Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Gelson2
Karaś srebrzysty
Posty: 87
Rejestracja: wt 23 lip 2019, 10:18

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Gelson2 » wt 25 paź 2022, 21:13

Proponuję założyć temat "zz polityka"
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » wt 25 paź 2022, 21:44

szymon71 pisze:Skąd u niektórych z Was takie myślenie, że cokolwiek finansujecie swoimi podatkami?!


Czacha dymi, jak człowiek czyta coś takiego.
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: suchy0512 » wt 25 paź 2022, 22:30

Paweł pisze:
szymon71 pisze:Skąd u niektórych z Was takie myślenie, że cokolwiek finansujecie swoimi podatkami?!


Czacha dymi, jak człowiek czyta coś takiego.

Cytując klasyka...."szkoda strzępić ryja"
Jarek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » wt 25 paź 2022, 22:50

Oj boli boli każdego z nas jak nie boli to będzie bolało. Co do wzrostu składek pzw to poprosimy kalkilacje wzrostu kosztów. Ile co kosztowało w 2022 plus wylać do gus oni podadzą wskaźniki i po temacie
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » wt 25 paź 2022, 22:54

suchy0512 pisze:
Paweł pisze:
szymon71 pisze:Skąd u niektórych z Was takie myślenie, że cokolwiek finansujecie swoimi podatkami?!


Czacha dymi, jak człowiek czyta coś takiego.

Cytując klasyka...."szkoda strzępić ryja"

A ja myślałem, że to iż państwo i władza sama w sobie nie może nić dać, bo nic nie ma, to już wszyscy wiedzą. Dają tyle ile uda się odebrać innym, oczywiście najpierw zaspokajając siebie. A jak chodzi o VAT wywołany wcześniej, to przy takiej inflacji wpływy będą o wiele większe od zakładanych i zaraz zacznie się pianie hymnów pochwalnych o nadwyżkach budżetowych oraz niebywałej roztropności rządu, co to lepszy od Salomona bo z pustego potrafi nalać i jeszcze mu zostanie. Kończę wywody polityczne i od teraz tylko o rybach piszę ;)
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » wt 25 paź 2022, 23:35

Skończę i ja tym wpisem bo jak pisałem to nie mój konik.
Chciałem tylko uświadomić , że to nie jest wszystko takie proste jak się niektórym wydaje.
Podam pewien oczywisty przykład obrazujący mechanizm (także powodów zadłużania się państwa) i poproszę kogokolwiek o odpowiedź, będzie trochę w nietypowej formie ale myślę, że przystępnej.

Jak ogólnie wiadomo Polska jest całkiem niezła w pozyskiwaniu funduszy unijnych.
Załóżmy, że rzesza wręcz krystalicznie czystych etycznie urzędników, takich z których każdy wierzy we wszystkie religie świata od buddyzmu do sekty prostowania korzonków od jabłek i stosuje na codzień ich wszelkie zasady i przykazania, popiera wszystkie litery alfabe z nieskończoną ilością plusów, załóżmy że ta rzesza pozyskuje dla Polski 200 mld eurasów na drogi które musimy wykorzystać aby nie przepadły.

Teraz załóżmy, aby nikogo nie obrazić, że to ja jestem nie żadnym tam premierem czy ministrem tylko wójtem gminy który ma do wykorzystania te środki na dogi w wysokości 7 milionów, niestety to nie tak hop siup bo zabili mi klina. 7 baniek mogę wykorzystać tylko wtedy jak dołożę ze swojego 3 miliony. Czyli razem 10 mln.
Proszę mi zatem powiedzieć co mam zrobić:

A) Nie mam tych 3 baniek w budżecie a więc olać te 7, stawiać się co miesiąc na dywaniku u przełożonego po darmowe opier...ol, idąc korytarzem na którym ryją ze mnie ze śmiechu inni wójtowie. Słuchać kurwi...nia moich i nie tylko moich mieszkańców i wyborców łamiących zawieszenia na dziurach i jeździć sobie dla relaksu po ładnych drogach w innych gminach.

B) Przysłać do mojej księgowej Krajową Izbę Obrachunkową która stwierdzi po badaniu budżetu , że mogę się zadłużyć na te 3 bańki, wziąść te 7 z UE wybudować drogę i cieszyć się życiem i następną kadencją. Nie, nie to nie takie proste bo ceny się zmieniają z miesiąca na miesiąc i zanim mi te drogę zaprojektują, przebrnę papiery i przetargi to minie z 1,5 roku i szlag wszystko trafi bo ceny inne, na drogę już 10 baniek nie starczy, budżet inny a kasę z UE trzeba wydać. Pal licho zadłużę się jeszcze bardziej za 1,5 roku i będzie git.
No nie bardzo, bo przychodzą nowe programy i kasa, też z finansowaniem 70/30, na gazyfikację, na wodociągi, na kanalizację, na oczyszczalnię ścieków, na fotowoltaikę, na latarnie i cholera na wszystko inne co chcą Ci mieszkańcy, nie widzący dalej niż koniec własnego nosa i uważający, że źle to jest tu i teraz, i każdy z nich jest najważniejszy i mają mieć to co chcą.

Którą opcję mam zatem wybrać? Może jakieś inne rozwiązanie?

Ja jestem tylko z gminy i mam wydać te 7 baniek z Unii dokładając finalnie ze swojego budżetu powiedzmy 3,5 miliona, oczywiście z pieprz...ną świadomością, że każda dodatkowo stworzona przeze mnie instalacja, budowla itp. generuje kolejne koszty na serwis, obsługę bądź utrzymanie. Ehhh!, ciężkie to życie wójta!, no ale tego chcą od nas widzący koniec swojego nosa, takie życie.

A w państwie które ma wydać 200 mld to ile musi dołożyć z budżetu? Prosty wynik i prosty mechanizm.

A do tego skąd na waloryzację rent i emerytur, może jeszcze 13 czy 14 aby Ci co po 45 latach pracy nie umarli z głodu bo po opłatach zostaje im 300 zł na życie w miesiącu, a lekarze, a wojskowi, a urzędnicy, a sędziowie, a pielęgniarki, a strażacy, a policjanci, a pomoc firmom po Covid, a rodzice z 4 dzieci, a niepełnosprawni, itd., itd.

A może zostać jakimś prezesem, albo dyrektorem, albo influencerem jak syn? Hmmm!?
No nie bardzo bo jak wszyscy będą prezesami i dyrektorami to szybko zdechniemy w ziemiankach bo przecież ta hołota na którą trzeba płacić też będzie kierownikami i nikt nam domów nie wybuduje i żarełka nie wyprodukuje. Kiepska perspektywa chyba!
Świat jest jednak dalej niż czubek naszego nosa i nie jest czarno/biały.

Także czekam na odpowiedź co do wyboru opcji?
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » śr 26 paź 2022, 06:26

Ahahaha. No tak, problemy nieporadnego urzędniczyny. Nic nie może i cały świat przeciwko niemu. Oj bidulka, bidulka.

Chociaż wiem, że "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne", odpowiadam - opcja C:

Zdaję sobie sprawę, jaki ze mnie mizerny wójt, i że właściwie nie mam pojęcia o wójtowaniu. Że to, że zostałem wójtem w wyniku mojej przynależności do jedynie słusznej partii, nie czyni nie specjalistą od wszystkiego. Postanawiam zostać uczciwym człowiekiem. Przestaję udawać, że wiem co robię, chwalić się sukcesami, których nie odniosłem i zajmować się sprawami, które mnie przerastają. Rezygnuję zatem z bycia wójtem i idę na ryby.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » śr 26 paź 2022, 08:46

BCH pisze: odpowiadam - opcja C.

A dziękuję! Opcja dla wójta jak najbardziej wykonalna, tylko nic nie zmienia co do mechanizmu, co z kasą?
Rozumiem że powinien być najlepszy menago po Harwardzie, co to zmienia? Nic.
Aldek
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: szymon71 » śr 26 paź 2022, 09:16

To jeszcze doleję (obiecuję po raz ostatni) oliwy do ognia dla tych co z racji wieku bądź niepamięci hołubią tak poprzednie rządy. Załóżmy, że Tusk wygrywa wybory w 2015 roku i rządzi dalej to jest więcej niż pewne, że dokończyli by sprzedaż LOT-u, pod młotek poszedł by Orlen wespół z Lotosem, KGHM, wszystkie spółki energetyczne i kopalnie (w tym nasza Bogdanka) a na koniec Lasy Państwowe i przyszedł by czas i na Nasze PZW. Czy sądzicie, że paliwa lub energia byłyby wtedy tańsze? Nic bardziej mylnego tylko zysk trafiał by wtedy w inne czyli obce łapy. Czy nagle ceny przestały by rosnąć? Też nie! Współczesny świat to niestety globalny rynek. I takie rzeczy jak ceny paliw a co za tym idzie galopująca inflacja to tego efekt. Wody i lasy byłyby w dużym stopniu prywatne, czytaj w obcych łapach bez prawa wstępu. Teraz najgłośniejsze afery : hazardowa, piramida Amber Gold czy czyściciele kamienic w Warszawie i kilku innych dużych polskich miastach. Ta ostatnia to oczywiście wyrzucanie Bogu ducha winnych ludzi na bruk. Dbała o to pełna pychy i buty sepleniąca Hanka, będąc prezydentem stolicy. Były jeszcze podsłuchowa, internetowa a to tylko te, które pamiętam. Do tego wyprzedaż majątku narodowego i likwidacja ( na polecenie zagranicznych mocodawców) dobrze prosperujących zakładów pracy. Przykład z naszego podwórka : Lubelska cukrownia która musiała upaść na zlecenie Makreli. A takich w skali kraju było dużo więcej. I kto nam teraz produkuje np polsko brzmiący cukier "Królewski". Niemiecki Zucuker. Grabież kasy z OFE i jego likwidacja bo Tusek nagle stwierdził, że przecież pieniądze z OFE nie należą do Polaków. Podniesienie podatków czyli VAT-u do 23% i kilkakrotnie akcyzy. Podniesienie wieku emerytalnego dla mężczyzn (o 2 lata) i dla kobiet (o 7 lat!). Do tego likwidacja jednostek wojskowych i posterunków policji czyli de facto rozbrajanie Polski. Uwierzcie mi Panowie, że piszę to z głowy i pewnie niektórych "zasług" poprzedniego rządu po prostu nie pamiętam. Wymieńcie teraz chociaż połowę podobnego kalibru pisowskich afer. Bedzie naprawdę trudno a nie mam tu na mysli takich gównoafer podgrzewanych przez rządnych rozgłosu dziennikarzynów. Smiało Panowie niech fakty przemówią same za siebie! A teraz najważniejsze. Jeśli głosujecie na nich lub macie taki zamiar to pamiętajcie o tym, że podpisujecie się pod tym wszystkim co napisałem powyżej obydwiema rękami i to akceptujecie. A jeśli tak jest to gratuluje moralnego zepsucia. Ja jednak zostałem wychowany w poczuciu jakichś tam wartości i na takie antynarodowe i antyspołeczne działania mojej zgody nie ma. W tym rządzie jest wiele do poprawy np sposób przekazywania informacji w stylu północno-koreańskim, włażenie w du..ę kościołowi czy wspomniane Wody Polskie, które moim skromnym zdaniem nie powinny być w ogóle powołane jednak nie wyobrażam sobie, żeby Polską dalej rządziła obca agentura wykonująca potulnie polecenia Berlina, Paryża czy Moskwy. I tyle w temacie. Wiem, że się rozpisałem ale o polityce choćby nie wiem jakie riposty tu się pojawiły już nie napiszę. I pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » śr 26 paź 2022, 09:24

CDC pisze:A do tego skąd na waloryzację rent i emerytur, może jeszcze 13 czy 14 aby Ci co po 45 latach pracy nie umarli z głodu bo po opłatach zostaje im 300 zł na życie w miesiącu, a lekarze, a wojskowi, a urzędnicy, a sędziowie, a pielęgniarki, a strażacy, a policjanci, a pomoc firmom po Covid, a rodzice z 4 dzieci, a niepełnosprawni, itd., itd.


Zachodzi pytanie, dlaczego rząd ma dopłacać jakieś X-nastki dla emerytów, którzy swoją postawą zawodową w swoim życiu teraz klepią biedę? Pisanie, że po 45 latach pracy komuś zostaje 300 zł na życie, to chyba bez uwzględnienia tego, że przez 30 lat pracował na czarno. Moi rodzice radzą sobie nieźle na emeryturze, ale rzeczywiście wypracowali legalnie swoje lata odprowadzając wszystkie podatki i nie piastowali żadnych synekur. Ojciec był całe życie elektrykiem (od razu mówię, że to nie jest Wałęsa ;-)), matka pracowała w handlu oraz ZUS-ie i posiadają względną swobodę finansową. Nie liczą dni do tzw. pierwszego.

Z tych wszystkich grup społecznych to ja bym uwzględnił jedynie niepełnosprawnych, ponieważ oni mają albo uniemożliwione wejście na rynek pracy, albo mocno ograniczone. Pomoc firmom po covid? Tylko po jakiego grzyba rząd zamykał firmy w czasie pandemii, co doprowadziło o upadłości wielu firmy lub dużego zadłużenia? Politycy partii rządzącej przy którejś z kolejnych fal tylko stwierdzili, że teraz nie będziemy zamykać, bo jak się okazało po czasie decyzja o wcześniejszym zamknięciu (zresztą niekonstytucyjnym) nie była tą najlepszą. To oznacza, że politycy sami płacą pieniędzmi obywatela za własne błędy i butę i teraz jest biadolenie skąd na to pieniądze wziąć? Nie róbmy sobie jaj! Nie róbcie z ludzi idiotów! Jednym z czynników wzrostu cen jest między innymi skutek tej decyzji, przez co firmy dotknięte lockdownem odbijają sobie długi, kredyty, niezapłacone czynsze. Rząd jest tak wspaniałomyślny, tak wspomaga firmy handlowe, że zamyka je w niedzielę ograniczając możliwości zarobkowe - taki to jest wolny rynek według PIS.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » śr 26 paź 2022, 09:27

szymon71 pisze:TWymieńcie teraz chociaż połowę podobnego kalibru pisowskich afer.


Już pisałem to wcześniej. Serwer strony by padł z uwagi na przeciążenie i nie mam wolnych 2 dni na napisanie jednego posta. Przypomnij mi jeszcze kto brał udział w aferze podsłuchowej? Podniesienie Vatu o 1% to rzeczywiście szaleństwo, to oczywiście nic w porównaniu z wprowadzeniem 9% podatku składki zdrowotnej wprowadzonej przez PIS.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » śr 26 paź 2022, 10:01

szymon71 pisze:Załóżmy, że Tusk wygrywa wybory w 2015 roku

Fakty są takie: od siedmiu lat Tusk nie ma nic do gadania, a dzieci przestają się bać czupakabry, jak dowiadują się, że ona nie istnieje.

Zatem odwołując się do powyższego, równie dobrze można sobie gdybać, że Elvis żyje, przystał do tajnej organizacji na Trynidadzie i Tobago i w wyniku tego wprowadził w Polsce nakaz wędkowania w rzekach wyłącznie na czerwone robaki. Oczywiście, o zgrozo, wędkować mogą tylko geje i wielbiciele Netflixa.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » śr 26 paź 2022, 12:27

Paweł pisze:
CDC pisze:A do tego skąd na waloryzację rent i emerytur, może jeszcze 13 czy 14 aby Ci co po 45 latach pracy nie umarli z głodu bo po opłatach zostaje im 300 zł na życie w miesiącu, a lekarze, a wojskowi, a urzędnicy, a sędziowie, a pielęgniarki, a strażacy, a policjanci, a pomoc firmom po Covid, a rodzice z 4 dzieci, a niepełnosprawni, itd., itd.


Zachodzi pytanie, dlaczego rząd ma dopłacać jakieś X-nastki dla emerytów, którzy swoją postawą zawodową w swoim życiu teraz klepią biedę? Pisanie, że po 45 latach pracy komuś zostaje 300 zł na życie, to chyba bez uwzględnienia tego, że przez 30 lat pracował na czarno. Moi rodzice radzą sobie nieźle na emeryturze, ale rzeczywiście wypracowali legalnie swoje lata odprowadzając wszystkie podatki i nie piastowali żadnych synekur. Ojciec był całe życie elektrykiem (od razu mówię, że to nie jest Wałęsa ;-)), matka pracowała w handlu oraz ZUS-ie i posiadają względną swobodę finansową. Nie liczą dni do tzw. pierwszego.

Z tych wszystkich grup społecznych to ja bym uwzględnił jedynie niepełnosprawnych, ponieważ oni mają albo uniemożliwione wejście na rynek pracy, albo mocno ograniczone. Pomoc firmom po covid? Tylko po jakiego grzyba rząd zamykał firmy w czasie pandemii, co doprowadziło o upadłości wielu firmy lub dużego zadłużenia? Politycy partii rządzącej przy którejś z kolejnych fal tylko stwierdzili, że teraz nie będziemy zamykać, bo jak się okazało po czasie decyzja o wcześniejszym zamknięciu (zresztą niekonstytucyjnym) nie była tą najlepszą. To oznacza, że politycy sami płacą pieniędzmi obywatela za własne błędy i butę i teraz jest biadolenie skąd na to pieniądze wziąć? Nie róbmy sobie jaj! Nie róbcie z ludzi idiotów! Jednym z czynników wzrostu cen jest między innymi skutek tej decyzji, przez co firmy dotknięte lockdownem odbijają sobie długi, kredyty, niezapłacone czynsze. Rząd jest tak wspaniałomyślny, tak wspomaga firmy handlowe, że zamyka je w niedzielę ograniczając możliwości zarobkowe - taki to jest wolny rynek według PIS.

Rozumiem. Chodziło mi głównie o zobrazowanie prostego mechanizmu wydawania pieniędzy publicznych i unijnych. BCH np. proponuje aby nie brać kasy z UE, czyli zostawić to wszystko w cholerę bo się do tego kompletnie nie nadaję. To mam brać czy nie brać?
Aldek
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Doctor1987 » śr 26 paź 2022, 12:57

BCH pisze:Fakty są takie: od siedmiu lat Tusk nie ma nic do gadania, a dzieci przestają się bać czupakabry, jak dowiadują się, że ona nie istnieje.


Ostatnio oglądałem dokument na Discovery właśnie o czupakabrze. Ludzie twierdzili że widzieli to stworzątko i pokazywali "wyssane" kozy ale ile w tym prawdy to chyba nikt nie wie :D :D
Hubert
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: szymon71 » czw 27 paź 2022, 07:04

Tak jak napisałem kończę definitywnie tematy polityczne i już się nie dam tu niczym sprowokować. Każdy niech głosuje zgodnie z własnym sumieniem i tyle w temacie. A dzisiaj jadę na ryby, niestety nie na bagno. A jak wyglądają tegoroczne zarybienia na ZZ? Co było wpuszczane i kiedy? I czy jeszcze pływa? Wie ktoś może.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 27 paź 2022, 08:57

szymon71 pisze:Tak jak napisałem kończę definitywnie tematy polityczne i już się nie dam tu niczym sprowokować. Każdy niech głosuje zgodnie z własnym sumieniem i tyle w temacie. A dzisiaj jadę na ryby, niestety nie na bagno. A jak wyglądają tegoroczne zarybienia na ZZ? Co było wpuszczane i kiedy? I czy jeszcze pływa? Wie ktoś może.


W wątku "Wędkarstwo" ostatnio pojawia się sporo zdjęć i to fajnych ryb. Łowi się głównie okonia, ale wpada też sandacz i od czasu do czasu szczupak. Wydaje się, że kondycja zbiornika pod względem wędkarskim poprawiła się.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 09:14

Jak widać możemy zakończyć ten mały eksperymencik pod tytułem "trudny wybór wójta". Co prawda dotyczył bardzo małego fragmentu funkcjonowania państwa a mianowicie zadłużania i choć słownie podkolorawany to sam mechanizm i związane z tym dylematy są jak najbardziej prawdziwe.

Po pierwsze.
Chciałbym wszystkich przeprosić bo to nie jest miejsce na tego typu sztuczki.

Po drugie.
Jak widzimy gardłować większość z nas potrafi, tym mocniej im większe jest przekonanie, że stoi za nami jakaś grupa która ma takie same lub podobne przekonania. Wiedzą o tym doskonale politycy i nie omieszkają tego wykorzystać obojętnie z jakiej by nie byli opcji czy strony.
Doskonale widać, że na jednych odmienny pogląd działa jak wyjęcie zawleczki, na innych odrobinę mniej, a na kolejnych pozornie wogóle bo się z różnych względów nie wypowiadają ale oczywiście "swoje wiedzą".

Po trzecie.
O ile gardłować w oparciu o swoje przekonania potrafimy, to jeśli już mamy przedstawiony realny problem to w skrócie niestety "chętnych brak".
Trzeba tutaj oddać honor dwóm osobom, a mianowicie BCH i Pawłowi, którzy oczywiście nawet pytani czy odrobinę prowokowani nie odnieśli się w najmniejszym stopniu do meritum przedstawionego pozornie jako taka "kwadratura koła", ale trzeba przyznać, iż chociaż w jakimś stopniu stanęli naprzeciwko problemu.

Po czwarte.
Nasze przekonania jeżeli jesteśmy podatni mogą być różnie kształtowane. Zawsze pierwotnie są na swój sposób dziurawe i porysowane. Pod różnymi wpływami te rysy i dziury sobie niwelujemy dla spokoju własnego sumienia. W ostateczności, jeśli nie znajdujemy ogólnych, to niwelujemy je indywidualnymi przykładami z naszego życia aby tylko tą dziurę załatać.
Odpowiedzialny jest za to bardzo prosty mechanizm o którym nawet nie chce mi się już tutaj pisać.

Po piąte.
Moim zdaniem i przynajmniej ja staram się w ten sposób funkcjonować, znacznie bardziej ważne od wyszlifowanych pod różnymi wpływami przekonań są nasze wartości.
Jeśli się ich trzymamy pomaga to nam dokonywać wyborów zgodnie z tym co jest nam bliższe, a nie zgodnie z tym w co sami, lub w co nas zaszufladkowano.
Oczywiście ciężej z tym funkcjonować ale zachowujemy wtedy, przynajmniej ja, elementarny szacunek dla innych ludzi, nawet do tych o skrajnie różnych, jeśli już nie wartościach, to przynajmniej przekonaniach.

To tak bardzo w skrócie i po łebkach bo można by pewnie jeszcze kilka punktów dodać ale mniej więcej clou zostało przedstawione.

Jeszcze raz przepraszam jeśli ktoś poczuł się niekomfortowo przez, jakby nie było, tą drobną manipulację, ale może dzięki temu choć część z piszących tutaj osób przez chwilę się zastanowi zanim zacznie zarzucać innym różne rzeczy.
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 paź 2022, 16:22

A mnie naszła taka myśl. Czy PZW jako dzierżawca wody nie może sobie przepierdzielić siatami zbiornika, który dajmy na to wody polskie odbierają? W końcu ryby wpuszczone były za kasę "PZW". Jakbym mógł to byłbym taki bezczelny i zostawiał dla tych pisiorów kompletnie wyjałowione pustynie. Niech sobie budują swoje imperium od 0.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: suchy0512 » czw 27 paź 2022, 16:51

:mrgreen: To tak jakby wypożyczyć auto i oddać bez silnika :mrgreen:
Jarek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 paź 2022, 16:55

suchy0512 pisze::mrgreen: To tak jakby wypożyczyć auto i oddać bez silnika :mrgreen:

Moim zdaniem to chybione porównanie :)
Co by nie mówić. Umowy trwały dziesięciolecia zainwestowane było miliony złotych, nagle przychodzi dzika kaczka i grabi wszystko dla siebie.
To tak jakbyś dzierżawił pole uprawne. Sadzisz, nawozisz, rośnie i nagle ktoś Ci nie pozwala skosić bo wypowiada umowę... I jeszcze stawia "zakaz wstępu".
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 17:10

Kadi pisze:A mnie naszła taka myśl. Czy PZW jako dzierżawca wody nie może sobie przepierdzielić siatami zbiornika, który dajmy na to wody polskie odbierają? W końcu ryby wpuszczone były za kasę "PZW". Jakbym mógł to byłbym taki bezczelny i zostawiał dla tych pisiorów kompletnie wyjałowione pustynie. Niech sobie budują swoje imperium od 0.

:lol: Dobre! Nie wiedziałem, że można tu zamieszczać komentarze aż tak satyryczne. Odmrożę sobie uszy na złość mamie. Genialne :lol:
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 paź 2022, 17:18

CDC pisze:
Kadi pisze:A mnie naszła taka myśl. Czy PZW jako dzierżawca wody nie może sobie przepierdzielić siatami zbiornika, który dajmy na to wody polskie odbierają? W końcu ryby wpuszczone były za kasę "PZW". Jakbym mógł to byłbym taki bezczelny i zostawiał dla tych pisiorów kompletnie wyjałowione pustynie. Niech sobie budują swoje imperium od 0.

:lol: Dobre! Nie wiedziałem, że można tu zamieszczać komentarze aż tak satyryczne. Odmrożę sobie uszy na złość mamie. Genialne :lol:

Może i satyryczne, ale do wód polskich należy tylko woda i jak tak bardzo chcą ją odbierać to niech odbierają. Nie wiem po prostu nie wierzę żadnym politykom od A do Z i wiem, że za co się nie biorą to jest klapa. Tym razem będzie tak samo. Więc ryby odłowić i wpuścić do wód, których nie zabrali. Z tego co wiem PZW jest organem uprawnionym do odłowów.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 17:33

Sorki!, ale jak widzę dalej nie rozumiesz co znaczy "Odmrożę sobie uszy na złość mamie". Może wrzuć w Google.
Aldek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 paź 2022, 17:44

Wiem o co Ci chodzi. Nie uważam jednak, aby PZW robiło sobie krzywdę.w ten sposób. WP nie będzie miało raczej żadnych skrupułów, jeżeli chodzi o odbieranie wód od PZW. Tam gdzie jest kasa, kończą się uprzejmości :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2048
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 18:01

Sorki! Ale widzę, że dalej nie wiesz o co chodzi. Szkoda czasu.
Aldek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin