Kłusownictwo

Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Kłusownictwo

Postautor: suchy0512 » sob 03 gru 2022, 14:10

Pewno teraz tłok nad tysmiennica że nie ma gdzie rzucić jak zobaczyli jaka rybna rzeka
Jarek
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kłusownictwo

Postautor: Kadi » sob 03 gru 2022, 14:27

Zawsze była bardziej rybna, niż chociażby Wieprz :P A to dopiero początek zimy. Później do siatkarzy, bębniarzy i reszty tubylców dołączą Kormorany :P

https://youtu.be/mDTCj3slFMM
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Sprężynowy Dziadek
Okoń
Posty: 166
Rejestracja: pt 08 lis 2019, 11:23

Re: Kłusownictwo

Postautor: Sprężynowy Dziadek » sob 03 gru 2022, 15:56

suchy0512 pisze:Trzeba czytać nie tylko zdjęcia ogladac :twisted:

Znalazł się "mądrala", który nawet czytać potrafi... :lol:
Wesołe jest życie staruszka :D
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Kłusownictwo

Postautor: zpryciarz » sob 03 gru 2022, 17:39

Paweł pisze:
zpryciarz pisze:A widzieliście co typ wykosil ryby na Tyśmienicy ? Masakra. Gdzieś na FB widziałem


O tym właśnie pisałem powyżej.

Oj patrz nie doczytałem ;)
Marcin
Awatar użytkownika
Grzegorz140
Karaś srebrzysty
Posty: 96
Rejestracja: ndz 12 kwie 2020, 13:56

Re: Kłusownictwo

Postautor: Grzegorz140 » pn 09 sty 2023, 16:49

https://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosc ... iorze_usci
Ta kara do jakiś niesmaczny żart...
Dla mnie biorąc pod uwagę ile przypuszczalnie ten człowiek już nakradł ryb, to to jak został ukarany, to tak jakby był prawie bezkarny...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » pn 09 sty 2023, 17:35

Grzegorz140 pisze:https://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosci/248880/61/wyrok_w_sprawie_klusownictwa_na_jeziorze_usci
Ta kara do jakiś niesmaczny żart...
Dla mnie biorąc pod uwagę ile przypuszczalnie ten człowiek już nakradł ryb, to to jak został ukarany, to tak jakby był prawie bezkarny...


Nie jest to rzeczywiście kara z górnej półki, ale także nie jest najniższa. Realne koszty, które poniósł kłusownik w związku z ujęciem to: 2500 zł grzywny na rzecz skarbu Państwa, 2500 zł nawiązki na rzecz PZW oraz około 3000 zł opłaty za wynajętego pełnomocnika, także sumując to obciążenie jego budżetu wyniosło ok 8000 zł. Tak zadecydował sędzia, mimo, iż wnosiliśmy o wiele surowszy wyrok. Ponieważ był to pierwszy raz, gdy Pan Bogdan został skazany, mógł z pewnością liczyć na pewne względy sędziego. Została zasądzona nawiązka w wysokości 8-krotności, podczas gdy mogła zostać ustalona wysokość razy 20. Gdy kolejnym razem temu kłusownikowi noga się powinie, to z pewnością będzie mógł liczyć na surowszy wyrok. My jako wędkarze odbieramy tego typu sprawy bardzo sentymentalnie, podczas, gdy dla sędziego, który nie jest związany z wędkarstwem jest to kradzież o wartości lekko ponad 300 zł.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Kłusownictwo

Postautor: majula7 » pn 09 sty 2023, 17:41

Dobrze by było gdyby sędzia był zapalonym wędkarzem, sęk w tym że oni wolą strzelać do zwierzaków. Sport parę półek wyżej i finansowo i mentalnie.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Kłusownictwo

Postautor: misiek1975 » pn 09 sty 2023, 18:01

majula7 pisze:Dobrze by było gdyby sędzia był zapalonym wędkarzem, sęk w tym że oni wolą strzelać do zwierzaków. Sport parę półek wyżej i finansowo i mentalnie.

A ta fakt. Różnica tkwi w tym, że tam nie ma no kill lub C&R ;)
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » pn 09 sty 2023, 18:36

misiek1975 pisze:
majula7 pisze:Dobrze by było gdyby sędzia był zapalonym wędkarzem, sęk w tym że oni wolą strzelać do zwierzaków. Sport parę półek wyżej i finansowo i mentalnie.

A ta fakt. Różnica tkwi w tym, że tam nie ma no kill lub C&R ;)



Eeeee tam
Znam jednego co strzelbę coraz częściej zamienią na obiektyw
Ale dalej na polowania chodzi, a że też wędkarz to się śmieje że chodzi na polowania C&R
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Kłusownictwo

Postautor: Bandazyk » pt 10 mar 2023, 05:55

Paweł mów szybko co tam jeszcze znaleźli w tym Urszulinie ;)
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » pt 10 mar 2023, 08:14

Bandazyk pisze:Paweł mów szybko co tam jeszcze znaleźli w tym Urszulinie ;)


A nie wiem, to była akcja PSR. My kontrolujemy tylko wody PZW Lublin. Kanał w Urszulinie jest poza naszym zasięgiem.
Awatar użytkownika
Bandazyk
Sandacz
Posty: 587
Rejestracja: czw 21 wrz 2017, 16:31

Re: Kłusownictwo

Postautor: Bandazyk » pt 10 mar 2023, 22:24

A jeszcze fajki nielegalnie produkował na posesji, jest na lublinie112
:twisted:
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » sob 11 mar 2023, 07:25

Bandazyk pisze:A jeszcze fajki nielegalnie produkował na posesji, jest na lublinie112


My w trakcie jednego z takich nalotów związanych z kłusownictwem natrafiliśmy na porządną bimbrownię. Były dwie maszyny i beczki z zacierem. W innym przypadku Policja natrafiła na broń, którą nielegalnie posiadał delikwent, wnyki na zwierzynę. Dostał wtedy w sumie 9 miesięcy w zawieszeniu i wtedy po raz pierwszy na tego typu sprawie widziałem, aby prokurator się pojawił.
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Kłusownictwo

Postautor: majula7 » sob 11 mar 2023, 08:23

W tym roku miałem dwa razy w poniedziałek (po pracy na nocce) kontrolę PSR na rzekach górskich.
I dwa razy w wolnej rozmowie określiłem lokalizację gdzie sporo się dzieje odnośnie kłusownictwa. Wskazałem rozlewiska rzeki Świnki za Stefanowem. Przebiega tam też kanał wieprz krzna.
Chyba poskutkowało.
Powiem tylko tyle że na śwince powstał zbiornik (zapadlisko kopalniane) za rok może dwa jak będzie pilnowany jest szansa na fajne dzikie lowisko z wpływaniem do lasu włącznie.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » sob 11 mar 2023, 19:07

majula7 pisze:W tym roku miałem dwa razy w poniedziałek (po pracy na nocce) kontrolę PSR na rzekach górskich.
I dwa razy w wolnej rozmowie określiłem lokalizację gdzie sporo się dzieje odnośnie kłusownictwa. Wskazałem rozlewiska rzeki Świnki za Stefanowem. Przebiega tam też kanał wieprz krzna.
Chyba poskutkowało.
Powiem tylko tyle że na śwince powstał zbiornik (zapadlisko kopalniane) za rok może dwa jak będzie pilnowany jest szansa na fajne dzikie lowisko z wpływaniem do lasu włącznie.


O które zapadlisko chodzi? Ja w tym roku odkryłem w okolicach Wesołówki, być może myślimy o tym samym - https://goo.gl/maps/qhZ5hJyFVRAFZDsj7 Otrzymujemy informacje, że jesienią zeszłego roku kłusowano tam na grubo. Powoli przyglądamy się temu.
Załączniki
zapadlisko.jpg
zapadlisko.jpg (183.51 KiB) Przejrzano 800 razy
zapadlisko1.jpg
zapadlisko1.jpg (312.79 KiB) Przejrzano 800 razy
zapadlisko2.jpg
zapadlisko2.jpg (274.79 KiB) Przejrzano 800 razy
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » sob 11 mar 2023, 19:14

Paweł a to zapadlisko to się zrobiło na terenach prywatnych czy państwowych i w związku z tym jaki jest ich status formalno-prawny ?
Znaczy czy można tam łowić legalnie czy nie ?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » sob 11 mar 2023, 19:36

Jajakub pisze:Paweł a to zapadlisko to się zrobiło na terenach prywatnych czy państwowych i w związku z tym jaki jest ich status formalno-prawny ?
Znaczy czy można tam łowić legalnie czy nie ?


Na moje oko to nie ma znaczenia jaki to jest teren, ponieważ koryto przebiega przez sam "zbiornik". W związku z tym, nawet jeżeli jest to teren prywatny, to woda staje się z automatu wodą obwodową, czyli państwową w tym przypadku. A ponieważ rzeka Świnka jest w użytkowaniu PZW Lublin zdaje się, że na tym odcinku również, to nasi wędkarze moim zdaniem mogą tam bez problemu pływać i łowić. Drugie umieszczone powyżej zdjęcie pokazuje koryto Świnki. Niestety ze względu na słabą perspektywę nie widać dokładnie, że wchodzi w rozlewisko, ale tak jest - na pewno go nie okala. Być może nadarzy się okazja, że pojawię się tam z dronem, to zrobię zdjęcia, czy nagram film, który precyzyjnie zobrazuje ten temat.

Jest parę takich zapomnianych miejsc na mapie naszych łowisk. Najbardziej znanym jest Rozkopaczew. Niegdyś znane łowisko, teraz prawie w ogóle niedostępne i zarośnięte. Nie wiele osób także zdaje sobie z tego sprawę, że istnieje coś takiego jak Cisacin koło Uściwierza - https://goo.gl/maps/G3wZviLC4cWmrxMf8 To także nasza woda.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » sob 11 mar 2023, 20:28

Na Rozkopaczewie właśnie na rolewiskach uczyłem się spiningu, najpierw na jednym pontonie z ojcem, potem już na swojej dętce
Były szczupaki, były i liny, złote karasie i krasnopióry na spławiczek
A potem pojawił się koluch i brak wody
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Kłusownictwo

Postautor: majula7 » ndz 12 mar 2023, 13:29

Nie ma znaczenia czy teren prywatny czy nie ro,lewisko jest na Śwince a to dopływ Wieprza.
Tak to dokładnie te rozlewisko. Są inne nie połączone z rzeka I tam nikt nie kontroluje gdyż nie ma tego w wykazie wód. Rozlewisko za zwalka na Bogdance było dużo drobnego szczupaka i wszystko wyjechało w torbach dla kota.
Awatar użytkownika
Jajakub
Szczupak
Posty: 457
Rejestracja: wt 18 lut 2020, 22:34

Re: Kłusownictwo

Postautor: Jajakub » ndz 12 mar 2023, 14:25

Tzn że jeśli np taka rzeczka Świnka płynąca przez prywatne łąki stworzy na tych łąkach rozlewisko to z automatu teren prywatny zostaję przejęty przez państwo ?

A tak wogóle to poza szczupaczkiem co ciekawego na tym rozlewisku dla spiningisty może być ?
Pytam bo nie znam Świnki (poza odcinkiem przyujściowym)i nie wiem co tam pływa
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Kłusownictwo

Postautor: siwy » ndz 12 mar 2023, 15:51

Jajakub pisze:Tzn że jeśli np taka rzeczka Świnka płynąca przez prywatne łąki stworzy na tych łąkach rozlewisko to z automatu teren prywatny zostaję przejęty przez państwo ?

A tak wogóle to poza szczupaczkiem co ciekawego na tym rozlewisku dla spiningisty może być ?
Pytam bo nie znam Świnki (poza odcinkiem przyujściowym)i nie wiem co tam pływa


Chyba tak - właściciel "zalanych gruntów" może chyba jednak starać się o rekompensatę strat od ubezpieczyciela, bezpośrednio od państwa lub kopalni jeśli to z powodu jej działań nastąpiła szkoda...ale podkreślam słowo "chyba", bo nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
majula7
Sum
Posty: 1521
Rejestracja: ndz 04 lis 2018, 20:45

Re: Kłusownictwo

Postautor: majula7 » ndz 12 mar 2023, 16:54

Kopalnia albo płaci odszkodowania albo odkupuje zalany teren, część też przekazała do agencji rolnej. Sama też zrobiła chyba trzy zbiorniki na których ludzie łowią beż żadnych zasad.
Wydra
Karaś srebrzysty
Posty: 94
Rejestracja: ndz 17 lip 2022, 14:05

Re: Kłusownictwo

Postautor: Wydra » pn 13 mar 2023, 12:16

majula7 pisze:Kopalnia albo płaci odszkodowania albo odkupuje zalany teren, część też przekazała do agencji rolnej. Sama też zrobiła chyba trzy zbiorniki na których ludzie łowią beż żadnych zasad.

Nie raz łowiłem ze znajomymi w tych kopalnianych zbiornikach albo zalewiskach i mimo że nie ma zasad (i dobrze) jest w nich sporo ryby, głownie karaś srebrny, czasem lin, z drapieżników raczej mały szczupak i okoń
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Kłusownictwo

Postautor: Paweł » wt 14 mar 2023, 06:22

Wycinek gazety z Urszulina. Swoją drogą ten wyrok to jest śmiech na sali. Jeszcze nie tak dawno, bo ponad dwa lata temu ten facet został złapany przez PSR, wówczas został on ukarany "umorzeniem" sprawy, mimo iż skłusował wiele ładnych ryb - https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4156616858. Teraz w warunkach recydywy dostał 300 zł...
Załączniki
urszulin.jpg
urszulin.jpg (258.63 KiB) Przejrzano 642 razy
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Kłusownictwo

Postautor: BCH » wt 14 mar 2023, 06:47

To jest farsa w śmiesznym państwie z kartonu. Ja jestem większym przestępcą, skoro więcej ostatnio zapłaciłem za przekroczenie prędkości o kilkanaście kilometrów na pustej trzypasmówce.

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 88 gości

Sklep wędkarski Lublin