Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » pn 24 wrz 2018, 16:10

Tomala pisze:
Kadi pisze:Inazuma to na suma bo inne ryby z niej spadają. W sumie to i sum mi spadł hehehe. Wklejanke już mam i łowię. Do 20gr jest idealna na zalew. Jednak wahadła i obrotówki powyżej 3 to już nie na wklejkę.

Wahadła i obrotówki na sandacza ? :roll:


ja na wahadło też już sandacze miałem w tym roku. Innych też miałem okazje widzieć jak wyciągają zębacze. Mi dobrze sprawuje sie taka ala boleniowa z opadu jak wyżej napisane
Marcin
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Bandazyk » pn 24 wrz 2018, 18:35

Pyt: chcialbym kupic jakis kombinezon na jesien, ktos cos moglby polecic doradzic, 1 - 2 czesciowy, gdzie w lublinie mozna poszukac i dobrac rozmiar? Nie lowie na lodzie wiec tylko do spina z wody i czasami z brzegu. Prosze o jakies porady.
:twisted:
Awatar użytkownika
jankozbi
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:25

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: jankozbi » pn 24 wrz 2018, 18:48

Ja przymierzam się do zakupu kombinezonu pływającego 2 częściowego DAM.Duży wybór jest w Rybce.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » pn 24 wrz 2018, 19:14

Albo Gunki Plugin albo Warm-up ktoś miał styczność? Chodzi mi o modele do 20g.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: zpryciarz » pn 24 wrz 2018, 19:35

Bandazyk pisze:Pyt: chcialbym kupic jakis kombinezon na jesien, ktos cos moglby polecic doradzic, 1 - 2 czesciowy, gdzie w lublinie mozna poszukac i dobrac rozmiar? Nie lowie na lodzie wiec tylko do spina z wody i czasami z brzegu. Prosze o jakies porady.


w rybce dobry wybór , ale jak nie chcesz na zime to ja bym poszukał w jakims turystycznym np. outlet lublin - poszukal spodni i kurtki goretex + podpinka polar. masz i na jesien, wiosne , lato a i w zime nie jest najgorzej. tylko 3 w jednym. bo jak kupisz gruba kurtke to na wiosne lipa .
Marcin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: siwy » pn 24 wrz 2018, 20:42

Na serio zimne dni lub wietrzne jak dzisiaj wcale śmiechem nie będą spodnie narciary (takie w stylu "po pachy", co nie pozwalają pleców przewiać szparą pod kurtką...) i jak koledzy podpowiadają z membraną jakąś, by oddychały, a jednocześnie żeby deszcz spływał a nie moczył i żeby dało radę nogawki nasunąć na gumowce czy inne buty przynajmniej trekingowe, by woda z nogawek po bucie spływała a nie po skarpetce do środka buta...no chyba że na to woderospodnie naciągnąć czy po prostu lekko pobrodzić w gumowcach dało radę gdy nie pada. Dobrze mieć takie lekko większe w pasie szczególnie, by polar/swetr się mieścił i nie krępował ruchów, czy po prostu nie podjeżdżał do góry wałkując się czy odsłaniając plecy - ma być ciepło, ale i wygodnie. Gdyby miały również na lodzie służyć, to dobrze by jakieś kalesonki/ocieplacz dodatkowy zmieściły, choć na zimę są w dużym wyborze specjalne kombinezony jednoczęściowe i zazwyczaj pływające...

Co do kurtki to każdy wie w jakim kroju mu najwygodniej (każdy jest inaczej zbudowany i inaczej macha kijem) - najważniejsze by również była wystarczająco ciepła, ze ściągaczami by wiatr nie hulał po plecach i rękawach. Jaki model w sensie warstw to już zostawiam każdemu do indywidualnej decyzji - ja lubię dopasowany t-shirt termoaktywny, dopasowany, ale nie ciasny polar nie cieńszy niż 200+ (są nawet extreme typu 350+) i na to zazwyczaj zarzucam kurtkę z membraną średniej grubości, z suwakami pod pachami...bo zdarzało mi się zagrzać nawet w zimie wiercąc otwory w lodzie. Zbyt wiele warstw krępuje mi ruchy - wolę 3 dobrze spasowane warstwy do warunków pogodowych niż kilka, które niby mogę zdjąć gdy za ciepło...komu się chce lecieć do samochodu by jeden sweter zostawić czy targać go ze sobą? A rozpiąć mocno kurtkę i dać się przewiać bo pot czoło zalał...przeziębionko gotowe...na zimę mam zestaw w kolorze czarnym - słońce dodatkowo nagrzewa ubranie gdy przyczajony nad wywierconą dziurą, często przy -15*C czekam na branie ryby...a jest ciepło.

Trochę lat już łowię ryby i takie sposoby najbardziej mi odpowiadają, najrzadziej się przeziębiam, jest ciepło ale nie za ciepło, a do tego wygodnie...mimo dodatkowej odzieży nie mam dyskomfortu przy wędkowaniu - a głównie spinninguję więc mobilność i wygoda musi być zachowana...inaczej nie ma frajdy.


Większość kolegów pewnie z uśmiechem przeczyta ten tekst, bo to starzy wyjadacze tematu i nawet w sztormie potwory wyciągają z wody, bo wiedzą co i jak by i ciepło i wygodnie było, ale może przydadzą się komuś te porady, by nie eksperymentować z ubraniem tylko od razu mieć rozeznanie czego potrzeba konkretnie...to tak dla tych, co wolą uczyć się na cudzych błędach, a nie odczuwać konsekwencje własnych ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Piterekgti
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: czw 27 wrz 2018, 07:48

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Piterekgti » czw 27 wrz 2018, 07:59

Witam.
Poszukuję informacji na temat wynajmu łódki na Zalewie Zemborzyckim. Na forach przewija sie temat ul.Grzybowej, ale żadnych konkretów, temat dość pilny bo potrzebuję łódki na niedzielę. Pomoże ktoś???
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 wrz 2018, 08:07

Masz dosyć wędkowania z brzegu nad zalewem zemborzyckim ?? Wypożycz łódkę od Pana Jacka z Grzybowej +48602353807. Kapoki, ciężarki. Łódki 2 - 5 osób. Pozdrawiam :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Piterekgti
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: czw 27 wrz 2018, 07:48

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Piterekgti » czw 27 wrz 2018, 08:19

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
Z brzegu nie ma tragedii , tej niedzieli wpadł mi sandacz 88cm. A mamy problemy transportowe z łódką kolegi I wolelibysmy wynająć.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 wrz 2018, 08:29

Gratulacje. Piękna ryba jak na łowy z brzegu. Na spinning?
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Piterekgti
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: czw 27 wrz 2018, 07:48

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Piterekgti » czw 27 wrz 2018, 08:32

Dzieki to moja życiówka na spinning. wstawie zdjęcie tylko musze okroić rozmiar bo nie wchodzi
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 wrz 2018, 08:42

Wiele ludzi polowiło życiówki w Zalewie :D mimo tyłu lat ja złowilem największego 54cm :D taki ze mnie łowca hehe. Szczupaka 75cm i Bolenia 60 no i jeszcze Okoń 30.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Piterekgti
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: czw 27 wrz 2018, 07:48

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Piterekgti » czw 27 wrz 2018, 08:45

Resizer_15380305107340.jpg
Resizer_15380305107340.jpg (41.92 KiB) Przejrzano 339 razy
Awatar użytkownika
Piterekgti
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: czw 27 wrz 2018, 07:48

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Piterekgti » czw 27 wrz 2018, 08:55

48602353807 - kurka ten numer nie istnieje, mógłbyś sprawdzić czy tam niema błędu w numerze?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 27 wrz 2018, 08:59

48 skasuj ;)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Piterekgti
Leszcz
Posty: 39
Rejestracja: czw 27 wrz 2018, 07:48

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Piterekgti » czw 27 wrz 2018, 09:04

Łódka zarezerwowana :) :) :)
Jescze raz wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Mietek
Szczupak
Posty: 461
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 22:55

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Mietek » czw 27 wrz 2018, 15:24

Próbował ktoś coś? Jakieś efekty? :mrgreen: :D :D :D :D

http://www.lublin112.pl/uprawiane-konop ... ty-karpie/
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Tomala » czw 27 wrz 2018, 18:46

Mietek pisze:Próbował ktoś coś? Jakieś efekty? :mrgreen: :D :D :D :D

http://www.lublin112.pl/uprawiane-konop ... ty-karpie/

50 sadzonek, to chyba chciał nęcić na grubo :lol:
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Rowino » czw 27 wrz 2018, 20:49

Złamałem dzisiaj szczytówkę w mojej ulubionej okoniówce podczas przedzierania się przez krzaczory, orientuje się ktoś gdzie w Lublinie można to naprawić? Wędka to tani Dragon i raczej u Pana Kawalca nie będe jej naprawiał bo pewnie koszt naprawy będzie większy niż wartość nowej wedki.
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
pitello
Karaś srebrzysty
Posty: 64
Rejestracja: pt 25 lis 2016, 23:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: pitello » czw 27 wrz 2018, 23:11

Rowino pisze:Złamałem dzisiaj szczytówkę w mojej ulubionej okoniówce podczas przedzierania się przez krzaczory, orientuje się ktoś gdzie w Lublinie można to naprawić? Wędka to tani Dragon i raczej u Pana Kawalca nie będe jej naprawiał bo pewnie koszt naprawy będzie większy niż wartość nowej wedki.


załóż nową szczytówkę za 5 zł w miejscu złamania i będziesz miał nową wędę z większym ciężarem wyrzutu
Awatar użytkownika
Tomala
Sandacz
Posty: 625
Rejestracja: pt 19 cze 2015, 14:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Tomala » czw 27 wrz 2018, 23:14

Rowino pisze:Złamałem dzisiaj szczytówkę w mojej ulubionej okoniówce podczas przedzierania się przez krzaczory, orientuje się ktoś gdzie w Lublinie można to naprawić? Wędka to tani Dragon i raczej u Pana Kawalca nie będe jej naprawiał bo pewnie koszt naprawy będzie większy niż wartość nowej wedki.

Możesz spróbować w Rybce dokupić lub zamówić część szczytową, naprawa raczej wiązałaby się z wszczepieniem szczytówki z włókna szklanego, a to zmieni charakter wędki. No chyba że to właśnie wklejka się złamała... Skoro to budżetowy kij to naprawa może okazać się zbyt bolesna finansowo.
Awatar użytkownika
pitello
Karaś srebrzysty
Posty: 64
Rejestracja: pt 25 lis 2016, 23:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: pitello » pt 28 wrz 2018, 00:13

Tomala pisze:
Rowino pisze:Złamałem dzisiaj szczytówkę w mojej ulubionej okoniówce podczas przedzierania się przez krzaczory, orientuje się ktoś gdzie w Lublinie można to naprawić? Wędka to tani Dragon i raczej u Pana Kawalca nie będe jej naprawiał bo pewnie koszt naprawy będzie większy niż wartość nowej wedki.

Możesz spróbować w Rybce dokupić lub zamówić część szczytową, naprawa raczej wiązałaby się z wszczepieniem szczytówki z włókna szklanego, a to zmieni charakter wędki. No chyba że to właśnie wklejka się złamała... Skoro to budżetowy kij to naprawa może okazać się zbyt bolesna finansowo.


w wędce muchowej faktycznie złamanie kilku centymetrów zrobiło mi dużą różnicę i zamówiłem cały skład czyli pół wędki za ok pół ceny nowej , ale przy spiningu przynajmniej dla mnie nie ma już takiego znaczenia. Zwiększy się lekko ciężar wyrzutu ale to wg mnie sprawa drugorzędna
Awatar użytkownika
pitello
Karaś srebrzysty
Posty: 64
Rejestracja: pt 25 lis 2016, 23:17

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: pitello » pt 28 wrz 2018, 00:22

siwy pisze:Na serio zimne dni lub wietrzne jak dzisiaj wcale śmiechem nie będą spodnie narciary (takie w stylu "po pachy", co nie pozwalają pleców przewiać szparą pod kurtką...) i jak koledzy podpowiadają z membraną jakąś, by oddychały, a jednocześnie żeby deszcz spływał a nie moczył i żeby dało radę nogawki nasunąć na gumowce czy inne buty przynajmniej trekingowe, by woda z nogawek po bucie spływała a nie po skarpetce do środka buta...no chyba że na to woderospodnie naciągnąć czy po prostu lekko pobrodzić w gumowcach dało radę gdy nie pada. Dobrze mieć takie lekko większe w pasie szczególnie, by polar/swetr się mieścił i nie krępował ruchów, czy po prostu nie podjeżdżał do góry wałkując się czy odsłaniając plecy - ma być ciepło, ale i wygodnie. Gdyby miały również na lodzie służyć, to dobrze by jakieś kalesonki/ocieplacz dodatkowy zmieściły, choć na zimę są w dużym wyborze specjalne kombinezony jednoczęściowe i zazwyczaj pływające...

Co do kurtki to każdy wie w jakim kroju mu najwygodniej (każdy jest inaczej zbudowany i inaczej macha kijem) - najważniejsze by również była wystarczająco ciepła, ze ściągaczami by wiatr nie hulał po plecach i rękawach. Jaki model w sensie warstw to już zostawiam każdemu do indywidualnej decyzji - ja lubię dopasowany t-shirt termoaktywny, dopasowany, ale nie ciasny polar nie cieńszy niż 200+ (są nawet extreme typu 350+) i na to zazwyczaj zarzucam kurtkę z membraną średniej grubości, z suwakami pod pachami...bo zdarzało mi się zagrzać nawet w zimie wiercąc otwory w lodzie. Zbyt wiele warstw krępuje mi ruchy - wolę 3 dobrze spasowane warstwy do warunków pogodowych niż kilka, które niby mogę zdjąć gdy za ciepło...komu się chce lecieć do samochodu by jeden sweter zostawić czy targać go ze sobą? A rozpiąć mocno kurtkę i dać się przewiać bo pot czoło zalał...przeziębionko gotowe...na zimę mam zestaw w kolorze czarnym - słońce dodatkowo nagrzewa ubranie gdy przyczajony nad wywierconą dziurą, często przy -15*C czekam na branie ryby...a jest ciepło.

Trochę lat już łowię ryby i takie sposoby najbardziej mi odpowiadają, najrzadziej się przeziębiam, jest ciepło ale nie za ciepło, a do tego wygodnie...mimo dodatkowej odzieży nie mam dyskomfortu przy wędkowaniu - a głównie spinninguję więc mobilność i wygoda musi być zachowana...inaczej nie ma frajdy.


Większość kolegów pewnie z uśmiechem przeczyta ten tekst, bo to starzy wyjadacze tematu i nawet w sztormie potwory wyciągają z wody, bo wiedzą co i jak by i ciepło i wygodnie było, ale może przydadzą się komuś te porady, by nie eksperymentować z ubraniem tylko od razu mieć rozeznanie czego potrzeba konkretnie...to tak dla tych, co wolą uczyć się na cudzych błędach, a nie odczuwać konsekwencje własnych ;-)


wędkarski esej. Rozwaliłeś mnie znaczy rozbawiłeś tekstem ,he ,he
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » pt 28 wrz 2018, 05:30

Wklejkę węglowa można kupić średnica 2.2mm to koszt około 5zl.o ile to. Wklejka to da. Się ją wyjąć ta pozostała część. Wystarczy podgrzać miejsce wklejenia. A jeżeli tubular to są szczytówki długości nawet 90cm. Wtedy trzeba ciąć jakieś 4 czy 5 przelotek i wklejac dłuższy kawałek kija. Taka szczytowka to koszt około 20zl. Jednak akcja wędki zmienia się diametralnie. W tubularze można poprostu dokupic przelotke szczytowa i mieć górny skład krótszy o złamana cześć. Jednak dla mnie to wygląda jak taki inwalida :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » pt 28 wrz 2018, 07:09

A tu w zeszłym tygodniu kleiłem Mikado Sakana Hanta light spin 2.70 5-25. W sumie ze szczytową musiałem wkleić 5 przelotek. Była złamana przy drugiej przelotce. Uciąłem jeszcze 2 i wkleiłem jakieś 80cm nowej szczytówki. Z kołka zrobił się spolegliwy kij pod raczej szczupaka. Nie wiem jak się spiesze nad wodą ale to zobaczymy w niedzielę :D po sklejeniu oderwałem od ziemi butelkę z wodą, jakieś 600gr i nie strzeliła ale kij mocna parabola.
A tu zdjęcie łączenia z samą omotką :D kompletna amatorka ale póki co działa :D
Załączniki
SAVE_20180928_070342.jpeg
SAVE_20180928_070342.jpeg (148.57 KiB) Przejrzano 699 razy
#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Kadi i 92 gości

Sklep wędkarski Lublin