)) że płacimy, oczywiście dobrowolnie, na ludzi którzy pilnują nam rybek jak my sobie smacznie śpimy śniąc o naszych "królach wód".
Na młodzież się płaci to chyba i na strażników można tak samo, aby transparentnie i naprawdę na nich, a nie na jakieś księgowe przesuwy między kontami.
Ostatnio zmieniony ndz 17 gru 2023, 22:33 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » ndz 17 gru 2023, 22:23

Piotrek żebyśmy się dobrze zrozumieli
Okręg nie posiada swojej kasy tylko gospodaruje tym co dostanie w zarządzanie od swoich członków czyli nas wędkarzy
I jego psim obowiązkiem jest/powinno być rozliczenie się z wydatkowania tej kasy
Być może w tym roku też należałoby wprowadzić podwyżki większe niż te 20 zł
Nie wiem tego gdyż Okręg nie raczył podzielić się informacją jak i na co tej kasy starczyło a na co nie
Choćby w tak prostu sposób jak coroczne publikowanie wpływów i wydatków na koniec roku

A co do zatrudniania i płacenia strażnikom to chyba większość logicznie myślących ma zdanie podobne do Twojego
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » ndz 17 gru 2023, 22:34

Jajakub pisze:Piotrek żebyśmy się dobrze zrozumieli
Okręg nie posiada swojej kasy tylko gospodaruje tym co dostanie w zarządzanie od swoich członków czyli nas wędkarzy
I jego psim obowiązkiem jest/powinno być rozliczenie się z wydatkowania tej kasy
Być może w tym roku też należałoby wprowadzić podwyżki większe niż te 20 zł
Nie wiem tego gdyż Okręg nie raczył podzielić się informacją jak i na co tej kasy starczyło a na co nie
Choćby w tak prostu sposób jak coroczne publikowanie wpływów i wydatków na koniec roku

A co do zatrudniania i płacenia strażnikom to chyba większość logicznie myślących ma zdanie podobne do Twojego


Miałem w ręku to rozliczenie wydatków. W tym roku w związku z inwestycjami na hodowli (zakup ciągnika i remont jednego stawu) jesteśmy na minimalnym minusie. Właściwie to nie wiem czemu takie zestawienie nie jest publikowane bo też niema tam niczego tajemniczego. Bodaj w styczniu jest zebranie z prezesami kół i tam zazwyczaj jest szeroka informacja na ten temat i zdaję się, że też to rozliczenie wysyłane do kół.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » ndz 17 gru 2023, 22:42

No widzisz
Wszystko byłoby dużo prostsze gdyby na stronie okręgu było publikowane takie zestawienie
Oczywiście bez szczegółów ale pdst pozycje jak zarybianie, ochrona, inwestycje w infrastrukturę ośrodków hodowlanych itp
Tylko się tak czasem zastanawiam czy nikt tego nie robi żeby za dużo pytań nie było
Bo jak się nic nie wie to i pytać nie ma o co
Ale może jestem po prostu zbyt podejżliwy....
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Offtop

Postautor: misiek1975 » pn 18 gru 2023, 07:23

Jajakub pisze:No widzisz
Wszystko byłoby dużo prostsze gdyby na stronie okręgu było publikowane takie zestawienie
Oczywiście bez szczegółów ale pdst pozycje jak zarybianie, ochrona, inwestycje w infrastrukturę ośrodków hodowlanych itp
Tylko się tak czasem zastanawiam czy nikt tego nie robi żeby za dużo pytań nie było
Bo jak się nic nie wie to i pytać nie ma o co
Ale może jestem po prostu zbyt podejżliwy....

Nie nie jesteś, dokładnie tak powinno być i wtedy nie byłoby tych wszystkich dywagacji
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » wt 19 gru 2023, 18:22

Czy ktoś wie od kiedy będzie można w Rybce (lub gdzieś indziej) wykupić zezwolenie na przyszły rok? (koło Fart)...bo ja mam tak, że zazwyczaj kończę sezon spinningowy 31go grudnia, a 1go stycznia już zaczynam nowy :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » wt 19 gru 2023, 19:43

Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » wt 19 gru 2023, 19:55

Dobrze żeby każdy wykupujący zezwolenie uważnie je przeczytał
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 19 gru 2023, 20:47

Szczupakowo i sandaczowo fajniej to wygląda niż rok temu ;) Co najmniej dwa roczniki na tarle na plusie :P
Lipieniowo i pstrągowo też jak dla mnie bardzo ok, szczególnie dobry pomysł (można się domyślać czyj ;)) z tym majem.
Tylko z wymiarem troci (nie wiem jakiej) to coś chyba nie ten teges.
Ostatnio zmieniony wt 19 gru 2023, 20:56 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Offtop

Postautor: Jajakub » wt 19 gru 2023, 20:55

Pewnie chodzi o wędrowną
Ważne że dolny wymiar jest = pstrągowemu
A czy górny jest potrzebny na naszych wodach?
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3285
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Offtop

Postautor: siwy » wt 19 gru 2023, 21:13

...ale jedna rzecz jest niezmienna - zakaz spinningu i połowu na żywca/martwą rybkę na ZZ od 1go stycznia do 31go maja...chyba że pierwszy lub ostatni dzień jest ustawowo wolnym ...1wszy stycznia zawsze był i nadal jest dniem ustawowo wolnym od pracy...mogliby w końcu zmienić zapis by było "...od 2go stycznia..."
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » wt 19 gru 2023, 21:18

siwy pisze:...ale jedna rzecz jest niezmienna - zakaz spinningu i połowu na żywca/martwą rybkę na ZZ od 1go stycznia do 31go maja...chyba że pierwszy lub ostatni dzień jest ustawowo wolnym ...1wszy stycznia zawsze był i nadal jest dniem ustawowo wolnym od pracy...mogliby w końcu zmienić zapis by było "...od 2go stycznia..."


A propos dni ustawowo wolnych, to 31 grudnia będzie już można łowić pstrągi, ponieważ okres ochronny zostaje o jeden dzień skrócony. Diabeł tkwi jednak w szczegółach i będzie to możliwe jedynie metodą muchową, nie licząc Zakrzówka i wód nizinnych, gdzie można łowić jeszcze na spinning.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 19 gru 2023, 21:47

Jajakub pisze:Pewnie chodzi o wędrowną
Ważne że dolny wymiar jest = pstrągowemu
A czy górny jest potrzebny na naszych wodach?

To taka ryba moich marzeń. Nawet wędkę na nią kupiłem ale czy kiedyś pojadę to nie wiem ;)
Byłem pewien, że ma znacznie większy ale widzę, że te 35 cm to taki ogólnopolski.
U nas oczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia, no prawie, zgodnie z informacjami, że coś tam się pałęta po rzekach w śladowych ilościach.
Aldek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 19 gru 2023, 21:55

No i "moją" Ciemięgę jak zwykle całkowicie zaniedbano, na całej niestety "hulaj dusza...".
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » wt 19 gru 2023, 22:02

Odnośnie troci to rzecz w tym żeby ktoś nie upierał się przy zabranym pstrągu, że to troć. Zaś co do Ciemięgi to czemu całkowicie zaniedbano, przecież przepisy jak wszędzie. Jeśli myślisz o fragmencie no kill to trzeba całą operację zaczynać od nowa. Mam na myśli wnioski z kół do okręgu itd. To da się zrobić
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » wt 19 gru 2023, 22:27

Zielony pisze:Odnośnie troci to rzecz w tym żeby ktoś nie upierał się przy zabranym pstrągu, że to troć. Zaś co do Ciemięgi to czemu całkowicie zaniedbano, przecież przepisy jak wszędzie. Jeśli myślisz o fragmencie no kill to trzeba całą operację zaczynać od nowa. Mam na myśli wnioski z kół do okręgu itd. To da się zrobić

No jakby wytypować choć z jeden taki matecznik z zakazem zabierania jak na pozostałych to było by fajnie. Coś np. Pliszczyn od jazu powyżej mostu do jazu kozłowego poniżej Łysakowa. Tam i tak szanse mają być w większości wpuszczane i te pojedyńcze z tarła którym uda się przetrwać, nie mają po prostu szansy migracji tarłowej na tym kawałku.
A jak to dokładnie taka procedura przebiega i co trzeba zrobić aby miało to szanse powodzenia?!
Aldek
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » wt 19 gru 2023, 22:44

Trzeba na zebraniu koła dać taki wniosek do okręgu a najlepiej z kilku kół. Potem to już działka komisji do spraw ryb łososiowatych. Granice odcinka wydają się być dobre i dające szanse na upilnowanie tego kawałka rzeki.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 335
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Offtop

Postautor: Krzysiek » wt 19 gru 2023, 22:51

Pomysł z Ciemięgą bardzo dobry. Na tym odcinku są fajne ryby. Czy w każdej chwili można zgłosić taki wniosek czy tylko na walnym?
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » śr 20 gru 2023, 07:51

W każdej chwili można zgłosić. Przy czym taki zapis najszybciej pojawi się w zezwoleniu na przyszły rok 2025, ten już jest zamknięty
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2086
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Offtop

Postautor: CDC » śr 20 gru 2023, 07:59

To lepiej by było teraz zgłaszać czy jakoś w drugiej połowie roku aby było takie bardziej "świeże", czy to obojętne?

Z pilnowaniem na Ciemiędze to ciężko jest. W lecie prawie wszędzie, a na tym wspomnianym odcinku szczególnie, to busz jest totalny.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Offtop

Postautor: BCH » śr 20 gru 2023, 16:17

Taaaa. I tak prawie wszystko wyrypią gliździarze, którzy od września do grudnia, jak nikt im się nie kręci, robią, co chcą. W którym miejscu na początku stycznia się nie przespaceruję nad Ciemięgą, wyrywam przy brzegu co najmniej kilka podpórek i znajduję pudełka po robalach i opakowania po zanętach.
Nie tylko nad Ciemięgą, ale tam śladów po łowieniu na robale jest zdecydowanie najwięcej.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Offtop

Postautor: Paweł » śr 20 gru 2023, 16:26

BCH pisze:Taaaa. I tak prawie wszystko wyrypią gliździarze, którzy od września do grudnia, jak nikt im się nie kręci, robią, co chcą. W którym miejscu na początku stycznia się nie przespaceruję nad Ciemięgą, wyrywam przy brzegu co najmniej kilka podpórek i znajduję pudełka po robalach i opakowania po zanętach.
Nie tylko nad Ciemięgą, ale tam śladów po łowieniu na robale jest zdecydowanie najwięcej.


Niestety, ale to jest prawda. O ile na Bystrzycy, Chodelce czy Bystrej gliździarz trafia mi się bardzo rzadko, tak na Ciemiędze w tym roku było ich trochę i nie mam tutaj na myśli zbiornika w Dysie. Ubolewam nad tym, że ta rzeka nie ma pewnego rodzaju grupy miejscowych opiekunów, jak w przypadku innych rzek z krainy pstrąga i lipienia. Nie ma się co oszukiwać, ale SOW nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Offtop

Postautor: Zielony » śr 20 gru 2023, 17:39

Paweł pisze:
BCH pisze:Taaaa. I tak prawie wszystko wyrypią gliździarze, którzy od września do grudnia, jak nikt im się nie kręci, robią, co chcą. W którym miejscu na początku stycznia się nie przespaceruję nad Ciemięgą, wyrywam przy brzegu co najmniej kilka podpórek i znajduję pudełka po robalach i opakowania po zanętach.
Nie tylko nad Ciemięgą, ale tam śladów po łowieniu na robale jest zdecydowanie najwięcej.


Niestety, ale to jest prawda. O ile na Bystrzycy, Chodelce czy Bystrej gliździarz trafia mi się bardzo rzadko, tak na Ciemiędze w tym roku było ich trochę i nie mam tutaj na myśli zbiornika w Dysie. Ubolewam nad tym, że ta rzeka nie ma pewnego rodzaju grupy miejscowych opiekunów, jak w przypadku innych rzek z krainy pstrąga i lipienia. Nie ma się co oszukiwać, ale SOW nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć.


Jest tak jak Paweł pisze. Nad Bystrzycą, Bystrą, Chodelką i Kurówką są wędkarze, którzy często tam zaglądają bez wędki. Raz to pielęgniarz, który właściwie codziennie widzi z okna auta rzekę innym razem to ktoś mieszkający nad rzeką. Ważne, że są i reagują. Wówczas SOW uzupełnia lub wzmacnia wykonywaną na co dzień pracę. Odcinki nokill również wyznaczaliśmy tak by były w większości widoczne z drogi i tym samym łatwiejsze do upilnowania.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 365 gości

Sklep wędkarski Lublin