Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 166
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Sprężynowy Dziadek » ndz 10 kwie 2022, 17:59

siwy pisze:Moim skromnym, wybitnie subiektywnym odczuciem wnioskuję, że nie chodzi o to skąd przyjdą rozkazy, tylko jakie one będą...jeśli pion decyzyjny będzie prawdziwym dobrym gospodarzem, to bez względu na uwarunkowania polityczne będzie lepiej...kłopot jest w ludziach, a nie w nazwach.

Ps byłem nad Bystrzycą nr2 ciut w górę od mostku przy stadninie - z federem jednym.....wiem wiem! Głównie spinninguję, ale czasem też przysiądę...woda baaardzo wysoka, mętna...gdzieś od 7:40 do 10:30 miałem jednego jazgarzyka i leszczyka około 30cm(bez wysypki tarłowej)...jeszcze kilka dziubnięć o które podejrzewam jazgarze i tyle...jakaś wydra przepłynęła, kaczki się poganiały, gdy przed wędkowaniem wchodziłem na mostek by przejść na zachodnią stronę rzeki i mieć wiatr w plecy(jeszcze szron był) spotkałem kolegę wędkarza z delikatnym spinem...trochę zimno, ale fajnie było ;-)


W końcu Siwy wybrałeś się na porządne łowienie, a nie jakiś tam spining... ;) :D
Jak nie miał wysypki, to zapewne ona była... tzn dziewczynka ;)
Fakt, dziś poranek był z ładnym przymrozkiem, nic dziwnego że rybki nie bardzo brały, jeżeli w pobliżu szlajała się wydra :D
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » ndz 10 kwie 2022, 19:03

miro-re pisze:A z tymi lewakami to przesada.


Ja bym się tym nie przejmował, ponieważ znaczna część osób używających tego określenia może go najzwyczajniej w świecie nie rozumieć i nie mieć podstawowej wiedzy czym charakteryzuje się lewica. Bardzo często liberałowie, którzy ze swoimi poglądami są przeciwieństwem w stosunku do lewicy są określani jako lewacy.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » ndz 10 kwie 2022, 19:14

Jako,, lewak'' proponuję żebyscie pokazali jak weekend minął na rybach. Ja mieć kac i od piątku nic nie chodziłem z wędka. Za to we czwartek trafiłem przylow w postaci zębacza, zdjęć nie publikuje. Był całkiem spory.
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Przemek_M » sob 21 maja 2022, 18:39

Na jakiej zasadzie działa parking przy nowej petli autobusowej na ul Żeglarskiej? Opłaty standardowe, cały czas??
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Doctor1987 » sob 21 maja 2022, 18:54

A to nie miało być tak, że trzeba mieć kupiony i skasowany bilet mpk? Coś tak gdzieś kiedyś czytałem. Sam zostawiałem tak auto w tamtym roku jesienią ale nie było żadnego parkometru.
Hubert
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: miro-re » sob 21 maja 2022, 19:47

Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: miro-re » sob 21 maja 2022, 19:48

miro-re pisze:https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://lublin.naszemiasto.pl/darmowy-parking-ale-tylko-dla-tych-ktorzy-przesiada-sie-do/ar/c1-8442477&ved=2ahUKEwj5hpnCkvH3AhXtsosKHXeVCp4QFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw2ERXyKKj2zVKfn0vHkbiqk

O tu jest artykuły odnośnie tego parkowania.
Awatar użytkownika
Brunet
Leszcz
Posty: 6
Rejestracja: śr 23 wrz 2015, 20:08

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Brunet » pt 03 cze 2022, 09:46

Dzień dobry,
dawno nie byłem nad Zalewem dlatego mam pytanie. Czy można zaparkować samochód w okolicy ośrodka wypoczynkowego Forest? Czy jest to parking płatny?
Awatar użytkownika
stasioo94
Leszcz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 24 paź 2021, 12:51

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: stasioo94 » pt 03 cze 2022, 09:56

Brunet pisze:Dzień dobry,
dawno nie byłem nad Zalewem dlatego mam pytanie. Czy można zaparkować samochód w okolicy ośrodka wypoczynkowego Forest? Czy jest to parking płatny?

Tak, można zaparkować bezpłatnie
Awatar użytkownika
Brunet
Leszcz
Posty: 6
Rejestracja: śr 23 wrz 2015, 20:08

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Brunet » pt 03 cze 2022, 09:58

stasioo94 pisze:
Brunet pisze:Dzień dobry,
dawno nie byłem nad Zalewem dlatego mam pytanie. Czy można zaparkować samochód w okolicy ośrodka wypoczynkowego Forest? Czy jest to parking płatny?

Tak, można zaparkować bezpłatnie


Dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » ndz 19 cze 2022, 09:57

W kwestii udostępniania do wędkowania obwodów rybackich przez Wody Polskie oraz przejmowania tych obwodów dla zwolenników tego procesu proponuję zapoznać się z poniższym postem, który umieścił na fejsie "Wojciech Duraj" - https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0363073629


Zbiornik ŚWINNA PORĘBA wędkarskie "Eldorado" Pana Dacy i Ziemieckiego.
Dość długo zbierałem się do napisania tego postu, ale to, co chcę tu przedstawić wymagało nieco czasu i poświęcenia stąd ta zwłoka. Otóż, wiele się ostatnio mówi o "rzekomym" przejęciu od PZW zbiorników Tresna i Porąbka przez PGW Wody Polskie i obietnicami Pana Dacy i Ziemieckiego, że zostanie przywrócone na tych wodach wędkarskie "eldorado". Skupmy się zatem na chwilę nad Flagowym zbiornikiem Wód Polskich jakim jest Świnna Poręba i przyjrzyjmy się jak jest gospodarowany. Zbiornik oddany do użytku w Listopadzie 2016 roku od początku jest pod nadzorem Wód Polskich w Krakowie (nigdy wcześniej nie był dzierżawiony innym podmiotom) więc może stanowić przykład, jak będą wyglądać obwody, które ostatnio są przez Wody Polskie "przejmowane". Jako, że wędkuję już ponad 40 lat i mam na tym polu pewne sukcesy postanowiłem zweryfikować zasobność w/w zbiornika osobiście. Zaplanowałem 2 wyjazdy: jeden 11.06.22 i drugi 18.06.22. Wędkowałem metodą feederową nastawiając się głównie na płoć, leszcza, lina i może karpia. Wybrałem dwa miejsca żeby moje wyniki jak najbardziej uwiarygodnić. Urok zbiornika powalił mnie na kolana bo jest tam naprawdę pięknie. Start godzina 7:00 cisza spokój, krystaliczna woda i pierwsze branie, płotka 10 cm następnie kolejne nie większe i kilka wzdręg o podobnych wymiarach. Wokół zaczyna się ruch, na wodzie pojawiają się motorówki i stateczek a u mnie drobnica odeszła. Zastanowiło mnie to dlaczego, ale odpowiedź przyszła zaskakująco szybko bo do akcji wszedł nie kto inny jak inwazyjny gatunek jakim jest Sumik karłowaty ( Ameiurus nebulosus ) z którego podobno zbiornik ten słynie. Łowię 6 sztuk ryb tego gatunku, co oczywiście uwieczniam na filmie i co ciekawe po krótkim spacerku wzdłuż brzegu znajduję i fotografuję jeszcze kilka martwych sztuk prawdopodobnie "zutylizowanych" wcześniej przez innych wędkujących. Pojawia się pytanie skąd ten gatunek w tym zbiorniku ????? Prawdopodobnie został tam wprowadzony przez użytkownika jakim są Wody Polskie bo przecież nikt inny ryb tam nie zarybia.......... reasumując oba wyjazdy, zbiornik reprezentuje WĘDKARSKI OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY. I teraz pytanie do Was Koledzy wędkarze, czy takiej przyszłości chcemy dla naszych wód ????? kilka dni temu media obiegła populistyczna scena rodem z opowieści naczelnego "pinokia" tego Państwa jak to 200 000 sztuk sandacza przywróci "eldorado" nad zbiornikami Tresna i Porąbka. Pomijając już fakt iż pan Daca nawet nie potrafi poprawnie wypowiedzieć nazwy tego zbiornika to zobaczcie na filmiku jak popycha pod łódkę martwe, no właśnie co martwe ? sandacze, małe sumiki czy może czebaczki ??? nikt tego nie mógł zweryfikować, ponieważ zarybiano BEZ ŻADNEGO NADZORU !!!!!! nawet Państwowej Straży Rybackiej......... kolejne pytanie, z czyjego operatu zarybieniowego korzystały Wody Polskie wprowadzając "sandacza" ? ze swojego? no nie bo nie mają, może z tego które zlecił zrobić i za nie zapłacił Polski Związek Wędkarski, Okręg Bielsko-Biała? a jakim prawem ???? skąd pochodzi materiał zarybieniowy ? gdzie informacja o przetargu na zakup ryby, gdzie wcześniejsza informacja o planowanym zarybieniu ???? widział ktoś ? takich pytań jest dużo więcej ??? Myślę, że czas aby zadała je Wodom Polskim Najwyższa Izba Kontroli. Wodom Cześć !
Ministerstwo Infrastruktury
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Kancelaria Prezydenta RP
Wody Polskie


Zdjęcia i filmy znajdują się pod wskazanym powyżej linkiem.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Bandazyk » ndz 26 cze 2022, 09:19

Pilne! Nie zostawił nikt silnika wczoraj???
:twisted:
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » pt 08 lip 2022, 08:28

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale na bagnie zaczynają się pojawiać pływające wyspy :mrgreen: Dziś rano przejeżdżając zauważyłem na środku jedną z nich. Przyznam że dosyć ciekawy widok ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Krzysiek » pt 08 lip 2022, 11:46

misiek1975 pisze:Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale na bagnie zaczynają się pojawiać pływające wyspy :mrgreen: Dziś rano przejeżdżając zauważyłem na środku jedną z nich. Przyznam że dosyć ciekawy widok ;)


Kiedyś przed zawodami płynęliśmy do jednej takiej wyspy, bo wyglądała jak przewrócona łódź. Pewnie zielsko odrywa się przy wejściu Bystrzycy do Zalewu.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 12 lip 2022, 18:35

Familia stwierdziła że słabo ze mną, każdy lowi. Kazali się edukować.
20220712_181538_copy_800x360.jpg
20220712_181538_copy_800x360.jpg (91.38 KiB) Przejrzano 567 razy
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 21 lip 2022, 18:12

Jakby komuś przydarzyło się złowienie raka, któregoś z inwazyjnych gatunków i mógłby go dla mnie zabrać w jakieś wiaderko byłbym wdzięczny :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » czw 21 lip 2022, 19:11

Weż podrywke lub kawałek siatki, przyczep mięsko skocz nad ZZ lub Bystrzyce, pół godz jak się ściemnia i masz pręgowańca
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 21 lip 2022, 19:57

Nie mam podrywki ani kawałka siatki :D Ale to nie głupia myśl. Jutro zajadę do wędkarskiego.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » pt 22 lip 2022, 13:16

Jajakub pisze:Weż podrywke lub kawałek siatki, przyczep mięsko skocz nad ZZ lub Bystrzyce, pół godz jak się ściemnia i masz pręgowańca


Nie to, żebym był złośliwy, czy czepialski, ale nieśmiało chciałbym rzec, że wykorzystanie podrywki w ten sposób jest niezgodny z obowiązującymi przepisami i za taką głupotę ustawodawca przewiduję karę ograniczenia wolności albo karę grzywny nie niższą niż 200 zł.

Ustawa o Rybactwie Śródlądowym
Art. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą,
przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką,
pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.
.....
Art. 27b. 1. Kto:
.....
2) dokonując amatorskiego połowu ryb:
a) używa podrywki wędkarskiej niezgodnie z art. 7 ust. 1,
....
– podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny nie niższej niż 200 zł


Zatem podrywkę wędkarską można używać tylko i wyłącznie podczas dokonywania połowu na wędkę to raz, a dwa można nią pozyskiwać tylko ryby przeznaczone na przynętę. Podrywkę nie wędkarską, czyli o parametrach innych, niż są zawarte w zezwoleniu na połów ryb należy traktować jako narzędzie rybackie, a to w świetle prawa jest na równi traktowane ze stawianiem sieci.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » pt 22 lip 2022, 15:04

Powiem, że odławiałem inwazyjne gatunki obce :D każdy sąd mnie uniewinni :lol:
Ostatnio zmieniony pt 22 lip 2022, 19:38 przez Kadi, łącznie zmieniany 1 raz.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » pt 22 lip 2022, 19:17

Weź wędkę
Jak będziesz czekał na raka czas szybciej minie
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » sob 23 lip 2022, 08:06

Co Wy z tymi rakami?
U mnie czasem gumę łapie.
20201115_151916_copy_600x800_copy_450x600.jpg
20201115_151916_copy_600x800_copy_450x600.jpg (126.47 KiB) Przejrzano 372 razy

Nie zabardzo tylko wiem czy inwazyjny czy rodzimy ale obstawiam pierwszego.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » sob 23 lip 2022, 17:18

Na odwłoku ma takie bordowe pręgi znaczy że przybłęda z ameryki
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 02 sie 2022, 17:31

Poszukuję sprawdzonych informacji nt. łowienia od Krościenka do granic parku narodowego na Dunajcu oraz odcinka rzeki Grajcarek od ujścia do góry jakieś 2-3km.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Krzysiek » wt 02 sie 2022, 18:24

majula7 pisze:Poszukuję sprawdzonych informacji nt. łowienia od Krościenka do granic parku narodowego na Dunajcu oraz odcinka rzeki Grajcarek od ujścia do góry jakieś 2-3km.


Podpinam się pod pytanie :). Wyjeżdżam niebawem.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości

Sklep wędkarski Lublin