Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » śr 30 wrz 2015, 14:47

dolaczam sie do gratulacji.bardzo ladna rybka :)))))
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » śr 30 wrz 2015, 18:27

Witam wszystkich!
To mój pierwszy post więc się przedstawię- jestem Olek, mieszkam w Lublinie i zamierzam trochę spinningować na ZZ :) .
Jutro wybieram się rano ok. 6, może ktoś jest chętny na wspólny, 2 godzinny wypad?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 30 wrz 2015, 18:43

Witamy Cię serdecznie na forum Olek. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj mnóstwo przydatnych informacji :) Akurat tak się składa, że ja jutro też atakuję zalew od samego świtu. Planuję być jednak trochę dłużej, bo gdzieś do godziny 11. Od której strony planujesz? Bo ja jeszcze się zastanawiam. Może molo harcerskie? Ma być południowo-zachodni wiatr, ale niezbyt silny. Ktoś jeszcze chętny dołączyć do nas jutro?
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » śr 30 wrz 2015, 19:40

Hej :)
Prawdę mówiąc to mój pierwszy wypad na spinna na ZZ, więc planowałem wybrać się w te miejscówki, które wg map obfitowały w zębatego :).
Jeśli masz ochotę na wspólny wypad to byłoby super :)
Przy okazji, mam takie techniczne pytanie, w jaki sposób można wysłać wiadomość prywatną? Próbuję od paru minut i za nic nie mogę znaleźć :)
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 30 wrz 2015, 19:52

Ja wysłałem Ci PW. Masz? Jeżeli Ty chcesz wysłać musisz wejść najpierw na profil i tam jest link tekstowy "Wyślij prywatną wiadomość". Jeżeli chcesz powalczyć ze szczupakami to wg mnie najlepiej obrać trasę cypel -- > Elka czyli od - https://goo.gl/maps/AvBTDPJbwx42 do https://goo.gl/maps/q147avDQuCz
Załączniki
pw.jpg
pw.jpg (95.05 KiB) Przejrzano 1764 razy
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » śr 30 wrz 2015, 19:55

Problem polega na tym, że wchodząc w czyiś profil mam zupełnie inny widok niż na Twoim screenie, nie mam ani "wyślij e-mail" ani "wyślij PW". Wchodząc do zakładek prywatne wiadomości -> tworzenie wyświetla mi się, że nie jestem zarejestrowany więc nie mam dostępu. Dziwne bo przecież jestem zarejestrowany i zalogowany, skoro piszę na forum i mogę zmieniać ustawienia profilu.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 30 wrz 2015, 20:10

Problem powinien być już rozwiązany.
Awatar użytkownika
HIFI
Leszcz
Posty: 24
Rejestracja: wt 08 wrz 2015, 15:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: HIFI » śr 30 wrz 2015, 20:20

@Paweł u mnie jest taki sam problem jak u @Olka, nie mogłem odpowiedzieć Ci na otrzymaną wiadomość.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 30 wrz 2015, 20:25

HIFI pisze:@Paweł u mnie jest taki sam problem jak u @Olka, nie mogłem odpowiedzieć Ci na otrzymaną wiadomość.


A teraz zobacz. Nadal nie widzisz opcji wysyłania PW?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 30 wrz 2015, 20:32

Już wam mówię o co chodzi. Użytkownicy poniżej 3 napisanych postów nie mają możliwości wysyłania wiadomości prywatnych. Skrypt automatycznie u mnie miał takie ustawienie, jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przez spamerami. Dopiero teraz to odkryłem, że jest coś takiego. HIFI masz teraz już trzy posty i powinna się pojawić opcja PW.
Awatar użytkownika
tomasz_jak
Leszcz
Posty: 48
Rejestracja: pn 13 lip 2015, 09:18

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: tomasz_jak » śr 30 wrz 2015, 21:32

Paweł pisze:Ktoś jeszcze chętny dołączyć do nas jutro?


No ja właściwie się zastanawiam.Jakby co to odezwę się na PW po lidze mistrzów jeśli to nie za późno ok??
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » śr 30 wrz 2015, 21:47

Na wstępie graty dla Admina za zanderka.

Ja z powodów i prywatnych i zawodowych tak jak już pisałem nie mam obecnie tyle czasu na wędkowanie.
Ale 2 bodźce zewnętrze, czyli sukces kolegów jak i nowy zakup mojego ojca który ma nosa do wyszukiwania okazji i zakupił karpiowy podbierak w niedziele na giełdzie aby nie było problemów z podbieraniem szczupaków/sandaczy 70+ bo jak to mówił "pie** nie będę się z nimi ganiał tymi popierdółkami" - przez zbyt płytki podbierak straciłem 2 piękne sandacze przy nogach na początku września.

Postanowiliśmy wyruszyć nad zalew o 19. Wędkowaliśmy do 20:30 gdzie głównie testowałem 2 woblery i moje ulubione jesienne gumy na zmierzch/ noc - kadi wie o co chodzi.
Brań było sporo, 2 stracone gumy ale nie na zaczepie a ucięte ogony. Uwielbiam wędkować "w przeddzień" jesiennego sezonu sandaczowego gdzie siła nawet 30 cm ryby naprawdę daje się we znaki ale taka już ich natura :)

Wynik- kilkanaście skubnięć przyznam że zacinanych nie w porę, chwila walki z potężnym najprawdopodobniej sandaczem i moja własna zguba (jako że wędkowałem zupełnie innym sprzętem) w trakcie holu i potężnego odjazdu popełniłem błąd - za mocno podkręciłem hamulec i przy zrywie... jedynie poszła wiązanka do wody. Ja miałem 2 sandacze 40 cm no i ojciec jednego (wszystkie jak od jednej matki 40). Wszystko na gumę- jeden rodzaj i model plus gruba 40 cm czarna stalka - od pewnego czasu stosuje tylko stalki burząc mit o ich odstraszającej mocy :)

No i jedna focia pięknego maluszka,

Obrazek
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 30 wrz 2015, 21:59

tomasz_jak pisze:
Paweł pisze:Ktoś jeszcze chętny dołączyć do nas jutro?


No ja właściwie się zastanawiam.Jakby co to odezwę się na PW po lidze mistrzów jeśli to nie za późno ok??


Ja najwyżej już rano odczytam, bo idę spać teraz :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » śr 30 wrz 2015, 22:40

Siemka...o ile wstanę, to będę na Marinie-w okolicach pomnika/masztu...chyba, że namówicie mnie na inną miejscówkę :) Jak coś to komóra...planuję gdzieś do 8:30 porzucać.

ps. Witam wszystkich nowych użytkowników i zapraszam od razu na spina...hehe

@Mały87 - nie pomogę Ci w Twoim problemie, gdyż nigdy nie było mnie stać na wędki na zamówienie - jadę na gotowcach...ale chętnie przyłączyłbym się do zasiadek sumowo-karpiowych :)...może coś się nauczę, bo jak na razie to sumy tylko w Wieprzu połowiłem i to te mniejsze w okolicach metra...średnio po 7-9kg...w pewnym momencie przestały mnie rajcować...chcę większych :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 01 paź 2015, 05:27

@siwy dawaj na cypel na Dąbrowie :-) Coś się tak tej Mariny uczepił ? :-) Wiem, że tam się fajnie łowi, bo jest głęboko i mało zaczepów, ale w innych miejscach też jest ryba :-)

@Maly87 witam na forum. Mam dokładnie taki sam kij jak Ty. Jak wrócę z zalewu napiszę Ci parę słów o opadzie i tym kijku. Można sobie radzić nawet bez czucia opadu, który jest spowodowany wieloma czynnikami. Same brania kij przewodzi bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
roman9844
Okoń
Posty: 167
Rejestracja: wt 23 cze 2015, 15:39

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: roman9844 » czw 01 paź 2015, 09:03

Paweł pisze:W którą stronę rzucałeś? Na wprost?

Rzucałem z każdego miejsca i w każdą stronę i wszędzie miałem delikatne puknięcia ale zaciąć udało się tylko jedno i to tylko dlatego że sandacz wziął jakieś 2-3 metry od mola :) Chętnie bym dołączył do was dzisiaj rano ale niestety rok akademicki czas zacząć, będę za to koło 17 koło dąbrowy :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 01 paź 2015, 09:34

No i wróciłem o kiju...coś tam kąsnęło twistera "oczojebnego" z opadu i tyle...bez dozbrojki był. Rano miałem lód na szybie przedniej...ryba chyba będzie z rana szukała płytszych wód przybrzeżnych...stąd na Marinie widać lipa była...ale leszcze brały, a mi na spina czy innemu wędkarzowi na żywca nic...jak mgła zeszła biłem wzdłuż brzegu na płytszej i też nic..trzeba na płycizny od Grzybowej ruszyć albo jak Paweł mówi na drugą stronę - woda też raczej max. 1,5m a w zatoczkach mniej się miesza to dłużej ciepło trzyma.

...a w ogóle to dziś znowu jakieś "Janusze" wlazły mi na bezczela w rejon spiningowania...jakby mogli na mojej torbie by chyba stołeczek postawił...nie obyło się bez spięcia małego...im mniej wody w pobliżu tym więcej "Januszy" i "dziadków wszystkożerców". :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 01 paź 2015, 11:32

Siwy nie przejmuj sie moje ostatnie 15 wypadow bylo o kiju :P w Sobote wyrusze z ranca kolo 5 to moze do 9-10 cos w koncu zlapie. Nawiaze sobie kotwic na gumach i ogien za szczuplym albo w koncu sandal siadzie:D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 01 paź 2015, 13:59

Porzucaliśmy dzisiaj trochę z Olkiem. Bardzo fajny koleżka, mam nadzieję, że częściej z nami będzie łowił :) Mi siadł szczupak 49 cm z opadu na kopyto Dragon Phanton Print 7 cm w tym miejscu - https://goo.gl/maps/3EUbzX1uKGH2 klasycznie pstryknął z opadu, zacięcie i siedzi. Łowienie z opadu w większości przypadków zapina tak, że wypięcie się nie jest takie proste, tak było i tym razem. Szczupak bardzo waleczny, trzy wysokie wyskoki zanim trafił do podbieraka, było nawet efektownie. Podczas sesji zdjęciowej podszedł dziadek i mówi...

Dziadek: Ładny, ma wymiar.
Ja: Na pewno nie ma, ma minus 50 (mówię przed mierzeniem).
Już po mierzeniu Dziadek: Ale bierzesz Pan?
Ja: 500 zł mandatu za zabranie niewymiarowej ryby.
Dziadek: Na rzecze biorą 45. Ja bym wziął.
Ja: Ale ja nie wezmę.
Dziadek: To ktoś inny go weźmie i co ci z tego?
Ja: Najpierw musi go złowić.

I taka oto rozmowa z dziadami.

Obrazek

Obrazek

Wpis na blogu - http://zalewzemborzycki.com/szczupak-49-cm-01-10-2015/

@Mały87 kwestia czucia opadu na wędce zależy od wielu czynników. Inazuma Flash Zander jest dość dobrą wędką do jigowania, także w mojej opinii jeżeli nie masz zbyt wiele wolnych środków to nie ma konieczności nabywać wędki na zamówienie. Czucie opadu wyrabia się wraz z nabytym doświadczeniem. Jeżeli tego doświadczenia nie masz na tyle można, a nawet trzeba szukać alternatyw, a nie kupować od razu wędkę za 1000+. Jeżeli chcesz łowić w nocy sandacze, bo raczej w nocy najwięcej potrzebujesz czucia na wędce to mam dla Ciebie informację, sandacze możesz łowić spokojnie na zalewie jak jest jeszcze/już jasno. Według mnie najlepsza pora żerowania sandacza to dwie godziny przed zmierzchem i dwie godziny po świcie. Z moich obserwacji wynika, że czasem przedłuża się do do 3 godzin w każdym przypadku. Mówię tutaj oczywiście o łowieniu z brzegu, bo z łodzi możesz sandacze łowić w zasadzie przez cały dzień. Jeżeli jednak będziesz się upierał do łowienia w nocy, to masz jeszcze dwie możliwości. Równie skutecznie możesz łowić sandacze na smukłe woblery. Jeżeli jednak masz ochotę na łowienie z opadu to zakładasz świetlik na szczytówkę i na podstawie zachowań szczytówki odbierasz czy przynęta opada, czy jest już na dnie - brania to samo. Jeżeli łowisz w dzień to wyczucie na wędce ma już marginalne znaczenie. Masz tu do wyboru obserwację plecionki lub szczytówki. Ten model inazumy, który masz doskonale przewodzi brania, czasem aż łokciem zastrzęsie :)

Samo wyczucie na wędce opadu nie jest proste na zalewie z uwagi na jego charakterystykę dna. Zalew jest płytki i w większości ma zamulone dno. Jeżeli dodamy do tego wiatr to wyczucie na każdej wędce będzie mocno utrudnione. Mówię oczywiście o łowieniu z brzegu, z łodzi nie będziesz miał z tym większego problemu. Ja na wyczucie nocami łowię tylko w określonych miejscach o głębokości minimum 2 metrów na główkach 15 gram. Tutaj gdy się wczuje w łowienie czuje opad niemal od pierwszego ruchu korbką kołowrotka. Zapraszam Cię na nasze spotkania forumowe, jeżeli coś co z tego napisałem będzie nie jasne pokażę w praktyce, Aha jeszcze jedna rzecz, do obserwowania zachowań plecionki warto zaopatrzyć się w okulary polaryzacyjne i jakąś plecionkę fluo.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 01 paź 2015, 19:11

Próbował ktoś łapać okonie lub inne ryby na sztuczne raczki?...w sensie gumy Savage Gear lub podobnych? Naoglądałem się w necie o różnych bajerach i dziś nabyłem mniejszą wersję do experymentów - bardziej okoniową niż sumową. Popróbowałbym na bardziej piaszczystym dnie, mniej "zasobnym" w zaczepy ...qrcze 20zł łotakie cosik :)
Załączniki
20151001_190449 (640x360).jpg
20151001_190449 (640x360).jpg (102.32 KiB) Przejrzano 1607 razy
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 01 paź 2015, 20:06

@Haczyk to jest ta stojąca wersja z machającymi szczypcami? :) Jeżeli tak to bije to również szczupak i sandacz :)
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 01 paź 2015, 21:05

Stojąca wersja, ale nie macha szczypcami - większe machają i mają szczypce trochę inne, inaczej uformowane. Ta wersja jest do podskoków po dnie, trochę podobnie jak na zębatego. ale blisko dna bez wysokich "wzlotów"...nie wiem tylko, czy nie mam zbyt twardego spina...właśnie próbowałem w wannie na wędce podlodowej :) Fajnie skacze i dość realistycznie...i ustawia się prawie do pionu wystawiając szczypce jakby chciał odstraszyć kogoś...ale sprawia wrażenie miękkiego, jakby zaraz po wylince...może będzie skuteczny?...popróbuję i opiszę :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 01 paź 2015, 21:08

Poszukam atraktor rakowy, jak nie znajdę to spróbuję z krabowym...może coś doda do skuteczności.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 01 paź 2015, 21:21

siwy pisze:Poszukam atraktor rakowy, jak nie znajdę to spróbuję z krabowym...może coś doda do skuteczności.


Co do wszelakiej maści attraktorów do przynęt spinningowych to powiem tak. Trudno powiedzieć czy coś doda do skuteczności. W każdym bądź razie nie powinien zaszkodzić :) Ja tam smaruję od czasu do czasu jakimś mazidłem i jakieś tam efekty miewam.
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 01 paź 2015, 21:32

Spiningując małymi pyłkami za okoniem czasem popryskam "ochotką" czy "czerwonym robakiem"...muszę zrobić próbę spiningując "z" i "bez" chemii. Mam w atomizerach jak perfumy, wiec rzadki płyn pewnie szybko się zmywa...teraz kupię w żelu - jak kleje w sztyfcie do papieru :)...podobno dłuzej się trzymają na gumie i dłużej oddają zapach.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin