Kłusownictwo

Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kłusownictwo

Postautor: Kadi » ndz 09 maja 2021, 13:27

Odległość nie była zmierzona. Może było 50m a może nie. Słowo przeciwko słowu. Nie mnie oceniać. Ale skoro interwencja zakończyła się upomnieniem tak powinno się skończyć moim zdaniem. Ale to jest Polska tu za jedno wykroczenie możesz zostać ukarany 3 razy :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » ndz 09 maja 2021, 14:14

Strasznie to dziwne jakieś.
Jeśli niby upomnienie a jednak był wniosek wypisany to albo osoba ukarana się z nim zgadza i ponosi konsekwencje albo niech broni swojego dobrego imienia .
A co do podawania do wiadomości pyblicznrj to niestety zajmując stanowisko w ZO stajesz się osobą publiczną i jako taka popełniając (nie przesądzam) wykroczenie "z zakresu" swojego stanowiska sam się troche stawiasz na straconej pozycji.

A tak kończąc szkoda by bylo żeby sie to prawdą okazało i miało konsekwencjr bo chłopaki należą do osób które akurat chcą dobrze dla nas znaczy dla rozsądnych posiadaczy karty PZW
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 81
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Kłusownictwo

Postautor: Hubert » ndz 09 maja 2021, 14:21

Jaka to jest osoba rozsądna, posiadająca kartę PZW ?
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » ndz 09 maja 2021, 15:39

Hubert pisze:Jaka to jest osoba rozsądna, posiadająca kartę PZW ?


A np taka która rozumie iż dla własnego dobra trzeba sobie i innym wprowadzic pewne ograniczenia np widełki, zakaz zabierania przetrzebionych gat itd itp
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » ndz 09 maja 2021, 17:09

Hubert pisze:Jaka to jest osoba rozsądna, posiadająca kartę PZW ?


Nie ma czegoś takiego jak karta PZW. Karta może być wędkarska. Jest to dokument państwowy, który tak na prawdę z PZW w obecnej chwili nie ma wiele wspólnego. Dokument jest wydawany przez starostę. Z dokumentów PZW może być "legitymacja członkowska" oraz "zezwolenie na połów ryb".
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 81
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Kłusownictwo

Postautor: Hubert » ndz 09 maja 2021, 18:10

Zacytowałem Kolegę powyżej.

A co do linczu publicznego na działaczu prosto z ZO, przypomnijcie sobie lincz publiczny który miał miejsce 3 lata temu na tym forum. Za to samo w wykroczenie na którym zostali ujęci Panowie z ww prostu. Trochę więcej konsekwencji w swoich poglądach.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » ndz 09 maja 2021, 18:26

Hubert pisze:Zacytowałem Kolegę powyżej.

A co do linczu publicznego na działaczu prosto z ZO, przypomnijcie sobie lincz publiczny który miał miejsce 3 lata temu na tym forum. Za to samo w wykroczenie na którym zostali ujęci Panowie z ww prostu. Trochę więcej konsekwencji w swoich poglądach.


Nie możesz wszystkich użytkowników tego forum wkładać do jednego wora. Każdy odpowiada za swoje słowa i publikacje. Jeżeli coś pojawi się na forum, to nie oznacza, że wszyscy użytkownicy się z tym utożsamiają. Takie podejście jest lekko niepoważne. Jeżeli o mnie chodzi, to nie przypominam sobie, abym dokładał do tego jakąś cegiełkę, bo rozumiem, że do mnie kierujesz słowa o konsekwencji.
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 81
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Kłusownictwo

Postautor: Hubert » ndz 09 maja 2021, 18:33

Ale chyba byłeś wzywany do usunięcia wpisów dotyczących "poszkodowanego"? I głośno mówiłeś o tym, że tego nie zrobisz.

Szeroka publikacja należy się Panu Sekretarzowi, bynajmniej ze względu pełnionej funkcji.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » ndz 09 maja 2021, 19:07

Hubert pisze:Ale chyba byłeś wzywany do usunięcia wpisów dotyczących "poszkodowanego"? I głośno mówiłeś o tym, że tego nie zrobisz.

Szeroka publikacja należy się Panu Sekretarzowi, bynajmniej ze względu pełnionej funkcji.


Zgadza się. Nie jest to jednak forma wsparcia tego typu zachowań, a było formą ostrzeżenia osoby piszące o tym zdarzeniu, że mogą liczyć się z pewnymi konsekwencjami, o których raczył do mnie napisać sprawca. Posty były na tyle ogólne, że w żaden sposób nie pozwalały namierzyć o kim dokładnie mowa. Pozostały tylko rozmowy w kuluarach i domysły garstki osób. Teraz sytuacja jest nieco odmienna. Małe porównanie.

3 lata temu: imię sprawcy.
Teraz: imię sprawcy, pierwsza litera nazwiska, dokładna nazwa koła i precyzyjnie podane stanowisko funkcyjne.
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 81
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Kłusownictwo

Postautor: Hubert » ndz 09 maja 2021, 19:25

Nie jest formą wsparcia? Nie zgadzam się, ale komentarzy z KC nie będę tutaj przytaczać. Posty były ogólne na tyle, że każdy widział o kogo chodzi. Garstki osób? Na tyle, że gościa wywalili z Klubu który reprezentował na arenie ogólnopolskiej, a i chyba międzynarodowej? To czego wtedy go nie broniłeś, tak jak bronisz teraz osoby funkcyjnej? Jakiś immunitet ma Sekretarz ZO?

W sumie masz rację....źle, że to wyszło na jaw. Bo nie daj Boże znowu zostałby Sekretarzem albo nawet Prezesem, a tak już będziemy spokojni, że w ZO zasiadać będą osoby z czystym sumieniem, w pełni odpowiedzialne i godne zaufania.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » ndz 09 maja 2021, 19:46

Hubert pisze:To czego wtedy go nie broniłeś, tak jak bronisz teraz osoby funkcyjnej? Jakiś immunitet ma Sekretarz ZO?


Teraz też nie bronię. Chyba Hubert za dużo emocji budzi się w Tobie związanych z tym zdarzeniem. Ja do tego podchodzę nieco inaczej, ponieważ dla mnie nie jest to sensacja, a jedynie dokonanie wykroczenia, których ujawniam dziesiątki w skali miesiąca w swojej pracy. Jakiś rok temu miałem analogiczną sytuację podczas kontroli. Na jednym z naszych lubelskich jezior, wraz ze strażnikami SSR kontrolowałem wędkarza, który posiadał przy sobie rybę w wymiarze ochronnym. Ów wędkarz okazał się mieć jeszcze wyższe stanowisko sąsiedniego okręgu. Wędkarz ten został ukarany mandatem oraz zostało przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne w ZG, które także zakończyło się ukaraniem. Na tym zakończyliśmy patrol, bez rozgłosu, bez nazwisk w necie. Sytuacji podobnych miałem przynajmniej kilka. Strażnicy SSR...prezesi kół...policjanci...znajomi znajomych, znajomi. W każdej sytuacji wszyscy są traktowani jednakowo. W każdej sytuacji staram się zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych i na to też staram się uczulać inne osoby. To jest moja konsekwencja.
Awatar użytkownika
Hubert
Karaś srebrzysty
Posty: 81
Rejestracja: sob 02 mar 2019, 16:43

Re: Kłusownictwo

Postautor: Hubert » ndz 09 maja 2021, 19:54

To jest Twoja praca, a nie konsekwencja.
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Kłusownictwo

Postautor: zpryciarz » ndz 09 maja 2021, 20:07

Hubert pisze:To jest Twoja praca, a nie konsekwencja.

Pawłowi raczej chodziło że bez znaczenia kto te wykroczenia robi dostaje od niego takiego samego kwita jak pozostale osoby wedkujace
Marcin
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » ndz 09 maja 2021, 21:49

Paweł pisze:
Hubert pisze:Jaka to jest osoba rozsądna, posiadająca kartę PZW ?


Nie ma czegoś takiego jak karta PZW. Karta może być wędkarska. Jest to dokument państwowy, który tak na prawdę z PZW w obecnej chwili nie ma wiele wspólnego. Dokument jest wydawany przez starostę. Z dokumentów PZW może być "legitymacja członkowska" oraz "zezwolenie na połów ryb".


Zgadza się.
Źle się wyraziłem ale wiadomo o co chodzi
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Kłusownictwo

Postautor: majula7 » ndz 09 maja 2021, 21:53

Paweł pisze:
Hubert pisze:Jaka to jest osoba rozsądna, posiadająca kartę PZW ?


Nie ma czegoś takiego jak karta PZW. Karta może być wędkarska. Jest to dokument państwowy, który tak na prawdę z PZW w obecnej chwili nie ma wiele wspólnego. Dokument jest wydawany przez starostę. Z dokumentów PZW może być "legitymacja członkowska" oraz "zezwolenie na połów ryb".

Kartę wędkarską obecnie wydaje starosta. Ja mam jednak kartę wydaną w latach 90 przez PZW gdzie nie było starosty. Mimo kontroli straży rybackiej jednak dokument zachowuje ważność gdyż obecnie żadna ustawa nie nakłada na mnie obowiązku wymiany, taki od top. Co do odległości od tamy to powinno to być jasno określone znakiem miejscem itp jak jest np na zz.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » ndz 09 maja 2021, 22:19

majula7 pisze:Mimo kontroli straży rybackiej jednak dokument zachowuje ważność gdyż obecnie żadna ustawa nie nakłada na mnie obowiązku wymiany, taki od top.


Ten dokument jest nieważny. Podczas każdej kontroli grozi Ci mandat 200 zł. UoRŚ Art. 7. 5. - http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 0091Lj.pdf

5. Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby, która złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb przed komisją egzaminacyjną, o której mowa w ust. 7a. Z obowiązku składania egzaminu są zwolnione osoby posiadające średnie, średnie branżowe lub wyższe wykształcenie z zakresu rybactwa.


O ile nie wszystkie jednostki straży podchodzą do tego tematu rzetelnie, co może dawać ci złudne wrażenie, że jest w porządku, tak w końcu trafisz, czy to na PSR, czy SOW, czy SSR Bełżyce :ugeek:
Awatar użytkownika
jankozbi
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:25

Re: Kłusownictwo

Postautor: jankozbi » ndz 09 maja 2021, 23:16

Paweł,znam cię tylko z forum ale jestem pewien że tobie nie przydarzy się taka sytuacja jak kolegom.Mam rację ?Jeżeli nie mam wyprowadź mnie z błędu.
Awatar użytkownika
jankozbi
Okoń
Posty: 187
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:25

Re: Kłusownictwo

Postautor: jankozbi » ndz 09 maja 2021, 23:21

Żeby nie było łubudubu,łubudubu niech żyje nam prezes..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » pn 10 maja 2021, 07:38

jankozbi pisze:Paweł,znam cię tylko z forum ale jestem pewien że tobie nie przydarzy się taka sytuacja jak kolegom.


Mam szczerą nadzieję, że nie 8-) Chociaż wielu ludzi by taką wiadomość przyjęło zapewne bardzo entuzjastycznie.
Awatar użytkownika
oknik
Karaś srebrzysty
Posty: 68
Rejestracja: ndz 29 wrz 2019, 14:18

Re: Kłusownictwo

Postautor: oknik » pn 10 maja 2021, 09:25

Nikt nie jest idealny. Ci Panowie z SSR z Bełżyc......to zemsta za zarybienie ich zbiornika karpiem który raczej nie dorośnie do pożądanego wymiaru.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Kłusownictwo

Postautor: siwy » pn 10 maja 2021, 09:44

...ja po prostu marzę o końcu kolesiostwa, o braku mandatów bo wszyscy będą szanować dobro wspólne i nie będzie powodów...ale na stan dzisiejszy przydałoby się wszędzie, gdzie to może mieć miejsce postawić oficjalne, potwierdzone przez odpowiednie instytucje tablice informujące, że od tego miejsca nie wolno wędkować bo za blisko budowli spiętrzającej wodę, itp.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
oknik
Karaś srebrzysty
Posty: 68
Rejestracja: ndz 29 wrz 2019, 14:18

Re: Kłusownictwo

Postautor: oknik » pn 10 maja 2021, 09:55

Tak dokładnie masz rację. A w Bełżycach jest umowna granicą. Miejscowa SSR chyba ją wyznaczyła nie wiem jak inne służby na to patrzą. Jest to mały zbiornik a ta odległość to na pewno nie więcej niż 20m.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Kłusownictwo

Postautor: majula7 » pn 10 maja 2021, 16:28

Paweł pisze:
majula7 pisze:Mimo kontroli straży rybackiej jednak dokument zachowuje ważność gdyż obecnie żadna ustawa nie nakłada na mnie obowiązku wymiany, taki od top.


Ten dokument jest nieważny. Podczas każdej kontroli grozi Ci mandat 200 zł. UoRŚ Art. 7. 5. - http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 0091Lj.pdf

5. Kartę wędkarską oraz kartę łowiectwa podwodnego wydaje starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby, która złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb przed komisją egzaminacyjną, o której mowa w ust. 7a. Z obowiązku składania egzaminu są zwolnione osoby posiadające średnie, średnie branżowe lub wyższe wykształcenie z zakresu rybactwa.


O ile nie wszystkie jednostki straży podchodzą do tego tematu rzetelnie, co może dawać ci złudne wrażenie, że jest w porządku, tak w końcu trafisz, czy to na PSR, czy SOW, czy SSR Bełżyce :ugeek:

Nic z tego prawo nie działa wstecz. Mam na karcie zapisane dokument ważny bezterminowo, ustawa mówi kto wydaje, nie ma nic nt. obowiazku wymiany koniec kropka. Mandatu w życiu nie przyjmę w sądzie opier.....do kości - taka ma natura.
Awatar użytkownika
marcin7182
Leszcz
Posty: 46
Rejestracja: sob 02 maja 2020, 00:26

Re: Kłusownictwo

Postautor: marcin7182 » pn 10 maja 2021, 18:03

A ja mam pytanie do Pawła, a mianowicie często się zdarzają mandaty na wodach górskich za haki z zadziorami albo za brak szczypców do odhaczania ryb ? Pytam tak z czystej ciekawości, bo dzisiaj zgubiłem szczypce i zastanawiałem się czy w razie kontroli dostał bym mandat ;)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Kłusownictwo

Postautor: siwy » pn 10 maja 2021, 19:02

Sorki że się wtrącę bo nie do mnie pytanie - ale myślę, że w takiej sytuacji ratuje jakiś klasyczny/starodawny wyhaczacz, nawet jakiś podstrugany patyk z "widełkami" na końcu, choć szczypce są po prostu wygodne. Jeśli się nie mylę, to w przepisach jest mowa o "jakimś urządzaniu" do odhaczania ryb, a nie konkretnie o szczypcach i że tylko one spełniają warunki, by nie dostać mandatu...ale Paweł najlepiej to wytłumaczy i poprawi jeśli się mylę ;-)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości

Sklep wędkarski Lublin