Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Krzysiek » pt 21 paź 2022, 22:56

Nie mówię nie, ale pamiętam sporo lat wstecz, kiedy jeszcze miałem więcej włosów i chodziłem na walne zgromadzenia koła wnieśliśmy postulat o wymiar widełkowy dla drapieżników na ZZ. Widełki pojawiły się dopiero kilka lat później, gdy w innych kołach wniesiono podobne postulaty. Padło też rewolucyjne hasło : no kill dla drapieżników na Zalewie. Przedstawiciel okręgu sprowadził nas na ziemię.
Śmiechem żartem, gdyby coś takiego przeszło, to nasze lubelskie szpitale mogłyby nie wytrzymać ilość pacjentów z zawałem serca. ;)
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 22 paź 2022, 07:22

W momencie wprowadzenia no killa nie potrzeba żadnych struktur, działaczy itd, oprócz większej ilości strażników, bo nie chce mi się wierzyć, żeby wąsate wydry przeszły na dietę wegetariańską :mrgreen: Tak jak ktoś wcześniej pisał, jak nic nie będzie zabierane, to i zarybień, operatów i tego typu głupot nie potrzeba. Natura da sobie radę doskonale sama bez niczyjej pomocy
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 22 paź 2022, 08:17

I zapomniałem dopisać, oby lewaki typu "zieloni", sroni i Greta Tunberg nie doszli do władzy bo całkiem nam skasują wędkowanie podobnie jak grzyby :P
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » sob 22 paź 2022, 08:47

Misiek a wiesz ty przynajmniej jak natura sobie radziła z zachwianiem równowagi ?
A np masowym pomorem gatunku który zbyt się rozprzestrzenił., bądź to np poprzez choroby (zbyt duże zagęszczenie osobników powoduje wybuch epidemii) lub też przez zwiększenie liczby naturalnych wrogów tegoż gatunku
Stety/niestety człowiek odcisnął już takie piętno na przyrodzie że te mechanizmy albo nie działają, albo działają źle
A mówiąc krócej czasy kiedy to natura sama sobie radziła już minęły
Choć w sumie może sobie sama poradzi tylko należy radykalnie zredukować populację jednego takiego gatunku
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » sob 22 paź 2022, 09:18

Sprawa dla mnie jest prosta. Przez 4 wyjścia na Bystrzycę widziałem masę bialorybu wyjeżdżające z rzeki. Każdy przecież ma prawo. A jak biero to kto będzie patrzył na limity bo jutro ktoś inny je wyłapie. Tu i zarybianie nic nie pomoże jak się mentalności nie zmieni. Ostatnio miałem rozmowę w wędkarskim z jednym Panem to stwierdził że kiedyś i po 10 szczupaków się brało i ryba była . A teraz problem jak się weźmie dwa. I wie Pan ile kilo ryby w sklepie ? Powinien zostać rybakiem a nie wędkarzem.
Za 5-6 lat może będziemy miło wspominali obecne czasy bo ryba jest tylko ciężej się do niej dobrać.
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » sob 22 paź 2022, 11:17

Krzysiek pisze:Nie mówię nie, ale pamiętam sporo lat wstecz, kiedy jeszcze miałem więcej włosów i chodziłem na walne zgromadzenia koła wnieśliśmy postulat o wymiar widełkowy dla drapieżników na ZZ. Widełki pojawiły się dopiero kilka lat później, gdy w innych kołach wniesiono podobne postulaty. Padło też rewolucyjne hasło : no kill dla drapieżników na Zalewie. Przedstawiciel okręgu sprowadził nas na ziemię.
Śmiechem żartem, gdyby coś takiego przeszło, to nasze lubelskie szpitale mogłyby nie wytrzymać ilość pacjentów z zawałem serca. ;)

Właśnie szkoda, że często bywa taki bezsensowny opór, gdyby nie to, to do tej pory całe towarzystwo by pokrzyczało, pomarudziło ale byli byśmy na całkiem innym poziomie.
Wydaje mi się, że kwestia w miarę zdrowej sytuacji, czyli nie eksploatowania zbiorników ponad miarę to u nas zacznie się może za dwa pokolenia, czyli musi upłynąć kolejne 20 lat.
Wtedy to my będziemy takimi "dziadkami" którym to nie chce się biegać ze spinningiem i na których młodzi będą narzekać i patrzyć z podejżliwością jakbyśmy zabierali im ryby ;)
Tak na marginesie aby było jasne, nie jestem za całkowitym no kill zawsze i wszędzie, wędkarz powinien mieć prawo zabrać sobie rybę, ale nie tyle ile może teraz.
Niestety po raz kolejny powtórzę, że jest to kwestia szacunku dla wody, innych wędkarzy, przyrody itd. No kill powinno być na papierze, ale też przede wszystkim jako podstawa wędkowania powinno być w nas.
Tylko to tak jak napisałem kwestia dziesiątek lat.
I nie wyobrażajmy sobie, że będzie to skutkowało jakimiś spektakularnymi wynikami bo ryba kłuta wiele razy jest bardzo trudna do złowienia.
Po prostu będziemy mieli większe szanse bo ryby dużej i dorodnej z natury rzeczy wszędzie jest niewiele, wymaga określonych warunków itp. I niech nas nie zwiodą zagraniczne zdjęcia pięknych szczupaków, sandaczy, sumów, karpi czy innych gatunków. To zazwyczaj pojedyńcze przypadki tak jak zdjęcia podobnych ryb z naszych wód które rozbudzają wyobraźnię i przekonanie, że wszędzie dobrze tylko nie u nas. To iluzja.
Ostatnio zmieniony sob 22 paź 2022, 11:50 przez CDC, łącznie zmieniany 1 raz.
Aldek
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » sob 22 paź 2022, 11:40

Patrząc na obecną sytuację to pojedzie w drugą stronę. Drożyzna spowoduje że większość będzie zabierała ryby do domu. Dodatkowo jak pójdą składki w górę to będą łapać bez pozwolen. Wystarczy pójść nad Wisłę w krzaki i sobie łapać do woli. Albo na starorzecza. Znam osobę która przez 15 lat miała jedna kontrolę a chodzi właśnie po takich dziurach.
Marcin
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » sob 22 paź 2022, 12:42

zpryciarz pisze:Patrząc na obecną sytuację to pojedzie w drugą stronę. Drożyzna spowoduje że większość będzie zabierała ryby do domu. Dodatkowo jak pójdą składki w górę to będą łapać bez pozwolen. Wystarczy pójść nad Wisłę w krzaki i sobie łapać do woli. Albo na starorzecza. Znam osobę która przez 15 lat miała jedna kontrolę a chodzi właśnie po takich dziurach.

Nie musimy patrzeć aż tak ekstremalnie aby dojść do podobnych wniosków, wystarczy nawet zgodnie z regulaminem.
Załóżmy, że zabieramy szczupaki na Zalewie. Tygodniowo bodajże możemy sobie wziąść 10 wymiarowców. Niech nawet stoją na gęsto co 10 metrów. Czyli tylko w ciągu tygodnia 100 wędkarzy może legalnie wyczyścić 1 kilometr brzegu.
A co dalej z tymi całymi miesiącami wędkowania, tysiącami odwiedzin jednego miejsca, i skąd te ryby mają się brać? Musiały by setkami tygodniowo spadać z nieba.
Dlatego też ja staram się nie marudzić, i gdy na wyjeździe nad Zalew złowię sobie jednego wymiarowca to uważam wyjazd za udany, no może w czerwcu taki wyjazd to 2 szt.
Dla kontrastu. Ostatnio na wyjeździe nad Poprad kolega opowiadał jak pojechali na sandacza na Siemianówkę. Miejsce wręcz kultowe dla sandaczowców. Jeśli się pomylę to niewiele to zmieni, 3 łódki przez 6 dni lub 6 łódek przez 3 dni, nie mieli nie tylko ryby ale nawet brania!
Choć nie pływam po zalewie, to uważam, że tutaj taka mizeria jest wręcz niemożliwa, prawie identyczny wynik (poza maluchami) miała inna ekipa na wyjeździe sandaczowym do Szwecji, a kolejna na łososiowym do Norwegii. Wszystko za grubą kasę na komercji.
Także nie marudźmy.
Aldek
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 22 paź 2022, 18:39

Jajakub pisze:Misiek a wiesz ty przynajmniej jak natura sobie radziła z zachwianiem równowagi ?
A np masowym pomorem gatunku który zbyt się rozprzestrzenił., bądź to np poprzez choroby (zbyt duże zagęszczenie osobników powoduje wybuch epidemii) lub też przez zwiększenie liczby naturalnych wrogów tegoż gatunku
Stety/niestety człowiek odcisnął już takie piętno na przyrodzie że te mechanizmy albo nie działają, albo działają źle
A mówiąc krócej czasy kiedy to natura sama sobie radziła już minęły
Choć w sumie może sobie sama poradzi tylko należy radykalnie zredukować populację jednego takiego gatunku

Wystarczy spojrzeć na okonia na bagnie. Większość go nie zabiera, mniej jest sandacza i szczupaka i proszę. Masz rację w 100% w jednej kwestii. Jest tylko jeden gatunek, który rozpanoszył się po wszystkich kontynentach, trując, zabijając bez potrzeby i niszcząc wszystko, opatrznie rozumiejąc sentencję "czyńcie sobie ziemię poddaną". Zmniejszenie populacji tego szkodnika na pewno poprawi sytuację na ziemi, wodzie i powietrzu. Bo o zmianę myślenia raczej będzie trudno ;)
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Wydra » sob 22 paź 2022, 20:45

BCH pisze:O, czyli cztery i pół stówy składka pełna. Z trzech stów w zeszłym roku to faktycznie podwyżka o 50%.
Do tego nie wiadomo, co w ciągu roku przywłaszczą sobie wódy wolskie.

Mamy zatem jasno wyklarowany obraz wielkiej włochatej dupy :D.

Oby Wody Polskie jak najszybciej przejęły wszystkie wody pzw, bo u nich opłata 600pln na cały kraj to taniocha w porównaniu z tą pzw na okręg lubelski, gdzie pieniądze i tak idą na utrzymanie działaczy i ich kolesiów
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » sob 22 paź 2022, 21:09

Wydra pisze:
BCH pisze:O, czyli cztery i pół stówy składka pełna. Z trzech stów w zeszłym roku to faktycznie podwyżka o 50%.
Do tego nie wiadomo, co w ciągu roku przywłaszczą sobie wódy wolskie.

Mamy zatem jasno wyklarowany obraz wielkiej włochatej dupy :D.

Oby Wody Polskie jak najszybciej przejęły wszystkie wody pzw, bo u nich opłata 600pln na cały kraj to taniocha w porównaniu z tą pzw na okręg lubelski, gdzie pieniądze i tak idą na utrzymanie działaczy i ich kolesiów

Taaa... I nawet akweny na planecie Melmak będą dostępne...
Oby jak najszybciej wódy wolskie pierdyknęły w pizdu, razem z całą resztą p[ieniaczy]is[ocjalistów].
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » sob 22 paź 2022, 21:17

BCH pisze:
Wydra pisze:
BCH pisze:O, czyli cztery i pół stówy składka pełna. Z trzech stów w zeszłym roku to faktycznie podwyżka o 50%.
Do tego nie wiadomo, co w ciągu roku przywłaszczą sobie wódy wolskie.

Mamy zatem jasno wyklarowany obraz wielkiej włochatej dupy :D.

Oby Wody Polskie jak najszybciej przejęły wszystkie wody pzw, bo u nich opłata 600pln na cały kraj to taniocha w porównaniu z tą pzw na okręg lubelski, gdzie pieniądze i tak idą na utrzymanie działaczy i ich kolesiów

Taaa... I nawet akweny na planecie Melmak będą dostępne...
Oby jak najszybciej wódy wolskie pierdyknęły w pizdu, razem z całą resztą p[ieniaczy]is[ocjalistów].

Ta ich jedna opłata 600PLN na wszystkie wody to pewnie tak samo realna, jak rewitalizacja bagna pod ich egidą :P Już wolę żeby nic nie robili to przynajmniej łowić będzie gdzie. Bo przy ich tempie, to po rozpoczęciu nie wiem czy do zakończenia inwestycji dożyję :mrgreen:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 22 paź 2022, 22:31

BCH pisze:Taaa... I nawet akweny na planecie Melmak będą dostępne...
Oby jak najszybciej wódy wolskie pierdyknęły w pizdu, razem z całą resztą p[ieniaczy]is[ocjalistów].


Szkoda karmić trolla.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » sob 22 paź 2022, 22:42

Paweł pisze:
BCH pisze:Taaa... I nawet akweny na planecie Melmak będą dostępne...
Oby jak najszybciej wódy wolskie pierdyknęły w pizdu, razem z całą resztą p[ieniaczy]is[ocjalistów].


Szkoda karmić trolla.

Namawiam do odrobiny szacunku dla zdania odrębnego.
Żyjemy dzięki Bogu w wolnym kraju co gwarantuje nam prawo swojego zdania na wszystkie kwestie.
Kolega ma takie i moim zdaniem spokojnie powinien móc o tym napisać bez obawy o chamskie podjazdy.
Aldek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » sob 22 paź 2022, 22:59

CDC pisze:Namawiam do odrobiny szacunku dla zdania odrębnego.
Żyjemy dzięki Bogu w wolnym kraju co gwarantuje nam prawo swojego zdania na wszystkie kwestie


Oczywiście przyznaję Ci rację, mój błąd, który tak na prawdę popełniłem świadomie, ponieważ trudno mi zachować do kogoś szacunek, kto odnosi się w moim kierunku w ten sposób.
Wydra pisze:Można odnieść wrażenie służby pzw które idą do gazet że pojmali kłusownika, niekiedy dziadka z trzema wędkami albo nie wymiarową rybą są po to by likwidować im konkurencję.


W mojej ocenie to, jak i kilka innych stwierdzeń Wydry, który jest w naszej społeczności od niedawna, nie jest niczym innym jak trollowaniem.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Wydra » sob 22 paź 2022, 23:37

Paweł pisze:
CDC pisze:Namawiam do odrobiny szacunku dla zdania odrębnego.
Żyjemy dzięki Bogu w wolnym kraju co gwarantuje nam prawo swojego zdania na wszystkie kwestie


Oczywiście przyznaję Ci rację, mój błąd, który tak na prawdę popełniłem świadomie, ponieważ trudno mi zachować do kogoś szacunek, kto odnosi się w moim kierunku w ten sposób.
Wydra pisze:Można odnieść wrażenie służby pzw które idą do gazet że pojmali kłusownika, niekiedy dziadka z trzema wędkami albo nie wymiarową rybą są po to by likwidować im konkurencję.


W mojej ocenie to, jak i kilka innych stwierdzeń Wydry, który jest w naszej społeczności od niedawna, nie jest niczym innym jak trollowaniem.

Pawle jeżeli swoimi niektórymi postami uraziłem twoją osobę to wiec że nie zrobiłem tego z premedytacją, jestem starszy rocznik ale nie szkoda mi że mam inne poglądy. Tak samo ty masz prawo bronić pzw, który jak się domyślam jest twoim pracodawcą :?: albo płatnikiem, bo jak to się mówi "nie kąsa się ręki która cię karmi". Dla mnie pzw do którego należę już ponad 30 lat dawno powinien umrzeć śmiercią naturalną lub jakoś się przekształcić czy ewoluować z płynącym czasem, kiedyś była i tu opłata krajowa i się dało, nie wiem czemu taka krytyka Wód Polskich za chęć wprowadzenia opłaty krajowej
Ostatnio zmieniony sob 22 paź 2022, 23:45 przez Wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » sob 22 paź 2022, 23:43

Paweł pisze:
CDC pisze:Namawiam do odrobiny szacunku dla zdania odrębnego.
Żyjemy dzięki Bogu w wolnym kraju co gwarantuje nam prawo swojego zdania na wszystkie kwestie


Oczywiście przyznaję Ci rację, mój błąd, który tak na prawdę popełniłem świadomie, ponieważ trudno mi zachować do kogoś szacunek, kto odnosi się w moim kierunku w ten sposób.
Wydra pisze:Można odnieść wrażenie służby pzw które idą do gazet że pojmali kłusownika, niekiedy dziadka z trzema wędkami albo nie wymiarową rybą są po to by likwidować im konkurencję.


W mojej ocenie to, jak i kilka innych stwierdzeń Wydry, który jest w naszej społeczności od niedawna, nie jest niczym innym jak trollowaniem.

Skoro jest od niedawna to może niech spróbuję się trochę odnaleźć i bardziej sprecyzować swoje wypowiedzi.
Nie sądzę, że zarejtrował się tutaj aby trolować, po prostu ma nieco inne zdanie i wyraża je w sposób dosadny.
To, że komuś się to nie podoba nie oznacza automatycznie, że ktoś jest trolem.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » ndz 23 paź 2022, 00:23

Taaa... jasne... o tolerancję zawsze najgłośniej krzyczą ci, których tolerancja kończy się tam, gdzie ich poglądy. Za dużo razy to widziałem, słyszałem, przeżyłem, odczułem. Blablabla.

Gdyby kolega Wydra w iście pisowskim stylu (sic!) nie zacytował mnie, kompletnie przekręcając sens wypowiedzi, to bym nie odpowiedział.

Ja zacząłem należeć do PZW w zasadzie ponad 30 lat temu. Miałem kij z leszczyny z kawałkiem żyłki i marzyłem o ruskim teleskopie, a w wodach były ryby. Ale to nie ma nic do rzeczy.

A czy podjazdy chamskie? No skądże znowu - gdzie tolerancja dla swobody wypowiedzi? :D

Skąd krytyka wód wolskich? Nie wiem. A jakie oni działania w ogóle podjęli poza zakupem iks sztuk hujdaji ix35 i odbieraniem wędkarzom dostępu do wód, za korzystanie z których wnieśli opłaty?
Ktoś coś wie? Zrobili cokolwiek?
Coś najmniejszego pożytecznego? No cokolwiek?
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Wydra » ndz 23 paź 2022, 07:42

Cytowałem ciebie BCH bo chodziło mi o ten fragment że nie wiadomo tak naprawdę jakie wody będą dostępne przez pzw w następnym roku, bo nikt nie wie co mogą zrobić Wody Polskie, mogą np jak gdzieś wcześniej ktoś pisał w pierwszej kolejności odebrać Zalew Zemborzycki.
Ja wędkuje głównie na Wiśle ale też i czasem na ZZ czy jeziorze podlegającym pod gospodarstwo w Jedlance.
Dlatego wnosząc opłatę w PZW za przyszły rok nie wiemy co nas czeka i jesteśmy naprawdę w tzw. czarnej dupie.
Co do tego co zrobiły Wody Polskie nie wiem , mają np gdzieś tam kiedyś rewitalizować zalew czy udrażniać koryto Bystrzycy , na razie efektów nie widać czyli nie zrobili. Myślę że głównym grzechem Wód Polskich jest wszczęcie kontroli nad gospodarką prowadzoną przez różnych dzierżawców wód, a po ujawnieniu nieprawidłowości, rozwiązywanie umowy dzierżawy z nimi. Tak pojawił się konflikt i dowiedziałem się w ogóle że taka instytucja istnieje. Nie mniej jednak podoba mi się pomysł wprowadzenia jednej krajowej opłaty bo zdarza mi się być w różnych częściach kraju. Pzw natomiast zrezygnował z cało krajowej opłaty na rzecz opłat okręgowych co uważam za błąd, bo podobno nie można było racjonalnie podzielić takiej składki na okręgi, a kiedyś się dało i jakoś ryby były. Są co prawda porozumienia okręgowe ale jest też ich coraz mniej i pojawiają się nieraz dopłaty czy rejestry,tak jakby wszystkim w okręgach chodziło o kasę a nie wędkarzy. Zmiany jakie zaszły w pzw po prostu utrudniają prowadzenie hobby jakim jest wędkarstwo
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 829
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » ndz 23 paź 2022, 07:47

Nie wierzę ani troszkę w to, że Wody Polskie zrobią choćby odrobinę lepsze łowiska od tych, które mamy. Rzecz w tym, że gdzieś w stolicy w kilku głowach panów Dionizego i Wrony zrodzi się pomysł kolejnego opodatkowania wędkarzy. Trwa rzecz jasna kuszenia hasłami typu jedna opłata za cały kraj itp. Sama instytucja jest rzecz jasna nadrzędną i to nasze stowarzyszenie grzecznie dzierżawi łowiska od Wód Polskich wnosząc stosowne opłaty. Kolejna rzecz to jednostki Wód Polskich w Kraju, które są niczym innym jak RZGW połączonym z WZMiUW. Zasiadają tam zazwyczaj starszej daty melioranci, którzy latami niszczyli nasze rzeki przekształcając je w twór obetonowany przypominający rów. Obecnie mają odgórny przykaz organizować wędkarstwo z głównym celem organizacji systemu pobierania opłat. Prywatnie uważam, że jeśli PIS wygra wybory to nie uciekniemy przed Nowym Ładem Wód Polskich, które w obecnym układzie są sędzią we własnej sprawie i nic dobrego z tego nie wyniknie. Na marginesie lubelski oddział wód Polskich jest całkiem ok i tymczasem udaje nam się dobrze współpracować. Natomiast w momencie gdy przyjdzie rozkaz z góry to...Co do PZW to pamiętam siermiężne czasy głębokiej komuny, prezesa Grabowskiego i rzeczywistość dalece odmienną od obecnej. Oczywiście obecnie też nie jest idealnie a sam z wieloma rzeczami się zwyczajnie nie zgadzam ale w tej relacji przynajmniej mam i mogę zabrać głos. Natomiast jeżeli Wody Polskie przejmą wszystkie obwody to wędkarze na sposób gospodarowania i opłat wpływu mieć nie będą. Jest jeszcze jedna rzecz. Otóż jest wiele kół wedkarskich, które gromadzą świetnych ludzi często opiekujących się konkretnym łowiskiem. Przykładowo Bychawa i zbiornik Podzamcze. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której zabiera się im jakikolwiek wpływ na gospodarowanie i opiekę nad łowiskiem a to staje się jak za komuny państwowe!!! Długo by tak można a jak się to wszystko rozwiąże to czas pokaże tymczasem przykład potraktowania rzeki Odry powinien każdemu dać do myślenia.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » ndz 23 paź 2022, 08:22

Przyszłość naszych wód niepewna. Ja to podzwonię sobie po przywatach. Popytam o roczne pozwolenia. Mam pod nosem taką Mełgiew na przykład. Tylko nie wiem jak tam ze spinningiem i drapieżnym rybostanem. Bylem w Piaskach i Gardzienicach ale tam to jest nędza. Są też licencyjne wody Zaglębocze, Rogożno i kilka innych. Może coś wybiorę. Na Bystrzycy czy górskiej czy nizinnej byłem w tym roku łącznie ze 3 razy z czego na górskiej 0. Na Zalewie jakby nie syn to byłbym 2 razy a tak byłem 5 heh. Byłem w zasadzie na 3 czy 4 jeziorach, nie powiem bo połowiłem trochę. Ale jeden zbiornik od nowego roku przepada... Więc jak będę miał pewność, że jest gdzieś ryba, będę musiał zapłacić te 200 czy 300 to raczej pójdę w monotematyczność.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » ndz 23 paź 2022, 09:50

Wydra pisze:Pawle jeżeli swoimi niektórymi postami uraziłem twoją osobę to wiec że nie zrobiłem tego z premedytacją, jestem starszy rocznik ale nie szkoda mi że mam inne poglądy. Tak samo ty masz prawo bronić pzw, który jak się domyślam jest twoim pracodawcą :?: albo płatnikiem, bo jak to się mówi "nie kąsa się ręki która cię karmi". Dla mnie pzw do którego należę już ponad 30 lat dawno powinien umrzeć śmiercią naturalną lub jakoś się przekształcić czy ewoluować z płynącym czasem, kiedyś była i tu opłata krajowa i się dało, nie wiem czemu taka krytyka Wód Polskich za chęć wprowadzenia opłaty krajowej


To, że jesteś starszy rocznik, to nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie czepiam się za poglądy, tylko dlatego, że po prostu bzdury piszesz stawiając tym samym moją osobę w niekorzystnym świetle, wykorzystując przy tym pewną dozę manipulacji. Natomiast dolewając oliwy do ognia stwierdzeniami typu, że nie kąsa się ręki, która karmi sugerując motyw mojej postawy obronnej wobec działalności PZW, to chciałbym Cię uświadomić, że nie pracuję w PZW dla pieniędzy, bo te są po prostu bardzo mizerne, jak na czasy, w których przyszło nam żyć. Nie jest to również szczyt moich zawodowych marzeń i ambicji. Jestem tu (choć nie wiadomo jak jeszcze długo) dla pewnej idei, która mi przyświecała od wielu lat zaczynając pracę jak to złośliwie zwykłeś określać jako "społecznik" na rzecz ochrony wód. A ponieważ ta społeczna praca przynosiła pewne efekty, dostałem propozycję zajęcia się tym zawodowo. Ani się do PZW jako pracownik nie pchałem (choć w internetach już wiele legend krąży o tym, że po znajomości zostałem przyjęty), ani nie muszę tu tkwić na siłę. Także proponuję o moje karmienie się nie martwić, zdanie które tutaj wyrażam jest moim subiektywnym spojrzeniem, które się opiera na kilku źródłach informacji, nie tylko tych ze strony PZW.

Nie wiesz dlaczego tutaj jest taka krytyka WP? Są dwie możliwości. Albo nie chcesz wiedzieć, albo po prostu nie wiesz co się wokół wód dzieje będąc 30 lat wędkarzem.
Mam wrażenie, że widzisz tylko tą jedną opłatę na cały kraj, która jest populizmem narzuconym przez między innymi niejakiego Dionizego, który swego czasu dumnie i jakże rzeczowo piastował stanowisko prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Jakie pochlebne opinie w internecie on otrzymywał od wędkarzy będących w opozycji do władz PZW. Teraz odrodził się jako reformator prowadzenia gospodarki pro wędkarskiej w instytucji WP.

Mamy niby kapitalizm od lat 90, ale Tobie widzę, że pozostały w głowie nadal pewne nawyki z czasów komuny. Wszystko upaństwowić, scentralizować i wyeliminować konkurencję, bo wszystko co nie państwowe to spekulanci. Oprócz tych rzeczy, o których była i jest mowa na naszym forum, to historia już nie raz pokazała, że tego typu model w praktyce się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » ndz 23 paź 2022, 09:57

CDC pisze:Skoro jest od niedawna to może niech spróbuję się trochę odnaleźć i bardziej sprecyzować swoje wypowiedzi.
Nie sądzę, że zarejtrował się tutaj aby trolować, po prostu ma nieco inne zdanie i wyraża je w sposób dosadny.
To, że komuś się to nie podoba nie oznacza automatycznie, że ktoś jest trolem.


Celowe manipulowanie faktami w treści, którą zacytowałem mające na celu świadome pokazanie czegoś w niekorzystnym świetle nie jest wyrażaniem poglądu na daną sprawę, a zwykłym trollowaniem.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » ndz 23 paź 2022, 10:04

Kadi pisze:Ale jeden zbiornik od nowego roku przepada...


Jaki zbiornik masz na myśli?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » ndz 23 paź 2022, 12:24

Majdan Zahorodynski.
#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Sklep wędkarski Lublin