Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 20 lip 2015, 20:36

Kadi pisze:Ja jutro ruszam wieczorkiem od przedszkola w lewo za harcerskie :)


W swoje stare sprawdzone rewiry? :) Ja jutro też postaram się obłowić zatoczkę za harcerskim woblerkami. Jeszcze tam nic nigdy nie złowiłem, może będzie ten pierwszy raz ;)
Awatar użytkownika
PIOK31
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: pn 20 lip 2015, 20:41

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: PIOK31 » pn 20 lip 2015, 20:46

Witam wszystkich zapalonych wędkarzy, akurat byłem na nocce z soboty na niedziele po załamaniu pogody załamały się i brania 15 leszczyków wpadło zawsze to lepiej niż zero.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 20 lip 2015, 20:49

PIOK31 pisze:Witam wszystkich zapalonych wędkarzy, akurat byłem na nocce z soboty na niedziele po załamaniu pogody załamały się i brania 15 leszczyków wpadło zawsze to lepiej niż zero.


Witamy serdecznie na forum. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji dla siebie. Kolega Szczupaczinio również był w sobotę, ale zdążył tylko rozłożyć sprzęt i rozpętała się burza. Łowisz na grunt czy spławik?
Awatar użytkownika
PIOK31
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: pn 20 lip 2015, 20:41

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: PIOK31 » pn 20 lip 2015, 21:01

Dzięki też mam taką nadziej. Przetrzymałem burzę nie było tak żle. Łowię ostatnio chyba bardziej na grunt po złamaniu rok temu wędki żadziej na spławik.
Awatar użytkownika
Lipiec
Karaś srebrzysty
Posty: 63
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 10:53

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Lipiec » pn 20 lip 2015, 21:02

Panowie kryzys :P nie umiem chyba łowić albo się na mnie szczupaczki strasznie obraziły bo 5 raz pod rząd wracam o kiju...
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 20 lip 2015, 21:29

PIOK31 pisze:Przetrzymałem burzę nie było tak żle.


Ryzykant z Ciebie :)

Lipiec pisze:Panowie kryzys :P nie umiem chyba łowić albo się na mnie szczupaczki strasznie obraziły bo 5 raz pod rząd wracam o kiju...
,

Bo z nami nie chodzisz tylko sam :P
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 20 lip 2015, 21:37

Eeetam kryzys...jego brat Ramzes był gorszy, bo osuszył wszystko, że do dziś tylko jakieś piramidy i inne kamienie...tam to mają pechowo :)

A tak na poważnie to chyba wszyscy odczuwamy brak szczupłych na ZZ...więc może czas na kotki?...catfish'e...sumki?...nie będzie mi łatwo nockę wolną znaleźć, ale coś wymyślę :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
PIOK31
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: pn 20 lip 2015, 20:41

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: PIOK31 » pn 20 lip 2015, 21:43

haczyk pisze:Eeetam kryzys...jego brat Ramzes był gorszy, bo osuszył wszystko, że do dziś tylko jakieś piramidy i inne kamienie...tam to mają pechowo :)

A tak na poważnie to chyba wszyscy odczuwamy brak szczupłych na ZZ...więc może czas na kotki?...catfish'e...sumki?...nie będzie mi łatwo nockę wolną znaleźć, ale coś wymyślę :)


Ja ostatnio ciągle dumam i próbuję podejść dużego wąsacza. I tak pomyślałem sobie, że jakie jest prawdopodobieństwo jak postawię leszcza wśród takiej masy pływających leszczy a jakby postawić karpika ? Tylko gdzie i jak to zrobić ?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 20 lip 2015, 21:52

Sumisko raczej wszystko wciąga co ma na swojej drodze. Wiele źródel mówi, że leszcz 20-30 cm to bardzo dobra przynęta na suma. Żywiec zawieszony na haku nie ma zbyt wielkiego pola do ucieczki, także błędem jest myśleć, że masz szanse złowienia jeden do ilości leszczy w zbiorniku.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 20 lip 2015, 21:54

PIOK31 pisze:
haczyk pisze:Eeetam kryzys...jego brat Ramzes był gorszy, bo osuszył wszystko, że do dziś tylko jakieś piramidy i inne kamienie...tam to mają pechowo :)

A tak na poważnie to chyba wszyscy odczuwamy brak szczupłych na ZZ...więc może czas na kotki?...catfish'e...sumki?...nie będzie mi łatwo nockę wolną znaleźć, ale coś wymyślę :)


Ja ostatnio ciągle dumam i próbuję podejść dużego wąsacza. I tak pomyślałem sobie, że jakie jest prawdopodobieństwo jak postawię leszcza wśród takiej masy pływających leszczy a jakby postawić karpika ? Tylko gdzie i jak to zrobić ?


Nockę...sumy często łapalem już od 18tej gdy zaczynają pod brzeg podchodzić...węgorze trochę później przypływają za drobnicą i robalami...zaczynamy nęcić nocne drapieżniki? Proponuję cięte rosówki i kawałki ryb zmieszane z pelletem węgorzowym, ewentualnie krew...w wątrobkę nie bawiłbym się bo najdą maluchy sumki do 50-60cm. Widział ktoś ostatnio raki gdzieś w zalewie żeby kilka pręgowanych złapać na przynętę?

Leszcz jak najbardziej karpik też...osobiście stawiałem leszcza 25-35cm...ale na razie bez wyników na ZZ...jedynie węgorz na pęczek kopanych czerwonych.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 20 lip 2015, 22:02

Co proponujecie tutaj na suma - spław/boja żywcowa czy grunt ciężki? Leszcz 35cm bez problemu ciąga ciężarek 200gram...może teraz spróbuję w wersji ze spławikiem podwodnym/kulą wodną jak na rzekach? Co o tym sądzicie? Bo trochę tu płytko na kulę czy pływak podwodny unoszący żywca nad grunt żeby się nie chował w mule jak karasie. Może jednak standard grunt albo spławik wielki żywcowy?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
PIOK31
Karasie jedzą gówno
Posty: 4
Rejestracja: pn 20 lip 2015, 20:41

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: PIOK31 » pn 20 lip 2015, 22:08

haczyk pisze:Co proponujecie tutaj na suma - spław/boja żywcowa czy grunt ciężki? Leszcz 35cm bez problemu ciąga ciężarek 200gram...może teraz spróbuję w wersji ze spławikiem podwodnym/kulą wodną jak na rzekach? Co o tym sądzicie? Bo trochę tu płytko na kulę czy pływak podwodny unoszący żywca nad grunt żeby się nie chował w mule jak karasie. Może jednak standard grunt albo spławik wielki żywcowy?



Ja mam ochotę spróbować na zrywkę przymocowaną kamieniem do dna tylko problem nie mam czym tego wywieżć.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » pn 20 lip 2015, 22:15

No ja też nawet pontonu nie mam :( Dlatego o gruntówce ciężkiej myślę-mam kijek do walki z marlinami do 500gram wyrzutu i już leciały na nim duże leszcze tak do 40m. Drugą węgorzową bym zrobił adoptując do tego spina 2,7m z ciężarem wyrzutowym do 50gram.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 21 lip 2015, 13:13

Dzisiejszą wyprawę z pewnością można uznać za udaną. Byłem z tomek_m i żaden z nas nie wrócił o kiju. Jak się okazuje warto czasem ponęcić drobnicę. Mi się udało złowić bolenia ok 51 cm. Boleń został złowiony z opadu na gumkę Dragon Phantom PRO 7 cm w tym miejscu - https://goo.gl/maps/BRPD8 Natychmiast po zacięciu nastąpił widowiskowy wyskok nad wodę :) Ja na woblerki niestety dzisiaj nic.

Obrazek

Obrazek

Tomek_m natomiast złowił dzisiaj dwa szczupaczki, gratulacje!!!

Obrazek

Obrazek

Wpis na blogu - http://zalewzemborzycki.com/bolen-51-cm-21-07-2015/
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » wt 21 lip 2015, 13:50

I jak argila sie sprawuje?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 21 lip 2015, 13:55

Trudno jednoznacznie powiedzieć, bo nie łowiliśmy na spławik i też nie robiłem kulek poglądowych, tylko wszystko do wody. W miejsca, które rzucaliśmy na pewno można było zauważyć zwiększone spławianie białorybu, bąbelki buszujących po dnie leszczy i jak widać obecność drapieżnika czyli co nas najbardziej interesowało. Sama glina fajnie lepi i zarazem smuży, widać było, że niektóre kulki rozpadały się w momencie styczności z wodą. Minusem zabawy z gliną jest ubarwienie rąk. Nie mogę domyć czarnych paznokci, bo akurat miałem czarną glinę :)

Robiliśmy dwie tury nęcenia z krwią i bez. Bez krwi uderzyły Tomkowi szczupaczki, z krwią z innym miejscu mi boleń. Dodam, że krwi nie żałowaliśmy.
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » wt 21 lip 2015, 15:21

Gratki panowie za dzis!!! Tomku moze ja Ci pecha przynosze po prostu bo dzis przelamales lody;) A fakt bolki ladnie wyskakuja i fajnie ze ktos jeszcze tego doswiadczyl:) ja zaraz zbieram sie na komere bo kolega nie ma karty i chyba prawiedniki beda najblizszym celem, chyba ze bojuch da sie wyciagnac nad zalew:p
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Szczupaczinio_85
Szczupak
Posty: 220
Rejestracja: sob 28 mar 2015, 10:16
Lokalizacja: Lublin Wrotków

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Szczupaczinio_85 » wt 21 lip 2015, 15:23

PIOK31 pisze:
haczyk pisze:Co proponujecie tutaj na suma - spław/boja żywcowa czy grunt ciężki? Leszcz 35cm bez problemu ciąga ciężarek 200gram...może teraz spróbuję w wersji ze spławikiem podwodnym/kulą wodną jak na rzekach? Co o tym sądzicie? Bo trochę tu płytko na kulę czy pływak podwodny unoszący żywca nad grunt żeby się nie chował w mule jak karasie. Może jednak standard grunt albo spławik wielki żywcowy?



Ja mam ochotę spróbować na zrywkę przymocowaną kamieniem do dna tylko problem nie mam czym tego wywieżć.


Kupilem caly zestaw lacznie ze splawikiem podwodnym aby lapac ta metoda, ale mam ten sam problem - wywozka, mam juz ponton zalatwiony ale brak czasu zeby sie po niego wybrac a niestety zywcem sie nie rzuca bo mozna go uszkodzic. Sporo czytalem na temat roznych metod i ta nad zalew zdaje mi sie najlepsza jak chcesz ciachnac klocka
Gdzie patyki tam wyniki ;)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 21 lip 2015, 15:38

Co do wąsatego to mi przyjdzie jutro już woblerek sumowy - Salmo Boxer. Tak się zastanawiam czy nie wyskoczyć na sumka na spinning, żeby spróbować zanęcić pelletem z krwistego halibuta :) Ja tam olbrzyma nie potrzebuje, nie mam sprzętu to takiego holu, ale taki w okolicach metra myślę, że byłby odpowiedni ;) W zeszłym sezonie nęciłem pokruszonymi kulkami o zapachu czerwonych robaków, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Może pellet przyciągnie jakiegoś maluszka.
Awatar użytkownika
tomek_m
Szczupak
Posty: 243
Rejestracja: pt 03 lip 2015, 18:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: tomek_m » wt 21 lip 2015, 18:43

Szczupaczinio_85 pisze:Gratki panowie za dzis!!! Tomku moze ja Ci pecha przynosze po prostu bo dzis przelamales lody;)

nie no co ty, z Pawłem tamtym razem tez wróciłem o kiju, a sam ile razy to nie zlicze :D więc raczej nie masz wpływu na moje wyniki nad ZZ ;)
Paweł(Admin) - jak tam ten jerk za harcerskim się spisywał?
Machaj wędą, a ryby i tak nie będą
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 21 lip 2015, 19:33

tomek_m pisze:(Admin) - jak tam ten jerk za harcerskim się spisywał?


Z 40 minut się pobawiłem w jerkowanie. Niestety bez większych sukcesów. Próbowałem na wiele sposobów i nic, jedyne co to gniazdo na plecionce sobie zrobiłem i poszło ponad 40 metrów linki :/ Zaliczyłem nawet zaczep, ale udało się go odstrzelić :) Inaczej było by po Twoim woblerku. Na dzień dzisiejszy nie jestem jeszcze gotowy do przygody z jerkowaniem, fajnie było spróbować, ale raczej trzeba mieć krótszy kijek i multiplikator. Rzeczywiście używając kołowrotka na stałej szpuli czuć przy tak lekkim woblerku, że się go zajeżdża. A co by było przy cięższych? Podoba mi się ta technika wędkowania i myślę, że będę ją wraz ze wzrostem swojego doświadczenia rozwijał. Słyszałem, że woblery jerkowe można również wykorzystywać do łowienia z opadu. Również tego próbowałem, podczas opadu fajnie się woblerek giba :) Łowienie z opadu cechuje jednak spore prawdopodobieństwo zaczepu i wydaje mi się, że szkoda drogich woblerków na takie zabawy.

Znalazłem ciekawy filmik o jerkowaniu dla początkujących - https://www.youtube.com/watch?v=kU85MQkT0RA

A wracając do tematu ogólnego woblerków już jako ciekawostka można zobaczyć jak powstają przynęty w firmie Salmo - https://www.youtube.com/watch?v=FuwrtFJx5XM
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » wt 21 lip 2015, 23:01

Byłem od 17:30 do 21:20. W końcu nie wróciłem o kiju. Szczupak mały ale był, złowiony tu: https://www.google.pl/maps/place/51%C2% ... !1s0x0:0x0 na woblerka noname 7,5cm płytko schodzący. Do tego jeszcze cała biała gumka na stalce, pół zielonej gumki i obrotówka w czerwone paski :D w końcu żadnych strat a same zyski hehe. Biczowałem harcerskie po zachodzie na seledynki i woblery ale lipa, nic nie stuknęło. Widziałem kilka ataków czegoś dużego i to blisko brzegu.
A to zdjęcie "bydlaka"
Obrazek
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 22 lip 2015, 07:23

Kadi gratulacje. Teraz będzie już tylko lepiej :) Ja wczoraj to miejsce właśnie ominąłem. Zacząłem od razu z zatoczki i tam nic. A jakie masz woblery na sandacza? Poniżej prezentuję listę woblerów na mętnookiego z własnych doświadczeń oraz tak zwanych klasyk innych wędkarzy.

1. Rapala Original
2. Rapala Flat Rap
3. Salmo Sting
4. Salmo Whacky
5. Kenart Fighter
6. Salmo Executor - tutaj jednak opinie są mieszane i sam kształt trochę odbiega od standardu.
7. Jaxon Maniak F na ten wobler siadły mi dwa sandacze na Firleju

A Wy macie jakieś swoje typy? Może ktoś umieści swoją podobną listę na szczupaka :) Ja teraz właśnie szukam szczupakowych killerów :)
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » śr 22 lip 2015, 08:08

piekne rybki.mi w sobote uda sie wyjsc powedkowac i moze takze cos wejdzie
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » śr 22 lip 2015, 10:06

Nie mam zadnych sandalowych wobkow, postawilem w tym roku na gumy, ale patrzac perspektywicznie na przestrzeni lat sa to dla mnie najmniej skuteczne przynety na ZZ. Jeszcze nic na gume nie wyjalem, mialem tylko 1 spinke krotkiego szczupaka. Moze nie umiem na to lowic ale na blaszki i woblery jakies efekty zawsze mam ;]
#MięsiarzTeam

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 70 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin