Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » pn 15 sie 2022, 21:08

Dziękuję bardzo. Jakub. Z kleniami jest słabiej niż dawniej. Pamiętam kilka lat temu było ich niemożliwie dużo ale to czasy "przedkormoranowe". Teraz żeby połowic kleni i też brzan to trzeba celować niżej. Doskonałe miejsce jest przy ujściu rzeczki Olszanki powyżej Krasiczyna. Jak będziesz się wybierał to Ci wszystko opowiem gdzie i jak. Zresztą jak to wiesz pewnie lepiej ode mnie.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » wt 16 sie 2022, 08:14

Się przypomnę na pewno
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » śr 17 sie 2022, 13:32

Złowiłeś je na wleczące nimfy po dnie?
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » śr 17 sie 2022, 21:40

Dokładnie tak. Przydługi przypon i dwie ciężkie nimfy turlane po dnie. Dzisiaj złowiłem kolejne dwie i kilka straciłem w holu w tym brzanę życia, którą oceniam na 80cm.
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 617
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: suchy0512 » śr 17 sie 2022, 23:57

Zielony pisze:Dokładnie tak. Przydługi przypon i dwie ciężkie nimfy turlane po dnie. Dzisiaj złowiłem kolejne dwie i kilka straciłem w holu w tym brzanę życia, którą oceniam na 80cm.

Jutro też jest dzień... życzę 90
Jarek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » czw 18 sie 2022, 07:14

Piotrek a te co straciłeś to rwały bo duże czy gdzieś po kamulcach szurały ?
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » czw 18 sie 2022, 07:43

Największe jakie wyholowałem miały po 70cm. Natomiast ta wielka to naprawdę fantastyczna ryba. Początkowo długo nie dawała się wyprowadzić z szybkiej rynny. Przeciąganie trwało naprawdę długo a gdy taka ryba jest już na płytkim to dalej nie daje się łatwo podebrać. Przy jej kolejnym odejściu nastawiłem podbierak licząc, że wpadnie ale ominęła zaczepiając skoczkiem o siatkę i rozerwała przypon. Mój błąd bo była do podjęcia. Cały czas mam ją w oczach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » czw 18 sie 2022, 08:35

Już wiem gdzie pojadę na jesieni na ryby, fajne i piękne.
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: szymon71 » czw 18 sie 2022, 10:57

A jakie fantastyczne krajobrazy za plecami Piotrka. I choć muszkarzem nie jestem to dla tych widoków warto od czasu do czasu pojechać gdzies dalej. Pamiętam jak 4 lub 5 lat temu byłem z synem na Czorsztyńskim i przez tydzień prawie codziennnie z rana była tam mgła, która stopniowo ale powoli ustępowała. Widoki z wody na te skaliste wzgórza, ruiny w Czorsztynie i zamek w Niedzicy były wtedy bezcenne.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » czw 18 sie 2022, 11:18

Pięknie to Piotrek wygląda.
Mam nadzieję że we wrześniu i mi się uda wyskoczyć
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 18 sie 2022, 14:42

Dzisiaj zrobione zdjęcia przez wędkarza Waldemara na zalewie. Czegoś takiego, to ja za swojej kadencji na zalewie nie spotkałem.
Załączniki
zalew2.jpg
zalew2.jpg (736.72 KiB) Przejrzano 367 razy
zalew1.jpg
zalew1.jpg (830.86 KiB) Przejrzano 367 razy
zalew.jpg
zalew.jpg (705.8 KiB) Przejrzano 367 razy
Awatar użytkownika
Doctor1987
Okoń
Posty: 196
Rejestracja: pn 26 mar 2018, 19:28

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Doctor1987 » czw 18 sie 2022, 15:08

Ale zupa. Pierwszy raz widzę coś takiego. Na pierwszym zdjęciu wydaję się że są to snięte ryby ?!
Hubert
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 18 sie 2022, 15:48

Ja już widziałem dużo gorzej i to bardzo dawno temu. Jak się żuciło zbyt lekkiego woblera to zostawał na powierzchniowym korzuszku bez możliwości poprowadzenia.
O dziwo brały pod tym sandacze, i to w środku dnia-pod spodem było ciemno.
Aldek
Awatar użytkownika
bodzio66665
Okoń
Posty: 118
Rejestracja: sob 23 kwie 2022, 18:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: bodzio66665 » czw 18 sie 2022, 17:05

Masakra jakaś na tym zalewie się zrobiła. Może to przez upały? Co prawda tam niby ta woda płynie, bo jakby stojąca była to pewnie byłoby jeszcze gorzej... Małże zdychają ze starości, to ciekawe co powiedzą Teraz o jakości wody...
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: szymon71 » czw 18 sie 2022, 18:01

Takie "zupy" bywały już w przeszłości wielokrotnie, barwiły żyłki, później plecionki a i ubrania ciężko było doprać jak się tym zapaskudziły. Płytkie to nasze bagienko, zamulone a w tym mule też różne syfy się odkładają. I efekt mamy prawie co roku. Zawsze też na wiosnę pływały truchła, głównie leszczy bo to sztandarowe ryba na ZZ.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Bandazyk » czw 18 sie 2022, 19:01

Taką zupę widziałem w Kunowie ze 4 lata temu w maju, aż takie kulki z glonów pływały pod powierzchnią. Dziwne że w maju, woda jeszcze była chłodna.
:twisted:
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » czw 18 sie 2022, 20:01

Nasz zalew jest odstojnikiem wszystkiego co do niego wpada. Oczyszczalnie na Bystrzycy jak ta w Piotrowicach działają marnie. Sam przyłapałem ich na wpuszczaniu wprost do rzeki nieprzerobionych ścieków. Była akacja z WIOŚ, kara itd. Co z tego skoro wątpliwości budzi działalność oczyszczalni w Bychawie, Bełżycach, Pszczelej Woli...Nad naszymi rzeczkami nie brakuje ukrytych dziwnych rur wprowadzających szamba wprost do rzek. Wystarczy przejść się Krężniczanką powyżej Strzeszkowic. Z przykrością stwierdzam, że liczne instytucje, które powinny zabiegać o dobry stan wód niestety nie tylko nie działają należycie a nawet bywa, że prowadzą różnego rodzaju melioracje niszczące całe ekosystemy, nawet w ich źródłowym biegu.
https://lublin.tvp.pl/27770090/meliorac ... protestuja Nie pierwsza i nie ostatnia niszcząca naturę. Może teraz zaczną stopniowo prowadzić renaturyzację czyli naprawiać co zepsuli.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » czw 18 sie 2022, 20:16

Do tego należy dodać smietnisko/ogniska nad brzegami co się wypala śmieci z gospodarstwa. Ostatnio na brzegu Krezniczanki w obrębie stawów jakąś taka ziemia z innym synem się pojawiła, a na wiosnę jeszcze można było spokojnie po trawce przejść.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 18 sie 2022, 20:31

Zielony pisze:Co z tego skoro wątpliwości budzi działalność oczyszczalni w Bychawie, Bełżycach, Pszczelej Woli...

O przepraszam... w Pszczelej Woli kompleksowo remontowała "moja" firma 8-)
Ze starej zostały tylko budyneczek gospodarczy, reszta wszyściutko jest funkiel nówka, komputery, bajery itd., nawet bakterie wzięte z Hajdowa od MPWIK. Po uruchomieniu woda zrzutowa monitorowana i badania wykonywane kilka razy aby było idealnie.
Co prawda to z 1,5 roku temu także nie wiemy kto tam zarządza, tzn. wiemy ale tu nie ma potrzeby ujawniać po nazwisku. Ogólnie ta sama osoba co w Piotrowicach.
Nie jestem w tej branży długo, raptem ze 3,5 roku ale muszę tu trochę stanąć w obronie gminy Strzyżewice.
Startujemy w bardzo dużej ilości przetargów branżowych w Lublinie i dalszych okolicach, a wiemy praktycznie o wszystkich.
Jeśli chodzi o Strzyżewice to bardzo (chyba najbardziej) prężna gmina jeśli chodzi o kanalizację i wodociągi. Pszczela Wola kosztowała ich ponad 5 baniek i chcieli szybko, a raczej nie należą do bardzo bogatych.
Nawet ze 2 tygodnie temu podpisaliśmy z nimi umowę na kawałek wodociągu, modernizację starego ujęcia wody, i bodajże kawałek kanalizacji.
Także trzeba im przyznać, że pod tym względem naprawdę się starają, bo tylko z naszej strony przez te 3,5 roku to już chyba teraz 5 kontrakt z nimi.
Niestety później jest organizowany przetarg, zapytanie i taka oczyszczalnia idzie pod czyjś zarząd. Gmina nie ma do tego fachowców i dlatego dbanie o wszystko zleca komuś kto ma o to należycie dbać. I to on powinien odpowiadać za wszelkie nieprawidłowości o których pisze Zielony. Gmina natomiast jest właścicielem i w przypadku jakiejś wpadki to niestety na niej wieszają psy, a przecież nie monitoruje, bo nie ma możliwości i "podstaw" po podpisaniu umowy na usługę, Pana D... 24 h/dobę co on tam robi aby sobie zaoszczędzić na procesie lub ilości osadu do wywozu itp. Dostaje kasę i wszystko ma grać. Także nie jest to wszystko takie proste jak mogli byśmy sobie wyobrazić.
Ostatnio zmieniony czw 18 sie 2022, 21:40 przez CDC, łącznie zmieniany 2 razy.
Aldek
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1622
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » czw 18 sie 2022, 21:06

Małże już popełniły zbiorowe samobójstwo (o dziwo z jednego rocznika) podobnie jak wszystko w Odrze. Oby tylko rybom na bagnie nie przyszło to do głowy bo obecnie na rewitalizację nie ma szans. Takie widoki na bagnie widziałem ze 30 lat temu. Trzeba było cięższe spławiki dawać, bo przez kożuch nie przelatywały. Wtedy ryby śniętych sporo było ale małż wcale. Muszą wytrzymać jeszcze do niedzieli - idą obfite deszcze i ochłodzenie. Ja wybieram się w sobotę rano i chyba cięższe główki wezmę, żeby przez kożuch przelatywały :mrgreen: Ale z tego co widzę, to sytuacja gorsza na Dąbrowie, czy tylko zdjęcia z tej części a wszędzie tak samo. Wiatr wschodni to od pola syf powinien być.
Awatar użytkownika
szymon71
Szczupak
Posty: 262
Rejestracja: pn 18 maja 2020, 16:07

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: szymon71 » czw 18 sie 2022, 21:16

A słyszeliście już pewnie, że teraz na Odrze odpowiednie służby wzięły się w końcu do roboty, prowadzą szczegółowe kontrole i juź w tym momencie wykryli dwieście kilkadziesiąt nielegalnych rur i cieków zrzutowych a ponoć ponad 50 spraw już jest zgłoszonych na policję. I będzie tego zapewne więcej. Tylko dlaczego po raz kolejny Polak mądry po szkodzie.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » czw 18 sie 2022, 21:48

CDC pisze:
Zielony pisze:Co z tego skoro wątpliwości budzi działalność oczyszczalni w Bychawie, Bełżycach, Pszczelej Woli...

O przepraszam... w Pszczelej Woli kompleksowo remontowała "moja" firma 8-)
Ze starej zostały tylko budyneczek gospodarczy, reszta wszyściutko jest funkiel nówka, komputery, bajery itd., nawet bakterie wzięte z Hajdowa od MPWIK. Po uruchomieniu woda zrzutowa monitorowana i badania wykonywane kilka razy aby było idealnie.
Co prawda to z 1,5 roku temu także nie wiemy kto tam zarządza, tzn. wiemy ale tu nie ma potrzeby ujawniać po nazwisku. Ogólnie ta sama osoba co w Piotrowicach.
Nie jestem w tej branży długo, raptem ze 3,5 roku ale muszę tu trochę stanąć w obronie gminy Strzyżewice.
Startujemy w bardzo dużej ilości przetargów branżowych w Lublinie i dalszych okolicach, a wiemy praktycznie o wszystkich.
Jeśli chodzi o Strzyżewice to bardzo (chyba najbardziej) prężna gmina jeśli chodzi o kanalizację i wodociągi. Pszczela Wola kosztowała ich ponad 5 baniek i chcieli szybko, a raczej nie należą do bardzo bogatych.
Nawet ze 2 tygodnie temu podpisaliśmy z nimi umowę na kawałek wodociągu, modernizację starego ujęcia wody, i bodajże kawałek kanalizacji.
Także trzeba im przyznać, że pod tym względem naprawdę się starają, bo tylko z naszej strony przez te 3,5 roku to już chyba teraz 5 kontrakt z nimi.
Niestety później jest organizowany przetarg, zapytanie i taka oczyszczalnia idzie pod czyjś zarząd. Gmina nie ma do tego fachowców i dlatego dbanie o wszystko zleca komuś kto ma o to należycie dbać. I to on powinien odpowiadać za wszelkie nieprawidłowości o których pisze Zielony. Gmina natomiast jest właścicielem i w przypadku jakiejś wpadki to niestety na niej wieszają psy, a przecież nie monitoruje, bo nie ma możliwości i "podstaw" po podpisaniu umowy na usługę, Pana D... 24 h/dobę co on tam robi aby sobie zaoszczędzić na procesie lub ilości osadu do wywozu itp. Dostaje kasę i wszystko ma grać. Także nie jest to wszystko takie proste jak mogli byśmy sobie wyobrazić.

Być może teraz po remoncie oczyszczalnia działa lepiej lub nawet bardzo dobrze. Zwracam honor. Natomiast w latach ubiegłych często ścieki szły wprost do rzeki. Wiem bo zgłaszałem to na Policję, do WIOŚ itd. Jednak celowo nie wymieniłem oczyszczalni w Osmolicach bo ta działa naprawdę dobrze a jej nadzorca jest pstrągarzem :D Nie zmienia to faktu, że przez lata bywało różnie a te ścieki teraz "pracują" w naszym zalewie.
Paweł publikował i chyba ma gdzieś na facebookowej stronie Zalewu Zemborzyckiego film z akcji spuszczania ścieków w Piotrowicach
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » czw 18 sie 2022, 22:08

Zielony pisze:
CDC pisze:
Zielony pisze:Co z tego skoro wątpliwości budzi działalność oczyszczalni w Bychawie, Bełżycach, Pszczelej Woli...

O przepraszam... w Pszczelej Woli kompleksowo remontowała "moja" firma 8-)
Ze starej zostały tylko budyneczek gospodarczy, reszta wszyściutko jest funkiel nówka, komputery, bajery itd., nawet bakterie wzięte z Hajdowa od MPWIK. Po uruchomieniu woda zrzutowa monitorowana i badania wykonywane kilka razy aby było idealnie.
Co prawda to z 1,5 roku temu także nie wiemy kto tam zarządza, tzn. wiemy ale tu nie ma potrzeby ujawniać po nazwisku. Ogólnie ta sama osoba co w Piotrowicach.
Nie jestem w tej branży długo, raptem ze 3,5 roku ale muszę tu trochę stanąć w obronie gminy Strzyżewice.
Startujemy w bardzo dużej ilości przetargów branżowych w Lublinie i dalszych okolicach, a wiemy praktycznie o wszystkich.
Jeśli chodzi o Strzyżewice to bardzo (chyba najbardziej) prężna gmina jeśli chodzi o kanalizację i wodociągi. Pszczela Wola kosztowała ich ponad 5 baniek i chcieli szybko, a raczej nie należą do bardzo bogatych.
Nawet ze 2 tygodnie temu podpisaliśmy z nimi umowę na kawałek wodociągu, modernizację starego ujęcia wody, i bodajże kawałek kanalizacji.
Także trzeba im przyznać, że pod tym względem naprawdę się starają, bo tylko z naszej strony przez te 3,5 roku to już chyba teraz 5 kontrakt z nimi.
Niestety później jest organizowany przetarg, zapytanie i taka oczyszczalnia idzie pod czyjś zarząd. Gmina nie ma do tego fachowców i dlatego dbanie o wszystko zleca komuś kto ma o to należycie dbać. I to on powinien odpowiadać za wszelkie nieprawidłowości o których pisze Zielony. Gmina natomiast jest właścicielem i w przypadku jakiejś wpadki to niestety na niej wieszają psy, a przecież nie monitoruje, bo nie ma możliwości i "podstaw" po podpisaniu umowy na usługę, Pana D... 24 h/dobę co on tam robi aby sobie zaoszczędzić na procesie lub ilości osadu do wywozu itp. Dostaje kasę i wszystko ma grać. Także nie jest to wszystko takie proste jak mogli byśmy sobie wyobrazić.

Być może teraz po remoncie oczyszczalnia działa lepiej lub nawet bardzo dobrze. Zwracam honor. Natomiast w latach ubiegłych często ścieki szły wprost do rzeki. Wiem bo zgłaszałem to na Policję, do WIOŚ itd. Jednak celowo nie wymieniłem oczyszczalni w Osmolicach bo ta działa naprawdę dobrze a jej nadzorca jest pstrągarzem :D Nie zmienia to faktu, że przez lata bywało różnie a te ścieki teraz "pracują" w naszym zalewie.
Paweł publikował i chyba ma gdzieś na facebookowej stronie Zalewu Zemborzyckiego film z akcji spuszczania ścieków w Piotrowicach

Film widziałem. Tutaj pełna racja, nawet Pszczela Wola jak pojechałem tam pierwszy raz to po prostu gały mi wyszły na wierzch, że coś takiego istnieje i to nad pstrągową rzeką. To była po prostu tragedia!
Co do Zalewu też pełna zgoda i nie trzeba tu badań. Większość o tym że "pracują tam ścieki" wie od dziesiątek lat, i dlatego wszystko miało się zmienić, bo w tak płytkim zbiorniku i to prawie w mieście po prostu nie ma innej opcji.
Z innej strony sam kompletnie nie rozumiem od czego są niektóre służby i instytucje. Skoro ja chodzę np. nad Ciemięgą i widzę prywatne rury do rzeki to jaki jest problem przejść się tak samo i dopieprzyć komuś karę aż mu się konto wyzeruje, lub będzie musiał wziąść kredyt na spłatę. Chyba tak to powinno wyglądać bo siedzenie w nowych biurowcach i przekładanie papierów z poważną miną inspektora raportującego nie wiadomo o czym raczej niczego nie zmieni.
Aldek
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » pt 19 sie 2022, 07:01

Jako wspominki wakacyjne dołączę się i Ja
W założeniu miał być kleń 60+ a wyszło jak zwykle czyli zamiast kleni łowiłem sandacze takie do 70cm, kleń się trafił jeden 50+, złowiłem świnkę 50, jakieś jazie 40 i na koniec wiśienka na torcie czyli
20220819_060826_resize_76.jpg
20220819_060826_resize_76.jpg (53.92 KiB) Przejrzano 251 razy

W sumie jak na wakacyjne łowienie ok
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2085
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » pt 19 sie 2022, 08:30

Jajakub pisze:Jako wspominki wakacyjne dołączę się i Ja
W założeniu miał być kleń 60+ a wyszło jak zwykle czyli zamiast kleni łowiłem sandacze takie do 70cm, kleń się trafił jeden 50+, złowiłem świnkę 50, jakieś jazie 40 i na koniec wiśienka na torcie czyli
20220819_060826_resize_76.jpg

W sumie jak na wakacyjne łowienie ok

Pięknie! Gratuluję udanego wypoczynku. Ciężko z tego wybrać wisienkę ala ta którą wytypowałeś jest fantastyczna ;)
Aldek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości

Sklep wędkarski Lublin