Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 08 maja 2022, 16:35

...bo tak czytają zezwolenia lub tak je rozumieją...nie ..nie czytają i nie rozumieją...a potem pyskówka niepotrzebna bo i tak mandacik.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Przemek_M
Sandacz
Posty: 752
Rejestracja: wt 05 cze 2018, 20:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Przemek_M » ndz 08 maja 2022, 16:44

Oby był mandat. Takie chwile zazwyczaj zapamiętuje się na dłużej :)
Człowiek jest stworzony do miłości.
I każde życie jest bezcenne.
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » ndz 08 maja 2022, 17:20

Paweł pisze:Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łowić i nawet zabierać teraz szczupaki na przykład metodą muchową

Co drugi dziad wie najlepiej, że nie można na zalewie szczupaków w maju i próbuje się wymądrzać. Także to sport dla wytrwałych :).
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 08 maja 2022, 20:08

Eeetam...co tu powietrze brendzlować - cwaniaczki/złodzieje doskonale orientują się w obostrzeniach i prawidłowej interpretacji aktualnych przepisów...rżną głupa, próbują na litość, że tak se tylko rzuca bo nuda, bo to drobiazgi to dla kota, a to nie jest niewymiarowa wzdręga tylko ładnie ubarwiona mała płotka, itp, itd.....a potem znowu...i znowu...i znowu to samo robią...taka już mentalność tych, co najwięcej mordy drą, że ryb nie ma... ale swoje wyłowić muszą i każdy ogon w łeb dostaje i do wora...wychodzą z założenia, że wina jest tylko wtedy, gdy złapią i udowodnią, odnajdą ryby, udowodnią nielegalne metody, itd...tylko mandaty dobrze powyżej tysiąca złotych i przepadek sprzętu niektórych pohamował by trochę...a gdyby tak samochód w którym schowane są ryby czy nielegalny sprzęt potraktować jako narzędzie kłusownicze i również by przepadło?...nic się nie zmieni a będzie jeszcze gorzej, dopóki nielegalny proceder będzie się opłacał mimo nakładanych mandatów :-(
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Krzysiek
Szczupak
Posty: 328
Rejestracja: pt 08 cze 2018, 23:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Krzysiek » ndz 08 maja 2022, 20:13

siwy pisze:Eeetam...co tu powietrze brendzlować - cwaniaczki/złodzieje doskonale orientują się w obostrzeniach i prawidłowej interpretacji aktualnych przepisów...rżną głupa, próbują na litość, że tak se tylko rzuca bo nuda, bo to drobiazgi to dla kota, a to nie jest niewymiarowa wzdręga tylko ładnie ubarwiona mała płotka, itp, itd.....a potem znowu...i znowu...i znowu to samo robią...taka już mentalność tych, co najwięcej mordy drą, że ryb nie ma... ale swoje wyłowić muszą i każdy ogon w łeb dostaje i do wora...wychodzą z założenia, że wina jest tylko wtedy, gdy złapią i udowodnią, odnajdą ryby, udowodnią nielegalne metody, itd...tylko mandaty dobrze powyżej tysiąca złotych i przepadek sprzętu niektórych pohamował by trochę...a gdyby tak samochód w którym schowane są ryby czy nielegalny sprzęt potraktować jako narzędzie kłusownicze i również by przepadło?...nic się nie zmieni a będzie jeszcze gorzej, dopóki nielegalny proceder będzie się opłacał mimo nakładanych mandatów :-(


Amen.
Awatar użytkownika
marcin7182
Leszcz
Posty: 46
Rejestracja: sob 02 maja 2020, 00:26

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: marcin7182 » wt 10 maja 2022, 20:52

Zmieniąc troszkę temat, ZZ potrafi jednak zaskoczyć wczoraj bawiąc się z Leszczykmi wpadł mi taki oto klusek 8-)
Załączniki
IMG_20220509_200406_copy_729x547.jpg
IMG_20220509_200406_copy_729x547.jpg (242.05 KiB) Przejrzano 447 razy
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » wt 10 maja 2022, 21:22

Jak z gruntu to jeszcze rozumiem ale jak na spławik to HIT :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 10 maja 2022, 21:28

Mi kiedyś węgorz uderzył na spinning. Tak walczył, że mało mi wędki z ręki nie wyrwał.
Awatar użytkownika
marcin7182
Leszcz
Posty: 46
Rejestracja: sob 02 maja 2020, 00:26

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: marcin7182 » wt 10 maja 2022, 22:24

Złowiony z gruntu na pinke, w sumie to już zapomniałem że takie stwory żyją w ZZ nigdy się nie nastawiałem i nie sądziłem że złapie kiedyś takiego stwora. A hol węgorza to coś niesamowitego tak jak Paweł wspomniał takie małe a siły ma bardzo dużo. Pływa dalej został jedynie filmik jak majestatycznie odpływa. ;)
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 15 maja 2022, 08:11

Byłem wczoraj od pola między 4.30 a 9.30 Do 7.30 brały jak wściekłe i na 2 wędki ciężko było obrobić. W zasadzie same leszcze od 20 do 40cm (ze 30 szt a może i więcej) i jedna płotka ze 22cm. W porównaniu do poprzedniego razu zamiast bawić się z pinką zakładałem po 5-6 białych na hak nr 6-8 lub 2 ziarna kuku i prawie pozbyłem się upierdliwego drobiazgu. Po 7.30 zachmurzyło się i brania prawie odcięło. Leszcz już chyba po tarle (biorący podgatunek :D ) i tylko jakieś niedobitki z zanikającą wysypką tarłową
Awatar użytkownika
Kulawy Karzeł
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 08 lis 2021, 21:25

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kulawy Karzeł » pn 16 maja 2022, 14:57

jak tam koledzy...czy wszyscy już zaakceptowali podwyżki za slipowanie-ja osobiście zostawię chyba na Datowie , nie mają za grosz wyczucia - słyszałem że inni też szukają rozsądnej alternatywy nie zgadzając się z tą" bandytką "
Awatar użytkownika
123
Okoń
Posty: 161
Rejestracja: wt 31 paź 2017, 21:33

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: 123 » wt 17 maja 2022, 22:10

Witam orientuje się ktoś może po kiego przy połowach na kukurydzę jest potrzebny majonez, gdyż dzisiaj jeden ukrainiec kończąc wędkowanie podszedł do mojego stanowiska i zostawił mi pół puszki kukurydzy i ćwierć słoika majonezu kukurydzę wrzuciłem do zanęty ale po kiego mu był majonez?
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 17 maja 2022, 22:22

Kulawy Karzeł pisze:jak tam koledzy...czy wszyscy już zaakceptowali podwyżki za slipowanie-ja osobiście zostawię chyba na Datowie , nie mają za grosz wyczucia - słyszałem że inni też szukają rozsądnej alternatywy nie zgadzając się z tą" bandytką "


To jest właśnie efekt polityki Wód Polskich. Jeszcze wędkarz nie raz przeklnie pod nosem przez tego typu działania.
Awatar użytkownika
miro-re
Szczupak
Posty: 235
Rejestracja: sob 03 lis 2018, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: miro-re » śr 18 maja 2022, 08:08

Paweł pisze:
Kulawy Karzeł pisze:jak tam koledzy...czy wszyscy już zaakceptowali podwyżki za slipowanie-ja osobiście zostawię chyba na Datowie , nie mają za grosz wyczucia - słyszałem że inni też szukają rozsądnej alternatywy nie zgadzając się z tą" bandytką "


To jest właśnie efekt polityki Wód Polskich. Jeszcze wędkarz nie raz przeklnie pod nosem przez tego typu działania.

Niestety. Dla nich tylko kasa ma się zgadzać.
Awatar użytkownika
Rowino
Szczupak
Posty: 279
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 22:04

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Rowino » śr 18 maja 2022, 21:36

miro-re pisze:
Paweł pisze:
Kulawy Karzeł pisze:jak tam koledzy...czy wszyscy już zaakceptowali podwyżki za slipowanie-ja osobiście zostawię chyba na Datowie , nie mają za grosz wyczucia - słyszałem że inni też szukają rozsądnej alternatywy nie zgadzając się z tą" bandytką "


To jest właśnie efekt polityki Wód Polskich. Jeszcze wędkarz nie raz przeklnie pod nosem przez tego typu działania.

Niestety. Dla nich tylko kasa ma się zgadzać.

dobra zmiana
www.metrobikes.pl
rowery części akcesoria serwis
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 19 maja 2022, 21:07

winko.1999 pisze:Jakoś wszyscy płacą i na beton pzw narzekają to i Wody Polskie tez chcą zarobić


Myślę, że jest delikatna różnica w tym porównaniu. Płacąc PZW około 200 zł na rok masz możliwość łowienia na wielu jeziorach, zbiornikach, stawach i rzekach. Natomiast płacąc 200 zł Wodom Polskim i to miesięcznie, masz możliwość trzymania łodzi tylko na jednym zalewie. Gdybyś musiał płacić 200 zł miesięcznie na łowienie tylko na zalewie, to wtedy moglibyśmy zestawiać te dwie kwestie.
Awatar użytkownika
Mada
Okoń
Posty: 116
Rejestracja: śr 29 wrz 2021, 09:57

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Mada » pt 20 maja 2022, 23:29

Dziś podczas leszczowania spotkały mnie dwie kontrole. Po raz pierwszy w życiu. Najpierw PSR, a potem Policja. Obie w miłej atmosferze. Tak trzymać!
Awatar użytkownika
suchy0512
Sandacz
Posty: 613
Rejestracja: śr 13 lis 2019, 13:24

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: suchy0512 » sob 21 maja 2022, 08:30

Chyba jedyna szansa na kontroli to zalew w tamtym roku miałem jedna i to na zalewie i szkoda ze na kilkadziesiąt wpisów górskich żadnej kontroli nie miałem. W tym roku żadnej kontroli a wpisów kilkadziesiąt.
Jarek
Awatar użytkownika
BCH
Sum
Posty: 1047
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:44

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: BCH » ndz 22 maja 2022, 02:52

winko.1999 pisze:I dlatego mam nadzieję że jednak Wody Polskie z pomocą państwa zabiorą wszystkie wody pzw i będzie za 250pln jedna opłata na cały kraj a nie na "wiele jezior, zbiorników, stawów i rzek" gdzie w większości oprócz leszczy inne ryby łowi się przypadkiem przy dużym farcie, poza tym łódka jak samochód za parking trzeba płacić ;)


Nie do rymu, nie do taktu... :D
Kompletnie bez sensu. Nie ma nic jedno do drugiego.

Natomiast, że za parking trzeba płacić, to Ci wmówili przez ostatnich jakichś pięć lat. To tylko kolejne powielokrotne opodatkowanie. Za powietrze czy deszcz też będziesz płacić. Całkiem niebawem. Całkiem możliwe, że ryczałtem 250 cały kraj :D.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 22 maja 2022, 03:57

winko.1999 pisze:
Paweł pisze:
winko.1999 pisze:Jakoś wszyscy płacą i na beton pzw narzekają to i Wody Polskie tez chcą zarobić


Myślę, że jest delikatna różnica w tym porównaniu. Płacąc PZW około 200 zł na rok masz możliwość łowienia na wielu jeziorach, zbiornikach, stawach i rzekach. Natomiast płacąc 200 zł Wodom Polskim i to miesięcznie, masz możliwość trzymania łodzi tylko na jednym zalewie. Gdybyś musiał płacić 200 zł miesięcznie na łowienie tylko na zalewie, to wtedy moglibyśmy zestawiać te dwie kwestie.

I dlatego mam nadzieję że jednak Wody Polskie z pomocą państwa zabiorą wszystkie wody pzw i będzie za 250pln jedna opłata na cały kraj a nie na "wiele jezior, zbiorników, stawów i rzek" gdzie w większości oprócz leszczy inne ryby łowi się przypadkiem przy dużym farcie, poza tym łódka jak samochód za parking trzeba płacić ;)


Analogicznie zatem jeżeli państwo jest tak wspaniałomyślne, niech wprowadzi opłatę za parking na całą Polskę. Może być te 250 zł na rok. Jak dla mnie może powstać departament ds. postoju w instytucji Parking Polski.
Awatar użytkownika
misiek1975
Sum
Posty: 1618
Rejestracja: ndz 15 maja 2016, 10:20

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: misiek1975 » ndz 22 maja 2022, 11:52

A tak odchodząc od polityki to byłem wczoraj na bagnie ze spławikiem od 6 do 10 i coraz bardziej mnie zaczyna to miejsce zaskakiwać w tym roku. Brania były cały czas i na dwie wędki było ciężko nieraz ogarnąć. Leszcz takich między 20cm a 35cm ze 30 sztuk i ze 2 większe powyżej 40cm. Do tego ładna płoć 32cm
Obrazek
i perełka wczorajszego dnia bękart 35cm
Obrazek
Czekam z niecierpliwością na 1-go czerwca bo może i drapieżniki czymś zaskoczą, bo wczoraj na kukurydzę z opadu okonia 20cm trafiłem ;)
Awatar użytkownika
zpryciarz
Sum
Posty: 1410
Rejestracja: sob 31 mar 2018, 19:31

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: zpryciarz » pn 23 maja 2022, 06:34

Panowie prawda jest taka że zawsze i wszędzie znajdzie się osoba która będzie chciała dla siebie odkroić jak największy kawałek tortu, nie patrząc na to jak powinno być.
Trzeba się cieszyć tym co jest. Myślę że mamy naprawdę fajne rzeki pstrągowej na Lubelszczyźnie . Ja jakimś zawodowcem nie jestem a nie miałem jeszcze na jakieś 10-12 wyjść powrotu o kiju w tym roku. Wisła - też może w tamtym roku była posucha ale dało radę coś wydłubać i o kiju nie pozwalała wrocic. Zalew z tego co piszą ludzie też zaczyna się mieć coraz lepiej. Jeśli będzie nowy zarządca i nowi ludzie to mam wrażenie że minie kilka lat zanim nauczą się gospodarować o wiele mniejszymi funduszami niż teraz jest.
Marcin
Awatar użytkownika
Kulawy Karzeł
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 08 lis 2021, 21:25

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kulawy Karzeł » wt 24 maja 2022, 18:05

jest rzekomo jeszcze szansa na to by opłaty wzrosły w mniejszym stopniu...mosir się boksuje z wodami...za chwilę mamy się dowiedzieć - pamiętajcie koledzy że ten problem dotyczy Nas wszystkich,nie tylko trzymających łódkę przy boi ale każdego kto przyjedzie z pontonem czy własnym sprzętem i będzie chciał się wodować...na zbiorniku
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5680
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » wt 24 maja 2022, 18:37

Kulawy Karzeł pisze:pamiętajcie koledzy że ten problem dotyczy Nas wszystkich,nie tylko trzymających łódkę przy boi ale każdego kto przyjedzie z pontonem czy własnym sprzętem i będzie chciał się wodować...na zbiorniku


Jak to? To za wjazd na slip będą pobierane opłaty?
Awatar użytkownika
Kulawy Karzeł
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: pn 08 lis 2021, 21:25

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kulawy Karzeł » wt 24 maja 2022, 20:51

tak jest...pozostawienie samochodu pod wierzą w zależności od gabarytu i miejsca zajmowanego-3 rożne ceny...w zależności od wielkości lodzi -rożne ceny...nie chcę konfabulować...ale chyba też trzy...za trzymanie zimą na terenie analogicznie-tak mi powiedział pan odpowiedzialny za zarządzanie...pisałem wcześniej o tym...przepraszam może zbyt zawile...ale jak słyszę takiego bolka co porównuje gierkowski zalew do mazurskich akwenów i obowiązujących tam cen to mnie trafia...jego h...obchodzi że tu pusto będzie bo część ludzi się wyniesie - ON będzie miał mniej roboty...niezadowolonych klientów .. BRAK KASY TO NIE JEGO BÓL GŁOWY...MOSIR tylko dopisze kolejne cyferki do strat jakie generuje...od lat

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

cron
Sklep wędkarski Lublin