Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1528
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: majula7 » sob 15 paź 2022, 19:00

A ryby jakieś łapiecie bo ja skończyłem trzy tygodniowa batalię w pracy tzn. 3x po 7dni i jutro gdzieś ruszam skoro świt. Byłem parę razy po 16 ale słabo choć wczoraj coś zaatakowało nimfę górna i zerwało zestaw.
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » ndz 16 paź 2022, 09:31

Coraz bardziej zaprzyjaźniam się z naszym zalewem. Wprawdzie wyniki mam kiepskie ale czasem trafi się niespodzianka. Zatem Majula chyba warto jechać !
Boleń to oczywiście przypadek a złowiłem go kilka dni wcześniej. Wziął jak już mnie nudziło rzucanie i zacząłem szybko zwijać plecionkę aż tu trach, mocne walnięcie..
Obrazek
Wczoraj było dużo wędkarzy i łódek na zbiorniku. Pływały też żaglówki, motorówki i jeden popieprzony skuter. Chyba jakieś zawody albo coś takiego. Tak czy inaczej przeżyłem i nawet złowiłem niewielkiego sandacza.
Obrazek
Awatar użytkownika
darek
Sandacz
Posty: 702
Rejestracja: sob 20 lut 2016, 17:27

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: darek » ndz 16 paź 2022, 10:46

Piękny bolo :shock: gratuluję.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » ndz 16 paź 2022, 15:27

Zielony piękny boleń. Gratulacje!
Awatar użytkownika
Zielony
Sandacz
Posty: 845
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 20:54

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Zielony » ndz 16 paź 2022, 20:26

Paweł pisze:Zielony piękny boleń. Gratulacje!

Dzięki, dzięki. Myślę, że tych boleni trochę w zalewie jest. W każdym razie sporo się ich pojawia w Bystrzycy na tarle a i na samym zbiorniku widać czasem ich ataki. Tyle, że to takie ryby duchy i chyba mało kto nastawia się na ich celowe łowienie. Jak dla mnie to fajnie, że są. Niech wpierniczają leszcze a trzeba powiedzieć, że mają tego w dużym nadmiarze.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » pn 17 paź 2022, 07:51

Bolec piękny. Czy one jedzą leszcze, to nie mam pewności. Pewnie w jakimś stopniu tak, jednak w zeszłym roku żywiły się robalami, kukurydzą, pelletem. Grunciarze łowili po cztery sztuki dziennie i część szła do siat razem z lechami.

Ja czasem specjalnie za nimi biegam. Choć w tym roku nie bardzo mi było do nich po drodze. Z pięć razy ich szukałem od czerwca. Wydają się być mocno przetrzebione. Wymiarowca nie miałem ani jednego na brzegu (ze trzy mi spadły), takich po dwadzieścia, trzydzieści centymetrów kilka zaliczyło podbierak.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » pn 17 paź 2022, 21:31

BCH pisze:Bolec piękny. Czy one jedzą leszcze, to nie mam pewności. Pewnie w jakimś stopniu tak, jednak w zeszłym roku żywiły się robalami, kukurydzą, pelletem. Grunciarze łowili po cztery sztuki dziennie i część szła do siat razem z lechami.

Ja czasem specjalnie za nimi biegam. Choć w tym roku nie bardzo mi było do nich po drodze. Z pięć razy ich szukałem od czerwca. Wydają się być mocno przetrzebione. Wymiarowca nie miałem ani jednego na brzegu (ze trzy mi spadły), takich po dwadzieścia, trzydzieści centymetrów kilka zaliczyło podbierak.

Ja się w przyszłym roku na nie nastawiam. Mam już kilka dobrych woblerów hand made ( widziałem ryby na nie złowione ) w długościach 6,7,8cm. Teraz pozostaje już tylko nauczyć się je prowadzić po boleniowemu (a nie jest to łatwe, jak się cały czas łowi gumami z opadu od wielu lat :mrgreen:) i będą biły jeden po drugim :lol: A tak na poważnie, jednego wymiarowego w ty roku miałem (czysty fart), ale marzy mi się taki pod 60cm. Sam strzał i hol to frajda niesamowita. Ale raczej trzeba się nastawić na "lekcję pokory". Choć czasem i ślepej kurze ziarnko się trafi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 20 paź 2022, 15:45

Taka informacja z frontu :D
Załączniki
pzw2.jpg
pzw2.jpg (197.68 KiB) Przejrzano 375 razy
pzw1.jpg
pzw1.jpg (222.32 KiB) Przejrzano 375 razy
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » czw 20 paź 2022, 16:40

Nie ma się co cieszyć
Tanio to już było :|
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 20 paź 2022, 19:08

To śmiech przez łzy heh. Za te bezrybne wody płacić tyle kasy... Inflacja to nie 50% póki co a oni z 230 zrobili za nizinne 330 :P Do tego na paliwo miesięcznie lekko 100. Przynęty, zanęty, przypony, sralony i płyniemy z kasą :D Koszty życia, opłaty, czynsze heh. Zaczyna się tu robić niezły burdel... Więc albo będzie wojna, albo Turcja...
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 20 paź 2022, 19:45

Kadi pisze:To śmiech przez łzy heh. Za te bezrybne wody płacić tyle kasy... Inflacja to nie 50% póki co a oni z 230 zrobili za nizinne 330 :P


Nie 50%, tylko 44, to po pierwsze. Po drugie inflacja mierzona przez GUS nie jest wyznacznikiem ponoszonych kosztów przez PZW, a gospodarstwa domowego. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale ceny prądu i gazu dla gospodarstw domowych o wiele niższe, niż dla podmiotów gospodarczych. PZW Lublin w jednym z ośrodków zarybieniowych zużywa spore ilości prądu. To może jeszcze dałoby się przeżyć, ale to, że średni koszt zakupu ryby do zarybień wzrósł o ok 60% już nie bardzo. Należy także uwzględnić, że w roku 2022 roku nie było żadnej podwyżki składek, a był to już okres w którym wzrost cen nabierał rozpędu. Moim zdaniem należy również wziąć pod uwagę prognozę wzrostu cen na rok 2023, bo przecież te składki będą dotyczyły tego roku. Ceny raczej nie będą spadać...Ja tylko żałuję, że ZO nie poszedł w ślady ZG i nie usunął zniżki dla seniorów w składce na zagospodarowanie.

Chciałeś obywatelu dopłat od rządu, to teraz płać ze zdwojoną siłą (to Kadi nie do Ciebie, bo ty na pisiorów raczej nie głosowałeś).

Taką ciekawostkę podam, że niektóre gospodarstwa rybackie, które handlują rybą cenią sobie sandacza 120 zł/kg dla narybku jesiennego.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 20 paź 2022, 20:08

Haha wiedziałem, że zaraz napiszesz o tych 44% :D Czekam na rozwój sytuacji i idę walczyć o podwyżkę w pracy :D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » czw 20 paź 2022, 20:13

Kadi pisze:Haha wiedziałem, że zaraz napiszesz o tych 44% :D Czekam na rozwój sytuacji i idę walczyć o podwyżkę w pracy :D

No 44% to raczej nie dostaniesz :P
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 20 paź 2022, 20:13

Kadi pisze:Haha wiedziałem, że zaraz napiszesz o tych 44% :D Czekam na rozwój sytuacji i idę walczyć o podwyżkę w pracy :D


O podwyżki nie powinno się walczyć, tylko przy takiej inflacji powinna być dawana z automatu w procentowej wielkości wzrostu cen. Jeżeli ktoś nie dostał podwyżki w ostatnim roku, to mierząc siłą nabywczą pieniądza pracuje ok 2 miesiące za darmo. Niestety ja się zaliczam do tych poszkodowanych, co prawda dostałem podwyżkę, której mimo wszystko sporo brakowało do wskaźnika wzrostu cen, a na domiar złego nowy ład pozbawił mnie połowy i tak mizernego wzrostu wynagrodzenia...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 20 paź 2022, 20:16

misiek1975 pisze:
Kadi pisze:Haha wiedziałem, że zaraz napiszesz o tych 44% :D Czekam na rozwój sytuacji i idę walczyć o podwyżkę w pracy :D

No 44% to raczej nie dostaniesz :P


Czemu nie? Jak mawia pewien polityk władzy, nie można być miękiszonem.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » czw 20 paź 2022, 20:23

Paweł pisze:
misiek1975 pisze:
Kadi pisze:Haha wiedziałem, że zaraz napiszesz o tych 44% :D Czekam na rozwój sytuacji i idę walczyć o podwyżkę w pracy :D

No 44% to raczej nie dostaniesz :P


Czemu nie? Jak mawia pewien polityk władzy, nie można być miękiszonem.

Ta je.ana władza, doi od każdego co coś chce robić, ile tylko się da. Dla nierobów (elektoratu) i tak kasa się znajdzie. Zgadzam się w 100%, że dla dziadków zniżek być nie powinno, bo rewaloryzacja emerytur spoko wystarczy nawet na wyższą składkę. Ale boję się o to, że teraz to nawet narybek do wora będzie szedł
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 20 paź 2022, 20:24

Ciekaw jestem czy zezwolenie na "Nasze łowiska" w Wodach Polskich będzie droższe. W kuluarach padają ceny 450 zł, 600 zł. Moim zdaniem w 2023, czyli w roku wyborczym cena się nie zmieni, lub podniesie minimalnie. Sądzę za to, że w 2024 Skarb Państwa już nie będzie chciał dźwigać tego kosztu i 330 zł, które jest teraz w PZW będzie marzeniem.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1060
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » czw 20 paź 2022, 20:36

O, czyli cztery i pół stówy składka pełna. Z trzech stów w zeszłym roku to faktycznie podwyżka o 50%.
Do tego nie wiadomo, co w ciągu roku przywłaszczą sobie wódy wolskie.

Mamy zatem jasno wyklarowany obraz wielkiej włochatej dupy :D.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 20 paź 2022, 20:38

misiek1975 pisze:Ale boję się o to, że teraz to nawet narybek do wora będzie szedł


Już teraz niemalże wylęg znajduje się w siatkach na lubelskim odcinku Bystrzycy.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1623
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: misiek1975 » czw 20 paź 2022, 20:43

BCH pisze:O, czyli cztery i pół stówy składka pełna. Z trzech stów w zeszłym roku to faktycznie podwyżka o 50%.
Do tego nie wiadomo, co w ciągu roku przywłaszczą sobie wódy wolskie.

Mamy zatem jasno wyklarowany obraz wielkiej włochatej dupy :D.

Niestety wypiętej w naszą stronę.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » czw 20 paź 2022, 21:00

Paweł pisze:
Kadi pisze:To śmiech przez łzy heh. Za te bezrybne wody płacić tyle kasy... Inflacja to nie 50% póki co a oni z 230 zrobili za nizinne 330 :P


Nie 50%, tylko 44, to po pierwsze. Po drugie inflacja mierzona przez GUS nie jest wyznacznikiem ponoszonych kosztów przez PZW, a gospodarstwa domowego. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale ceny prądu i gazu dla gospodarstw domowych o wiele niższe, niż dla podmiotów gospodarczych. PZW Lublin w jednym z ośrodków zarybieniowych zużywa spore ilości prądu. To może jeszcze dałoby się przeżyć, ale to, że średni koszt zakupu ryby do zarybień wzrósł o ok 60% już nie bardzo. Należy także uwzględnić, że w roku 2022 roku nie było żadnej podwyżki składek, a był to już okres w którym wzrost cen nabierał rozpędu. Moim zdaniem należy również wziąć pod uwagę prognozę wzrostu cen na rok 2023, bo przecież te składki będą dotyczyły tego roku. Ceny raczej nie będą spadać....


Paweł niby wszystko ok tylko takie małe pytanie
Według tego co piszesz wzrost składek wynika wprost z wzrostu kosztów "utrzymania" infrastruktury Okręgu oraz z wzrostu kosztów wywiązywania się ze zobowiązań (np zarybienia) które Okręg ma wobec właściciela wody
W związku z tym czy ktoś w okręgu wyliczył to że ogół kosztów wzrósł o te 40% w stosunku do roku ubiegłego czy też wielkość podwyżki wzięła się z czegoś innego?
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2457
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Kadi » czw 20 paź 2022, 22:16

#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Paweł » czw 20 paź 2022, 22:23

Jajakub pisze:Paweł niby wszystko ok tylko takie małe pytanie
Według tego co piszesz wzrost składek wynika wprost z wzrostu kosztów "utrzymania" infrastruktury Okręgu oraz z wzrostu kosztów wywiązywania się ze zobowiązań (np zarybienia) które Okręg ma wobec właściciela wody
W związku z tym czy ktoś w okręgu wyliczył to że ogół kosztów wzrósł o te 40% w stosunku do roku ubiegłego czy też wielkość podwyżki wzięła się z czegoś innego?


Jest dział księgowy, jest skarbnik i wydaje mi się, że tu zostały przeprowadzone wyliczenia. Z czego one się dokładnie składały, tego Ci nie powiem, bo po prostu nie nam szczegółów. Nie trzeba być jednak omnibusem, aby wyciągać wnioski z sytuacji makroekonomicznej z okresu ostatnich dwóch lat i przyszłego roku, stwierdzając, że wzrost na poziomie 40-50% nie jest czymś nadzwyczajnym.

W swoim sklepie internetowym od początku tego roku ceny podnosiłem ok 15 razy. Nie było to spowodowane chęcią większego zysku, ponieważ marże mam na tym samym poziomie, ale nieustannym wzrostem kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. O ile ja w swoim sklepie w skali roku kalendarzowego mogę zmieniać ceny kiedy chcę, na bieżąco dostosowując się do dokładanych obciążeń finansowych, tak w PZW oprócz strat z lat ubiegłych należy prognozować przyszłe wzrosty i ustalić jedną cenę przed rozpoczęciem sezonu. To dlatego to może wyglądać tak drastycznie.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 467
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: Jajakub » pt 21 paź 2022, 07:22

Ok dzięki
Z ciekawości uderzę do źródła i tam zapytam.
Awatar użytkownika
CDC
Sum
Posty: 2088
Rejestracja: pt 28 sie 2020, 07:42

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: CDC » pt 21 paź 2022, 09:03

Osobiście przychylał bym się trochę do zdania Pawła. Oczywiście też chciałbym łowić za free, ale 100 eurasów za cały rok to jeszcze w miarę rozsądna stawka i jakakolwiek polityka nie ma tu nic do rzeczy. Wszędzie wszystko drożeje i nie ma tu co bić piany bo nie czas na bezy, jak to ktoś tutaj powiedział, pewne rzeczy zależą od rynku a nie od władzy jakąkolwiek by ona nie była.
Aldek

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grzegorz140 i 361 gości

Sklep wędkarski Lublin