Zalew Zemborzycki Ogólnie

Awatar użytkownika
BCH

Re: Zalew Zemborzycki Ogólnie

Postautor: BCH » śr 02 gru 2020, 11:22

Madafaka! Przecież to prawie jakby Nessie dorwać.

Przełom Dunajca widzę, czy w oczach mi się mieni?
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » śr 02 gru 2020, 12:15

Jak się umi to się łowi ;-)

...bo ja to ciągle się uczę :-D
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 02 gru 2020, 12:35

BCH pisze:Madafaka! Przecież to prawie jakby Nessie dorwać.

Przełom Dunajca widzę, czy w oczach mi się mieni?

Z tego co ja słyszałem to raczej San, ale może uściśli sam łowca.
Awatar użytkownika
majula7

Postautor: majula7 » śr 02 gru 2020, 16:24

Zielony pisze:Głowacic powyżej 120cm złowiłem trzy ale nigdy ich nie zgłaszałem. W wolnej chwili wstawię fotorelację. Mam też unikatowe filmiki nigdzie nie publikowane ale to musiałbym poprosić Pawła o pomoc bo nagrań nie umiem wstawiać na forum

Daj na Youtube i skopiuj link
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 02 gru 2020, 17:40

majula7 pisze:
Zielony pisze:Głowacic powyżej 120cm złowiłem trzy ale nigdy ich nie zgłaszałem. W wolnej chwili wstawię fotorelację. Mam też unikatowe filmiki nigdzie nie publikowane ale to musiałbym poprosić Pawła o pomoc bo nagrań nie umiem wstawiać na forum

Daj na Youtube i skopiuj link

Pewnie gdyby miało być na Yt to już by dawno było, ale Piotr raczej nie z takich co to wszystko, wszędzie ;) stąd ponawiam swoją prośbę o zamieszczenie tutaj, może znajdzie czas i chęci nasycić nasze próżne dusze i zazdrosne o każdy centymetr oczy.
Awatar użytkownika
Zielony

Postautor: Zielony » śr 02 gru 2020, 18:01

Zatem na początek kilka zdjęć.
115cm
Obrazek
118cm
Obrazek
121cm
Obrazek
123cm
Obrazek
Obrazek
Filmiki wyślę adminowi to pewnie je wstawi bez udziału na youtube
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 02 gru 2020, 18:11

Te trzy pierwsze widziałem, tylko bez wymiarów :). Ale zdecydowanie najpiękniejszy dla mnie jest ten 123 cm czarny smok. Można nim straszyć dzieci. Wygląda jak z bajki o tresowaniu smoka. To z innej rzeki czy po prostu taka uroda?
Awatar użytkownika
BCH

Postautor: BCH » śr 02 gru 2020, 18:14

Podziwiam i zazdroszczę.
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 02 gru 2020, 18:20

BCH pisze:Podziwiam i zazdroszczę.

Oj tak! Ja zdecydowanie też. Chyba jednak siądę do tych odłożonych na półkę streamerów :x. Gdy się patrzy na takie ryby człowiekowi wiara wraca pomimo, że się nie chce wierzyć.
Awatar użytkownika
Zielony

Postautor: Zielony » śr 02 gru 2020, 18:31

Z tych głowacic tylko jedną złowiłem streamerem i był to właśnie ten czarny, stary samczur. Pozostałe ryby to samice. Może to zaskakujące ale większość głowacic jakie złowiłem to tak zwana długa nimfa. Najlepszą moją nimfą jest imitacja jętki majowej. Głowacice podobnie jak pstrągi szaleją na jej punkcie. Większość swoich głowacic złowiłem na Sanie bo też tam spędzałem najwięcej czasu. Taka ryba na 120cm jest bardzo stara, według prof. Witkowskiego ma około 25lat. Wszystkie uwolniłem a ta 118 i 124cm to ta sama ryba, którą złowiłem w sumie trzy razy. Przy pierwszym naszym spotkaniu miała 102cm. Prześladowała mnie przez wiele lat.
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 02 gru 2020, 18:43

Zielony pisze:Z tych głowacic tylko jedną złowiłem streamerem. Może to zaskakujące ale większość głowacic jakie złowiłem to tak zwana długa nimfa. Najlepszą moją nimfą jest imitacja jętki majowej. Głowacice podobnie jak pstrągi szaleją na jej punkcie. Większość swoich głowacic złowiłem na Sanie bo też tam spędzałem najwięcej czasu. Taka ryba na 120cm jest bardzo stara, według prof. Witkowskiego ma około 25lat. Wszystkie uwolniłem a ta 118 i 124cm to ta sama ryba, którą złowiłem w sumie trzy razy. Przy pierwszym naszym spotkaniu miała 102cm. Prześladowała mnie przez wiele lat.

Co do Twojej metody to tak dokładnie słyszałem- odpowiednie ustawienie, długi przypon, długi rzut w konkretne miejsce i nimfa nie koniecznie wcale ważąca 5g i wykonana z trzech główek 5,5 mm jak to się stosuje. No i jeszcze konsekwencja obligująca do stania prawie w jednym miejscu godzinami. Chyba, że powiesz iż zajęło Ci to raptem kilkanaście minut :lol:.
Z tego co pamiętam jedną chyba ochrzciliście Marylin Monroe, czy to ta 118/124?
Awatar użytkownika
Zielony

Postautor: Zielony » śr 02 gru 2020, 20:26

Dokładnie ta sama. Długa historia. Miło mi przeczytać pozytywne komentarze ale nie chcę zawłaszczyć forum swoimi głowacicowymi historiami. Adminowi przesłałem film nie bez problemów. Obiecał, że wstawi na forum i wracajmy do naszych tematów tym bardziej, że ostatnio bardzo mnie wciągnęły sandacze i sumy, które szalenie trudno złowić. Miałem ładne branie na zalewie ale zapomniałem zakręcić hamulec na beton...tu muszę się sporo nauczyć i to jest fajne, nowe
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » śr 02 gru 2020, 20:55

Jest już filmik

youtu.be/PPG4_48UJQA
---
Wynajmę łódkę na Zalewie Zemborzyckim / telefon: 500-517-699 - zobacz szczegóły

Polecam biuro rachunkowe PulsarBiuro - pulsarbiuro.pl

spinning.com.pl - przynęty pstrągowo okoniowe

Zobacz jak wrzucić zdjęcie na forum - kliknij tutaj

Youtube / Wisła - potężne uderzenie bolenia z powierzchni
Awatar użytkownika
CDC

Postautor: CDC » śr 02 gru 2020, 20:55

Zielony pisze:Dokładnie ta sama. Długa historia. Miło mi przeczytać pozytywne komentarze ale nie chcę zawłaszczyć forum swoimi głowacicowymi historiami. Adminowi przesłałem film nie bez problemów. Obiecał, że wstawi na forum i wracajmy do naszych tematów tym bardziej, że ostatnio bardzo mnie wciągnęły sandacze i sumy, które szalenie trudno złowić. Miałem ładne branie na zalewie ale zapomniałem zakręcić hamulec na beton...tu muszę się sporo nauczyć i to jest fajne, nowe

:lol: :lol: a o projekcie sum na muchę też słyszałem dawno, ale jak wszyscy widzieli też dopiąłeś już swego.
Ja osobiście na beton nie zakręcam. Dokręcam na tyle mocno abym później jednym ruchem pokrętła po zacięciu mógł odkręcić na tyle żeby linka schodziła z oporem z kołowrotka (jakim? to już trzeba sobie ustalić samemu) . Do zacięcia w zupełności wystarcza a jest wtedy natychmiastowa kontrola i nad rybą i nad zestawem. Przy "pompowaniu" nigdy nie manipuluję hamulcem tylko trzymam szpulę palcem bo później w ferworze walki o wielu rzeczach się zapomina. A tak, jak ryba przy nogach, paluszek ze szpuli i hamulczyk robi swoje zwłaszcza na krótkim dystansie.
Awatar użytkownika
Zielony

Postautor: Zielony » śr 02 gru 2020, 21:18

Ano właśnie. O zalewowym łowieniu i różnych smaczkach z łowieniem sandaczy chętnie poczytam i postaram się przyswoić wiedzę. Dzięki.
Awatar użytkownika
majula7

Postautor: majula7 » śr 02 gru 2020, 21:53

Ale czad. To chyba jedno że spelnien każdego kijarza. Ja w tym roku odwiedziłem Dunajec i Rabę było super. Napewno wrócę tam, ale już wiem jak wygląda jedno z marzeń.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » czw 03 gru 2020, 09:27

Co do zalewu, to proponuję częściej używać duuużych przynęt - na małe raczej typu okoniowego głównie małe szczupaczki siadają i okonie ale rzadko - jakby ich mniej, za to na duże trafiają się też te małe szczupaki, ale również sandacze. Co ciekawe często prowadzę je tradycyjnie jak pod szczupaka - ospale, raczej blisko dna, czasem pozwalam "usiąść na dnie" by za chwilę poderwać jakby się spłoszyła i dalej już dość równo ospale prowadząc... wtedy w trakcie ospałego prowadzenia następuje atak sandacza...nie z opadu a z takiego ospałego prowadzenia po oderwaniu z dna. Czasem też podszarpuję z wyczuciem, by imitować ruch uszkodzonej rybki, ale wtedy głównie szczupaczki siadają.

Zaś ze sliderami to różnie - czasem atak następuje przy równomiernym prowadzeniu, a czasem przy podszarpywaniu delikatnym, by jak to większość sliderów itp podobnych przynęt w któryś z boków "odbił" na chwilę i zawisł sekundę w toni.
Awatar użytkownika
Zielony

Postautor: Zielony » czw 03 gru 2020, 16:30

Jigi jakie stosuję na sandacze mają często ponad 15cm. Z małych zrezygnowałem od początku. Moje doświadczenia z sandaczami są praktycznie zerowe i też wiem, że nie zaczynam w idealnym czasie bo o sandacza bardzo trudno. Będę próbował się nie poddawać i chętnie skorzystam z porad takich właśnie jak Siwego. Dzięki
Awatar użytkownika
majula7

Postautor: majula7 » czw 03 gru 2020, 17:17

Ja jak się nastawiam na sandacza to spora jaskółka z główką jigowa. Proboealem tez drop shota i troka ale na zalewie z brzegu za dużo strat. Z pontonu zaś po płaskim dnie bez efektu. Wg mnie zalew jednak to bezrybie, na sonarze np. w porównaniu z jeziorami to niestety pusto.
Awatar użytkownika
majula7

Postautor: majula7 » ndz 06 gru 2020, 16:16

Podsumowanie wędkarskiego weekendu.
Piątek zacząłem od Wisły - spining
Bystra Krezniczanka i Bystrzyca wędka muchowe
Wczoraj po robocie 1.5h w zagleboczu spinning i jeden szczupaczek taki 50+
Dziś Wieprz jeziorzany, Kock i fragmenty za Lubartowem nawet pukniecia na rzekach. Masakra jakaś. Następnym razem wezmę chyba ze sobą sondę i zobaczę czy warto marnować tyle czasu.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » ndz 06 gru 2020, 17:23

Myślę, że to pogoda - mało gdzie coś ktoś gdzieś...ale to raczej chwilowa sytuacja.
Awatar użytkownika
Bandazyk

Postautor: Bandazyk » pn 07 gru 2020, 09:36

Wczoraj nad Zalewem na brzegu, byłem z Siwym i Gomezem, czebaczki wysypane z wiaderka... Jakiś czas temu też widziałem...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Paweł W.
Awatar użytkownika
miro-re

Postautor: miro-re » pn 07 gru 2020, 10:18

Tu tylko kara cielesna może dać właściwe rezultaty.
Awatar użytkownika
miro-re

Postautor: miro-re » pn 07 gru 2020, 11:19

Awatar użytkownika
blackduck

Postautor: blackduck » pn 07 gru 2020, 12:14

miro-re pisze:https://kurierlubelski.pl/oczyszczanie-zalewu-zemborzyckiego-zainwestowane-pieniadze-zostana-wyrzucone-w-bloto/ar/c1-15331672

A właśnie przybyłem tu, by wkleić ten artykuł.
Azotany faktycznie przyczyniają się do rozwoju sinic i wszelakich glonów, dla niewtajemniczonych - https://temporalis.pl/jak-obnizyc-azota ... -n-12.html w dużych zbiornikach działa to tak samo jak w akwarium. Faktycznie coś tam znam się na roślinności podwodnej właśnie przez akwarystyke. W zalewie roślinność jest bardzo uboga i mało urozmaicona. Może z raz w życiu wyłowiłem syfożernego i produkującego premium ilości tlenu rogatka sztywnego.
Za dużo cholernych leszczy, za dużo mocznika, za dużo syfu z rzeki, za mało wyspecjalizowanych roślin, z jakichś przyczyn być może taki rogatek nie chce tam rosnąć (co aż niewiarygodne i nie wiem do jakiego stopnia ta woda musi być syfiasta).
Moje największe ryby z ZZ: Szczupak: 91cm, Sandacz 56cm, Leszcz 39cm, Krąp 37cm. Jak narazie więcej gatunków brak :P

Wróć do „Zalew Zemborzycki”