Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 10 paź 2015, 20:22

No lipa bo nalepka zatarta/zmyta...ale to już trzeci jaki mam , a za każdym razem innej firmy brałem jakoś...kiedyś dużo nurkowałem swobodnie i wkurzało mnie ciągłe zaparowywanie okularów, więc kupiłem i okazało się super, potem poczytałem więcej i okazało się, ze zawiera substancje "gryzące się z wodą", więc ta nie przylega i powierzchnia pozostaje sucha...spróbowałem w zimie na lodzie, ale za duży mróz i jednak plecionka "ciągnęła" wodę...ale żyłki nie. Przy lekkich przymrozkach nawet plecionki nie ciagnęły wody na przelotki...podejrzewam, że po kilku rzutach płyn osiada na przelotkach i nie przyjmuje wody, która po prostu skapuje :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » sob 10 paź 2015, 20:49

ladne dzisiaj zniwa.2 piekne szczuple.gratki panowie
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 10 paź 2015, 20:53

Jeśli spining ma być ciężki - znaczy przynętami powyżej 12-15gr to można na plecionkę zastosować olej do czyszczenia broni, np: BRUNOX Turbo-Spray lub inny bardzo rzadki. Należy nim spryskać szpulę z plecionką, ale nie za dużo i odłożyć na kaloryfer...po jakimś czasie - jak się wchłonie głębiej - szpula gotowa do założenia na kołowrotek.

W wędkowaniu na plecionki przy przymrozkach ważne jest, by plecionka była nowa lub mało zużyta - poszarpana łatwiej wchłania wodę nawet mimo "olejowania".

Ale jest minus natłuszczania - plecionka ma tendencję do wypływania, w zależności czym nasmarujemy to większą lub mniejszą, no i czasem taki olej smuży...a nie chcemy zatruwać wody, stąd większość stosuje oleje naturalne-spożywcze.

Jeszcze gdzieś czytałem o glicerynie, ale sam nie testowałem więc nie wiem...

Co do zamarzających przelotek niektórzy po prostu zanurzają spina w wodzie na kilka sekund lekko nim na boki ruszając by lód w cieplejszej wodzie się rozpuscił, a potem wyjmują, pukają w wędzisko by krople opadły i spinningują dalej :)

Generalnie - gdy temperatury spadaja poniżej -4..-5*C wtedy zmieniam plecionki na żyłki zimowe...mniej wytrzymałe i rozciagliwe, ale tak nie marzną przy spiningowaniu...z drugiej strony tak mało spininguję w zimie, że sam fakt wyjścia nad ciekłą wodę tak mnie rajcuje, że lód na przelotkach mi nie przeszkadza i co 5ty rzut po prostu je oczyszczam :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » sob 10 paź 2015, 21:00

A wracając do tej "sztucznej śliny" to WAŻNE by kupić taką, która "GRYZIE SIĘ z WODĄ", bo większośc jakiej sprzedają jest właśnie odwrotna - tworzy na szkle jakby cienki film wodny...taki anti fog....przeciw zaparowywaniu...niektórzy w łazienkach stosują na lustra czy w samochodach na wewnętrzne powierzchnie szyb...

W moich okularach specjalnie smarowałem tylko szybkę (tak jak napisane było, a nie pryskałem po całej "jak leci"), para zbierała się na bokach/gumie i spływała w dół w okolice nosa, a szybka była sucha...dosłownie sucha - sprawdzałem kilkukrotnie gdy ściągałem maskę z twarzy.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » sob 10 paź 2015, 22:09

siwy pisze:Jeśli spining ma być ciężki - znaczy przynętami powyżej 12-15gr to można na plecionkę zastosować olej do czyszczenia broni, np: BRUNOX Turbo-Spray lub inny bardzo rzadki. Należy nim spryskać szpulę z plecionką, ale nie za dużo i odłożyć na kaloryfer...po jakimś czasie - jak się wchłonie głębiej - szpula gotowa do założenia na kołowrotek.


Dlaczego tylko do ciężkiego łowienia?

Próbowałem poszukać tej "sztucznej śliny", ale w google wyskakują tylko medyczne preparaty typu - https://www.doz.pl/apteka/p12721-Mucino ... tnej_50_ml a to chyba raczej nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 11 paź 2015, 07:33

No i zaspalem lipa z miodem:P
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 11 paź 2015, 10:22

Kadi pisze:No i zaspalem lipa z miodem:P


To dawaj na zmierzch :) Mi chyba uda się wyrwać dzisiaj.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » ndz 11 paź 2015, 16:45

Nie da rady mam jedyny wolny dzien w tygodniu i jak nie wyrwalem sie z rana to o 11 zakupy, pozniej urodziny szwagra:D i juz jestem po kielichu wiec nie moge wsiasc w auto.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 11 paź 2015, 20:03

Kadi pisze:Nie da rady mam jedyny wolny dzien w tygodniu i jak nie wyrwalem sie z rana to o 11 zakupy, pozniej urodziny szwagra:D i juz jestem po kielichu wiec nie moge wsiasc w auto.


W sumie to chyba zbyt wiele nie straciłeś. Strasznie zimno i miałem tylko jednego pstryka. Tomala wpadł na godzinkę, więcej nie dał rady z zimna pociągnąć bez rękawiczek. Byłem na Marinie oraz na molu. Warunki do łowienia ciężkie. Silny wiatr północno-wschodni. Żałuję, że nie łowiłem od strony Dąbrowy, tam by było o wiele spokojniej.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 12 paź 2015, 13:58

Witam po dłuższej przerwie, niestety czas nie pozwalał na na wędkowanie aż tak jak sam bym chciał zaliczyłem w ostatnim czasie kąpiel w naszym Zalewie, Wiśle, i złamanie mojego Zanderkowego Mikado co prawda na rybie ale ból że udało się jej wymknąć na Tarnobrzeskich rejonach.

Czy ktoś w najbliższym czasie szykuje się na wieczorne wędkowanie ? ja jutro lub w środę wyruszam nad nasz Zalew jak jest ktoś chętny zapraszam. Mam do testu kilka Woblerków na które po zmierzchu pykają niewymiarki więc i może łamacz wędek się pokusi ;)

Trzeba statystyki poprawiać, kiedyś admin podrzucił by złapać 100 cm szczupaka nad zalewem więc ide w te liczby ale nie cm a ilościowo, jak na dzień dzisiejszy nasz ZZ podarował mi 60 szt szczupaka 13 wyholowanych sandaczy 3 Bolki 1 Suma i 2 Okoniki. Może do listopada naleci 100 szczupłych.

P.S.
Gratuluje pięknych Szczupaczków :) i Witamy nowych na forum

Jak się wpier**** do naszego zalewu to naprawdę ciuchy śmierdzą ;p
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » wt 13 paź 2015, 06:49

Poszedl sms:D
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 13 paź 2015, 09:33

U mnie wczoraj tylko leszczyk za kapotę. Miałem jeszcze dwa pstryknięcia, ale bez rewelacji żadnej. Następna wyprawa już jutro z rana. Ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 14 paź 2015, 17:48

Ponad sześć godzin biczowania i dzisiaj znów wracam o kiju. Miałem co prawda trzy brania, w tym dwa potężne uderzenia, jednak ostatecznie nic nie zawisło na haku. Brania miałem na Dragon Phantom Print - perła, Manns - perła i biały twister 8,5 cm Dragon Jumper. Zwiedziłem dzisiaj na prawdę sporo miejsc, łowiłem z opadu bardzo różnorodnie, pogoda nie rozpieszczała, silny wiatr. A u was jak tam? Jakieś sukcesy?
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » śr 14 paź 2015, 18:20

Ja cały czas poza Lublinem, dopiero wczoraj udało mi się wrócić na 1 dzień. Oczywiście musiałem skorzystać i pojechałem nad ZZ, na sam zachód słońca. 20-30min łowienia, jeden okołowymiarowy sandał. Gdyby nie ostatni wyjazd z Pawłem i 3 czy 4 godziny łowienia bez efektów to można by pomyśleć, że nasz zalew to taka rybna woda :D Piąty rzut i ryba ;)
Wybaczcie jakość, oświetlenie było już słabe bo było ok 18 a i samemu ciężko wszystko ogarnąć do zdjęcia. Nie lubię takich "panierowanych" ryb na zdjęciach ale niestety samemu się innego nie zrobi.
Złowiony nieopodal mariny, z opadu na niebieskie kopytko mikado fish hunter 7cm.
Maluch oczywiście wrócił do wody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 14 paź 2015, 20:19

Gratulacje Olek! Każdy zander na pewno cieszy :)
Awatar użytkownika
kocio
Szczupak
Posty: 498
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 17:21

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: kocio » śr 14 paź 2015, 20:30

A zalewowy podwójnie
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 14 paź 2015, 20:40

Olek pamiętasz na jakiej główce łowiłeś?
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » śr 14 paź 2015, 21:08

Tak, 5 gr.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 14 paź 2015, 21:20

Zauważyłem właśnie, że zalewowe drapieżniki nie za bardzo lubią cięższe łowienie. Ja bardzo lubię łowić na główkach 15+, ale co z tego jak ryby nie bardzo :/ Pogoda ostatnio jest taka, że lekkie łowienie z opadu może stanowić problem, bardzo silny wiatr mocno utrudnia same rzuty jak i późniejsze prowadzenie.
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » śr 14 paź 2015, 21:26

Bylem na harcerskim od 17.40 do 19.30 o kiju standard.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » śr 14 paź 2015, 21:42

Ja również byłem na harcerskim dzisiaj, tylko gdzieś w okolicach 13. Miałem tam co prawda potężne branie, które mi pocięło twistera, ale też bez rewelacji. Tak szczerze mówiąc ja tam jeszcze nic nie złowiłem. Widziałem łowione tam ładne szczupaki, jak i sandacze, ale ja mam pecha do tego miejsca i zbyt często go nie odwiedzam. To jest jedyne molo, gdzie jest płytko i mi się tam ciężko łowi z opadu. Natomiast sama okolica jest bardzo piękna :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » czw 15 paź 2015, 06:54

Jak lowie kilka lat nad ZZ to szczerze nigdy nie widzialem zeby ktos zlowil cos na ktoryms molo. Sam tez nigdy nic nie wyjalem. Jezdze bo ludzie mowia ze tam biora ale chyba zmienie taktyke na nieco inne rejony zalewu. Bede jezdzil tam gdzie widzialem aktywnosc drapieznika. Wczoraj woda spokojna prawie bez wiatru i 0 atakow ryb nawet plusniecia nie bylo a spiningistow i zywczarzy widzialem z 15 osob i nikt nic nie zlowil. Czyli jam zawsze trafilem na "taki dzien" albo nie umiem lowic poprostu. A mlucilem wode kopytami od 3 do 9 cm na glowkach od 2 do 10 gr. Nawet swiecace twisterki i kopyta byly obojetne dla ryb. W tym tygodniu juz nie pojade ale w przyszlym ma byc pogoda to napewno sie wyrwe.
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » czw 15 paź 2015, 13:57

Czy jest ktoś chętny na wspólne spinningowanie w sobotę ? Najchętniej z łódki.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 15 paź 2015, 14:17

Ja może wyskoczę dzisiaj jak nawinę nową pletkę a jak nie to chętnie w sobotę powędkuje z rana ale niestety nie na łodzi :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Olek
Leszcz
Posty: 18
Rejestracja: śr 30 wrz 2015, 18:03

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Olek » czw 15 paź 2015, 16:59

Wybaczcie off topic, ale czy ktoś z Was miał styczność z łowiskami specjalnymi: jezioro Zagłębocze i jez. Rogóźno? Wiem tylko, że są to naturalne jeziora zarządzane przez koła, wymagana jest dodatkowa opłata oprócz składki na wody nizinne. Słyszałem, że przez jakiś czas funkcjonował wymiar ochronny w postaci widełek na szczupłego, był też limit górny. Na wszystkie drapieżniki wymiar ochronny jest podniesiony. Wygląda to w teorii jako nadzieja na udane spinningowanie. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi zbiornikami i się podzieli? (Może być na priv).

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości

Sklep wędkarski Lublin