Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Awatar użytkownika
DominikM
Karaś srebrzysty
Posty: 98
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 23:43

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: DominikM » czw 18 cze 2015, 14:44

Nie no ja kupuje w wędkarskim
Gdzie patyki tam wyniki
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 cze 2015, 15:45

DominikM pisze:Nie no ja kupuje w wędkarskim


Zgodnie z regulaminem PZW jeżeli chciałbyś łowić na żywca musisz go złowić w zbiorniku na którym planujesz zasiadkę. Także z punktu widzenia prawnego karaski ze sklepów wędkarskich nie bardzo nadają się na połów w obszarze PZW. Chodzi chyba tutaj o to, aby nie przenosić potencjalnych chorób między zbiornikami.
Awatar użytkownika
henryk_b
Leszcz
Posty: 34
Rejestracja: śr 25 mar 2015, 05:50

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: henryk_b » czw 18 cze 2015, 16:03

ladne rybki lapiecie az wam zazdroszcze
Awatar użytkownika
DominikM
Karaś srebrzysty
Posty: 98
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 23:43

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: DominikM » czw 18 cze 2015, 16:04

Rozumiem
Gdzie patyki tam wyniki
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 18 cze 2015, 16:07

henryk_b pisze:ladne rybki lapiecie az wam zazdroszcze



To co zapraszamy do wspólnego wędkowania, widzę że jestem tutaj swego rodzaju prowodyrem tych wspólnych spotkań, możliwość wymiany doświadczeń przy wspólnym wędkowaniu jest bezcenne :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 18 cze 2015, 20:17

...właśnie - jest zakaz używania żywca pozyskanego w innym zbiorniku/rzece. Chodzi głównie o przenoszenie chorób, itp. W mniejszym stopniu o zakłócenie równowagi gatunkowej czy wręcz wprowadzenie innego, nawet niepożądanego: czebaczek amurski, trawianka, sumik karłowaty...choć ten ostatni akurat jest mi bardzo miły wspomnieniami :) Szczególnie czebaczek amurski jest "ściganym" gatunkiem.

Osobiście uważam(choć wbrew regulaminowi). że jeśli z głową podejdziemy do tematu to powinno zezwolić się na używanie ryb z poza akwenu, jeśli stwierdzimy że nie ma żadnych przesłanek mówiących o tym, że taki żywczyk mógłby zagrozić w jakikolwiek sposób rybom i całemu ekosystemowi danego zbiornika...mówię tu głownie o zewnętrznych cechach żywczyków - czy nie ma zmian skórnych, itp...czy nie jest jakiś "niemrawy"...dziwny...karłowaty...itd.

Uważam że trzeba rozsądniej podejść do tego tematu...władze PZW powinny ponownie zastanowić się nad tym, bo może to zbyt ostry przepis.
Ostatnio zmieniony czw 18 cze 2015, 21:15 przez siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 18 cze 2015, 20:20

ps. nie chce mi się akurat szperać, ale czy zakaz ten dotyczy również trupków - czyli ryb, które nie rozmnożą się już :)?...czy ryb akwariowych o ostrych barwach, które z powodzeniem kiedyś używałem do połowu garbusków...ewentualnie płoci z lodu kupionych w E.Leclerc'u?...miałbym paragon świadczący o "zdrowiu" tych trupków :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 18 cze 2015, 21:12

Właśnie wróciłem z E.Leclarc'a...jest na dziale rybnym leżąca w lodzie świeża "drobnica" w postaci mieszanki słodkowodnej polskiej(płoć, krąp, leszcz. okoń) w całości niepatroszone po....5,99/kg.
Problem z trupkami rozwiązany, widziałem płotki po 15-20cm ... :)
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 18 cze 2015, 21:32

Aha - i mam już przygotowane kijki na grunt drapieżnikowy :) Jeden standard leżący na dnie, drugi z mała kulą wodną ustawianą od 0 do 50cm nad grunt...czasem również szczupak bierze na trupa...bywają leniwe i wtedy biorą też trupka...jak to się mówi - za darmo to i ocet słodki :) (czytaj - bez uganiania się, strat energii, itp)
Kuli zazwyczaj na rzekach używam, ale spróbuję tu na ZZ wyeksponować trupka nad dnem...bez wsadzania mu w pysk styropianu :)...chyba że się jakimś cudem żywczyk trafi na uklejówkę...to jeszcze lepiej.

Nie omieszkam nie wypróbować w weekend...pewnie wieczór sobotni...się zobaczy jak się jeszcze poukłada...ciągle łapię(przynajmniej próbuję) w okolicy mariny pomiędzy wieżą a kąpieliskiem z powodu wygodnictwa, dojazdu wygodnego, nie trzeba majdanu daleko nosić od samochodu...ale jestem otwarty na inne propozycje miejscówek najchętniej w towarzystwie na wzór wczorajszej wyprawy :)

Właśnie zaparzyłem płatki owsiane...pokombinuję jeszcze z zapachami - rozdzielę w 2-3 pudełeczka (nostrzyk, atraktor typowo płociowy i może wanilia tradycyjna)...może lepiej ściągnie płoć niż biały robak i pinka? :roll:

Tylko czy zdążę wypróbować...
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 cze 2015, 21:51

haczyk pisze:ps. nie chce mi się akurat szperać, ale czy zakaz ten dotyczy również trupków - czyli ryb, które nie rozmnożą się już :)?...czy ryb akwariowych o ostrych barwach, które z powodzeniem kiedyś używałem do połowu garbusków


Wydaje mi się, że trupków i innych gatunków typu makrela również zakaz dotyczy. Tak mi się coś przypomina gdzieś dyskusja internetowa na ten temat.

haczyk pisze:Właśnie zaparzyłem płatki owsiane...pokombinuję jeszcze z zapachami - rozdzielę w 2-3 pudełeczka (nostrzyk, atraktor typowo płociowy i może wanilia tradycyjna)...może lepiej ściągnie płoć niż biały robak i pinka?


Podstawą do ściągnięcia płoci to prażona konopia, ale chyba Tobie nie muszę o tym przypominać :)

haczyk pisze:Właśnie wróciłem z E.Leclarc'a...jest na dziale rybnym leżąca w lodzie świeża "drobnica" w postaci mieszanki słodkowodnej polskiej(płoć, krąp, leszcz. okoń) w całości niepatroszone po....5,99/kg.
Problem z trupkami rozwiązany, widziałem płotki po 15-20cm ... :)


Ja ostatnio od pewnego doświadczonego gracza dostałem poradę dotyczącą zdobywania trupków. Kup sobie tyczkę to nie będziesz miał problemów :) Co będziesz na bata łowił. Co tam wywalić kilka tysięcy, aby trupka od czasu do czasu złowić :)
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 18 cze 2015, 22:01

Ja jak losie na zanęte płociową na zalewie to kilka płoci zawsze wejdzie!
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 18 cze 2015, 22:01

A do płciowej leszcz wogule nie chce mi wejść.
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 18 cze 2015, 22:03

Jakby ktoś chciał to w niedzielę i może w sobote będę łowił to mogę dać jakieś płotki gdyby się trafiły.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 18 cze 2015, 22:04

krycha pisze:A do płciowej leszcz wogule nie chce mi wejść.


W płociowych zanętach częstym i prawie podstawowym dodatkiem jest konopia na którą leszcz nie reaguje najlepiej.
Dodatkowo spróbuj sobie zanętę płociową że jest lekko słonawa- leszczyk tego też nie za specjalnie lubi
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 18 cze 2015, 22:08

Pewnie masz racje!
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 cze 2015, 22:10

Dzisiejszy jeden z czterech szczupaków Kamillio :) Facet nie ma umiaru w łowieniu :)

Obrazek

Ale prawdziwą niespodziankę będzie miał Lipiec, którego spotkaliśmy na drodze wędkarskiej na zalewie. U mnie było tylko i wyłącznie odgryzienie ogonka w kopytku.
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 18 cze 2015, 22:15

krycha pisze:Pewnie masz racje!


Spróbuj rozrobić tą zanęte która masz z wodą i melasą i dosyp do 10% copromelasy 5% coco belge i do 5% pastocino fluo najlepiej czerwonego i powinno byc troszeczkę lepiej z leszczami nad zalewem
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 cze 2015, 22:15

A co do płoci to dzisiaj widziałem ładne stadko właśnie 15-20 cm około 40 sztuk przy tym nowym murku koło słonecznego wrotkowa, dokładnie tutaj - https://goo.gl/maps/fWC53
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 18 cze 2015, 22:16

admin pisze:Dzisiejszy jeden z czterech szczupaków Kamillio :) Facet nie ma umiaru w łowieniu :)


Ale prawdziwą niespodziankę będzie miał Lipiec, którego spotkaliśmy na drodze wędkarskiej na zalewie. U mnie było tylko i wyłącznie odgryzienie ogonka w kopytku.



Ja po prostu kocham ten sport :) już to wiesz Wujek ;)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 18 cze 2015, 22:20

Kamillo pisze:
krycha pisze:Pewnie masz racje!


Spróbuj rozrobić tą zanęte która masz z wodą i melasą i dosyp do 10% copromelasy 5% coco belge i do 5% pastocino fluo najlepiej czerwonego i powinno byc troszeczkę lepiej z leszczami nad zalewem

Na leszcza jak się nastawiam to stosuje typowo leszczowego zajęty i do tego melasa cukier puder.
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 cze 2015, 22:22

Jest i fota od Lipca - szczupak 80 cm złowiony z brzegu, to jego jeden z dwóch dzisiejszych :) Gratulacje, to nie lada wyczyn na ZZ.

Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł
Administrator
Posty: 5681
Rejestracja: sob 21 mar 2015, 11:19
Lokalizacja: ZalewZemborzycki.com / Koło LSM Fart / PZW Lublin - tel: 500-517-699
Kontaktowanie:

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Paweł » czw 18 cze 2015, 22:23

Kamillo pisze:już to wiesz Wujek ;)


Wujek męczy-buła
Awatar użytkownika
Kamillo
Sandacz
Posty: 727
Rejestracja: sob 06 cze 2015, 08:02

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: Kamillo » czw 18 cze 2015, 22:26

admin pisze:
Kamillo pisze:już to wiesz Wujek ;)


Wujek męczy-buła


Szczupak Licpa przepiękny Ubocik ale i tak Twoja Męczy Buła jest najlepsza :)


P.S. Gratki Lipiec następnym razem dawaj znać co byśmy razem popykali :)
http://gorek-gliny.pl/
Kamil Żechowski
Koło PZW Lublin Haczyk
Klub Piscari Lublin
krycha
Szczupak
Posty: 381
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 12:08

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: krycha » czw 18 cze 2015, 22:28

Jakby znajoma twarz! Chyba kiedyś z kolegą Lipiec rozmawiałem albo widziałem!
Awatar użytkownika
siwy
Sum
Posty: 3284
Rejestracja: wt 07 kwie 2015, 19:39
Lokalizacja: Marcin 1976 - Lublin LSM, Mobile:607-356-115

Re: Zalew Zemborzycki Wędkarstwo

Postautor: siwy » czw 18 cze 2015, 22:30

admin pisze:Podstawą do ściągnięcia płoci to prażona konopia, ale chyba Tobie nie muszę o tym przypominać :)


hehe...ten mój atraktor to głównie konopie...bardzo drobny pył z jeszcze czymś co trudno mi rozpoznać...jakby migdał ale nie do końca...Kremkusa...stara szkoła zawodnicza jeszcze z przed Gutkiewicza :), a spróbuję poszukać płoci na piechotę - po kilka minut w różnych miejscach...połażę trochę...może po trzcinowiskach gdzieś od Grzybowej...na kąpieliskach...zobaczę gdzie mnie nogi poniosą :)
Ostatnio zmieniony czw 18 cze 2015, 22:34 przez siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
30 lat łowię...i nadal g%#no umiem :D

Wróć do „Zalew Zemborzycki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości

Sklep wędkarski Lublin