Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 22 gru 2018, 11:38

BARTEZ pisze:Na ZZ większość zabieranych ryb jest łowiona na spinning.


Nie ma się tutaj co targować czy grunciarzo-żywczarze beretują więcej i co jest skuteczniejsze, ale jedno jest pewne, a mianowicie to, że osoby łowiące na spinning w większym procencie wypuszczają wymiarowe ryby. Co by nie mówić to beretujących spinningistów jest dużo, ale wypuszczających też jest sporo. Osobiście jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, aby grunciarz wypuścił drapieżnika wymiarowego. Sorry, miałem jeden taki przypadek, ale to był boleń, bo nie jadalny.
Awatar użytkownika
BARTEZ
Leszcz
Posty: 32
Rejestracja: wt 13 cze 2017, 08:25

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BARTEZ » sob 22 gru 2018, 12:58

Kadi pisze:
BARTEZ pisze:Na ZZ większość zabieranych ryb jest łowiona na spinning.

O i tu bym polemizował. Większość łódek które widzę jak spływają są puste. A na brzeg, dużo częściej widziałem jak wyjeżdżały Sandacze z gruntu czy Szczupaczki.

Zauważ ile wymiarowych ryb łowionych jest z brzegu a ile z łodzi .Kilka łodzi pływa prawie codziennie z rana łowią komplet po południu też są na wodzie.
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rowino » sob 22 gru 2018, 13:35

BARTEZ pisze:Na ZZ większość zabieranych ryb jest łowiona na spinning.

Skąd ta pewność?, masz na to jakies dowody, statystyki? Czy tylko tak Ci sie wydaje?
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » sob 22 gru 2018, 19:50

BARTEZ pisze:
Kadi pisze:
BARTEZ pisze:Na ZZ większość zabieranych ryb jest łowiona na spinning.

O i tu bym polemizował. Większość łódek które widzę jak spływają są puste. A na brzeg, dużo częściej widziałem jak wyjeżdżały Sandacze z gruntu czy Szczupaczki.

Zauważ ile wymiarowych ryb łowionych jest z brzegu a ile z łodzi .Kilka łodzi pływa prawie codziennie z rana łowią komplet po południu też są na wodzie.



Jeśli kolega znowu zauważy taką sytuację, że ktoś z rana osiąga limit dobowy, a potem znowu przyjeżdża i zabiera następne złowione ryby (że niby rano nie był, itp wymówki typowego mięsiarza...), to proszę wysłać do Pawła jakieś foto, nry łodzi/pontonu, itp, ewentualnie zadzwonić z miejsca i przedstawić sytuację....przyjrzymy się wtedy delikwentowi/delikwentom i jak już to się zdarzało - w końcu wpadną i będą mandaty (czasem wielokrotne aż przestało się "opłacać" łamanie regulaminu) czy nawet sprawa w sądzie jeśli przy okazji będą "ciekawsze" wykroczenia/łamanie prawa ;-)

Co innego, gdy rano zabrał "komplet" ryb, a po południu już wypuszcza to co złowił - tak jest ok - nie zwielokrotnia limitu dobowego, a na podstawie jednego wpisu(jedna data) może właściwie wielokrotnie być tej samej doby na tym samym zbiorniku/rzece, jeśli w międzyczasie nie odwiedził innej wody (wpis z tej samej daty, ale inna woda)...na razie jeszcze nie każą nam wpisywać godzin połowu ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
BARTEZ
Leszcz
Posty: 32
Rejestracja: wt 13 cze 2017, 08:25

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BARTEZ » ndz 23 gru 2018, 09:20

Rowino pisze:
BARTEZ pisze:Na ZZ większość zabieranych ryb jest łowiona na spinning.

Skąd ta pewność?, masz na to jakies dowody, statystyki? Czy tylko tak Ci sie wydaje?

Na zz łowie od 98 często jestem na tygodniu nad zbiornikiem i widzę co się dzieje.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » wt 01 sty 2019, 00:14

Najlepszego ! :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Skałka
Szczupak
Posty: 326
Rejestracja: czw 25 sty 2018, 06:37

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Skałka » wt 01 sty 2019, 00:39

Nawzajem
Awatar użytkownika
Gom3z
Szczupak
Posty: 278
Rejestracja: czw 26 kwie 2018, 22:46
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Gom3z » wt 01 sty 2019, 04:45

Panowie, aby sezon i rok 2019 był jeszcze lepszy niż 2018 ;) Najlepszego !
Żyj tak, abyś poczuł, że Twoje życie jest bogactwem.
Casting&Spinning :D
C&R 8-)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » wt 01 sty 2019, 12:00

Teraz trzeba wybrać się w czwartek do koła zrobić opłaty na ten rok by zabawa trwała dalej :-D ...4 legitymacje - dwie pełne i dwie członka uczestnika do lat 14tu.

Ktoś dziś rozpoczął już nowy sezon?
Mój tato miał wyskoczyć na Maśluchowskie za okoniem ale jeszcze nie mam info (opłacił zaraz po świętach w swoim kole, w nowym rejestrze na ten rok już ma 2 wpisy z 2018go :-D).
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » wt 01 sty 2019, 13:25

Siwy a przypadkiem nie ma zakazu spiningowania na wszystkich wodach stojących do 30 kwietnia?
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 01 sty 2019, 14:37

Czytałem regulamin na 2019 i nie znalazłem takiego zapisu
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » wt 01 sty 2019, 15:39

Już drugi rok zniesiony ten zakaz.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » wt 01 sty 2019, 16:16

W tym roku wszedł dla mnie bardzo fajny przepis, aby ryby drapieżne typu okoń, sandacz, szczupak sum przeznaczone do zabrania natychmiast po złowieniu wpisywać do rejestru. Pozwoli to na wiele skuteczniejszą kontrolę zabieranych drapieżników i egzekwowanie limitów.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 01 sty 2019, 16:19

Fajny przepis zakaz okonia na dratowie
No właśnie zniesiono a chłopcy z pzw na zagleboczu nie potrafią zrozumieć ze dodatkowa opłata i ograniczenie spina to głupota jakiej malo
Ostatnio zmieniony wt 01 sty 2019, 16:22 przez majula7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » wt 01 sty 2019, 16:22

Paweł pisze:W tym roku wszedł dla mnie bardzo fajny przepis, aby ryby drapieżne typu okoń, sandacz, szczupak sum przeznaczone do zabrania natychmiast po złowieniu wpisywać do rejestru. Pozwoli to na wiele skuteczniejszą kontrolę zabieranych drapieżników i egzekwowanie limitów.

A jak jest z ciąganiem np. Sandacza, Okoni w siatce za łodzią? Ktoś łapie dajmy na to pięćdziesiątaka ale chcę zjeść dajmy na to siedemdziesiątaka. Taki 50 ląduje w siacie i jest ciągany za łódką i czeka na większego kolegę i nie jest wpisany. Można tak? Widziałem na zalewie już kilka razy takie manewry. Albo chwytaki takie za mordę z drutu jak u sowietów.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » wt 01 sty 2019, 16:47

Kadi pisze:
Paweł pisze:W tym roku wszedł dla mnie bardzo fajny przepis, aby ryby drapieżne typu okoń, sandacz, szczupak sum przeznaczone do zabrania natychmiast po złowieniu wpisywać do rejestru. Pozwoli to na wiele skuteczniejszą kontrolę zabieranych drapieżników i egzekwowanie limitów.

A jak jest z ciąganiem np. Sandacza, Okoni w siatce za łodzią? Ktoś łapie dajmy na to pięćdziesiątaka ale chcę zjeść dajmy na to siedemdziesiątaka. Taki 50 ląduje w siacie i jest ciągany za łódką i czeka na większego kolegę i nie jest wpisany. Można tak? Widziałem na zalewie już kilka razy takie manewry. Albo chwytaki takie za mordę z drutu jak u sowietów.


Nie można. Ryba drapieżna w siatce będzie uznawana jako do zabrania i będzie musiała być wpisana w rejestr. Agrawek nie można stosować.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 01 sty 2019, 16:55

Na ryby nad wodę po ryby Lidl biedronka itd
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » wt 01 sty 2019, 16:59

majula7 pisze:Na ryby nad wodę po ryby Lidl biedronka itd


Zgadzam się, ale niestety znaczna część wędkarzy jest innego zdania...
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 01 sty 2019, 17:20

Gdybym miał fantazje to bym z zaglebocza wywalij setkę lub dwie szczuplego rocznie, ale to piękny akwen więc ryb zatrzymanych w roku 2018 - zero, rybka na grilla w lidlu pzd. z lsw
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » śr 02 sty 2019, 17:55

Panowie , czy ktoś dysponuje informacją czy jakieś koło ma łódki na ZZ ? gdzieś mi sie obiło, że ktoś ma . podejrzewam że nawet jak jest taka łajba to nie łatwo się na nią zapisać ale może z 2-3 razy w sezonie udałoby sie :)

Z racji, że ja nie jestem mocno przywiązany do jakiegoś koła, bo to mój pierwszy rok to bym gdzieś w LBN opłacił składke.

a jak łajby nie ma, to pewnie pojde do koła o którym na forum było pisane
Marcin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » śr 02 sty 2019, 18:44

Fart większość z nas jest w tym kole. Jest lajba na ZZ.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
jankozbi
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:25

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: jankozbi » śr 02 sty 2019, 18:47

zpryciarz pisze:Panowie , czy ktoś dysponuje informacją czy jakieś koło ma łódki na ZZ ? gdzieś mi sie obiło, że ktoś ma . podejrzewam że nawet jak jest taka łajba to nie łatwo się na nią zapisać ale może z 2-3 razy w sezonie udałoby sie :)

Z racji, że ja nie jestem mocno przywiązany do jakiegoś koła, bo to mój pierwszy rok to bym gdzieś w LBN opłacił składke.

a jak łajby nie ma, to pewnie pojde do koła o którym na forum było pisane

Koło Lublin Miasto na ul.Poniatowskiego posiada stanicę nad jez.Krzczeń 12 szt łódek.http://www.pzw.org.pl/miastolublin/cms/ ... a__stanica
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » śr 02 sty 2019, 19:23

zpryciarz pisze:Panowie , czy ktoś dysponuje informacją czy jakieś koło ma łódki na ZZ ? gdzieś mi sie obiło, że ktoś ma . podejrzewam że nawet jak jest taka łajba to nie łatwo się na nią zapisać ale może z 2-3 razy w sezonie udałoby sie :)

Z racji, że ja nie jestem mocno przywiązany do jakiegoś koła, bo to mój pierwszy rok to bym gdzieś w LBN opłacił składke.

a jak łajby nie ma, to pewnie pojde do koła o którym na forum było pisane


Zapraszamy do Farta. Duża łódka stoi na zalewie. Nie jest nie wiadomo jak oblegana, więc nie masz się o co martwić.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » śr 02 sty 2019, 19:42

ooo i super Panowie za podpowiedz :) dzięki wielkie . to w takim razie sie do koła Fart wybiore :)
Marcin
Awatar użytkownika
Techno'88
Leszcz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 01 lip 2018, 11:12

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Techno'88 » czw 03 sty 2019, 06:40

Składkę możesz opłacić na łęczyńskiej w sklepie TakaRyba. O ile nic się nie zmieniło

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

Sklep wędkarski Lublin