Zalew Zemborzycki Kłusownictwo

Awatar użytkownika
siwy

Re: Zalew Zemborzycki Kłusownictwo

Postautor: siwy » śr 30 maja 2018, 17:44

No nie wiem nie wiem....komunie...grille do przetestowania...wyjazdy rodzinne...ogólnie znowu długi weekend...nie każdemu by się chciało...
Bądź dobry jak chleb, ale nie daj się zjeść...
Awatar użytkownika
Rybkarz

Postautor: Rybkarz » śr 30 maja 2018, 20:29

Kadi pisze:Kiedyś pytałem PSR nie mylić z SSR :D Powiedzieli że nie wolno tak.

Zgadza się. Jest to metoda niedozwolona. Uzasadnienie jest jednak inne niż zakaz trollingu. Trolling zgodnie z definicją z RAPR może się odbywać tylko z środka pływającego napędzanego silnikiem, żaglami lub siłą ludzkich mięśni. W przypadku zalewowym odbywa się to inaczej.

Natomiast RAPR jasno określa DOZWOLONE metody połowu. Metody: podlodową, spławikowo-gruntową, trollingową i muchową z jasnych względów pominę. Natomiast metoda spinningowa musi się odbywać poprzez ściąganie sztucznej przynęty za pomocą kołowrotka. Ciąganie przynęty wzdłuż murka NIE JEST metodą spinningową, a więc nie jest żadną z metod dozwolonych w RAPR.
Tomasz

Obrazek
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » ndz 03 cze 2018, 21:51

Rybkarz pisze:
Kadi pisze:Kiedyś pytałem PSR nie mylić z SSR :D Powiedzieli że nie wolno tak.

Zgadza się. Jest to metoda niedozwolona. Uzasadnienie jest jednak inne niż zakaz trollingu. Trolling zgodnie z definicją z RAPR może się odbywać tylko z środka pływającego napędzanego silnikiem, żaglami lub siłą ludzkich mięśni. W przypadku zalewowym odbywa się to inaczej.

Natomiast RAPR jasno określa DOZWOLONE metody połowu. Metody: podlodową, spławikowo-gruntową, trollingową i muchową z jasnych względów pominę. Natomiast metoda spinningowa musi się odbywać poprzez ściąganie sztucznej przynęty za pomocą kołowrotka. Ciąganie przynęty wzdłuż murka NIE JEST metodą spinningową, a więc nie jest żadną z metod dozwolonych w RAPR.

jak i niedozwolonych :)
ja osobiscie nie stosuje, ale dzis sam bylem swiadkiem ciagania przynety
Marcin
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » pn 04 cze 2018, 15:57

Panowie wczoraj się spotkałem, żę spiningując gościu z łodzi miał przywiązane ryby na agrawke, albo raczej mi sie wydawało, że za ogon . faktem nie były w siatce wedkarskiej jakoś czytam i czytam regulamin i chyba to jest pewien rodzaj kłusownictwa ?
Marcin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Lokalizacja: Sklep Wędkarski Lublin, ul.Romera 37/2, Tel: 533-357-333
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » pn 04 cze 2018, 20:18

zpryciarz pisze:Panowie wczoraj się spotkałem, żę spiningując gościu z łodzi miał przywiązane ryby na agrawke, albo raczej mi sie wydawało, że za ogon . faktem nie były w siatce wedkarskiej jakoś czytam i czytam regulamin i chyba to jest pewien rodzaj kłusownictwa ?

Tak, zabronione jest trzymanie w ten sposób ryb.
Awatar użytkownika
zpryciarz

Postautor: zpryciarz » czw 02 sie 2018, 08:05

Wczoraj poginam sobie ze spinem zobaczyć miejscówki kolo wyciągu, patrze sobie jak się spławiają rybki miedzy zaporą a mostkiem, a tu mi się cos pomaranczowego rzuca w oczy. Myśle co jest. Przglądam się, a tu zgred z jakimś typem stoi pod mostkiem i rzuca przeplywankę w strone zapory. schowany za filarem. Zszedlem do gościa i się pytam czy wie , żę na tym odcinku jest zakaz wedkowania to gość zapomina Polskiego. Dopiero jak zaczynam pstrykać foty, zbiera manele i sie wycofuje.
Pewnie jako " młody" wędkarz mam jeszcze uczulenie na takie akcje, ale zapienił mnie strasznie. Choćby i dłoniak to co na haku to w plecaku . Masakra
Marcin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » czw 02 sie 2018, 08:12

zpryciarz pisze:Wczoraj poginam sobie ze spinem zobaczyć miejscówki kolo wyciągu, patrze sobie jak się spławiają rybki miedzy zaporą a mostkiem, a tu mi się cos pomaranczowego rzuca w oczy. Myśle co jest. Przglądam się, a tu zgred z jakimś typem stoi pod mostkiem i rzuca przeplywankę w strone zapory. schowany za filarem. Zszedlem do gościa i się pytam czy wie , żę na tym odcinku jest zakaz wedkowania to gość zapomina Polskiego. Dopiero jak zaczynam pstrykać foty, zbiera manele i sie wycofuje.
Pewnie jako " młody" wędkarz mam jeszcze uczulenie na takie akcje, ale zapienił mnie strasznie. Choćby i dłoniak to co na haku to w plecaku . Masakra

Bardzo dobra postawa. Ciesze się, że spora część naszej społeczności reaguje na tego typu proceder.
Awatar użytkownika
siwy

Postautor: siwy » pn 27 sie 2018, 21:04

Paweł czy te nry są aktualne do zgłoszeń kłusownictwa, itp? Czy tylko w sprawie zalewu się tam dzwoni czy również można z każdego akwenu czy rzeki w naszym okręgu?

PSR 605-111-383
Komendant Straży Społecznej 512-450-395

Może inne są, pod które lepiej dzwonić? ( Może również swój podasz jako zgłoszeniowy? )

Warto by umieścić je na głównej stronie forum.

...większość z nas już miało dyskusje z wędkarzami-cwaniakami, czy miało okazję widzieć kłusola w akcji, a nie mieli nru, pod który można szybko zgłosić sprawę, a pamiętajmy, że oni właśnie żerują na bierności obserwatorów, na bezczela to często robią i jeszcze drą ryja czasem zastraszając nawet...nie dajmy się, bo to nasze wspólne ryby do amatorskiego połowu, a nie złodziei...nie bądźmy frajerami i brońmy się!
Bądź dobry jak chleb, ale nie daj się zjeść...
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » pn 27 sie 2018, 22:01

Tak. Prosimy o aktualizację numerów
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » wt 28 sie 2018, 07:46

Tak, to są aktualne numery i śmiało można dzwonić.
Awatar użytkownika
Techno'88

Postautor: Techno'88 » wt 28 sie 2018, 17:50

Tak, dziękuję ;p

Wróć do „Zalew Zemborzycki”