Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » czw 27 paź 2022, 18:36

CDC pisze:Jak widać możemy zakończyć ten mały eksperymencik


Blablabla. Zupełnie mnie nie zrozumiałeś.
Dla Ciebie sednem problemu są istniejące przepisy i stosowanie (lub nie) się do nich.

Moim zdaniem to tylko pretekst, a nie problem.

Sednem problemu w opisanym przez Ciebie przypadku jest urzędnicza indolencja.
Klasyczna wręcz - "pan urzędnik niedasię". Okraszona typowo pisowskim - "ja zrobiłem wszystko najlepiej na świecie, ale ci źli sprawili, że i tak jest źle".

W szczegóły nie wchodzę, bo nie zajmuję się dotacjami unijnymi i nie będę udawał, że się na nich znam.


Kadi pisze:Więc ryby odłowić i wpuścić do wód, których nie zabrali. Z tego co wiem PZW jest organem uprawnionym do odłowów.

Pomysł w stylu nawalanki w piaskownicy - zabrałeś mi wiaderko, to rypnę ci łopatką :D. No ale w sumie, z zasady na chama skutecznie działa tylko chamstwo.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 paź 2022, 18:49

BCH pisze:
CDC pisze:Jak widać możemy zakończyć ten mały eksperymencik


Blablabla. Zupełnie mnie nie zrozumiałeś.
Dla Ciebie sednem problemu są istniejące przepisy i stosowanie (lub nie) się do nich.

Moim zdaniem to tylko pretekst, a nie problem.

Sednem problemu w opisanym przez Ciebie przypadku jest urzędnicza indolencja.
Klasyczna wręcz - "pan urzędnik niedasię". Okraszona typowo pisowskim - "ja zrobiłem wszystko najlepiej na świecie, ale ci źli sprawili, że i tak jest źle".

W szczegóły nie wchodzę, bo nie zajmuję się dotacjami unijnymi i nie będę udawał, że się na nich znam.


Kadi pisze:Więc ryby odłowić i wpuścić do wód, których nie zabrali. Z tego co wiem PZW jest organem uprawnionym do odłowów.

Pomysł w stylu nawalanki w piaskownicy - zabrałeś mi wiaderko, to rypnę ci łopatką :D. No ale w sumie, z zasady na chama skutecznie działa tylko chamstwo.

Ja uważam, że z nimi nie będzie żadnej dyskusji... Oni nie odpuszczą, prób dogadania się raczej nie będzie, tylko i wyłącznie sprawy sądowe. Już gdzieś pojawiają się artykuły, że prawnicy zajmują się odbiorami dokonanymi przez WP. Tylko kto wygra te sprawy to zależy jaki sędzia będzie na sprawie...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 27 paź 2022, 19:10

Kadi aparat państwowy ma oczywiście większe możliwości i je wykorzystuje w granicach prawa i zakresu podpisanych umów. Odławianie ryb siatami do zera przed oddaniem obwodu może wychodzić poza zakres umowy użytkowania rybackiego oraz tego typu zachowanie jest nieco infantylne. Gdy PZW pozyskiwał obwody rybackie, to nie otrzymywał ich pustych, tylko były w nich ryby, paradoksalnie wówczas tych ryb mogło być więcej niż jest teraz. Oprócz tego, że wody były zarybiane, to również były masowo odławiane przez wędkarzy, którzy robili sobie z tego pożytek w postaci skwierczącej patelni. Także nie można powiedzieć, że tylko miliony były władowane do wód, bo te same miliony były odławiane przez wędkarzy, którzy też miliony płacili za zezwolenia.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 paź 2022, 19:21

No niby racja. Nie mniej jednak. W imię zasad, nie poddał bym się bez walki. I zwyczajnie robiłbym im na złość. Oni kijem to ja pałą.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2065
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 20:22

Kadi pisze:No niby racja. Nie mniej jednak. W imię zasad, nie poddał bym się bez walki. I zwyczajnie robiłbym im na złość. Oni kijem to ja pałą.

Kadi błagam!
Pomysł zrobienia sobie i innym wędkarzom pustych wód, defacto zlikwidowania wędkarstwa, tylko dlatego, że nie podoba mi się obecną władza można traktować tylko humorystycznie.
Aldek
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2065
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 21:03

BCH. Zrozumiałem doskonale.
Z mojej strony temat był jasny, odpowiedzi podane na talerzu. Nikt nic nie wybrał (dla mnie powody tego są wręcz banalnie proste) , wnioski oczywiste opisałem.
To że Ty imaginujesz sobie jakieś inne sedno problemu nie ma znaczenia.
Możesz wymyśleć oczywiście coś podobnego na temat Twojego sedna, będzie napewno ciekawe, jednak w takiej formie jak sygnalizujesz dla mnie osobiście ciężkie do przebrnięcia.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » czw 27 paź 2022, 23:23

Nie, kompletnie nie.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2065
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 27 paź 2022, 23:40

BCH pisze:Nie, kompletnie nie.

To, że wogóle nie rozumiesz istoty tego eksperymenciku to już nie moja wina. Sorki! Nie będę tego tłumaczył, wymaga to odrobiny oderwania umysłu od przyziemia które serwujesz. Po prostu patrząc co tu się obecnie wypisuje najzwyczajniej mi się nie chce.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » pt 28 paź 2022, 06:32

Doskonale rozumiem. Dałeś dwie opcje do wyboru, obie złe, i oczekujesz, że ktoś którąś z nich wybierze. Wówczas będziesz mógł temu komuś udowodnić, że masz rację.

Za to Ty nie rozumiesz. Wymyśliłeś historyjkę według schematu konstrukcyjnego greckiej tragedii i oczekujesz zabawy w Twoją grę. Otóż nie. Dramatopisarstwo ewoluowało na wiele różnych sposobów - problemy Edypa czy Antygony są nieaktualne, ponieważ dziś, po kilku tysiącach lat, wiadomo, że można je rozwiązać na tysiące sposobów.

A to, że nie akceptujesz tego, że są inne możliwości niż czerń i biel, to już nie moja wina.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2065
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » pt 28 paź 2022, 07:32

BCH pisze:Doskonale rozumiem. Dałeś dwie opcje do wyboru, obie złe, i oczekujesz, że ktoś którąś z nich wybierze. Wówczas będziesz mógł temu komuś udowodnić, że masz rację.

Za to Ty nie rozumiesz. Wymyśliłeś historyjkę według schematu konstrukcyjnego greckiej tragedii i oczekujesz zabawy w Twoją grę. Otóż nie. Dramatopisarstwo ewoluowało na wiele różnych sposobów - problemy Edypa czy Antygony są nieaktualne, ponieważ dziś, po kilku tysiącach lat, wiadomo, że można je rozwiązać na tysiące sposobów.

A to, że nie akceptujesz tego, że są inne możliwości niż czerń i biel, to już nie moja wina.

Z tą czernią i bielą to bądźmy poważni BCH, zwłaszcza na tle Twoich wypowiedzi ;). "Wówczas będziesz mógł temu komuś udowodnić że masz rację" - ;) Proszę Cię, nie mierz innych swoją miarą.
Jest tak jak napisałem wcześniej, całkowicie nie rozumiesz o co chodzi, dlatego może zakończmy bo jeszcze Ci żyłka pęknie.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » pt 28 paź 2022, 10:15

Owszem, zakończmy.

------

CDC pisze:To, że wogóle nie rozumiesz [...] wymaga to odrobiny oderwania umysłu od przyziemia które serwujesz [...] najzwyczajniej mi się nie chce.

CDC pisze:bądźmy poważni [...] nie mierz innych swoją miarą [...]
całkowicie nie rozumiesz o co chodzi [...] jeszcze Ci żyłka pęknie

Rozumiem, że to są przejawy tej tolerancji, o którą tak apelowałeś...

Spokojnie, nie musisz się martwić. Żadna żyłka mi nie pęknie. W okresie jesiennym używam plecionek.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2065
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » pt 28 paź 2022, 10:36

BCH pisze:Owszem, zakończmy.

------

CDC pisze:To, że wogóle nie rozumiesz [...] wymaga to odrobiny oderwania umysłu od przyziemia które serwujesz [...] najzwyczajniej mi się nie chce.

CDC pisze:bądźmy poważni [...] nie mierz innych swoją miarą [...]
całkowicie nie rozumiesz o co chodzi [...] jeszcze Ci żyłka pęknie

Rozumiem, że to są przejawy tej tolerancji, o którą tak apelowałeś...

Spokojnie, nie musisz się martwić. Żadna żyłka mi nie pęknie. W okresie jesiennym używam plecionek.

Nie ma tutaj nic nietolerancyjnego w odróżnieniu choćby od tego:
"Okraszona typowo pisowskim - "ja zrobiłem wszystko najlepiej na świecie, ale ci źli sprawili, że i tak jest źle"."
To o co apeluję wcale nie oznacza, że będę wszystkich wokół głaskał po główkach.
Aldek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1055
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » pt 28 paź 2022, 11:23

Noooo... czysty pisizm :).
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1524
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » sob 29 paź 2022, 21:03

Panowie to forum wędkarskie i czas zakończyć pisolenie. Co ma być to będzie od nas i reszty społeczeństwa to zależy. Amen. Wiemy kto i jakie ma poglądy, mnie się wydaje że ze wrotem składek więcej ryb będzie wyberetowanych. Apeluje o rowazenie łowców no kill.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » pt 04 lis 2022, 13:26

Widać, że wybory idą, bo wokół bagna zmotoryzowane patrole WP jeżdżą :mrgreen: Ciekawe czego szukają? Może dogodnego miejsca do zwodowania pogłębiarek :P :lol:
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Sprężynowy Dziadek » pt 04 lis 2022, 17:02

misiek1975 pisze:Ciekawe czego szukają? Może dogodnego miejsca do zwodowania pogłębiarek :P :lol:

Raczej dogodnego miejsca do postawienia siat, bo wyczytali na forum ZZ, jakie tam potwory pływają i żal im dupy ściska ;) :mrgreen:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1524
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » śr 14 gru 2022, 11:30

Mrooozi w końcu, ja chyba pierwszy lód zaatakuje w następnym tygodniu około wtorku lub środy. Na tą okoliczność nawet urlop wypiszę.
Awatar użytkownika
bari89
Leszcz
Posty: 25
Rejestracja: pt 10 kwie 2020, 10:21

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: bari89 » śr 14 gru 2022, 13:05

Optymista :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » śr 14 gru 2022, 14:55

Dziś na zalewie kuliśmy lód. Na oko miał ok 7 cm, ale nie jest czarny i raczej jest ryzyko, aby wchodzić teraz.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1524
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » śr 14 gru 2022, 15:49

Wiem o tym że zamarzł tak naprawdę śnieg który jest izolatorem ale parę dni potrzyma mróz około 10 stopni to może urosnie. Będę wiercił otwory badawcze odchodząc od brzegu.
Plan na zimę jest taki aby złapać sieję, ma kto doświadczenie?
Ostatnio zmieniony śr 14 gru 2022, 15:51 przez majula7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » śr 14 gru 2022, 15:51

Wczoraj od pola przy brzegu falowało
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » śr 14 gru 2022, 17:01

majula7 pisze:....
Plan na zimę jest taki aby złapać sieję, ma kto doświadczenie?


Parę lat temu tato trafił sieje na j.Bialskim (Białka k/Parczewa) ale w lecie z jakiś 6-7m. Jak zimą i czy jeszcze jakieś są to nie wiem.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1621
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » śr 14 gru 2022, 17:38

Jajakub pisze:Wczoraj od pola przy brzegu falowało

Dzisiaj już nie
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » śr 14 gru 2022, 18:56

Spodziewam się że już nie faluje
Chodzi o to że lód jest niejednorodny
Więc uważajcie tam na siebie
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » śr 14 gru 2022, 19:59

Dokładnie. My dziś byliśmy przy slipie od strony Dąbrowy. Zapewne tam z uwagi na spokojną okolicę najszybciej złapało i lód może być najgrubszy. Tak nawiasem mówiąc do wody trafiło przy okazji prawie 200 kg szczupaka i ponad 150 kg jazia.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

Sklep wędkarski Lublin