Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 07 cze 2015, 19:37

Kamillo witamy serdecznie na forum :)

Na wstępie gratuluję wyników :) Wychodzi na to, że na wahadłówki trzeba umieć łowić :) Mi to jakoś nie wychodzi :) Ciesze się, że ktoś ma odmienne zdanie na temat ich skuteczności podparte konkretnymi wynikami. Na zalewie w jakich rozmiarach (lub gramaturze) łowisz? Polspingi 1, 2, czy może 3? Ja ostatnio próbowałem Morsem jedynką trochę z opadu połowić, ale to był zbyt krótki epizod, aby móc jakiekolwiek wnioski wyciągać. Czy łowisz na wahadła również w nocy? Trafił Ci się kiedyś sandacz przy jednostajnym prowadzeniu? Co do wspólnego wędkowania to ja jestem bardzo chętny :) Myślę, że jeszcze kilka osób z forum może dołączyć. Przyszły tydzień mam zapełniony, ale po 15 możemy coś umówić :)
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » ndz 07 cze 2015, 19:49

bardzo ładny szczupły.Pogratulowac Panu.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » ndz 07 cze 2015, 19:53

Co do sandacza na Wahy udało mi się złapać tylko 2 i to nie nad naszym zalewem a nad Zalewem w małej mieścinie Koprzywnica po drodze na Kraków. Sandacz potrzebuje raczej dłuższych wahadłówek o spokojniejszej pracy właśnie typu mors.
Ja łowię gównie na 1 (ale czasami i mniejszymi). sporadycznie zakładam 2 (nad zalewem rozmiar 2 to tylko Alga) jak widzę że ryby żerują za drugą "półką" o ile to dno można tak nazywać ;p. Szczerze powiem że ja zaczynam zawsze od Gnoma, potem algi i na końcu Morsy. Szczupaki lubią raczej średnie tempo ściągania i co jakiś czas 1-2 sec przerwę. Zwróć uwagę przy brzegu jak się wtedy zachowuje blacha. Imituje rybę która ma "problem z błędnikiem" często po atakach bolenia czy nieudanych szczupaka drobne ryby się tak zachowują płyną prosto po czym kręcą "korbkę" do dna.

W ubiegłym roku największe efekty miałem na własnoręcznie robione woblery o dziwo najczęściej na te nieudane :) które miały za agresywną akcję.

Sandacza nad zalewem to albo na woblera albo na gumy opad podbicie opad podbicie przeciągnięcie delikatnie po dnie 2-3 obroty i przy kolejnym opadzie często w tamtym roku miałem pobicia ( bo na cały sezon spinningowy udało się trafić tylko 4 sandacze :/ )

Sandacza najłatwiej na trupka próbować od 19 - 23 , dzisiaj jest dobra pogoda i polecam prostą od Dąbrowy niedaleko parku linowego. Igła Hak w tyłek i czekać ;p
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 07 cze 2015, 20:04

Kamillo pisze:Ja łowię gównie na 1 (ale czasami i mniejszymi). sporadycznie zakładam 2 (nad zalewem rozmiar 2 to tylko Alga) jak widzę że ryby żerują za drugą "półką" o ile to dno można tak nazywać ;p. Szczerze powiem że ja zaczynam zawsze od Gnoma, potem algi i na końcu Morsy. Szczupaki lubią raczej średnie tempo ściągania i co jakiś czas 1-2 sec przerwę.


Dzięki za podzielenie się doświadczeniami :) Na pewno przetestuję. Ja w zeszłym sezonie jak czesałem wahadłami to podróbkami Gnoma Polspingowego w rozmiarze 3 i to zapewne był mój błąd.

Kamillo pisze:Sandacza najłatwiej na trupka próbować od 19 - 23 , dzisiaj jest dobra pogoda i polecam prostą od Dąbrowy niedaleko parku linowego. Igła Hak w tyłek i czekać ;p


Czy chodzi Ci dokładnie o tą prostą? - https://goo.gl/maps/Ev6OR Szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę, aby sandacz mógł tam siedzieć :) Nigdy tam specjalnie się nie zatrzymywałem, raz jedyny gdy przelotnie tam stanąłem złowiłem szczupaka +50 na kopyto fishunter.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » ndz 07 cze 2015, 20:26

Tak tylko Trochę poniżej tego miejsca. Ta prosta i tak zwane Przedszkole (cypel od to moje 2 miejsca gdzie najczęściej łapałem Sandacze. Te dwa miejsca podrzucał mi zawsze ojciec z którym wędkujemy nad zalewem od ponad 20 lat.
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » ndz 07 cze 2015, 20:40

Kamillo pisze:Tak tylko Trochę poniżej tego miejsca. Ta prosta i tak zwane Przedszkole (cypel od to moje 2 miejsca gdzie najczęściej łapałem Sandacze. Te dwa miejsca podrzucał mi zawsze ojciec z którym wędkujemy nad zalewem od ponad 20 lat.


Przy przedszkolu są dwa cypelki? Który masz dokładnie na myśli?

1. https://goo.gl/maps/3A6ty
2. https://goo.gl/maps/qWZLb

W tych miejscach może również pojawić się sum, prawda?
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » ndz 07 cze 2015, 20:47

https://goo.gl/maps/3A6ty czy suma, szczerze nie wiem nigdy nie widziałem na żywo nad zalewem, nie miałem na wędce - jak już to tylko Wisła.
Sumy w zalewie są i to nie małe tylko ciężko utrafić na co wezmą, mam sąsiada nurka który widział przy tamie kilka sztuk pokroju człowieka. Jak ktoś się nastawia na suma to nie należy się bać i rypnąć dużego leszcza, tak jak to robią na Wiśle, nie bawić się w wątroby czy flaki to przyciągnie węgorza labo maluszki.
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 07 cze 2015, 22:09

Kamillo szacun :)
Ja jeszcze nie złapałem wymiarowego na ZZ. Poza tym nie próbowałem na złom - nawet nie mam....hehe :)
W związku z powyższym zaopatrzę się w kilka blach i popróbuję.

Miałem kiedyś i gnomy i algi i morsy w różnych rozmiarach, nawet karlinka gdzieś była - wszystko w Wieprzu zostało gdzieś w zawadach...może faktycznie trzeba wrócić?
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » ndz 07 cze 2015, 22:15

A jak Admin wspomniał też jestem chętny na wspólne wędkowanie - nie tylko spin ;)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » ndz 07 cze 2015, 22:41

Chetnie wybiore sie na trupkowanie. Na tygodniu do max 23 bo pozniej nie ma sensu na sandala (a rano do pracy na 9). Chetnie pojade w wiekszej grupie tak jak jezdzilem x lat temu po 4, 5 osob w ekipie.


P.S a moze ktos sie kiedys skusi na Wisle w okolicy Sandomierza gdzie mam rodzine. Np Kanal Polaniec
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 07:08

To myślę, że nie ma co się bardzo czaić i od razu zaproponuję termin - przyszła środa 17 czerwca godzina 19. Haczyk, Kamillo odpowiada? Ktoś jeszcze jest chętny dołączyć? Ja również preferuję raczej dni w tygodniu.

moze ktos sie kiedys skusi na Wisle w okolicy Sandomierza gdzie mam rodzine. Np Kanal Polaniec


Myślę, że ja się mogę skusić :) Jednak w tych rejonach myślę, że znam o wiele lepsze miejsce gdzie są poławiane 12 kg sandacze i gdzie metrowy szczupak to raczej żadne zaskoczenie dla miejscowych. Ale o tym tylko na priv.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 07:16

Tarnobrzeski zalew w Machowie ?
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 07:18

Kamillo pisze:Tarnobrzeski zalew w Machowie ?


Tak, dokładnie.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 07:28

Tylko niestety tam trzeba dopłacić do naszej karty, chyba że coś w tym roku się zmieniło a nie wiem :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 07:32

Kamillo pisze:Tylko niestety tam trzeba dopłacić do naszej karty, chyba że coś w tym roku się zmieniło a nie wiem :)


Bardzo dużo się zmieniło. Przede wszystkim ceny spadły o połowę w dół, można używać zanęt w koszyczkach itd. Te ceny w zestawieniu z emocjami jakie mogą nas spotkać są na prawdę niskie. Poniżej wrzucam info z Urzędu Miasta Tarnobrzeg

Wędkować nad naszym akwenem można cały rok, zarówno z brzegu, jak i ze środków pływających wyposażonych w napęd wiosłowy lub silnik elektryczny, w odległości do 200 m. od brzegu.


Prawo do wędkowania z łódki daje wykupienie dodatkowej składki na środki pływające. Łódź winna być odpowiednio oznakowana.

W tarnobrzeskim akwenie wędkować mogą członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz osoby niezrzeszone posiadające kartę wędkarską.

Zgodnie z regulaminem akwenu Jezioro Tarnobrzeskie, dotyczącego połowu ryb, wprowadzono dodatkowe zasady, m. in. wymiary ochronne dla ryb: karp – do 35 cm i powyżej 60 cm, amur, troć jeziorowa – do 70 cm, lin, jaź, kleń – do 30 cm, okoń, wzdręga, płoć – do 20 cm, karaś, leszcz – do 25 cm, szczupak – do 60 cm i powyżej 100 cm, sandacz – do 60 cm.

Dodatkowo wprowadzono także limity połowu dla: amur, karp – 2 szt. na dobę, szczupak – 1 szt. na dobę, z zastrzeżeniem, że łączna ilość tych ryb przeznaczonych do zabrania nie może przekroczyć 2 szt. na dobę. Limit wagowy ryb niewymienionych gatunków – do 5 kg.

Złowione ryby limitowane regulaminem i przeznaczone do zabrania muszą być wpisane do rejestru bezpośrednio po ich złowieniu. Pozostałe gatunki mogą być wpisane po zakończeniu wędkowania. Wędkarz po złowieniu limitu dziennego jest zobowiązany opuścić łowisko. Nad akwenem obowiązuje bezwzględny zakaz obierania (czyszczenia, patroszenia) złowionych ryb. Można za to nęcić używając koszyczka zanętowego.

Wysokość opłat wynosi:
dla członków Okręgu Tarnobrzeg - 1 doba – 5 zł, 3 dni – 15 zł, tydzień – 25 zł, 30 dni – 50 zł, roczna – 300 zł,
dla pozostałych członków PZW - 1 doba – 10 zł, 3 dni – 30 zł, tydzień – 50 zł, 30 dni – 100 zł, roczna – 500 zł,
dla niezrzeszonych - 1 doba – 20 zł, 3 dni – 50 zł, tydzień – 100 zł, 30 dni – 200 zł, roczna – 1000 zł
Dodatkowa, roczna opłata za łowienie z łodzi dla członków Okręgu Tarnobrzeg oraz pozostałych członków PZW wynosi 100 zł, a dla osób niezrzeszonych – 150 zł.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 07:35

10 zł to nie dużo :) za 2 tygodnie będę to się może skuszę :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 07:37

Termin na trupkowanie zalewowe odpowiada ? :)
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 07:37

Tylko pytanie jak i gzie wędkować bo byłem tam tylko turystycznie ;)

Odpowiada oczywiście :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 07:43

Kamillo pisze:Tylko pytanie jak i gzie wędkować bo byłem tam tylko turystycznie ;)


To już tylko na priv. I tak wyszło publicznie gdzie łowiłem swoje okazy z viewtopic.php?f=4&t=12 Ja tam z brzegu złowiłem szczupaka 85 na spina. Nie jest to łatwe łowisko. Czasem metrówki gonią drobnicę Ci pod nogami, ale Twojej przynęty nie ruszą. Nie mniej jednak można co nie co połowić.

Odpowiada oczywiście :)


Okej to termin zaklepany 17 czerwca zaklepany. Kto jeszcze się wybierze?
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 16:13

Dzisiaj przed pracą (mogłem być troszkę później) około 8:00-10:00 wyskoczyłem nad Zalew przetestować nowe strugane woblerki jak pływają i jak pracują. Efekt 2 szczupaki 40 cm i 62 cm. :)
Marina Klub Kajakowy- prawa i lewa strona mola. Od początku czerwca brania są głównie około 15 m od brzegu.

szczupak.jpg
szczupaczek 62 cm
szczupak.jpg (166.86 KiB) Przejrzano 2631 razy


wobler.jpg
wobler pływający około 6 cm (produkcja kwiecień)
wobler.jpg (79.32 KiB) Przejrzano 2631 razy
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 16:17

Gratulacje !!! Nie ma to jak złowić rybą na własny produkt :)
Awatar użytkownika
Kadi
Sum
Posty: 2455
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 18:33
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kadi » pn 08 cze 2015, 16:18

Gratuluję, ja jeszcze spiningu w tym roku nie doświadczyłem :)
#MięsiarzTeam
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 16:21

Niska woda i jest duży problem z małżami co 3-4 rzut woblerem mocno nurkującym wyciągałem małże ;p zacznę i je fotografować bo naprawdę pokaźne sztuki.
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » pn 08 cze 2015, 16:21

Kadi pisze:Gratuluję, ja jeszcze spiningu w tym roku nie doświadczyłem :)


Ja też ledwo, ledwo liznąłem u nas na zalewie. Dopiero od jutra zaczynam. Z pewnością nie będę miał takich efektów jak Kamillo, bo widać, że to doświadczony gracz, ale może uda się czasem coś wyholować :)
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » pn 08 cze 2015, 16:27

admin pisze:
Kadi pisze:Gratuluję, ja jeszcze spiningu w tym roku nie doświadczyłem :)


Ja też ledwo, ledwo liznąłem u nas na zalewie. Dopiero od jutra zaczynam. Z pewnością nie będę miał takich efektów jak Kamillo, bo widać, że to doświadczony gracz, ale może uda się czasem coś wyholować :)




Grunt to nie latać i nie robić kilometrów, czasami zostać na odcinku 200 m - 300 m i wypróbować wszystko co się ma w torbie da lepszy efekt niż latanie po całej Marinie od tamy do mostu xD, ja się tego nauczyłem rok temu jak początki miałem marne i właśnie tak robiłem - nieefektywne kilometry, teraz spędzam 1-2 h na obszarze 100-200 m próbując i są efekty
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości

Sklep wędkarski Lublin